Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686368 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5310 Dátum: 2010.11.07 19:18:26 »
Ja majd elfelejtettem!

Megvan már, miért karcolódott össze az előlap és miért kopott le a tekerőgomb. Mert az előlaptok szinte azonnal, a legkisebb ütésre, ütődésre, nyomásra kinyílik, ha benne van az előlap. Gondolom, párszor ez is valami táska mélyén hánykolódot pár órát, mire észrevették ezt. De ha teljesen zárva van, és a teteje felől nyomás éri, benyomódik a tekerőgomb..... Most mit mondjak? Újabb feketepont? Vagy az RS-eknek más az előlaptokja, mint a többi 1 DIN-es Pioé?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5311 Dátum: 2010.11.07 19:21:15 »
Szar ügy, tényleg együttérzek. De...

...de az megvan, hogy megvettél egy leharcolt fejet kipróbálás nélkül, nyilván olcsón, és haragszol a készülékre...? Ha vennél egy kotvadék E11-et 600-ért, aminek nem volt ezer éve gazdája, akkor automatikusan gyenge minőségűnek neveznéd a Corollát?

Vegyél új, garanciális készüléket, ki leszel szolgálva. Vagy vegyél használt, jó állapotút, akkor is.

Hogyan lehet leharcolni egy hátsó RCA csatlakozót...? De tényleg. Hogyhogy más, sokkal régebbi, sokkal több autóban járt, ütött-kopott fejeknél nincs ilyen probléma...?


Jó minőségű fejeket kell drágán eladni, ez a titka a dolognak. Nem jó minőségűeket nem kell drágán eladni.

Új, garanciális készülékként az MNC szintű cuccoknak sincs baja...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5312 Dátum: 2010.11.07 19:22:38 »
Szar ügy, tényleg együttérzek. De...

...de az megvan, hogy megvettél egy leharcolt fejet kipróbálás nélkül, nyilván olcsón, és haragszol a készülékre...? Ha vennél egy kotvadék E11-et 600-ért, aminek nem volt ezer éve gazdája, akkor automatikusan gyenge minőségűnek neveznéd a Corollát?

Vegyél új, garanciális készüléket, ki leszel szolgálva. Vagy vegyél használt, jó állapotút, akkor is.

Hogyan lehet leharolni egy hátsó RCA csatlakozót...? Hogyhogy más, sokkal régebbi, sokkal több autóban járt ütött-kopott fejeknél nincs ilyen probléma...?


Jó minőségű fejeket kell drágán eladni, ez a titka a dolognak. Nem jó minőségűeket nem kell drágán eladni.

Új, garanciális készülékként az MNC szintű cuccoknak sincs baja....
Hát akár az is előfordulhat, hogy aki legutóbb bekendácsolta az autójába az bizony igénytelen gány munkát végezett...
Speciel nekem sikerült Ear Mester(akit ezúton is csókoltatok :) ) óvott és vigyázott patent állapotú fejecskéjét beszerezni, és mit is mondjak, mintha egy új fejet vettem volna se karc, se használati nyomok.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.07 19:24:19 írta taby »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5313 Dátum: 2010.11.07 19:29:45 »
Egyébként baromira sajnálom, hogy így sikerült belenyulnod ebbe. Pont ezért max megbízható forrásból veszek használt cuccot, vagy a nálunknál szerencsésebb történeti fejlődésű országokból.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5314 Dátum: 2010.11.07 19:32:38 »
Hát komolyan nem értem..... leharcolni egy hátsó tűs csatlakozót...?   [rohog]


Nyilván nem azzal van a bajom, hogy karcos egy kicsit az előlap, ez benne van a pakliban, nem ugrálok tőle örömömben, de nyilván egy használt terméknél ez előfordulhat. Ezért is nem kerül százezrekbe.

De könyörgöm! Itt a használati értéke szenvedett durva csorbát, nem az esztétikuma! És nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem egy tizenöt-húszéves darabról van szó, hanem egy olyanról, amit ha Magyarországon veszek meg újonnan, garanciával, akkor a megvételhez képest pont három hónappal húzta volna tovább!

Nem mondom, hogy minden ilyen fej tönkre fog menni, de ne kelljen már vitrinben tartani.... És mondom ezt úgy, hogy mindig, minden cuccomra nagyon vigyázok. Meg a máéra is. Ezért is kaptam kölcsön két olyan fejet, ami a gazdájának nagyon kedves. Megjegyzem csendben ezek közül az egyikhez még mindig 60-80 ezer körüli áron lehet hozzájutni.....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5315 Dátum: 2010.11.07 19:38:38 »
Hát akár az is előfordulhat, hogy aki legutóbb bekendácsolta az autójába az bizony igénytelen gány munkát végezett...
Speciel nekem sikerült Ear Mester(akit ezúton is csókoltatok :) ) óvott és vigyázott patent állapotú fejecskéjét beszerezni, és mit is mondjak, mintha egy új fejet vettem volna se karc, se használati nyomok.

De hogyan lehet igénytelen gány munkát végezni??? Süllyesztett a csatlakozó, ami úgy tűnik, hibás (remélem, nem a foglalatnak van gyíkja...)...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5316 Dátum: 2010.11.07 19:39:27 »
Hát akár az is előfordulhat, hogy aki legutóbb bekendácsolta az autójába az bizony igénytelen gány munkát végezett...
Speciel nekem sikerült Ear Mester(akit ezúton is csókoltatok :) ) óvott és vigyázott patent állapotú fejecskéjét beszerezni, és mit is mondjak, mintha egy új fejet vettem volna se karc, se használati nyomok.

De hogyan lehet igénytelen gány munkát végezni??? Süllyesztett a csatlakozó, ami úgy tűnik, hibás (remélem, nem a foglalatnak van gyíkja...)...
Rövid vót a drót, és kicsit megtépték, hátha nyúlik...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5317 Dátum: 2010.11.07 19:40:42 »
...a szemét hupikék törpikék....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5318 Dátum: 2010.11.07 19:44:29 »
Én viszonyítok. Nem azt mondom, hogy ez kula, hanem hogy másikhoz képest az. Nem hiszem, hogy például a jelenleg nálam lévő fej ne kapott volna életében legalább annyit, mint ez a Pio három év alatt. Annak is el van fáradva az előlapja, de az legalább rendeltetészerűen működik.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5319 Dátum: 2010.11.07 19:46:49 »
Én viszonyítok. Nem azt mondom, hogy ez kula, hanem hogy másikhoz képest az. Nem hiszem, hogy például a jelenleg nálam lévő fej ne kapott volna életében legalább annyit, mint ez a Pio három év alatt. Annak is el van fáradva az előlapja, de az legalább rendeltetészerűen működik.
Én meg azt vártam, hogy a hangjáról fogsz kicsit értekezni, de ehelyett :(.
Homorú vagyok, hogy foscsi

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5320 Dátum: 2010.11.07 20:09:33 »
Hidd el, szívesen értekeztem volna a hangjáról. Nagyon nagy várakozással indultam neki ennek a mai napnak. És magán a fejen sehol semmi olyan jelet nem találtam, ami arra utalt volna, hogy ütötték-vágták, pedig ez a szakmám, hogy észre vegyem ezeket.

Maga a hang nem volt rossz egyébként, már amennyit a teljesen letekert erősítő mellett mutatott. Tényleg ígéretes volt. De a folytonos dübörgéstől eltekintve mindent nullára letekerve nekem nagyon-nagyon vérszegény volt, hiányzott a basszustartomány. Ez konkrétan nem tetszett, főleg azért, mert más fejeket csatlakoztatva azonnal kiegyensúlyozott, jó hangzást adott ez a rendszer. Lehet, hogy a baromira szerteágazó menüben valami elkerülte a figyelmem, ennyi beállítási lehetőség mellett igyekeztem arra törekedni elsősorban, hogy a fej az legyen, ami: forrás, semmi több. A többi hókuszpókusz ráér később. Nos hát itt sem teljesített az elvárások szerint, de mondom, lehet, hogy valami fölött elsiklott a figyelmem.

Szóval az utóbbi hozzászólásaim leginkább a minőségi kifogások fölötti kesergés, nem pedig a hang. Jó lenne azt is megtapasztalni, de a mai nap mérlege után megmondom őszintén nem sok kedvem van hozzá. Majd ha megtudtam, mi az az egyébként banális, de ezek szerint igen kellemetlen durrogást adó hiba és azt ki is javítottam, illetve ha a csatlakozó hibája (valami árnyékolási, vagy földelési hibára gyanakszom) még mindig fennáll és továbbra is zavaró, szóval majd akkor gondolkozom el a továbbiakon.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5321 Dátum: 2010.11.08 07:41:29 »

Hát akár az is előfordulhat, hogy aki legutóbb bekendácsolta az autójába az bizony igénytelen gány munkát végezett...
Speciel nekem sikerült Ear Mester(akit ezúton is csókoltatok :) ) óvott és vigyázott patent állapotú fejecskéjét beszerezni, és mit is mondjak, mintha egy új fejet vettem volna se karc, se használati nyomok.

Hát pedig dehogy volt az extra módon kímélve, teljesen normál használatban volt.

Nem értem ezt a Pio 88 dolgot. Láttam rengeteget, de kopott kezelőgombbal soha. Olyat se, aminek kinyílt volna magától az előlaptartója. Inkább az a gond, hogy nehéz kinyitni kézzel, viszont egyedi a tok, az olcsó utángyártott nem stimmel, inkább azokkal szokott baj lenni.
Valóban több rendszerben elszállt a benne lévő biztosíték, erről írt Gyuri itt, a második részben: http://www.ear.hu/?p=997 , Az pedig, hogy oda lett testelve a fejegység, mint az erősítő önmagában még egyáltalán nem biztos, hogy jó. Rángatással minnden tűs csatlakozót zajossá lehet tenni, gondolom aki smirgliujjú kesztyűben tekergette, az megtette ezt a feneséget is. :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.08 07:44:00 írta Ear »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5322 Dátum: 2010.11.08 07:49:13 »
Hidd el, szívesen értekeztem volna a hangjáról. Nagyon nagy várakozással indultam neki ennek a mai napnak. És magán a fejen sehol semmi olyan jelet nem találtam, ami arra utalt volna, hogy ütötték-vágták, pedig ez a szakmám, hogy észre vegyem ezeket.


Pedig a leírásod másról szem szól, csak arról hogy egy rettentően leharcolt példányt fogtál ki.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5323 Dátum: 2010.11.08 07:59:24 »

Hát akár az is előfordulhat, hogy aki legutóbb bekendácsolta az autójába az bizony igénytelen gány munkát végezett...
Speciel nekem sikerült Ear Mester(akit ezúton is csókoltatok :) ) óvott és vigyázott patent állapotú fejecskéjét beszerezni, és mit is mondjak, mintha egy új fejet vettem volna se karc, se használati nyomok.

Hát pedig dehogy volt az extra módon kímélve, teljesen normál használatban volt.

Nem értem ezt a Pio 88 dolgot. Láttam rengeteget, de kopott kezelőgombbal soha. Olyat se, aminek kinyílt volna magától az előlaptartója. Inkább az a gond, hogy nehéz kinyitni kézzel, viszont egyedi a tok, az olcsó utángyártott nem stimmel, inkább azokkal szokott baj lenni.
Valóban több rendszerben elszállt a benne lévő biztosíték, erről írt Gyuri itt, a második részben: http://www.ear.hu/?p=997 , Az pedig, hogy oda lett testelve a fejegység, mint az erősítő önmagában még egyáltalán nem biztos, hogy jó. Rángatással minnden tűs csatlakozót zajossá lehet tenni, gondolom aki smirgliujjú kesztyűben tekergette, az megtette ezt a feneséget is. :devil:

Ezek szerint jól értelmeztem, amit valami angol nyelvű honlapon találtam, miszerint van bent a házban egy biztosíték, ami elszáll. Lehet ezt cserélni ennél a modellnél? Mert volt olyan fénykép, ahol a nyák egy része (sajnos nem tudom, melyik alkatrész, tegnap éjfélkor már nem volt kedvem szó szerint szótárazni), pontosabban egy alkatrész, ami bele volt forrasztva elfüstölt.

Mint megtudtam ez állítólag Pio rákfene, és jó eséllyel az okozza, hogy "forrón" cserélnek RCA-t, vagy erősítőt. Hogy pontosan mi váltja ki a meghibásodást, arra nem jöttem rá...

Az előlaptartónál gyanakszom, hogy esetleg nem gyári, pontosabban gyári mert nyomott Pioneer embléma van rajta, hanem hogy nem ehhez a fejhez való. Milyen is pontosan az ehhez való tok?

A blogbejegyzést olvastam már párszor. Nem ad választ a problémámra, túl általános (ami nem baj, csak az én problémám konkrét, ő pedig általában a "szakmai" kendácsolásról értekezett)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #5324 Dátum: 2010.11.08 08:11:50 »
Hidd el, szívesen értekeztem volna a hangjáról. Nagyon nagy várakozással indultam neki ennek a mai napnak. És magán a fejen sehol semmi olyan jelet nem találtam, ami arra utalt volna, hogy ütötték-vágták, pedig ez a szakmám, hogy észre vegyem ezeket.


Pedig a leírásod másról szem szól, csak arról hogy egy rettentően leharcolt példányt fogtál ki.

Mondom még egyszer: csak az előlap volt leharcolt állapotban. A házon, a csatlakozókon, a vezetékeken nincs semmi nyoma állandó ki-beszerelgetésnek, ütés-vágásnak, szétszedésnek, belenyúlásnak. Egy előlapot, pontosabban egy plexit pár ilyen táska alján hurcolástól nyugodtan lehet ilyen állapotba hozni.

És mostanában annyi leharcolt példány fordult meg a kocsimban, amennyit más lehet, hogy életében nem fog kézben. Mégsem volt egyiknek sem semmi baja. Sőt, most is egy ilyen kölcsön-leharcolt példány van az autóban. Épp az a Sony, amiről pár keresetlen mondatban megemlékeztél a minap. Ennek is alig látni a kijelzőjét (persze csak a gyári helyen lévő DIN nyílásba beszerelve, szemből teljesen jól látható). Ennek is pixelhibás volt a kijelzője - az első pár órában, azóta semmi gondja. És ennek is el van deformálódva a gumi forgógombja, továbbá karcos az előlapja, a sok ki-beszereléstől koszosak a vezetékei, ugyancsak ez okból karcos maga a ház is - de a készülék tökéletesen működik. Jakérem, az RCA csatlakozók bele vannak ám forrasztva, ráadásul egy masszív füllel még oda is vannak erősítve a házhoz, úgyhogy azt lehet az RCA-nál fogva akasztva tárolni is.... Hát ezért vagyok leakadva. Nekem ne mondja senki, hogy egy anno százötvenezres fejnek ilyen állapotban kell lennie, vagy hogy ilyen állapotba lehet hozni három év alatt. Azt gondolom, jó lett volna úgy kitalálni ezt a fejet az állítólagos tudásszintje alapján, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő vele...

De örülnék neki, ha végre meghallgathatnám hibamentesen, beállíthatnám, és eldönthetném, kell-e, vagy nem kell.