Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681382 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4905 Dátum: 2010.09.25 12:37:07 »
Feltettem őket az említett 3 helyre...meglátjuk mi sül ki belőle :D
Józsi vagyok :-)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4906 Dátum: 2010.09.26 13:25:38 »
Hello zeneszerzők!

Nézegetem az RCA-kat. Igaz van már 2 pár Stinger az elsőszettnek de ha veszek egy erősítőt a szubnak, ahoz is kell 1 pár RCA, szóval milyen kábelt érdemes venni a Subnak? Táp el lesz osztva, de nem tudom milyen hangszórókábelt és RCA kábelt vegyek majd a subnak. Légyszi adjatok ötleteket! :flowers:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4907 Dátum: 2010.09.27 08:20:03 »
...basszus.

Kezd ám kicsit frusztrálni ez a projekt, amit a nyakamba vettem ezzel a Px-szel....
Gondoltam, megúszom a kábelezést a 15 ezres lélektani határ alatt, így talán még nem érzem úgy, hogy szívlapáttal hányom bele a pénzt az autóhifibe teljesen feleslegesen, hiszen naponta 2x20 percet hallgatom, otthon meg nincs semmim, a korábban már említett kb. 30 ezres "házimozi rendszert" leszámítva, ami inkább a "lo-fi" kategóriája....

Erre kiderül, hogy csak a tápkábel, ami ehhez a szinthez minimálisan kell majdnem kétszer annyiba kerül. Télleg ott tartok, hogy veszek egy remekbe szabott Mekkaudijó négycsatornásat, meg egy hasonlóan csodálatos mély csövet, hozzá valami csiricsáré húszezres fejet, aszt jóreggelt....  :cry:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4908 Dátum: 2010.09.27 08:27:46 »
...milyen kábelt érdemes venni a Subnak?

Ha kimész Gyurihoz, ő ad tisztességeset. Enyémbe Stinger RCA került, van neki Hollywood Energetic (Stingerrel azonos gyárban készül; a négycsatornáshoz ilyet vettem), és hangszórókábel is. Ezt a Hollywoodot amúgy is merem ajánlani, nem csak saját tapasztalat miatt; mások is használják, szerintük sem drága, és jó.

Erre kiderül, hogy csak a tápkábel, ami ehhez a szinthez minimálisan kell majdnem kétszer annyiba kerül.

És ezt így hogy? :D Milyen paraméter végett muszáj ilyen drága kábelt venned?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4909 Dátum: 2010.09.27 18:04:28 »
... Télleg ott tartok, hogy veszek egy remekbe szabott Mekkaudijó négycsatornásat, meg egy hasonlóan csodálatos mély csövet, hozzá valami csiricsáré húszezres fejet, aszt jóreggelt....  :cry:

Akkor én javasolnék is ehhez egy megfelelő MNC Hurrikán vagy Tornádó vagy valami hasonló viharos erejű szélről elnevezett erősítőt és egy SAL Boxxer 2000 w -os szubcsövet. Szerintem ez kafa lesz  ;)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4910 Dátum: 2010.09.28 08:27:18 »

És ezt így hogy? :D Milyen paraméter végett muszáj ilyen drága kábelt venned?
tu

Hát a teljesítménye okán részint olyan 4 AWG, 21-25 mm2 körüli kellene. A típus pedig annak okán, hogy aki ilyet épített már be, az tudja, mitől fog normálisan megszólalni ez a berendezés.  :whistling: Annak alapján, amit hallottam, sajnos el kell hinnem neki. Persze nem muszáj úgy csinálni, ahogy ajánlották, de nem is fogja tudni hozni az erősítő a tőle elvárható szintet.  ::)

Egyébként nem eget rengető az ára, összehasonlításként most egy 8 AWG-s, szettben kapható Audison Connection tápkábel van bent, ami 8.000.- Ft volt. Ami minimálisan kellene neki, az pedig - ha Connectionban gondolkodunk - a Sonus széria 4AWG méretű változata lenne. 3.500.- Ft/méterért, plusz test, biztosíték és csatlakozók. A vége olyan 25 körül van, úgy saccolom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4911 Dátum: 2010.09.28 08:27:52 »
... Télleg ott tartok, hogy veszek egy remekbe szabott Mekkaudijó négycsatornásat, meg egy hasonlóan csodálatos mély csövet, hozzá valami csiricsáré húszezres fejet, aszt jóreggelt....  :cry:

Akkor én javasolnék is ehhez egy megfelelő MNC Hurrikán vagy Tornádó vagy valami hasonló viharos erejű szélről elnevezett erősítőt és egy SAL Boxxer 2000 w -os szubcsövet. Szerintem ez kafa lesz  ;)

Igen, ez a kategória ugrott be tegnap....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4912 Dátum: 2010.09.28 08:36:32 »
... Télleg ott tartok, hogy veszek egy remekbe szabott Mekkaudijó négycsatornásat, meg egy hasonlóan csodálatos mély csövet, hozzá valami csiricsáré húszezres fejet, aszt jóreggelt....  :cry:

Akkor én javasolnék is ehhez egy megfelelő MNC Hurrikán vagy Tornádó vagy valami hasonló viharos erejű szélről elnevezett erősítőt és egy SAL Boxxer 2000 w -os szubcsövet. Szerintem ez kafa lesz  ;)

Igen, ez a kategória ugrott be tegnap....

Én annyira nem erőltetném ezt a Connection dolgot, annyit nem ér. A lényeg hogy jó minőségű tépkábel legyen. Én 35-öset vettem egy 10-esért. És ugyan úgy szól mint anno a Connectionnal csak a keresztmetszet miatt most az erősítő alig melegszik.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4913 Dátum: 2010.09.28 09:24:36 »
Én annyira nem erőltetném ezt a Connection dolgot, annyit nem ér. A lényeg hogy jó minőségű tépkábel legyen. Én 35-öset vettem egy 10-esért. És ugyan úgy szól mint anno a Connectionnal csak a keresztmetszet miatt most az erősítő alig melegszik.

Nekem sose melegedett a GTO. Pontosabban kézmelegnél sosem volt sokkal melegebb, még nyáron sem. Lehet, hogy a Connection miatt...?  ;)
Viszont a Px melegszik. Nem nagyon, de nem is hajtom nagyon. Csak lehet érezni, hogy a tekercsek fölött meleg a plexi már fél óra használat után is. Ha tényleg tud azért melegedni egy erősítő, mert kevés neki a tápkábel, akkor ennek nagyon kell a vastagabb. Persze a legjobb megoldás a Monster lenne, de az meg még drágább. Az meg már csak legmerészebb lázálmaimban jön elő, hogy valaha lesz majd elé egy válogatott elemekből álló kondisor....  ::)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4914 Dátum: 2010.09.28 11:52:43 »
...ha Connectionban gondolkodunk - a Sonus széria 4AWG méretű változata lenne. 3.500.- Ft/méterért...
Hasonló paraméterű kábelt lehet kapni olcsóbban, akár Connectiont is. Más márkákban is biztos lehet kapni ép áron tápkábelt. Más miért nem jó?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4915 Dátum: 2010.09.28 12:04:37 »
...ha Connectionban gondolkodunk - a Sonus széria 4AWG méretű változata lenne. 3.500.- Ft/méterért...
Hasonló paraméterű kábelt lehet kapni olcsóbban, akár Connectiont is. Más márkákban is biztos lehet kapni ép áron tápkábelt. Más miért nem jó?

Igen, ez a Best széria. Nekem meg a Sonust javallották mint minimumot, konkrétan típust (MP4BL).

És hogy miért nem jó más? Gondolom valami olyasmi oka lehet, mint annak, hogy miért nem jó egy hangszórónak, ha nincs normálisan kiszigetelve az ajtó.... De azért majd még rákérdezek egyszer, bár nem hiszem, hogy hülyeséget beszéltek....  ::)

Illetve bocsánat, jó volna más más márkából is, ez a minimum. Az optimális megoldás Monster lenne 5.000/méterért. Ebben az aspektusban a Connection már nem is olyan drága, mi...? :ninja:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4916 Dátum: 2010.09.28 12:51:36 »
Gondolom valami olyasmi oka lehet, mint annak, hogy miért nem jó egy hangszórónak, ha nincs normálisan kiszigetelve az ajtó....

Aha, és akkor mivel mások a Dynamat Extreme-et javasolják, ami ennél olcsóbb, az mind hulladék. Ezt a műsort már ismerem, ki is röhögött vele a mester.

Ezek a kábeltémák szerintem sokszor túlmisztifikáltak. Persze egy csúcs rendszert illik megtisztelni egy korrekt kábellel. Persze egy érzékeny, nagy felbontású rendszer megmutatja a kábel saját hangját, és van értelme kísérletezgetni vele. Persze marhaság tápkábelt alulméretezni. És persze van egy kényelmes tudata annak, hogy a drágább jobb, és ha a qrvadrágához képest a kevésbéqrvadrága még mindig elfogadható, akkor - igaz, hogy a gatyám így is ráment kábelekre, de - mennyit spóroltam. Viszont nem vagyok arról meggyőződve, hogy reális egy nem tökéletesen kiszigetelt, nem csúcs hangszórószettet, nem csúcs fejet, nem combos akksit tartalmazó, nem ideális légterű autót kihegyezni a kábelezésre. Szokták mondani, hogy a kábelezés teljes értékű rendszerkomponens. Ez OK, de ha egy nyomorult tápkábel drágább, mint egy fejegység vagy egy hangszórószett, akkor ott szerintem valami nincs rendben.

Előre is elnézést, de hadd legyek kicsit személyes, nyugodtan szólj, ha messzire megyek: úgy látom, te komponensekben hiszel, komponensekben gondolkodsz, nem pedig kiegyensúlyozott rendszerben, hangképben, ízlésben. Számomra az derült ki a szűk egy év alatt, amióta ide írok, hogy foglalkozol a témával, nagyon sokat tudsz elméletről és gyakorlatról, jó ötleteid vannak, csak a saját rendszereddel kapcsolatban mégis mindig az elégedetlenség hajt. Miért? Ennyi idő- és energia-ráfordítással szerintem el lehet jutni valami nyugvópontig...? Persze én könnyen pofázok, belelapátoltam az autóba egy valag pénzt, jó tanácsokat kaptam, nem volt annyira nehéz dolgom, de nagyjából tudtam, mit akarok majd hallani. Te visszatérően egy qrvadrága rendszerre hivatkozol, mint referenciára. Anélkül, hogy hallottam volna azt szólni, a nyakamat teszem rá, hogy az nem fog menni, csak ugyanannyi pénzből, és csak akkor, ha minden elem összeáll.

Ahogy elnézem, autóhifiben is megvan az a határ, ami mondjuk gitárokban: egy ideig nagyon jól skálázódnak az árak, aztán egyszer csak elszalad az ár, és a többlet teljesítmény sokkal kevésbé jelentkezik. Neked szerintem azt a határt kellene megtalálnod, ahol még ez alatt vagy (egy 25-30 ezres tápkábelezés szerintem nem feltétlenül ez a kategória), és roppant gyorsan össze tudnál rakni egy olyan rendszert, ami egységes, bivaly, ízlésednek megfelelő, plusz nem kerül irreálisan sokba. Hmm?

(Saját példa. Gyuriéknak és Earnek, tehát az én tanítóimnak is eléggé hasonló az ízlésük zenében is, meg hangzásban is, mint az enyém. Hangszeres muzsikák mennek, nálam 80% rock, náluk ez jóval kisebb arány, de a lényeg érthető: kb. ugyanazt a hangzást keresem, mint ahová ők jutottak el nem kevés tapasztalattal a hátuk mögött. Ők tudják, hogyan szólnak jól a hangszeres muzsikák, legyen az jazz, rock, metal, musical, vagy bármi más. Maradva az autónál, kisGyuri Twingója nyugodtan tekinthető etalonnak. Vannak hibái, folyamatosan alakul, viszont egy hurrikán energiájával rendelkezik, lebilincselő hallgatni. Pioneer fej, mikro hangszórók és erősítők, plusz Gyuri ezer éves szakértelme határozzák meg a hangját. Ez szerintem egy elég naturális, jó felbontású, gyors, őszinte, szellős hangzás, ehhez képest az energikusabb, jobb terű rendszerem, ami a nappaliban van, túlszínezett és művi (Pioneer, Kef - szobában ezek is elég natúrnak számítanak). Ezt meg lehet csinálni mondjuk milliós nagyságrendből (2 csöves erősítővel, csöves pufferrel, csúcskategóriás fejjel, dobozos DSP-vel, szénné szigetelt autóval) és 2-300 rongyból (középkategóriás erősítőkkel és hangszórókkal, consumer kategóriát uraló fejjel, csak elöl szigetelt kocsival) is. Előbbi természetesen sokkal jobb lesz, de utóbbinak is van varázsa, plusz egy hasonló karaktere. Hamar eldöntöttem, hogy én nem fogok milliókat költeni zenére, és ennek megfelelően, jó tanácsok mentén igyekeztem végigcsinálni a rendszerépítést. Megfelelő igazolás azok visszajelzése, akik hallották a kocsit. Csak jó helyről kellett tanácsot kérni, nem az enyém az érdem. Oda akartam kilyukadni, hogy annak a tanácsa mellé, aki a saját rendszeréből indul ki, és nem feltétlenül a te igényeiddel foglalkozik, lehet, hogy meg kellene kérdezned valakit, aki jobban tudja, hogy mit akarsz és mire vagy hajlandó költeni, mint te. ;))

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4917 Dátum: 2010.09.28 13:35:50 »
Gondolom valami olyasmi oka lehet, mint annak, hogy miért nem jó egy hangszórónak, ha nincs normálisan kiszigetelve az ajtó....

Aha, és akkor mivel mások a Dynamat Extreme-et javasolják, ami ennél olcsóbb, az mind hulladék. Ezt a műsort már ismerem, ki is röhögött vele a mester.

Ezek a kábeltémák szerintem sokszor túlmisztifikáltak. Persze egy csúcs rendszert illik megtisztelni egy korrekt kábellel. Persze egy érzékeny, nagy felbontású rendszer megmutatja a kábel saját hangját, és van értelme kísérletezgetni vele. Persze marhaság tápkábelt alulméretezni. És persze van egy kényelmes tudata annak, hogy a drágább jobb, és ha a qrvadrágához képest a kevésbéqrvadrága még mindig elfogadható, akkor - igaz, hogy a gatyám így is ráment kábelekre, de - mennyit spóroltam. Viszont nem vagyok arról meggyőződve, hogy reális egy nem tökéletesen kiszigetelt, nem csúcs hangszórószettet, nem csúcs fejet, nem combos akksit tartalmazó, nem ideális légterű autót kihegyezni a kábelezésre. Szokták mondani, hogy a kábelezés teljes értékű rendszerkomponens. Ez OK, de ha egy nyomorult tápkábel drágább, mint egy fejegység vagy egy hangszórószett, akkor ott szerintem valami nincs rendben.

Előre is elnézést, de hadd legyek kicsit személyes, nyugodtan szólj, ha messzire megyek: úgy látom, te komponensekben hiszel, komponensekben gondolkodsz, nem pedig kiegyensúlyozott rendszerben, hangképben, ízlésben. Számomra az derült ki a szűk egy év alatt, amióta ide írok, hogy foglalkozol a témával, nagyon sokat tudsz elméletről és gyakorlatról, jó ötleteid vannak, csak a saját rendszereddel kapcsolatban mégis mindig az elégedetlenség hajt. Miért? Ennyi idő- és energia-ráfordítással szerintem el lehet jutni valami nyugvópontig...? Persze én könnyen pofázok, belelapátoltam az autóba egy valag pénzt, jó tanácsokat kaptam, nem volt annyira nehéz dolgom, de nagyjából tudtam, mit akarok majd hallani. Te visszatérően egy qrvadrága rendszerre hivatkozol, mint referenciára. Anélkül, hogy hallottam volna azt szólni, a nyakamat teszem rá, hogy az nem fog menni, csak ugyanannyi pénzből, és csak akkor, ha minden elem összeáll.

Ahogy elnézem, autóhifiben is megvan az a határ, ami mondjuk gitárokban: egy ideig nagyon jól skálázódnak az árak, aztán egyszer csak elszalad az ár, és a többlet teljesítmény sokkal kevésbé jelentkezik. Neked szerintem azt a határt kellene megtalálnod, ahol még ez alatt vagy (egy 25-30 ezres tápkábelezés szerintem nem feltétlenül ez a kategória), és roppant gyorsan össze tudnál rakni egy olyan rendszert, ami egységes, bivaly, ízlésednek megfelelő, plusz nem kerül irreálisan sokba. Hmm?

(Saját példa. Gyuriéknak és Earnek, tehát az én tanítóimnak is eléggé hasonló az ízlésük zenében is, meg hangzásban is, mint az enyém. Hangszeres muzsikák mennek, nálam 80% rock, náluk ez jóval kisebb arány, de a lényeg érthető: kb. ugyanazt a hangzást keresem, mint ahová ők jutottak el nem kevés tapasztalattal a hátuk mögött. Ők tudják, hogyan szólnak jól a hangszeres muzsikák, legyen az jazz, rock, metal, musical, vagy bármi más. Maradva az autónál, kisGyuri Twingója nyugodtan tekinthető etalonnak. Vannak hibái, folyamatosan alakul, viszont egy hurrikán energiájával rendelkezik, lebilincselő hallgatni. Pioneer fej, mikro hangszórók és erősítők, plusz Gyuri ezer éves szakértelme határozzák meg a hangját. Ez szerintem egy elég naturális, jó felbontású, gyors, őszinte, szellős hangzás, ehhez képest az energikusabb, jobb terű rendszerem, ami a nappaliban van, túlszínezett és művi (Pioneer, Kef - szobában ezek is elég natúrnak számítanak). Ezt meg lehet csinálni mondjuk milliós nagyságrendből (2 csöves erősítővel, csöves pufferrel, csúcskategóriás fejjel, dobozos DSP-vel, szénné szigetelt autóval) és 2-300 rongyból (középkategóriás erősítőkkel és hangszórókkal, consumer kategóriát uraló fejjel, csak elöl szigetelt kocsival) is. Előbbi természetesen sokkal jobb lesz, de utóbbinak is van varázsa, plusz egy hasonló karaktere. Hamar eldöntöttem, hogy én nem fogok milliókat költeni zenére, és ennek megfelelően, jó tanácsok mentén igyekeztem végigcsinálni a rendszerépítést. Megfelelő igazolás azok visszajelzése, akik hallották a kocsit. Csak jó helyről kellett tanácsot kérni, nem az enyém az érdem. Oda akartam kilyukadni, hogy annak a tanácsa mellé, aki a saját rendszeréből indul ki, és nem feltétlenül a te igényeiddel foglalkozik, lehet, hogy meg kellene kérdezned valakit, aki jobban tudja, hogy mit akarsz és mire vagy hajlandó költeni, mint te. ;))


Hát az a gond, hogy a fej új árán majdnem egy százas volt. Gyanítom, hogy nem az Alpine feliratot adták ennyiért, hiszen Alpine feliratot már negyvenért is lehetett-lehet kapni. Azért csak gyanítom, mert sajnos senki nem tudott még nekem semmit mondani arról, hogy hangban (tehát nem extrákban, mert az neki nincs) mit tud ez a fej. Az erősítő megintcsak új árban 110 körül van (volt). A ládában csak a hangszóró 60 ezer körül volt. Hogy egy gyakorlatilag fél literre pontosan számolt ládát, keményfa reflexnyílással mennyiből lehet kihozni, azt nem tudom, ebből a ládából kettő készült.. A gyenge pont a szett, ami egy kommersz darab, menni is fog, amint találok megfelelő pótlást.

Más kérdés, hogy nekem ezek a cuccok féláron, vagy az alatt lettek meg. Ha találnék megfelelő kábelt használtan, nem sokat cicóznék, betenném azt is féláron. Azt gondolom, hogy ha új komponenseket kellett volna ennyi pénzből venni (ami nyilván nem kevés), nem kellene különösebben "részletekkel" foglalkozni, mert azok nem lennének ennyire kényes darabok. De ha már egyszer megvannak, illik őket kiszolgálni. 20-25 ezer Forint egy tápkábel készletre nem sok pénz, csak nekem. De gondolom, a Stingerek sem lettek meg Nálad egy ötösből.

Egyébként nem gondolom, hogy valaha is el tudnám érni azt a rendszert, amit referenciaként hallottam, nem is célom. Ugyanannyi pénzből persze el lehetne, de az egy iszonyú összeget jelentene, amit - hacsak nem ez a munkája az embernek - józan ésszel nem költ autóhifire. Ez tiszta sor.

És hát persze, hogy hajt az elégedetlenség. De ennek ellenére egy éven keresztül nem nyúltam hozzá a rendszerhez, nem cserélgettem a komponenseket, mint más a gatyáját, hanem elhallgattam jó sokáig. Ezt a cserét is azért ejtettem meg, mert cserébe beszámították a GTO-t, és egy cipő árát kellett ráfizetni. Nyilván ha józan ésszel előzőleg végiggondoltam volna, rájöttem volna magam is, hogy ez nagyon nem az alagút vége, sőt, inkább az eleje, de annak alapján, amit már most hallok, azt mondom, kár lett volna kihagyni. És ugyanígy kár lenne agyoncsapni azzal, hogy valamit nem kap meg, amire szüksége lenne. Ha ez tápkábelezést jelent, akkor azt, ha pedig normális első szettet, akkor azt, még akkr is, ha netán nem ebben az autóban fogom befejezni a rendszert.

Szóval a "kedvem" okán kénytelen vagyok türelemmel lenni, és apró lépésekben haladni. Ha a kocsi ki lenne fizetve, 2-3 havi törlesztőjéből kész lenne. De egyszer enyém lesz a verda, és akkor....  :devil:

Egyébként nem mentél messzire, sokszor hiányoznak a személyesebb hangvételű beszélgetések egy-egy eszmecsere során....  :D

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4918 Dátum: 2010.09.28 13:49:26 »
Olyan, autóba szerelhető kütyüt keresek, ami nagyobb USB vinyókról képes MP3 lejátszásra, lehetőleg úgy, hogy a gyári fejegységekhez ne kelljen hozzányúlni és a cucc elrejthető legyen, pl kesztyűtartóban, de vezérelhető legyen a gyári fejegységről. Lexus GS 300 (2003)-hoz kellene. Teljes fejegységet nem szívesen cserélnék.
Dension cuccokat próbált már valaki? FM transmitterrel esetleg próbálkozott valaki (minőség?)?

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4919 Dátum: 2010.09.28 16:09:13 »
...Nyilván ha józan ésszel előzőleg végiggondoltam volna, rájöttem volna magam is, hogy ez nagyon nem az alagút vége, sőt, inkább az eleje, de annak alapján, amit már most hallok, azt mondom, kár lett volna kihagyni. És ugyanígy kár lenne agyoncsapni azzal, hogy valamit nem kap meg, amire szüksége lenne...

Szóval a "kedvem" okán kénytelen vagyok türelemmel lenni, és apró lépésekben haladni. Ha a kocsi ki lenne fizetve, 2-3 havi törlesztőjéből kész lenne. De egyszer enyém lesz a verda, és akkor....  :devil:

Egyébként nem mentél messzire, sokszor hiányoznak a személyesebb hangvételű beszélgetések egy-egy eszmecsere során....  :D

 :clap: Örülök, hogy nem vetted a lelkedre. Meg annak is, hogy elégedett vagy a cserével. Tápkábelre szerintem azért kérdezz rá máshol is, nekem tényleg irreálisan soknak tűnik egy 25 ezres kábelezés. Egyébként én is akkor "indultam be", amikor az autó februárban ki lett fizetve.  :devil: Mikor jár le a hiteled?

Olyan, autóba szerelhető kütyüt keresek, ami nagyobb USB vinyókról képes MP3 lejátszásra, lehetőleg úgy, hogy a gyári fejegységekhez ne kelljen hozzányúlni és a cucc elrejthető legyen, pl kesztyűtartóban, de vezérelhető legyen a gyári fejegységről. Lexus GS 300 (2003)-hoz kellene. Teljes fejegységet nem szívesen cserélnék.
Dension cuccokat próbált már valaki? FM transmitterrel esetleg próbálkozott valaki (minőség?)?

A márkát már megtaláltad. ;) Dension jó cuccokat gyárt, nekem is van egy (mellesleg eladó) iPod adapterem, ami a régi toyotás csatlakozójú fejegységekhez jó. (Szerintem a tiédben is ilyen van, elvileg ugyanaz a Toyota és a Lexus lábkiosztása, csak egy iPod kellene hozzá.) A friss Densionok is hasonlóan jók, ami USB-t is fogad, az 45 rongy, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy pendrive-okon túl HDD-ket is kezel és kezel HDD-ket is.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.28 16:12:04 írta Satriani »