Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681452 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4770 Dátum: 2010.09.11 23:24:56 »
Nem biztos. Az element magasának jó volt az a hely, meglátjuk, ez hogy viseli.

Jó megfigyelő vagy :) A Washburn pár hete elment, egy kanizsai asztalos srác vette meg kipróbálás nélkül... Már kinéztem az utódot:



Hmmm jó kis gitár!! :yes: A magasaknak az A oszlopon a helyük, fül magasságban. Bal oldali a két első ülés közé néz, jobb oldali a vezetőre (hallgatóra, hifi építőre :D). Hála istennek már én is tudom forgatni nem kell ez az esztergált "golyós izé" :D :lol:.....amúgy az nagyon jól néz ki de így úgy néz kia  beépítés mintha gyári lenne. :hug: Na szóval ott a helye és kész. Följebb helyezi a zenét, színpadkép optimális :clap:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4771 Dátum: 2010.09.12 08:40:51 »

A magasaknak az A oszlopon a helyük, fül magasságban. Bal oldali a két első ülés közé néz, jobb oldali a vezetőre (hallgatóra, hifi építőre :D). Hála istennek már én is tudom forgatni nem kell ez az esztergált "golyós izé"

Nem és nem.  :devil:

Egyáltalán nem biztos, hogy az A-oszlopon lesz a legjobb helyük, az meg igazi marhaság hogy minden magasnak úgy kéne állnia, ahogy leírtad. A DLS-nél például sokáig egymással szembe fordított csipogó volt a divat, mert így laposabb frekvenciaátvitelt tudtak, mint tengely irányból. Másodszor egy csomó magas nagyon durva mechanikai rezonanciát produkál, egyszerűen hallani, ahogy szelelnek, ezeket sem ajánlott így szerelni. Aztán vannak autó akusztikák, meg ízlásbeli eltérések, ahol például a műszerfal aljára, vagy éppen a mélyközéphez egészen közel, az ajtópanelba vannak beépítve. Ilyenkor a színpad mindenképpen laposabb, és lent van, de atomstabil tud lenni.

A fém ház pedig nem a könnyű forgathatóságot szolgája, hanem a stabilitást elsősorban. A magasak is erősen rezonálnak, amit átadnak a környezetükhöz. Ezt minél jobban tudjuk csökkenteni, annál torzítatlanabb, egységesebb hangzást kapunk.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4772 Dátum: 2010.09.12 08:59:57 »
Nem. :) Jovo heten megyek Gyurihoz, rabizom.

:yes: Kiváncsi leszek, hogy boldogulsz a szub illesztésével majd, és hogy egyáltalán kell-e? A nálad lévő Jr szettem pedig ezt hiszem megy megint kölcsönbe, hozzá: http://zsoltaudio.blogspot.com/

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4773 Dátum: 2010.09.12 10:05:28 »


Nem és nem.  :devil:

Egyáltalán nem biztos, hogy az A-oszlopon lesz a legjobb helyük, az meg igazi marhaság hogy minden magasnak úgy kéne állnia, ahogy leírtad. A DLS-nél például sokáig egymással szembe fordított csipogó volt a divat, mert így laposabb frekvenciaátvitelt tudtak, mint tengely irányból. Másodszor egy csomó magas nagyon durva mechanikai rezonanciát produkál, egyszerűen hallani, ahogy szelelnek, ezeket sem ajánlott így szerelni. Aztán vannak autó akusztikák, meg ízlásbeli eltérések, ahol például a műszerfal aljára, vagy éppen a mélyközéphez egészen közel, az ajtópanelba vannak beépítve. Ilyenkor a színpad mindenképpen laposabb, és lent van, de atomstabil tud lenni.

A fém ház pedig nem a könnyű forgathatóságot szolgája, hanem a stabilitást elsősorban. A magasak is erősen rezonálnak, amit átadnak a környezetükhöz. Ezt minél jobban tudjuk csökkenteni, annál torzítatlanabb, egységesebb hangzást kapunk.

Értem. Lehet már írtál erről csak a feledékenységem miatt nem sikerült megtanulnom :D De így már tiszta.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4774 Dátum: 2010.09.12 12:18:39 »
Sziasztok kartársak!

Ha rakok be a kocsiba 2,5-es hangszóró kábelt (szettnek) akkor elvileg ugyan olyan kellene a mélyládának is de 2,5-es annak kevés. Így butaság lenne e ha 2db 2,5-es kábelt "összefonnék" így kapnék egy kb. 5-ös kábelt (mélyláda 300W RMS 1200W max.). Szóval a rendszerhez ugyan olyan kábel kell, vagy a mélyládához külön vegyek ugyan attól a gyártótól 4-es kábelt??

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4775 Dátum: 2010.09.12 13:37:39 »
Nem biztos. Az element magasának jó volt az a hely, meglátjuk, ez hogy viseli.

Jó megfigyelő vagy :) A Washburn pár hete elment, egy kanizsai asztalos srác vette meg kipróbálás nélkül... Már kinéztem az utódot:



Jóvanna. Csak most láttam meg.   :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.12 13:46:18 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4776 Dátum: 2010.09.12 13:39:57 »
A magasaknak az A oszlopon a helyük, fül magasságban. Bal oldali a két első ülés közé néz, jobb oldali a vezetőre (hallgatóra, hifi építőre :D). Hála istennek már én is tudom forgatni nem kell ez az esztergált "golyós izé" :D :lol:.....amúgy az nagyon jól néz ki de így úgy néz kia  beépítés mintha gyári lenne. :hug: Na szóval ott a helye és kész. Följebb helyezi a zenét, színpadkép optimális :clap:

Nem biztos ám az! Ha nagyon távol van a magas a mélyközéptől, akkor bizony szétcsúszik az egész. Éppen ezért arra sziktak törekedni, hogy a magasak minél közelebb kerüljenek a mélyközepekhez...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4777 Dátum: 2010.09.12 13:42:15 »
...látom, Ear már ezen is finomított....  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4778 Dátum: 2010.09.12 13:47:59 »
Sziasztok kartársak!

Ha rakok be a kocsiba 2,5-es hangszóró kábelt (szettnek) akkor elvileg ugyan olyan kellene a mélyládának is de 2,5-es annak kevés. Így butaság lenne e ha 2db 2,5-es kábelt "összefonnék" így kapnék egy kb. 5-ös kábelt (mélyláda 300W RMS 1200W max.). Szóval a rendszerhez ugyan olyan kábel kell, vagy a mélyládához külön vegyek ugyan attól a gyártótól 4-es kábelt??

állítólag nem, vagy nem csak a kábel vastagsága számít....  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4779 Dátum: 2010.09.12 13:57:53 »
Ja, ezúton közölném a Tisztelt Egybegyűltekkel, hogy a plexifelület polírozásához a fogkrém, illetőleg a fogkefe NEM!!! jó.  :ph34r:  :censored: :censored: :censored:

A vége az lett, hogy nem szedte ki a nagyobb karcokat, ellenbel muszáj voltam az egész felületet addig dörzsölni párhuzamosan fogkefével, míg egyenletesen fátyolcsíkos nem lett. Nem néz ki rosszul, de az eredeti tükröző sima felület azért jobb. Úgyhogy lehet, hogy telefonkijelzőnél bejön, de erősítő plexilapján nem. Egyébiránt szétkaptam, mint majom a zsebórát, a lábakat, illetve a bordák közti részt, ahova beült a dzsuva kitakarítottam, majd összeraktam.

Petya,

most hirtelen nem emlékszem, hogy a GTO-nál milyen a plexi rögzítése. Ha ott is imbuszcsavarok fogják, nézd meg őket, mert ki tudnak lazulni. Nálam két csavar volt kilazulva.....

És igen kellemes meglepetés volt, hogy a Power lábai fém lábak, a GTO-nál még műanyagok voltak, úgy emlékszem. Masszívan, biztos lábakon támaszkodik az erősítő. A lábakat meg oldalanként 5-5 imbuszfejű fogja.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4780 Dátum: 2010.09.12 15:43:43 »
Ja, ezúton közölném a Tisztelt Egybegyűltekkel, hogy a plexifelület polírozásához a fogkrém, illetőleg a fogkefe NEM!!! jó.  :ph34r:  :censored: :censored: :censored:

A vége az lett, hogy nem szedte ki a nagyobb karcokat, ellenbel muszáj voltam az egész felületet addig dörzsölni párhuzamosan fogkefével, míg egyenletesen fátyolcsíkos nem lett. Nem néz ki rosszul, de az eredeti tükröző sima felület azért jobb. Úgyhogy lehet, hogy telefonkijelzőnél bejön, de erősítő plexilapján nem. Egyébiránt szétkaptam, mint majom a zsebórát, a lábakat, illetve a bordák közti részt, ahova beült a dzsuva kitakarítottam, majd összeraktam.

Petya,

most hirtelen nem emlékszem, hogy a GTO-nál milyen a plexi rögzítése. Ha ott is imbuszcsavarok fogják, nézd meg őket, mert ki tudnak lazulni. Nálam két csavar volt kilazulva.....

És igen kellemes meglepetés volt, hogy a Power lábai fém lábak, a GTO-nál még műanyagok voltak, úgy emlékszem. Masszívan, biztos lábakon támaszkodik az erősítő. A lábakat meg oldalanként 5-5 imbuszfejű fogja.

Na igen úgy van, hogy nekem 4 csavar fogja az erősítőt és a műanyag keretet (aminek 4 lába a rögzítés) 5-5 imbuszcsavar fogja. Év elején már én is szét szedtem egyszer és kitakarítottam az egészet, felpolíroztam a plexit azzal a kenőccsel amit mondtam (szélvédő javító szettben volt) és a műanyag kereteket lefújtam króm festékkel, hogy szép legyen. A műanyag keret nem a legjobb tényleg de végülis a rögzítés jó így is nem mozog ez semerre.......üléstámlára felcsavaroztam (5csavar) egy 1cm-es farostlemezt (amit előtte lecsiszoltam szépen) és az erősítőt 4 kis 1cm-es emelvényre csavaroztam hogy elemelkedjen a lemeztől és jobb legyen a hűtése....amíg a kárpitnak volt passzírozva addig volt hogy túl is melegedett 1X bár ott beállítási gondok is voltak még eleinte régebben.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4781 Dátum: 2010.09.12 16:16:33 »
Ja, ezúton közölném a Tisztelt Egybegyűltekkel, hogy a plexifelület polírozásához a fogkrém, illetőleg a fogkefe NEM!!! jó.  :ph34r:  :censored: :censored: :censored:
Sajna, ritkán olvasom figyelmesen ezt a topikot. Ha nem így lenne, biztosan előbb szólok, hogy a fogkefe tényleg nem a megfelelő eszköz :excl: Én anno a Casio órám "búráját" políroztam fel fogkrémmel és vattával . Fogkrémnek pedig ne valami extra változatot válassz!(mindenféle mikro gyöngyök meg mitt'om én :D) Sima egyszerű mészkő+alga. :D ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4782 Dátum: 2010.09.12 16:24:20 »
 :eek:

Érdekes, nekem sose melegedett túl. Nyáron előfordult, hogy meleg volt, de tojást sütni nem lehetett volna azért rajta.... Ilyen túlmelegedés miatti letiltás nekem sose volt, pedig volt, hogy majd két órán keresztül üvöltött....

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4783 Dátum: 2010.09.12 16:27:24 »
Sajna, ritkán olvasom figyelmesen ezt a topikot. Ha nem így lenne, biztosan előbb szólok, hogy a fogkefe tényleg nem a megfelelő eszköz :excl: Én anno a Casio órám "búráját" políroztam fel fogkrémmel és vattával . Fogkrémnek pedig ne valami extra változatot válassz!(mindenféle mikro gyöngyök meg mitt'om én :D) Sima egyszerű mészkő+alga. :D ;)

Tacskó gazdaságos sima egyszerű fehér fogkrém volt, semmi extra, semmi nagyobbacska szemcsék.
Súrlófényben nézve az addig tökéletesen karcmentes felület tele lett a kezelés után mikrokarcokkal. Na utána jött a fogkefés megoldás, hogy akkor már legyen homogén, és főleg egyirányú. Így olyan, mintha nagyon-nagyon finoman szálcsiszolt lenne.....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4784 Dátum: 2010.09.12 16:34:42 »
Vazz hogy senkinek nem tűnt fel, hogy hülyeséget írtam először. Nem fogkefe, hanem ahogy musspici írja: fogkrém és vatta. :helpsmilie: