Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686527 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4560 Dátum: 2010.08.24 17:58:57 »
Nekem nem írt senki...
Feltenném mégegyszer a kérdésem...
Pioneer DEH 4200 SD jó fejegység-e?
Avagy ennek az árába (~37.000) tudtok-e jobbat?
Audio egység
Teljesítmény: 50W x 4
MOSFET végfok
RDS-es tuner
Előlapi USB és AUX bemenet
SD kártyanyílás
3 pár RCA

CD lejátszó
CD-R, CD-RW lejátszás
MP3, WMA, WAV, AAC lejátszás
Véletlenszerű lejátszás
CD-text

Egyéb
Levehető előlap
Telefon némítás
SD kártyanyílás
Parametrikus equalizer
Gombok megvilágítása: kék
Alul és felüláteresztő szűrő
Source Level Adjuster (SLA)
ISO csatlakozó


Szerintem jó, különösen a 3 pár RCA miatt, bár ezt csak akkor használod ki, ha erősítőd is van a kocsiban. Az LPF/HPF funkció is hasznos, ha van szubládád, hiszen már a fejből sem jönnek ki magas hangok a ládádra, a magas-közép meg nem kap mély hangot. Az SD, USB, Aux is hasznos, szerintem mást nem is lehet kívánni.

Én ha vennék most fejet, ez lenne az egyik komoly jelöltem.


Igazából az dönti el, hogy mit érdemes venned, hogy mire van igényed. Nekem nem kellene az SD, csak az USB, és elég lenne nekem 2 pár RCA kimenet is. Viszont fontos számomra az LPF/HPF funkció és az is jó, ha lehet a fejegység színeit változtatni. A jelenlegi fejemmel az a bajom, hogy csak 1 pár RCA kimenet van és nem USB-s, így állandóan CD-t kell írnom.

Ha nincsen erősítőd és nem is tervezed, akkor neked egy 25e Ft-os USB-s fejegység is elegendő, hiszen akkor nem kell RCA kimenet sem (1 azért nem árt) és LPF/HPF funkció sem...

Van erősítőm, szubom sajna meghalt, de lesz egy jobb, komolyabb :)
Miután aktívban mennek a hangszóróim, így kell minimum két pár RCA, de a Sub miatt kell a 3. pár is.
USB/SD meg a CD írás miatt kell nekem is... :P Na meg az gyorsabb, tartósabb, szerintem :P
Előzőleg a 2200 UB-t néztem 21-22.000 körül, de az 1 pár RCA miatt nem nagyon szállhat harcba ezzel, az 5200SD-re meg már nincs keret...
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4561 Dátum: 2010.08.24 18:07:19 »
Szerintem jó cucc, mert a kategóriájában egyedülálló a 3 pár RCA kimenet.

Tudja az USB-t/SD-t is, szóval nincsen olyan fontos funkció, amit ne tudna. Én 99%, hogy ezt venném most, ha lenne fejre keretem. A többi drágább közül soknak "csak" 2 pár RCA kimenete van. Lényegi különbség csak a nagyon drágákat tekintve lenne, ahol időkorrekcióra és full aktív vezérlésre is lenne lehetőség. A 60-70e Ft-os kategória gyakorlatilag ugyan ezt tudja...

Kinézetre is OK és most több helyen akciós is. Pl. ITTis.

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4562 Dátum: 2010.08.24 18:14:25 »
Szerintem jó cucc, mert a kategóriájában egyedülálló a 3 pár RCA kimenet.

Tudja az USB-t/SD-t is, szóval nincsen olyan fontos funkció, amit ne tudna. Én 99%, hogy ezt venném most, ha lenne fejre keretem. A többi drágább közül soknak "csak" 2 pár RCA kimenete van. Lényegi különbség csak a nagyon drágákat tekintve lenne, ahol időkorrekcióra és full aktív vezérlésre is lenne lehetőség. A 60-70e Ft-os kategória gyakorlatilag ugyan ezt tudja...

Kinézetre is OK és most több helyen akciós is. Pl. ITTis.

Köszi a választ!

AVplanetnál rendeltem meg 37.100-ért azt hiszem.
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4563 Dátum: 2010.08.24 18:20:45 »
Nekem egy Pioneer DEH-3900MP fejegységem van.






olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4564 Dátum: 2010.08.24 18:28:47 »
Nekem egy Pioneer DEH-3900MP fejegységem van.






Jobb, mint az én MNC Evolution-öm... :)
Beállítás téren tuti !
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.24 18:37:32 írta olahjojo1990 »
Józsi vagyok :-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4565 Dátum: 2010.08.24 19:27:32 »
Eléggé steril hangja van, amúgy nem rossz. Először csak a gyári fej helyére lett minden más átalakítás nélkül beszerelve, már akkor szebben szolt a zene, ergo jobb hangja van, mint a gyári fejnek. Nem mondom, hogy nincsenek sokkal jobb hangú fejek a piacon, de ezzel is meg vagyok elégedve. Tényleg az USB hiánya a legnagyobb bajom, max még 1 pár RCA lenne jobb, ha lenne... Legközelebb egy ilyen középkategóriás fejet szeretnék venni, ami azért többet tud, mint ez. Szerintem egy 40-50e-res fejnek a hangja is sokkal szebb, pláne ha nagyobb feszültségűek az RCA kimenetei is... Akkoriban 30-35e-ért ennyit adtak, nem többet, mikor ezt vettem. Ma egy 20e Ft-os JVC fej már többet tud, de hát ez a dolgok rendje...

Most van egy 4 csatis erősítő a kocsiban, ezt tolom vele hídban, az első kompi szettet hajtom róla. Miután csak 1 rear-out RCA kimenet van rajta, így a hátsó az első most és az első erősített szála megy hátra a 10 cm-es SALátákra (amit az előző tulaj szerelt még bele). Amúgy ahhoz képest, hogy milyen nyomorék kis 10-es az a hangszóró, nem szól annyira rosszul, magas-középpel kiegészíti a hangot a hátsó utasoknak, ha odarakom a fader-en nekik a zenét.

Ezért kellene nekem 2 pár RCA legalább, mert lassan lesz mélyhangszóró beépítve a csomagtartó oldalába. Azt hajtaná a sub-out pár RCA, az első szettet meg a másik pár RCA. Miután nem lesz mostanában pénzem lecserélni a fejet, így marad a régi fej. Ezt meg úgy fogom megoldani, hogy csak 1 pár RCA megy a 4-csatis erősítőbe, ahonnan 2 csati hajtja majd az elsőket és 2 csati hídban a mélyet. Sajnos hangszínt így nem lehet majd külön-külön állítani csak az egységek hangerejét az erősítőn lévő gain-t tekergetve... Az erősítő tudja az LPF/HPF funkciót is, így szerencsére a buta fej ezen hiányossága is ki lesz küszöbölve valahogyan.

Első most, hogy kinyomom ezzel a soudaband-del az ajtót elöl, így már lesz egy légmentes tér és remélhetőleg a kárpitot sem rázza a zene annyira majd, hiszen oda is megy majd egy vékony szivacsréteg... Ha ez megvan, akkor a csomi jobb oldalából lesz lefalazva egy kis térrész, oda lesz egy 25-ös DLD mélyhangszóró beépítve. Még nem tudom, hogy zárt vagy bass-reflex rendszerű lesz, szerintem az utóbbi, hogy a techno és trance zenékben vigye rendesen a mélyet. Ha ez is megvan, akkor elvileg jó időre elégedett leszek, hiszen az első ajtók jók lesznek, a gyári hangszórók is ki vannak ott cserélve, meg lesz mély is a kocsiban. Utána szerintem majd sokára egy fejcsere lesz egy újabbra és okosabbra, aztán kezdődik a kábelezés előről... Közben persze megy még a zajcsillapítás 1.000-rel, mert különben az egész kocsi egy nagy rázkódás lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.24 19:31:28 írta B.S. »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4566 Dátum: 2010.08.24 22:05:24 »
Még én is küzdök a rezgéscsillapítással, úgy érzem elfér még abban az ajtóban. Az a nagyobb bajom, hogy akitől hozzájutottam az előző turnusban igen kedvező áron a dynamat Xtremhez már nála nincs, így más után kell néznem. Közben pedig belázasodva keresem az új fejet. Nagyon úgy fest a dolog, hogy 2 DIN -es lesz, mert az E12 -ben valahogy annyira tájidegen az 1 DIN keret. Meg aztán amiket néztem fejeket 1 din -ben ugyanazzal a tudással hasonló áron van 2 din is. Bár a választék jóval kisebb ha nem számítom a hipiszupi érintőképernyős, tvnézős masinákat, de azok olyan csillagászati magasságokban vannak árügyileg, hogy hihetetlen.

Ja, meg beszereztem jó pár darab ajtókárpit patentot a Patentdepóból, mert biztos lesz ami megadja magát. Az a macera még a dologban, hogy a fejcserével együtt vagy inkább mellette pluszkiadás a kormánytávvezérlő illesztője, mert úgy vagyok vele, hogy ha már veszik a fedkomp. kijelzője legalább az maradjon meg. De ez is 17-20ezer Ft körül mozog.

Szóval képlékeny a dolog, de azért már vannak kristályosodott elemek.  ::)

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4567 Dátum: 2010.08.24 22:35:39 »
Én speciel sajnálnám a jó és esztétikus fedélzetit kiszerelni, mert az nagyon sokat dob a kocsi belső megjelenésén és hasznos is szerintem.

Én az E12-es esetében meghagynám az egész fölső részt úgy, ahogyan van, és alulra beszerelnék egy fejegységet a kinyitható tárolóba, ami a hamutartó fölött van. Így nem kellene megválni a fönti résztől és lenne külön hifi is.

Az is egy megoldás, hogy az ember a még kazettás gyári fejhez vesz egy CD-tárat, hiszen kezeli a kazis is azt.

Ha nem kazis és kellene mélyláda, akkor meg egy olyan erősítőt keresnék, amelynek van nagyjelű bemenete vagy vennék egy átalakítót, ami kis jellé alakítja a nagyot... Nem biztos, hogy rosszabbul szólna egy mély esetében.

Nekem a 2 DIN-es fej ellen az szól, hogy nagyon csábítja a rajokat, félnék, hogy kilopják az egészet... A 2 DIN-esek közül meg nem tudom, hogy mennyire lehet az előlapot leszedni.
A másik hátránya, hogy ki kell szerelni a fedcomp-ot, ami nekem fájna eléggé...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4568 Dátum: 2010.08.25 08:48:39 »
Nekem egy Pioneer DEH-3900MP fejegységem van.







majdnem ilyet vettem  :D

...aztán meghallgattam az Alpine-t  :devil: :whistling:

Persze eredetileg messze nem egy árkategória volt a  két fej, úgyhogy érthető a hangzásbeli különbség...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4569 Dátum: 2010.08.25 09:00:55 »
Ja, kérdésem az alábbi.

Kicsit hozzápiszkáltam az erősítő beállításaihoz. Konkrétan lejjebb vittem az első szett, meg ennek megfelelően a szub vágási frekvenciáját is. Az eredmény szembeötlő, az eddig süvöltöző magasakhoz érezhetően megjött a test. Ez örömteli.

Ami viszont furcsa az az, hogy mintha a rendszer ugyanakkora hangerőn torzítana. Pontosabban a torzítás-határ lejjebb költözött a hangerő-skálán. Ez nyilván nem is lenne furcsa - ha csak az első szettről lenne szó. De nem teljesen így van. Ha lekapcsolom a szubot (fejről le lehet), alig hallani valami torzítást. Ha viszont ráadom, úgy tűnik, az egész rendszer - a szub is! - mintha torzítani kezdene, pontosabban a középmély, mély tartomány elkent lesz nagy hangerőn. Mivel mélyek, nem igazán hallom, hogy valóban torzít-e, vagy csak a szub vágási frekvenciáján kellene utánállítani.

Mi lehet az oka? Ötletem van, de senkit nem akarok vele elvinni....

Annyit azért elmondok, hogy a tápkábel az erősítőhöz való, és az akksi kábé fél éves, gyakorlatilag új.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4570 Dátum: 2010.08.25 10:06:47 »
Én speciel sajnálnám a jó és esztétikus fedélzetit kiszerelni, mert az nagyon sokat dob a kocsi belső megjelenésén és hasznos is szerintem.

Én az E12-es esetében meghagynám az egész fölső részt úgy, ahogyan van, és alulra beszerelnék egy fejegységet a kinyitható tárolóba, ami a hamutartó fölött van. Így nem kellene megválni a fönti résztől és lenne külön hifi is.

Az is egy megoldás, hogy az ember a még kazettás gyári fejhez vesz egy CD-tárat, hiszen kezeli a kazis is azt.

Ha nem kazis és kellene mélyláda, akkor meg egy olyan erősítőt keresnék, amelynek van nagyjelű bemenete vagy vennék egy átalakítót, ami kis jellé alakítja a nagyot... Nem biztos, hogy rosszabbul szólna egy mély esetében.

Nekem a 2 DIN-es fej ellen az szól, hogy nagyon csábítja a rajokat, félnék, hogy kilopják az egészet... A 2 DIN-esek közül meg nem tudom, hogy mennyire lehet az előlapot leszedni.
A másik hátránya, hogy ki kell szerelni a fedcomp-ot, ami nekem fájna eléggé...

CD -s a gyári fej, így azzal nincs gond. Sajnos a 2 dineseknél csak a 200 ezer feletti tartomány az ainek levehető az előlapja, így attól én is eléggé fázok, hogy nagyon csábító az a szép fejegység az autóban. Végül is létezik olyan megoldás is, hogy USB jelátalakító ami virtuláis CD tárként üzemel, plusz egy RCA átalakító, erősítő és mély. Meg persze a bónusz  szigetelés még az ajtóba.  :)

De az audió guruk aszongyák, hogy nagy előrelépés a fejegység cseréjével oldható meg.  ::)

A végén tényleg lázas leszek ...  ;)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4571 Dátum: 2010.08.25 10:22:45 »
...Nagyon úgy fest a dolog, hogy 2 DIN -es lesz, mert az E12 -ben valahogy annyira tájidegen az 1 DIN keret. Meg aztán amiket néztem fejeket 1 din -ben ugyanazzal a tudással hasonló áron van 2 din is....

...kormánytávvezérlő illesztője, ...De ez is 17-20ezer Ft körül mozog.

1 DIN-es fejek között sokkal okosabbak vannak olcsóbban... A tájidegenséget kb. 10 perc megszokni. ;) Én is így kezdtem, és örülök, hogy nem 2 DIN-est vettem. Mennyit szánsz amúgy fejre?

Angol ebayről szállítással együtt megvan a kormányillesztő 30 fontból (bő 10-12 rongy). Pontos linket nem adok, lévén nem ismerjük a típust, de ha rákeresel a corolla + steering + (pioneer, alpine, jvc, kenwood) kulcsszavakra, láthatod, miről van szó. Öcsémnek is ilyet rendeltünk, és más fórumokon is javasoltam, Renault-ba, Suzukiba, másik Opelbe is rendelték, elégedetten használják.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4572 Dátum: 2010.08.25 10:29:28 »
Én speciel sajnálnám a jó és esztétikus fedélzetit kiszerelni, mert az nagyon sokat dob a kocsi belső megjelenésén és hasznos is szerintem.

Én az E12-es esetében meghagynám az egész fölső részt úgy, ahogyan van, és alulra beszerelnék egy fejegységet a kinyitható tárolóba, ami a hamutartó fölött van. Így nem kellene megválni a fönti résztől és lenne külön hifi is.

Az is egy megoldás, hogy az ember a még kazettás gyári fejhez vesz egy CD-tárat, hiszen kezeli a kazis is azt.

Teljesen máshogy látom. :D BC egy másodpercig nem hiányzott: bő 5 éve enyém az autó, a gázpedál állásából és a sebességből megmondom a pillanatnyi fogyasztást, a futott km-ből és az óra állásából az átlagot. Semmi értelme a BC-nek, főleg úgy, hogy nincs rajta range funkció. Csak ezért bent hagyni az autóban egy böhöm fejegységet, amit másra nem is használna az ember? Háááát....

Az az alsó tároló roppant hasznos, ráadásul csúnya, úgy értem, valóban ronda látvány lenne oda begányolni egy fejet. (Ha olyan megoldást akarsz, hogy megmaradjon a rekesz fedele, akkor kösd föl a gatyát, profi is megszenvedett vele.)

A CD-tárakkal az a gáz, hogy akar a halál az ülés alá mászkálni, és tucatnyi CD-t cipelni, amikor vannak SD-kártyás fejek (Józsi is milyen fajinat választott) vagy iPod-kompatibilis készülékek, illetve az újabbak közül szinte mind mp3-kompatibilis, ami ötödére-tizedére csökkenti a kocsiban zörgő lemezek számát. A CD-tár zsákutca.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4573 Dátum: 2010.08.25 10:54:26 »
Abban nem gondolkodok, hogy a tárolórekesz helyére legyen betéve valami, mert az a rekesz jó, hogy van. Nézegettem 1 dineseket is abban is találtam sok olyat ami teljesen jó lenne nekem tudásban árban, de azzal a beépítőkerettel nagyon nem megy a barátkozás.
2 dinesből pl. bejön árban is és tudásban is a JVC KW-XR811. Meg aztán még nagy duzzogva esetleg kierőlködnék egy Pioneer AVH3200BT.
Amúgy a reális keret 60-70 között lenne.
Az az e-bay ötlet viszont jól jön, köszi. Eddig eszembe sem jutott, hogy a kormányillesztőt megnézzem ott is.  :) Az előbbi fejeket megnéztem ott is, de azok a szállítással együtt nem jönnének ki jobban (vagy esetenként sokkal rosszabbul) mint itthon. Szerencsére találtam mindkettőből igen jó akciósat amik esélyesek lehetnek.

Ja és egyébként a fedkomppal nekem is az a bajom, hogy ami igazán értelmes lenne az a hatótáv számítása (ami valljuk be őszintén nem nagy beruházás lett volna, hogy azt is tudja) nem produkálja a drága. Bár ha jól tudom az Aurisé sem, de ebben nem vagyok biztos.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4574 Dátum: 2010.08.25 11:17:57 »
...Nézegettem 1 dineseket is abban is találtam sok olyat ami teljesen jó lenne nekem tudásban árban, de azzal a beépítőkerettel nagyon nem megy a barátkozás.
2 dinesből pl. bejön árban is és tudásban is a JVC KW-XR811. Meg aztán még nagy duzzogva esetleg kierőlködnék egy Pioneer AVH3200BT.
Amúgy a reális keret 60-70 között lenne.

Hááát, figyelj, ez a JVC kb. annyit tud, mint a Józsi által megrendelt Pioneer, ami 40e alatt van... Az AVH-3200BT még jó drága, 140 rongy. Ha mindenképp 2-DIN, akkor a helyedben a kifutó Pio AVH-P3100DVD-t céloznám meg, az egy igen tisztességes jószág, nem is veszett drága, és tud videót is, szerintem megér ~30e többletet a JVC-hez képest. Igaz, BT nincs benne, de adott a bővítés lehetősége: ez még P-sorozat, IP-BUS-os eszközöket bele lehet dugdosni. Próbáltam a Pio BT-bővítőjét (illetve van nekem egy, csak odaadtam Öcsémnek), minden létező BT-s telefonnal együttműködik, elég jó.

Ha visszalapozol tavaly októberig, láthatod, hogy én is ugyanebben a cipőben jártam, idegenkedtem a szimpla méretű illesztőkerettől. A mostani rádiómra akárki ül a kocsiban, csak jókat mond, kérdés nélkül. Igaz, a beépítőkeretben lévő rekeszt semmire nem használom, de ennél nagyobb bajom ne legyen... A fej eltereli a figyelmet a keretről.

Még egy apróság, ha úgy gondolod, hogy számít az esztétikum: vegyél fehér, piros vagy fehér-piros háttérvilágítású fejet, cseréld le a középkonzol zöld világítását pirosra, és lőn csoda, helyreáll az éjszakai színegyensúly.  :sorcerer: Párszáz Ft az egész, fél órás meló, egy csillagcsavarhúzó meg néhány piros gumisapka kell csak hozzá.