Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1685914 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4335 Dátum: 2010.07.22 13:27:13 »
Lebontottam az ajtóról a hangszigetelést, hogy ne holnap kelljen vele a mesternek vesződni. Lásd melléklet: az E12 ajtajában 3 db nem kis lyuk van, amit valahogy le kellene fedni.

Cimborával beszélgettünk róla, mi lenne a legjobb módszer. Három komoly akadály van: egyrészt az ablak és a lemez között minimális a hely; másrészt az ajtókárpit és a lemez között minimális a hely; harmadrészt a képen jobb szélső, a tükörháromszög alatti lyuk pereme nem egy síkban van, síkban legalább 2 centire vannak egymástól a legtávolabbi pontok. További nehézség, hogy a kábelek elvezetését is meg kell oldani, de ez a legkevesebb.

Egyik verzió: kivágni az egészet, készíteni egy fa betétet, abba berögzíteni a hangszórót, kábeleket, ablakemelő-motort, kilincset, ilyesmit. Komoly asztalos munka, nincs hozzá eszközünk. Másik verzió: 3 db foltot vágni fából, azt a lemezhez csavarozni. Két oldalról nehézkes lenne megfogni, mert ugye belül az ablak és a belső lemez között minimális a hely. Következő nehézség a fával: ha logikusan nagyobb fadarabot vágsz, mint a lyuk, és azt az ajtó beltér felőli részéhez kívánod rögzíteni, akkor a kárpit nehezen fog felmenni. Harmadik verzió: 0,5-ös alulemez. Könnyű megmunkálni, ragad rá a hangszigetelő, nem vastag, szegeccsel könnyű felerősíteni. Cimborának van mángorlója, különböző merevítő bordákat bele lehet nyomni az alulemezbe, hangszigetelővel együtt meggyőződésem, hogy tudna tartani.

Ha valakit érdekelnek részletek közelebbről, most szóljon; nem raktam még vissza az ajtókárpitot, ma és holnap délelőtt tudok még fotózni.

[a csatolmányt egy admin törölte]

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4336 Dátum: 2010.07.22 16:04:30 »
Ma simán egy rántottát lehetett volna csinálni az erősítőmön úgy felforrósodott pedig alig félen ment, a láda az kb. 70% on adta..protection piros led is kivillant az erőlödön.....ez már lehet nem kábel bibi.... ötlet? :surrender:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4337 Dátum: 2010.07.22 18:15:29 »
Lebontottam az ajtóról a hangszigetelést, hogy ne holnap kelljen vele a mesternek vesződni. Lásd melléklet: az E12 ajtajában 3 db nem kis lyuk van, amit valahogy le kellene fedni.

Cimborával beszélgettünk róla, mi lenne a legjobb módszer.

Akár a fémlemez is jó lehet, mert amit látunk, az maga az akusztikai rövidzár.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4338 Dátum: 2010.07.22 18:16:52 »
Ma simán egy rántottát lehetett volna csinálni az erősítőmön úgy felforrósodott pedig alig félen ment, a láda az kb. 70% on adta..protection piros led is kivillant az erőlödön.....ez már lehet nem kábel bibi.... ötlet? :surrender:

Nézdd végig sorban - csatlakozó-kábel-biztosíték, de az is lehet, hogy leégetted a ládád vagy egyszerűen túlmelegszik a cuccos.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4339 Dátum: 2010.07.22 21:03:11 »
Lebontottam az ajtóról a hangszigetelést, hogy ne holnap kelljen vele a mesternek vesződni. Lásd melléklet: az E12 ajtajában 3 db nem kis lyuk van, amit valahogy le kellene fedni.

Cimborával beszélgettünk róla, mi lenne a legjobb módszer. Három komoly akadály van: egyrészt az ablak és a lemez között minimális a hely; másrészt az ajtókárpit és a lemez között minimális a hely; harmadrészt a képen jobb szélső, a tükörháromszög alatti lyuk pereme nem egy síkban van, síkban legalább 2 centire vannak egymástól a legtávolabbi pontok. További nehézség, hogy a kábelek elvezetését is meg kell oldani, de ez a legkevesebb.

Egyik verzió: kivágni az egészet, készíteni egy fa betétet, abba berögzíteni a hangszórót, kábeleket, ablakemelő-motort, kilincset, ilyesmit. Komoly asztalos munka, nincs hozzá eszközünk. Másik verzió: 3 db foltot vágni fából, azt a lemezhez csavarozni. Két oldalról nehézkes lenne megfogni, mert ugye belül az ablak és a belső lemez között minimális a hely. Következő nehézség a fával: ha logikusan nagyobb fadarabot vágsz, mint a lyuk, és azt az ajtó beltér felőli részéhez kívánod rögzíteni, akkor a kárpit nehezen fog felmenni. Harmadik verzió: 0,5-ös alulemez. Könnyű megmunkálni, ragad rá a hangszigetelő, nem vastag, szegeccsel könnyű felerősíteni. Cimborának van mángorlója, különböző merevítő bordákat bele lehet nyomni az alulemezbe, hangszigetelővel együtt meggyőződésem, hogy tudna tartani.

Ha valakit érdekelnek részletek közelebbről, most szóljon; nem raktam még vissza az ajtókárpitot, ma és holnap délelőtt tudok még fotózni.

Amikor fáról és MDF-ről agyalsz, azt sem szabad elfelejteni, hogy nem ritka vendég az ajtóban a víz!!!
Xanyi

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4340 Dátum: 2010.07.22 22:38:54 »
Én egyenlőre azt nem értem miért kell ezen ennyit rágódni. :flowers: Én Dynamattal beburkoltam az egész ajtót kívül belül, nyílásokra tettem + 1 réteget és kész. Nekem eszembe sem jutott volna MDF lap vagy alulemez.......Dynamaték honlapján sem írnak ilyesmit. Dynamat lap és ennyi.
Én így csináltam: (lehet nem ez a legkörültekintőbb kivitelezés) Én ha javítani akarok majd a hangzáson, veszek egy jobb elsőszettet és kész....nem a szigeteléssel fogok játzsadozni hogy lehetne 100%. De nem vagyunk egyformák :D

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4341 Dátum: 2010.07.22 22:40:53 »
Elég zárt ez így szerintem.

[a csatolmányt egy admin törölte]

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4342 Dátum: 2010.07.22 23:16:04 »
Ma beméregettük mulitval a kábeleket sikeresen vettük észre hogy az rca-ának fekete(L) részén nincs kontkat vagyis nemhúz át rajta semmi!!! KUKA!!!!! (MNC szettben volt)  :censored:
Az erősítőnél meg: haver azt mondta a kábelvégre rosszul volt leszigetelve valamint nem a legjobban rátéve a csatlakozófej ezért szerinte kontakt hiba miatt viccelődött velem meg melegedd ma fel mint az állat az erősítő mert ÍV keletkezett ezálltal hogy kontkathibavolt volt...ez valamiylen szinten igaz nem?
Szerintetek miylen rca-át vegyek ami 4számjegyű összegű még!?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4343 Dátum: 2010.07.22 23:19:15 »
Elég zárt ez így szerintem.

Szerintem ez korrekt munka  :yes:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4344 Dátum: 2010.07.23 06:00:47 »
Ma beméregettük mulitval a kábeleket sikeresen vettük észre hogy az rca-ának fekete(L) részén nincs kontkat vagyis nemhúz át rajta semmi!!! KUKA!!!!! (MNC szettben volt)  :censored:
Az erősítőnél meg: haver azt mondta a kábelvégre rosszul volt leszigetelve valamint nem a legjobban rátéve a csatlakozófej ezért szerinte kontakt hiba miatt viccelődött velem meg melegedd ma fel mint az állat az erősítő mert ÍV keletkezett ezálltal hogy kontkathibavolt volt...ez valamiylen szinten igaz nem?
Szerintetek miylen rca-át vegyek ami 4számjegyű összegű még!?
Amit már mondtunk pl Stinger

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4345 Dátum: 2010.07.23 08:43:49 »
Akár a fémlemez is jó lehet, mert amit látunk, az maga az akusztikai rövidzár.

Ki is volt az a vicces grafikus-hammondos zenekarvezető?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4346 Dátum: 2010.07.23 11:21:08 »


Ki is volt az a vicces grafikus-hammondos zenekarvezető?

Sam Paglia
&feature=related

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4347 Dátum: 2010.07.23 11:25:45 »
Elég zárt ez így szerintem.

Zártnak zárt, de nem teljesen. A Dynamat azért nem egy fémlemez, vagy falap, de akusztikai rövidzár azért így már nincs.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4348 Dátum: 2010.07.23 12:04:09 »
Sam Paglia
&feature=related

 :clap: Köszi, csak a Sam maradt meg, az is úgy, hogy Joe. :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #4349 Dátum: 2010.07.23 12:06:18 »
Zártnak zárt, de nem teljesen. A Dynamat azért nem egy fémlemez, vagy falap, de akusztikai rövidzár azért így már nincs.

Mángorolt alulemez szegeccsel rögzítve + Dynamat szerinted elég lenne?

2-re megyek Szilasligetre, csupa fül leszek.