Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1685977 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3930 Dátum: 2010.04.16 05:07:44 »
Elsősorban az érdekel, boldogul-e USB-ről wav fájlokkal a fej.
lebuktam :D, mert én is :)

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3931 Dátum: 2010.04.16 09:06:05 »
 :clap:

...és honnan, hogyé' jutsz hozzájuk?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3933 Dátum: 2010.04.16 11:08:44 »
http://www.artquotes.net/masters/bacon/paint_study.htm

Ez kegyetlen jó. Eszembe jutott róla egy dal, ha megtalálom a lemezt, csinálok belőle flacot, és feltöltöm.

SZERK: megtaláltam.

Jó kis terrorzene.  :clap:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3934 Dátum: 2010.04.16 11:56:24 »
...terrorzene...

:D

Egyébként milyen igaz, mikor először hallottam, megfagyott bennem a kaki.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3935 Dátum: 2010.04.16 14:44:09 »
Ear, vasárnap nem leszel kint tiszta véletlenül a veterán expón?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3936 Dátum: 2010.04.16 17:41:28 »
http://www.artquotes.net/masters/bacon/paint_study.htm

Ez kegyetlen jó. Eszembe jutott róla egy dal, ha megtalálom a lemezt, csinálok belőle flacot, és feltöltöm.

SZERK: megtaláltam.

Jó kis terrorzene.  :clap:

Mi a túró ez?? Balázs Pali berekedt? :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3937 Dátum: 2010.04.19 08:25:00 »
Ez kérlek egy lengyel zenekar, Indukti a nevük, és ha valamihez nagyon értenek, az a hangulatfestés.

Egyébként a fülemen jön ki az autóhifi, túlhallgattam magam, pihenek pár napot. Már nem hiszek a saját fülemnek, hallok mindent és annak az ellenkezőjét. Annyira különbözően szólnak a muzsikák, és annyira változik a rendszer hangja, hogy nem tudom, hol tartok. Rájöttem, hogy a "nyúzószettem" szart se ér, ha helyes(nek tűnő) beállítást keresek.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3938 Dátum: 2010.04.19 13:14:00 »
http://binkster.net/extras.shtml#cd

Teszt CD különféle magasságú hangokkal. Talán valaki hasznát veszi.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3939 Dátum: 2010.04.19 20:23:21 »
Ez kérlek egy lengyel zenekar, Indukti a nevük, és ha valamihez nagyon értenek, az a hangulatfestés.

Egyébként a fülemen jön ki az autóhifi, túlhallgattam magam, pihenek pár napot. Már nem hiszek a saját fülemnek, hallok mindent és annak az ellenkezőjét. Annyira különbözően szólnak a muzsikák, és annyira változik a rendszer hangja, hogy nem tudom, hol tartok. Rájöttem, hogy a "nyúzószettem" szart se ér, ha helyes(nek tűnő) beállítást keresek.

Nem akartam tiszteletlen lenni, amúgy nem rossz egy kicsit tetszik is. Hangulata van a zenének az biztos. Szerintem is amúgy különböznek a zenék. Én szombaton fúrtam faragtam, végre normálisan van fent a hátsó üléstámlán az erősítő és kicsit el is emeltem hogy rendesen tudjon szellőzni. Már csak kárpitozni kell. Fejlesztésekkel most megállok, mivel mostantól már borsos árak lennének

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3940 Dátum: 2010.04.19 20:26:34 »
GTI szett meg 80e Ft-os monoblokk stb.stb. Na itt már tényleg a pénztárca szab határt....majd talán valahogy össze lehet spórolni, de vannak fontosabb dolgok is ennél amire kell költeni az életben. Most így egyenlőre tetszik a rendszer ez a lényeg. Még amit Ear-el beszéltem....az esztergált alumínium csipogó tartókat beszerzem majd.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3941 Dátum: 2010.04.19 23:34:31 »
. Rájöttem, hogy a "nyúzószettem" szart se ér, ha helyes(nek tűnő) beállítást keresek.

 :devil:

Túl sok az. Ennyi mindent nem lehet egyszerre használni. Próbálj valami egyszerű, főleg erősítetlen hangszereket használó dolgot most.  Szigorúan CD-ről mondjuk az Oscar Peterson Trio We get requests-je, azon is  a híres Vuk - Fürge róka lábak feldolgozás,  :innocent: angolul You look good to me.

A pozíciókat szard le egyelőre. Ami fontos, hogy torzítatlan legyen, pontosabban amit torzítást hallasz azt te betudd a felvételnek és a hangszereknek! Azon kívül tempó és tónus. Eleinte akár csak a mélyközép szóljon.

Amúgy ezen mindenki átesik, ilyenkor jó elmenni valakihez aki egy kicsit (sokat) konyít a dologhoz és segít a friss fülével.


« Utoljára szerkesztve: 2010.04.19 23:45:06 írta Ear »

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3942 Dátum: 2010.04.20 08:36:06 »
Így van, ahogy írod: túl sok. Arra marha jó a CD, hogy egy-egy komponens potenciáljára vagy annak hiányára rávilágítson, de beállításhoz sok. A Dream Theater dalt ismételgettem, azt a zenét ismerem, amióta zenét hallgatok, ezer szetten füleltem kétkazettás Philips hordozható decktől 4-5 walkmanen keresztül a sokmilliós, tényleg szépen beállított high-end rendszerig, sőt, élőben is megvolt :wub: , tudom, hogy kéne szólnia - de nem szól úgy.  :devil: A Getz dalnak a nappalimban olcsó rendszerhez képest csodás tere van, a kocsiban még mindig alacsony a színpad, bárhogy állítom a mélyközepeket.

Pár napra lehúztam a magasok RCA-ját, és ahogy az indexen is írtam, történt valami, csak nem tudok vele mit kezdeni. Semmi rutinom nincs, hiába hallok valamit akár jól, ha nem tudom belőle, hová induljak. :( Asszem, fel fogom hívni a Mészáros Gyurit, ha lesz fél napom elmenni hozzá. Kicsit tartok tőle, hogy kiderül, valamit elszúrtunk a beépítésnél, de ez benne van a pakliban, jobb, ha kiderül.

Egy dologgal nincs problémám: álló helyzetben nagyon tiszta, szinte torzításmentes a zene, csak egészen hangosan kezd el valami zörögni a bal ajtóban, de az a hangerő nekem már úgyis fáj. Menet közben szoktam bosszankodni, alighanem kéne még egy mázsa bitumen a kocsiba.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3943 Dátum: 2010.04.20 08:46:29 »
Nem akartam tiszteletlen lenni...

Ne viccelj, felőlem le is fikázhattad volna, attól még nekem ugyanazt jelenti, ha meghallgatom. ;)

A fejlesztésekkel szerintem addig fogsz leállni, míg ki nem hajtod a mostani komponensekből a maximumot.  :devil: Nehéz "végleg" leállni, mert úrrá kell lenni az elégedetlenségen. Jó dolog a megbékélés... Én autóval, gitárokkal, órákkal vagyok így, ha hallgatnék a véremre, sosem lenne vége az útkeresésnek.  :surrender:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3944 Dátum: 2010.04.20 09:40:47 »
Így van, ahogy írod: túl sok. Arra marha jó a CD, hogy egy-egy komponens potenciáljára vagy annak hiányára rávilágítson, de beállításhoz sok. A Dream Theater dalt ismételgettem, azt a zenét ismerem, amióta zenét hallgatok, ezer szetten füleltem kétkazettás Philips hordozható decktől 4-5 walkmanen keresztül a sokmilliós, tényleg szépen beállított high-end rendszerig, sőt, élőben is megvolt :wub: , tudom, hogy kéne szólnia - de nem szól úgy.  :devil: A Getz dalnak a nappalimban olcsó rendszerhez képest csodás tere van, a kocsiban még mindig alacsony a színpad, bárhogy állítom a mélyközepeket.

Pár napra lehúztam a magasok RCA-ját, és ahogy az indexen is írtam, történt valami, csak nem tudok vele mit kezdeni. Semmi rutinom nincs, hiába hallok valamit akár jól, ha nem tudom belőle, hová induljak. :( Asszem, fel fogom hívni a Mészáros Gyurit, ha lesz fél napom elmenni hozzá. Kicsit tartok tőle, hogy kiderül, valamit elszúrtunk a beépítésnél, de ez benne van a pakliban, jobb, ha kiderül.

Egy dologgal nincs problémám: álló helyzetben nagyon tiszta, szinte torzításmentes a zene, csak egészen hangosan kezd el valami zörögni a bal ajtóban, de az a hangerő nekem már úgyis fáj. Menet közben szoktam bosszankodni, alighanem kéne még egy mázsa bitumen a kocsiba.
Lehet az a mázsa is kevés, lehet az üvegeket is lekéne bitumenezni :D