Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686369 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2985 Dátum: 2009.11.01 22:41:55 »
Úgy is, mint nájlonzacskó?  :devil: :D

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2986 Dátum: 2009.11.01 22:50:12 »
Módosítok egy kicsit, az előző dumámhoz hozzá tartozik hogy ez a "mélyülés" olyan mintha az EQ-n levenném tökig a magas hangokat 0-ra vagy az alá egy kicsit. Valaki segííítseeeen!!! :cry:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2987 Dátum: 2009.11.01 22:51:32 »
lehet hogy a magasaim nem bírják a kakaót?? És amikor tekerem föl az erősítőt akkor olyan mintha "kikapcsolnának"??

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2988 Dátum: 2009.11.01 22:52:45 »
Mondjuk elvileg 100W RMS-t bírnak, többet mint a mélyközepek, mert azok csak 70W RMS-t tudnak.........vagy ki tudja hogy ezt nem csak ráfirkálták.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2989 Dátum: 2009.11.01 23:00:33 »
Valaki írja le pontosan hogy kell beállítani az erősítőt. Így néznek ki a beállítások....a bemenetet nagyjából 4V-ra lőttem be, mind elől mind hátul. Hátulra 50Hz körül van beállítva a szűrő, előlre meg olyan 80-100Hz között. A fejegységemen 35-ig van skálázva a hangerő, ezt 25-re vettem és kikapcsoltam minden rajta EQ, időkorrekció, X-over stb.stb. fülre nagyjából jó, de nagyon érzékenyek a potméterek. Azt viszont még mindig nem értem ha előre 4-3V nál többet tekerek akkor bemélyülnek a hangszórók és nem torzítanak.....ez mi a frásztól van?? Ha a fejen 25-öt állítok hangerőnek és ahhoz állítom be az erősítőt.....utána a fejet maxra tekerem (35) akkor is bemélyülhet a dolog. Nem bírják a hangszórók? vagy mi?? Ezért kell úgy állítanom hogy  35-ig ne legyen ez a mélyülés. :helpsmilie:

Hű.

Amit én látok. Remélem rosszul, és csak a fényképezés szöge miatt van, hogy a rear-nál flat-ra van kapcsolva. Ha ez így van, azonnal átkapcsolni LP-ra!
Bass bosst-ot levenni nullára. Csak szétqrja a frekvenciamenetet. Van abban az erősítőben annyi kraft, hogy ne kelljen ilyenekkel trükközni.
Eleinte nem láttam, hova is mutat a beállítócsavar, mert semmi jelölés, vagy nyíl nincs rajta. Látszólag. Valójában ugye keresztfejű, és a mutatója a keresztnek az a szára lesz, ami teljesen át van vágva. így könnyebben meglátod, mi hol áll. Nem tudom, erre rájöttél-e ha igen, akkor bocs, hogy tépem a számat.
Ha nem hallgatsz nagyon hangosan zenét, a front vágást leviheted 70 Hz-ig, esetleg 60-ig is, ha a szett specifikációja szerint még bírja. Ha hangoskodsz is, akkor inkább 80 Hz körüli értéket állíts be. Hátul a vágást hozd fel addig a szintig, amíg a szettet levittted, mert ha nem így csinálod, lesz olyan frekvenciatartomány, ami nem szólal meg. Persze van a vágásnak is egy értéke, jelen esetben 12 dB/oktáv, tehát elvileg nem kellene, hogy fedésben legyenek a vágási értékek, de inkább így, mint hogy egy része a zenének elvesszen. Egy barátom nem értette, miért nem szól normálisan a hifije, és az álla a padlót verdeste, mikor átült az enyémbe (pedig akkorra már Tamás elmondta a véleményét, hogy hogy is szól - :ph34r:), naná, hogy nála pont ez volt a hiba.

Nekem nem világos: zavar Téged ez a "bemélyülés"? Nem is nagyon tudom elképzelni a jelenséget. Ha nem zavar, és nem is torzít, örülj neki, hogy van, ha zavar, ne tekerd fel addig.
Ne a fej max. hangerejéhez állítsd be a rendszert. Ezt írja az erősítő használati útmutatója is. Apropó, Neked megvan? Ha nincs, szólj, küldök, nekem pdf-ben magvan...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2990 Dátum: 2009.11.01 23:02:41 »
Inkább csak ráfirkálták. Nem 20.000.- Ft-os szett lenne, ha bírna 1000 W RMS-t. Gyanítom, még csúcsban sem bír annyit. Lehet, hogy valamit félreolvastál.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2991 Dátum: 2009.11.01 23:06:11 »
Aha! Szóval nem a mély hangok erősödnek, hanem a magasak gyengülnek! Hát... én ilyet nem tapasztaltam, sőt, nálam épp az ellenkezője történik meg: elkezdenek sikítani a magasak, főleg ha - értő szemek ezt a sort átugorhatják  :devil: :D - MP3-at hallgatok. Audiónál ez nem jellemző. Lehet, hogy mégsincs kibékülve a Rainbow csipogó a JBL keresztváltóval. Kéne egy normális JBL csipogó. Kérdeztem már, hogy abszolút javíthatatlan a magasa? Tudok egy hangszórójavítót, Tamásék például pont őt szokták ajánlani, ha valami gyík van...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2992 Dátum: 2009.11.01 23:06:44 »
Ezt a képet netről töltöttem le, ez nem az enyém :flowers:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2993 Dátum: 2009.11.01 23:15:50 »
Valaki írja le pontosan hogy kell beállítani az erősítőt. Így néznek ki a beállítások....a bemenetet nagyjából 4V-ra lőttem be, mind elől mind hátul. Hátulra 50Hz körül van beállítva a szűrő, előlre meg olyan 80-100Hz között. A fejegységemen 35-ig van skálázva a hangerő, ezt 25-re vettem és kikapcsoltam minden rajta EQ, időkorrekció, X-over stb.stb. fülre nagyjából jó, de nagyon érzékenyek a potméterek. Azt viszont még mindig nem értem ha előre 4-3V nál többet tekerek akkor bemélyülnek a hangszórók és nem torzítanak.....ez mi a frásztól van?? Ha a fejen 25-öt állítok hangerőnek és ahhoz állítom be az erősítőt.....utána a fejet maxra tekerem (35) akkor is bemélyülhet a dolog. Nem bírják a hangszórók? vagy mi?? Ezért kell úgy állítanom hogy  35-ig ne legyen ez a mélyülés. :helpsmilie:

Hű.

Amit én látok. Remélem rosszul, és csak a fényképezés szöge miatt van, hogy a rear-nál flat-ra van kapcsolva. Ha ez így van, azonnal átkapcsolni LP-ra!
Bass bosst-ot levenni nullára. Csak szétqrja a frekvenciamenetet. Van abban az erősítőben annyi kraft, hogy ne kelljen ilyenekkel trükközni.
Eleinte nem láttam, hova is mutat a beállítócsavar, mert semmi jelölés, vagy nyíl nincs rajta. Látszólag. Valójában ugye keresztfejű, és a mutatója a keresztnek az a szára lesz, ami teljesen át van vágva. így könnyebben meglátod, mi hol áll. Nem tudom, erre rájöttél-e ha igen, akkor bocs, hogy tépem a számat.
Ha nem hallgatsz nagyon hangosan zenét, a front vágást leviheted 70 Hz-ig, esetleg 60-ig is, ha a szett specifikációja szerint még bírja. Ha hangoskodsz is, akkor inkább 80 Hz körüli értéket állíts be. Hátul a vágást hozd fel addig a szintig, amíg a szettet levittted, mert ha nem így csinálod, lesz olyan frekvenciatartomány, ami nem szólal meg. Persze van a vágásnak is egy értéke, jelen esetben 12 dB/oktáv, tehát elvileg nem kellene, hogy fedésben legyenek a vágási értékek, de inkább így, mint hogy egy része a zenének elvesszen. Egy barátom nem értette, miért nem szól normálisan a hifije, és az álla a padlót verdeste, mikor átült az enyémbe (pedig akkorra már Tamás elmondta a véleményét, hogy hogy is szól - :ph34r:), naná, hogy nála pont ez volt a hiba.

Nekem nem világos: zavar Téged ez a "bemélyülés"? Nem is nagyon tudom elképzelni a jelenséget. Ha nem zavar, és nem is torzít, örülj neki, hogy van, ha zavar, ne tekerd fel addig.
Ne a fej max. hangerejéhez állítsd be a rendszert. Ezt írja az erősítő használati útmutatója is. Apropó, Neked megvan? Ha nincs, szólj, küldök, nekem pdf-ben magvan...

Júj azt nagyon megköszönném, légyszi küld el :flowers: Igen lehet hogy ez a Rainbow dolog nem működik.....bár most hogy mondod, eddig a Rainbow hangváltó volt, de azt lecseréltem a JBL-re mert azzal jobb is. Ha polaritáshelyesen kötöm be, mert fázisfordítással nem olyan jó, azt is kipróbáltam. Szóval lehet hogy a JBL hangváltóval nem csinálja ezt. Majd kipróbálom, egyenlőre nézegetek JBL magasat. Hát a JBL magas ami nekem gajra ment annak kicsit ki van égve a membránja és el van szakadva az egyik szál ami a membránt köti a mágneshez (ha ez így van :D) megpróbáltam az elszakadt szálat visszaforrasztani :lol:.....hogy mekkora !CENSORED! vagyok.......vigyem el javítgatni amikor 3-4 ezerért tudok venni egy másikat? Nem tudom.......lehet. Írd le még 1X légyszi annak a számát aki hangszórókat javítgat.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2994 Dátum: 2009.11.01 23:18:16 »
Ezt a képet netről töltöttem le, ez nem az enyém :flowers:

Javagyúgy. Hát ezzel nem mentünk akkor messzire. Mindenesetre ettől függetlenül a leírás még ugyanaz....  ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2995 Dátum: 2009.11.01 23:21:06 »
Ezt a képet netről töltöttem le, ez nem az enyém :flowers:

Javagyúgy. Hát ezzel nem mentünk akkor messzire. Mindenesetre ettől függetlenül a leírás még ugyanaz....  ;)

Küld el légyszi a leírást pdf-ben :sorcerer:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2996 Dátum: 2009.11.01 23:22:35 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2997 Dátum: 2009.11.01 23:27:10 »
Holnap fogom tudni elküldeni Neked az erősítő használati útmutatóját. Angol megy? Magyarul nekem sincs, de nem egy nagy bonyodalom....

Eddig a JBL keresztváltókkal még nem is próbáltál állítgatni?

Szerk: most látom, nem 1000 W RMS, hanem 100....  :D Azt akár még bírhatja is.... Bár a 4x75W effektív teljesítményű erősítővel ki lehet ám nyiffantani azt is....


Eddig nem volt arról szó, hogy le is égetted a csipogót... :nono: :hmmmm:
Mindegy, próbáld meg, hátha tud rajtad segíteni. A szett elemei nagyjából egymáshoz vannak kalibrálva. Eléggé lutri szerintem, hogy mi az eredménye, ha találomra kicseréled valamelyik komponensét, legalábbis a mi szintünkön. Komoly autóhifisták tudják, mit miért csinálnak, de valljuk be, mi nem vagyunk azok, örülhetünk, ha a kész anyag használható. Ha nem tudsz pont ehhez a szetthez való magasat kerteni, és a Rainbow-val nem boldogulsz, inkább javíttasd meg.

06 20 3815304

Ja, egy Lexus Is-e van a srácnak, ez már előny...!  :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2998 Dátum: 2009.11.01 23:29:10 »
Küld el légyszi a leírást pdf-ben :sorcerer:

Nem az a leírás, hanem ez:


Hű.

Amit én látok. Remélem rosszul, és csak a fényképezés szöge miatt van, hogy a rear-nál flat-ra van kapcsolva. Ha ez így van, azonnal átkapcsolni LP-ra!
Bass bosst-ot levenni nullára. Csak szétqrja a frekvenciamenetet. Van abban az erősítőben annyi kraft, hogy ne kelljen ilyenekkel trükközni.
Eleinte nem láttam, hova is mutat a beállítócsavar, mert semmi jelölés, vagy nyíl nincs rajta. Látszólag. Valójában ugye keresztfejű, és a mutatója a keresztnek az a szára lesz, ami teljesen át van vágva. így könnyebben meglátod, mi hol áll. Nem tudom, erre rájöttél-e ha igen, akkor bocs, hogy tépem a számat.
Ha nem hallgatsz nagyon hangosan zenét, a front vágást leviheted 70 Hz-ig, esetleg 60-ig is, ha a szett specifikációja szerint még bírja. Ha hangoskodsz is, akkor inkább 80 Hz körüli értéket állíts be. Hátul a vágást hozd fel addig a szintig, amíg a szettet levittted, mert ha nem így csinálod, lesz olyan frekvenciatartomány, ami nem szólal meg. Persze van a vágásnak is egy értéke, jelen esetben 12 dB/oktáv, tehát elvileg nem kellene, hogy fedésben legyenek a vágási értékek, de inkább így, mint hogy egy része a zenének elvesszen. Egy barátom nem értette, miért nem szól normálisan a hifije, és az álla a padlót verdeste, mikor átült az enyémbe (pedig akkorra már Tamás elmondta a véleményét, hogy hogy is szól - :ph34r:), naná, hogy nála pont ez volt a hiba.

Nekem nem világos: zavar Téged ez a "bemélyülés"? Nem is nagyon tudom elképzelni a jelenséget. Ha nem zavar, és nem is torzít, örülj neki, hogy van, ha zavar, ne tekerd fel addig.
Ne a fej max. hangerejéhez állítsd be a rendszert. Ezt írja az erősítő használati útmutatója is.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2999 Dátum: 2009.11.01 23:33:18 »
http://www.procinema.hu/termek/autohifi/magassugarzo/rainbow/rainbow-set-cal-2045-silk itt a rainbow magas, 2X annyiba kerül mint a JBL :tt2: a JBL az 60W RMS ez meg 100W. Csak nem lehet olyan rossz.