Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2955 Dátum: 2009.10.31 10:34:58 »
Karambolos autókból egyre több lesz a bontott rádió, ez törvényszerű.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2956 Dátum: 2009.10.31 10:56:20 »
Én is a polcra raknám....egyrészt nehéz lesz eladni szerintem (Aurist adnak rádió nélkül egyáltalán újonnan?), másrészt nehéz és időigényes utánaszaladgálós meló egy újat szerezni, főleg karcmentes működőképeset. Nameg ha hirtelen akarja az ember eladni a kocsit (pénzügyi megcsúszás, cégautót kap, beleszerelmesedik egy másikba) akkor meg mégnagyobb nyűg rádiók után futkosni...... :wacko: ..mindezt 10-20ezer Ft-ért...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2957 Dátum: 2009.10.31 11:27:06 »
Én is megtartanám.

De ettől még Petyaa dönthet máshogy, és abban is lenne ráció.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2958 Dátum: 2009.10.31 15:46:00 »
Én abban bízok hogy a Toyotásokkal tudunk valamit alkotni, ha nekik el tudom passzolni egy 100-ért teljesen jó. Nem arra számítok hogy valaki ismeretlen, apróhirdetésre jelentkezve elviszi hanem hogy a Toyotánál el tudom passzolni úgy feketén sunyiba ismerősön keresztül. Ki tudja ha megy megy, ha nem nem. Amúgymeg ha el akarom adni majd 5 csillió év múlva, akkor veszek valami alap 20 ezer forintos fejet és azt belerakom........erősítőt mélyládát stb. stb. ami kell azt kiveszem és kész. Megoldható szerintem. De tényleg most új, hagyjam 5-6 évet vagy ki tudja mennyit porosodni a polcon?? Neeem.
 Amúgy megvan a JBL GTO 75.4-es erősítő, voltam a JBL-es srácnál Budaörsön. Van beszélőkéje a srácnak, jófej :D.....vérprofik úgyhogy ezentúl ha bármilyen kérdésem van, megyek hozzájuk. Vannak még eladó cuccaik amiktől meg akarnak szabadulni.
 Megyek is szerelek!!!! :clap: Juhííííííí!!! JBL FÓREVER!! :flowers:

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2959 Dátum: 2009.10.31 16:02:55 »
Vannak még eladó cuccaik amiktől meg akarnak szabadulni.

Milyen márka? Csak JBL-t tartanak?

Jó szerelgetést!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2960 Dátum: 2009.10.31 18:09:10 »
Vannak még eladó cuccaik amiktől meg akarnak szabadulni.

Milyen márka? Csak JBL-t tartanak?

Jó szerelgetést!

Nem, van náluk MAC audio is, Audison erősítő kábelszett, de főleg JBL-el dolgoznak. Na az erősítőt nem tudtam felcsavarozni még az ülés háttámlájára, mert a furatok nem stimmelnek és a kábelek rövidek :clap:. Úgyhogy eguntam a szerelgetést, összedugtam és elkezdtem beállítani. Az az érdekes hogy mind a két oldalon (front és rear) a szűrőt 32Hz-320Hz-ig lehet állítani. A potmétert hogy állítsam be úgy hogy elől 80Hz fölött legyen kicsivel, hátul meg 50Hz az ok :flowers: valahogy csak el lehet találni csak most nem akartam a szomszédokat zaklatni, mert iszonyat hangos. A fejet leállítottam alapra , 3/4-ig föltekertem a hangerőt és elkezdtem föltekerni a frontot (6V-750mV) kb. a negyedéig eljutok és aztán a hangszórók hangja kicsit "bemélyül" ez miért van? Az lenne a torzítási határ? Ez olyan 4V lehet. Hátol a ládán (Rear) fel tudom tekerni akár félig is vagy kicsit tovább csak akkor már túl sok a basszus. Wolfman! Te pl. mennyit tudsz rátekerni a frontra? 4V körül? Vagy mennyit? Nem szeretném kinyírni a hangszóróimat :D de elvileg azt nem is lehetne.......

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2961 Dátum: 2009.10.31 18:39:39 »
Egyébként nekem kellene a JBL-t favorizálnom, hiszen névrokonom a márka tulajdonlója,  :devil:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2962 Dátum: 2009.10.31 19:20:26 »

Persze nem lennék meglepődve, ha a Harman-családot - ámerikai lévén - afféle dögösen amerikásra hangolgatnák, és ebbe belefér az a típusú dinamika, amit említettél.


És a Morel? Sokan ódzkodnak beszerelni ilyet, mert minden kevés neki. Sőt, van, aki rövid használat után el is adja.
Na de mit jelent az, hogy minden kevés neki?

Hol írtam én dinamikát a JBL-el kapcsolatban? Lendületes megszólalás, az igen, de a dinamika az tapasztalatom szerint nem az erősségük.

Hát igen, a Morelek papíron jók, de a gyári keresztváltókkal valahogy nem szólalnak meg igazán. Ennyi pénzért valahogy többet várna az ember.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2963 Dátum: 2009.10.31 19:29:42 »
Egy nagy kérdés: Ha az Alpine 9855R fejegységem RCA kimenetei 4V-osak akkor elvileg az erősítő bemenetén a jelszintet is 4V-ra kell állítanom? Mert ha pl. 4V-nál lejjebb viszem monjuk 2V-ra akkor ott már torzít a rendszer és a hangszórók is "bemélyülnek" amit mondtam. Ez valami tiltás lenne vagy védelem? Elnyomódnak a magas hangok.........Hülyeségeket beszélek? :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2964 Dátum: 2009.10.31 19:33:11 »
Amúgy megvan a JBL GTO 75.4-es erősítő, voltam a JBL-es srácnál Budaörsön. Van beszélőkéje a srácnak, jófej :D.....vérprofik úgyhogy ezentúl ha bármilyen kérdésem van, megyek hozzájuk. Vannak még eladó cuccaik amiktől meg akarnak szabadulni.
 Megyek is szerelek!!!! :clap: Juhííííííí!!! JBL FÓREVER!! :flowers:

Akkor nem annál a srácnál jártál, ahol én. Az nem beszélt sokat, de ha megszólalt, érdemes volt rá hallgatni. Olyannyira, hogy a Surányiék - akiknek tulképpen konkurenciájuk volt - például sokezerért árulták a vele való beszélgetést...

Emlékszel a srác nevére?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2965 Dátum: 2009.10.31 19:41:58 »
A fejet leállítottam alapra , 3/4-ig föltekertem a hangerőt és elkezdtem föltekerni a frontot (6V-750mV) kb. a negyedéig eljutok és aztán a hangszórók hangja kicsit "bemélyül" ez miért van? Az lenne a torzítási határ? Ez olyan 4V lehet. Hátol a ládán (Rear) fel tudom tekerni akár félig is vagy kicsit tovább csak akkor már túl sok a basszus. Wolfman! Te pl. mennyit tudsz rátekerni a frontra? 4V körül? Vagy mennyit? Nem szeretném kinyírni a hangszóróimat :D de elvileg azt nem is lehetne.......

Lehet akár attól is, amit Ear mondott, hogy nem teljesen egyenletes a frekvenciamenete. Nekem is nagyobb hangerőn kezd bemélyülni. De nem zavaró, mert ha áll a motor, akkor elég a dinamika az alacsonyabb hangerő-tartományokban is, ha meg haladok a kocsival, akkor meg a motor felől jórészt épp a mélyeket elnyomó hangok jönnek...

Szóval ha az ember összerakja a képet és a ne-egyenletes teljesítmény-leadás mögött szándékosságot feltételez, elmondhatja, hogy a 75.4 pont arra jó, amire ki lett találva: autóba. Ha állsz, és normális hangerőn hallgatsz zenét, nem dübörög, ha haladsz/bömböltetsz, akkor meg hadd szóljon...

A ládán naná, hogy fel tudod tekerni. És em is fogod meghallani, ha elkezd torzítani, úgyhogy csak óvatosan a méllyel, nehogy lepörköld a ládát! Nem fogod meghallani, ha klippelni (torzítani) kezd, csak ha már megsütötted...

Egy szó, mint száz: igenis ki lehet nyírni a hangszóróidat ezzel az erősítővel. Ésszel állítsd be, leginkább jó lenne, hogy ha megvan a Te ízlésednek megfelelő beállítás egy szakember rápillantana, hogy jó lesz-e az úgy, hogy ki ne nyírj valamit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2966 Dátum: 2009.10.31 19:43:55 »
Hol írtam én dinamikát a JBL-el kapcsolatban? Lendületes megszólalás, az igen, de a dinamika az tapasztalatom szerint nem az erősségük.

Hát igen, a Morelek papíron jók, de a gyári keresztváltókkal valahogy nem szólalnak meg igazán. Ennyi pénzért valahogy többet várna az ember.

Ebbe a rendszerbe nekem a Millenniumot ajánlották, de sehol sem találok. Nyilván nem mai generáció már.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2967 Dátum: 2009.10.31 19:49:40 »
Kovács Tamásnak hívják, a Budaörsi úton van a műhelyük, Budaörsi út 153. le kell menni egy mélygarázsba és ott vannak. Ez a srác is sok okosat mondott, csak lestem mint Rozi a moziba :D.
Az erősítőre visszatérve..........ha 4V-ra állítom az erősítő jelbemenetét az nekem jó? Mivel a fej RCA kimenetei 4V-osak. Vagy fülre állítsam inkább? Elvileg elől és hátul csak negyedet állítok az erősítőn.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2968 Dátum: 2009.10.31 19:54:20 »
Hol írtam én dinamikát a JBL-el kapcsolatban? Lendületes megszólalás, az igen, de a dinamika az tapasztalatom szerint nem az erősségük.

Akkor mit értsen az ember dinamika alatt? És mi számodra a furcsa dinamika? Amikor a 75.4-ről kérdeztelek, akkor merült fel...
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.31 19:55:57 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2969 Dátum: 2009.10.31 19:55:24 »
Kovács Tamásnak hívják, a Budaörsi úton van a műhelyük, Budaörsi út 153. le kell menni egy mélygarázsba és ott vannak. Ez a srác is sok okosat mondott, csak lestem mint Rozi a moziba :D.

Mégis ő lesz az.