Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1681442 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2790 Dátum: 2009.10.18 16:52:15 »
...ja és a polaritásnem szentírásám
A váltóra 12dB/oktáv van irva tehát másodrendű váltó aminél elvileg polaritáshelyesen kell bekötni mindent, ezért is irtam, hogy
polaritáshelyesen kösse be. Mellesleg játszottam már magas polaritásfelcseréléssel másodrendű váltónál és volt hogy jobb lett.
csak hogy ne legyen minden olyan egyszerű  :D ::) ;)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2791 Dátum: 2009.10.18 17:13:04 »
Az a baj még nincs meg ez a cumó, csak holnap jön elvileg vagy holnap után. Az erősítőtől csak 2 fezetéknek kell lennie, máskülönben hogy kötök be ennyi vezetéket az erősítőbe? jobb oldal + és - bal oldal + és - nem pedig oldalanként 2 pár vezeték. Ezért nem értem mi az a sok csatlakozás ott a bemeneten. Mindegy majd ha megjön akkor csinálok jobb képet. Mindegy ha ez nem megy akkor berakom a JBL hangváltót, az egyértelmű.
 6 csatlakozás: 2 erősítő
                      2 magas
                      2 mélyközép

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2792 Dátum: 2009.10.18 19:17:17 »
Nekem nem tetszik ez a Rainbow hangváltó 5 bemeneti csatlakozással. Ezek szerint ehhez kellene még egy erősítő külön a mélyládának? Mivel 1 hangváltót 4 vezeték köt össze az erősítővel + a test vezeték.
Nálam meg csak 2 csatlakozás van az erősítőn, 1 hangváltónak. Mivel a mélyládát hídban akarom bekötni, az lefoglal 4 csatlakozást. Mindegy...........
Mi lenne ha a JBL hangváltót szerelném be és így a JBL 6606ce szettből csak a magassugárzók lennének mások (rainbow cal25). Tudom hogy ez így nem kerek, de minek kell megegyeznie a hangváltó és a csipogó paraméterei között?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2793 Dátum: 2009.10.18 20:46:27 »
A francba az egésszel...hangváltó vagy nem hangváltó. Egy darabig hangváltózok, aztán majd veszek még egy erősítőt és aktív hajtás!!! Pont. :surrender:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2794 Dátum: 2009.10.19 07:59:04 »
Nekem nem tetszik ez a Rainbow hangváltó 5 bemeneti csatlakozással. Ezek szerint ehhez kellene még egy erősítő külön a mélyládának? Mivel 1 hangváltót 4 vezeték köt össze az erősítővel + a test vezeték.
Nálam meg csak 2 csatlakozás van az erősítőn, 1 hangváltónak. Mivel a mélyládát hídban akarom bekötni, az lefoglal 4 csatlakozást. Mindegy...........
Mi lenne ha a JBL hangváltót szerelném be és így a JBL 6606ce szettből csak a magassugárzók lennének mások (rainbow cal25). Tudom hogy ez így nem kerek, de minek kell megegyeznie a hangváltó és a csipogó paraméterei között?

Hogy mivan? Mit akarsz a hova kötni...?  :eek: ::)

Erősítő elülső (front) kimenetéről jön 2x2 tyúkbél, van neki négy csatlakozó. Jobb +- és bal +-
Erősítő hátsó (rear) kimenetéről jön 1x2 tyúkbél, van neki négy csatlakozó ugyan, de hídban akarod használni, így csak kettőt használsz fel.

Front kimeneten kapcsolsz az erősítőn HPF-t, rear kimeneten LPF-t, a fejen a vágást egyelőre nem piszkutálod, örülsz, hogy szól, és buzgón memorizálod a használati útmutatót.  :D

Szóval nem értem, hova kellene még egy erősítő (hacsak nem akarsz élből aktív rendszert építeni, de az még haladóknak is izzasztós meló, mire minden a helyére kerül). Oldalanként egy fázis és egy föld megy a keresztváltóba, és a keresztváltóból megy majd külön a magas és a közép felé...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2795 Dátum: 2009.10.19 08:02:11 »
Hogyaszongya bi-wiring/bi-amping... valaki fordítsa le magyarra, mer asszem itt a megoldás a Petya dilemmájára, hogy mér van öt bemenete. Nekem van tippem, mi lehet, de ez nem a totóverseny...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2796 Dátum: 2009.10.19 08:03:24 »
Ja Petya a JBL keresztváltóján is lehet ám állítgatni úgy emlékszem, hiába van összesen 6 db be/kimenete...  :devil: :devil: :devil:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2797 Dátum: 2009.10.19 08:33:00 »
Hogyaszongya bi-wiring/bi-amping... valaki fordítsa le magyarra, mer asszem itt a megoldás a Petya dilemmájára, hogy mér van öt bemenete. Nekem van tippem, mi lehet, de ez nem a totóverseny...  ::)
Biwiring jelenti kettős drautozás,  ilyen drautozásra készülök én is.
Biamping kettős erősítés szóval ez jelenté aztat hogy erölködő külön meghajcsa a csipogókat és külön a mélyközepeket, és külön fogadja a bejövő erősített szélessávú hangokat majdan vágja és szintén külön ereszté tovább.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2798 Dátum: 2009.10.19 09:19:53 »
..azé van benne a dróútkoszorú...a vasalás témája..teccikérteni?  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2799 Dátum: 2009.10.19 09:26:09 »
..azé van benne a dróútkoszorú...a vasalás témája..teccikérteni?  [rohog]
Láccik, hogy nem szabolcsi vagy...
Mondjad szépen:
"Drautkoszorú.
Nyíregyházán a nyaucas busz visz ki saustaura." ezeket gyakorold :)
Aztán ha ez már perfektül megy akkor Révész Tomika ralliversenyzővel készített riportokat kezdheted elemezni, hogyan is nyomják profin errefele  :1eye:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2800 Dátum: 2009.10.19 10:16:34 »

 Szóval elvileg nagyjából le kellene mérnem hogy milyen távol vannak a hangszórók és a táblázat alapján pontosan be lehet állítani az időkorrekciót.........na de ennyire elvetemült lennék?? Hát lehet :D

Úgysem működnek ezek a centivel kimért beállítások. Van nekik egy jellegzetes hangképük, és eléggé elviszik az embert az erdőbe.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2801 Dátum: 2009.10.19 10:18:35 »

Szerinted ládához is jólesz ez a kábel? Vagy ahhoz rendeljek külön mást? A váltóig az erősítőtől a kábelek mind a két érpárját összesodrom és úgy fogom majd összekötni. A ládához is így tervezem, de még lebeszélhető vagyok.

Jó hát. Az se biztos, hogy sodorni kell, szubhoz szerintem elég a vastagabb pár is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2802 Dátum: 2009.10.19 10:19:58 »

Érdemes zsugorcsőbe bujtatnom a kábeleket párban, ahonnan szétválnak?

Nem igazán. Talán a nagy strapának kitett szakaszon, de a belső szigetelés is igen erős.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2803 Dátum: 2009.10.19 10:20:29 »

Szerinted ládához is jólesz ez a kábel? Vagy ahhoz rendeljek külön mást? A váltóig az erősítőtől a kábelek mind a két érpárját összesodrom és úgy fogom majd összekötni. A ládához is így tervezem, de még lebeszélhető vagyok.

Jó hát. Az se biztos, hogy sodorni kell, szubhoz szerintem elég a vastagabb pár is.
A subhoz most inakustik premium kábel megy 2,5mm2es :) akkor lehet az ne is bántsam?  :innocent:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2804 Dátum: 2009.10.19 10:21:46 »

Szerinted ládához is jólesz ez a kábel? Vagy ahhoz rendeljek külön mást? A váltóig az erősítőtől a kábelek mind a két érpárját összesodrom és úgy fogom majd összekötni. A ládához is így tervezem, de még lebeszélhető vagyok.

Jó hát. Az se biztos, hogy sodorni kell, szubhoz szerintem elég a vastagabb pár is.
A subhoz most inakustik premium kábel megy 2,5mm2es :) akkor lehet az ne is bántsam?  :innocent:
Végülis lett rendelve bőven a neotech kábelből, hogy kipróbálhassam :D