Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686331 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2670 Dátum: 2009.10.07 23:08:54 »
Itt vannak keretek:
http://www.autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=11621&count=1

2.oldal lap alja és 3. oldal teteje. 2 féle keret van, szerintem több nincsen. Amúgy lehet csinálni tényleg.....farostlemez bevonva filccel és annyi :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2671 Dátum: 2009.10.07 23:10:20 »
Dikk mán!

Itt van keret.

Mod: Most látom, hogy Lengyel a cég, Lodz-ban lehetne csak átvenni. Vagy GLS 1.400-ért. Úgy meg tényleg 4-5.000-re jönne ki. Inkább barkács.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.07 23:18:12 írta barna.czukor »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2672 Dátum: 2009.10.07 23:15:07 »
Köszönöm a segítséget!

A képek jól jönnének, már izgatott vagyok miatta. Minden féle képpen én csinálom a dolgot, sztem nem lesz annyira vészes a keret. Inkább mire lefúrom a 3 popszegecset, meg mire szétszedem az ajtót... (Hülye tekerőt leszedni nem egy nagy élmény.)

Gányolni nem szeretek, egy kiemelő keret sokkal kultúráltabb. Az eredeti hangszóróval bejelölöm a felfogatási pontokat, azt körfúróval, meg dekopírral nekiesek majd...

Márcsak ki kell adni a 20 rudit a hangszórókért...

(És akkor a krokiemelőt meg sem vettem még. De az egy másik story.)

5.000 pénz sok. Nincs ilyenre 5.000. Inkább görnyedek. Válság van. Az is csoda, hogy rászánok 20.000-ret hangszóróra...

Hát épp ez az. Hogy nem biztos, hogy sokkal olcsóbban jössz ki. Én hulladék - maradék - OSB lapot vettem Praktikerben, miután láttam, hogy egy tetves puhafa polc, ami vastagságban már jó, és a keret ráférne 700 Ft-nál kezdődik, és még csak lekezelve sincs, hogy bírja a párás viszonyokat. Az OSB olyannyira bírja ugye, hogy komplett építkezéseket zárna vele körbe sokszor évekre, úgyhogy alighanem ajtóba is jó lesz, úgy voltam vele. Kábé feleárban jött ki. Viszont 5 mm volt, nekem meg 8 kellett, így össze kellett ragasztani kettőt, és 2 mm-t lecsiholni belőle, lehetőleg egyenletesen. Szóval kell ragasztó is. Meg csavarok.
Kellett a majdani keret alá szigetelő szivacs, meg csavarok az eredeti helyen való felfogatáshoz. Természetesen a gyári furatok speciális méretűek, így aztán azokra rá kellett fúrni a kocsiajtóban. Szánom-bánom, de azt ott nem kezeltem le festékkel-Hammerite-tal, mert nem volt otthon, én meg türelmetlen voltam, viszont vastagon kapott zsírt, mer az állítólag nincs jóban a vízzel...

Jó kis meló volt, irtó büszke voltam magamra a végén, és nagyon sajnáltam, hogy akkor erre most vissza kell tenni a gyári ajtópanelt, és nem fog látszani...  ::)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2673 Dátum: 2009.10.07 23:16:39 »
Itt vannak keretek:
http://www.autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=11621&count=1

2.oldal lap alja és 3. oldal teteje. 2 féle keret van, szerintem több nincsen. Amúgy lehet csinálni tényleg.....farostlemez bevonva filccel és annyi :D

Ez E12-höz való, konkrétan tudom.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2674 Dátum: 2009.10.07 23:18:42 »
Dikk mán!

Itt van keret.

Jakérem, aki tudja, hogy hogy van a beépítőkeret ángliusul, hogyaszongya szpácserring, annak nem kell görnyedezni...  :D
Különben lehet, hogy én is megtaláltam ezt is (akkoriban eléggé körbe néztem), de pont nem lehetett rendelni, vagy hetekbe telt volna mire megjön, és az egyedi legyártás olyan jó ötletnek tűnt...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2675 Dátum: 2009.10.07 23:21:37 »
Mintadarab kellene, de nagyon. Merre felé is lax? ;)

Nagyfaluba általában. Megnézem Neked, hogy megvan-e még valahol. Úgy emlékszem, nem találtam, amikor elrámoltam a régi cuccokat, de azért szétnézek. Valamikor próbálok fényképeket is szerványolni az otthoni gépsárkányról.

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2676 Dátum: 2009.10.07 23:22:35 »
Mintadarab kellene, de nagyon. Merre felé is lax? ;)

Nagyfaluba általában. Megnézem Neked, hogy megvan-e még valahol. Úgy emlékszem, nem találtam, amikor elrámoltam a régi cuccokat, de azért szétnézek. Valamikor próbálok fényképeket is szerványolni az otthoni gépsárkányról.
Köszönöm szípen!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2677 Dátum: 2009.10.08 03:43:59 »
Nekem DLS PS6os volt benne, annak 53 mm :winkiss: a beépítési mélysége...
És mekkora vastagságú beépítő keret volt a hangszóró alatt?

Az ablakemelő nekem nem veri agyon, mert tekerős... :cry:

Amúgy azon gondolkodom, hogy ilyen keretet hogyan csináljak és miből kellene... :hmmmm:

Nekem a kiemelő keret 4cm-es lépcsőlapból lett készítve :), s akkor nem számít mekora a beépítési mélység, de szerintem veszel egy 2,8 cm-es polclapot, az ideális... :) márha befír :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.08 04:12:31 írta taby »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2678 Dátum: 2009.10.08 10:46:36 »
Jah, de azért atom vastag sem lehet, mert akkor a hangszóró nekiér a hangszórórácsnak, illetve egy talpalás után megsérül a hangszóró...

Akkor úgy teszem fel a kérdéset, hogy mi az a legnagyobb vastagság, aminél még nem ér a hangszóró a rácshoz?

Ahogyan számolgattam, egy 55 mm mélységű be kell, hogy férjen, ha 1 centis keretet csinálok neki.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2679 Dátum: 2009.10.08 10:51:10 »
Jah, de azért atom vastag sem lehet, mert akkor a hangszóró nekiér a hangszórórácsnak, illetve egy talpalás után megsérül a hangszóró...

Akkor úgy teszem fel a kérdéset, hogy mi az a legnagyobb vastagság, aminél még nem ér a hangszóró a rácshoz?

Ahogyan számolgattam, egy 55 mm mélységű be kell, hogy férjen, ha 1 centis keretet csinálok neki.
Mondjuk nekem relatíve könnyű a helyzetem, mert a gyári hangszórórács levehető, így annak a helyére ment be a kiemelő keret, és a hangszóró védőrácsát aplikáltam föl :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2680 Dátum: 2009.10.08 13:05:43 »
Jah, de azért atom vastag sem lehet, mert akkor a hangszóró nekiér a hangszórórácsnak, illetve egy talpalás után megsérül a hangszóró...

Akkor úgy teszem fel a kérdéset, hogy mi az a legnagyobb vastagság, aminél még nem ér a hangszóró a rácshoz?

Ahogyan számolgattam, egy 55 mm mélységű be kell, hogy férjen, ha 1 centis keretet csinálok neki.

Neki volt annyi esze, hogy ne a gyári kárpit alá tegye. Sokkal jobban megszólal a középtartomány.

Egyébként asszem 1 cm magas keretet nem csinálhatsz, mert akkor már beleér a rácsba a membrán széle. Nekem 8 mm volt az a magasság, amit még biztonságosnak ítéltem. Lehet, hogy rászámoltam, de inkább ez, mint hogy pár óra alatt szétverődjön a cucc...
És arra is készülj fel, hogy a gyári panel rács-részéről a bordákat el kell távolítani, és síkba kell csiszolni.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2681 Dátum: 2009.10.08 13:20:45 »
Most számolgatom a kábelezés költségeit...
Neotech KHS-441 összekötő kábel 8 m 7200
Neotech KS-1440 hsz kábel: kb 9 méter... 14800
Neotech KS-0821 hsz kábel mélyládához+hangváltóhoz 2 m 2100
8 db rca csati 2800
hangszórócsatlakozónak csúszósaru ~400
...



ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2682 Dátum: 2009.10.08 14:29:37 »
Most számolgatom a kábelezés költségeit...
Neotech KHS-441 összekötő kábel 8 m 7200
Neotech KS-1440 hsz kábel: kb 9 méter... 14800
Neotech KS-0821 hsz kábel mélyládához+hangváltóhoz 2 m 2100
8 db rca csati 2800
hangszórócsatlakozónak csúszósaru ~400
...
jó sokba kerül a tyúkbél :) írtam msnen, de nem válaszoltál :(
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2683 Dátum: 2009.10.08 14:44:03 »
Most számolgatom a kábelezés költségeit...
Neotech KHS-441 összekötő kábel 8 m 7200
Neotech KS-1440 hsz kábel: kb 9 méter... 14800
Neotech KS-0821 hsz kábel mélyládához+hangváltóhoz 2 m 2100
8 db rca csati 2800
hangszórócsatlakozónak csúszósaru ~400
...
jó sokba kerül a tyúkbél :) írtam msnen, de nem válaszoltál :(
Bár off de napközben g-talkon vagyok csak elérhető

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2684 Dátum: 2009.10.08 16:06:26 »
Neki volt annyi esze, hogy ne a gyári kárpit alá tegye. Sokkal jobban megszólal a középtartomány.

Egyébként asszem 1 cm magas keretet nem csinálhatsz, mert akkor már beleér a rácsba a membrán széle. Nekem 8 mm volt az a magasság, amit még biztonságosnak ítéltem. Lehet, hogy rászámoltam, de inkább ez, mint hogy pár óra alatt szétverődjön a cucc...
És arra is készülj fel, hogy a gyári panel rács-részéről a bordákat el kell távolítani, és síkba kell csiszolni.
Ez a síkba csiszolás über nagy szopásnak néz ki. Nem mondod, hogy a kárpit gyári rácsa belülről bordázott?! Te jó Isten!  :censored:

Én egy centis lapra gondoltam, OSB-ből van asszem 8-as, meg 10-es, meg 12-es. Elvileg 55mm-es mélységnél el kell, hogy férjen a 8 mm-es lapon is a hangszóró.

Az a baj, hogy a gyári hsz. rácsa egybe van építve az ajtó belső kárpitjával. Azt nem lehet olyan egyszerűen onnan kirobbantani. Arról nem beszélve, hogy mennyire über ocsmány lenne úgy. Minden féle képpen a gyári rácsot kellene valahogyan megcsinálni úgy, hogy belemenjen a 16-os szett... Csak az is külön f.s benne, hogy a rács átmérőre kisebb, mint 16 centi, ergo a hangszóró szélei kvázi le lesznek takarva ezáltal. Gondolom ez a hangzásnak nem ad túl sok esélyt...

Bezzeg az E12-es. Abba kivágom a szemetet a műanyag keretből, belecsavarozom az új hsz-t, azt kész. Még a tükörháromszöget is fel lehet használni, mert az villanyos, nem úgy mint az én fapados E11-em... Asszam az a legegyszerűbb, ha elcserélem faterral a kocsit... :D