Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 139353 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26337
Új Toyota vásárlás
« Válasz #255 Dátum: 2007.01.31 19:21:36 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Oppsz, ez itt nagyon OFF volt, az egyéb autókba áttettem.

Annyira azért nem, elvégre arról van szó, hogy Corolla kombit veszel, vagy valami mást, de ezt igazán Te tudhatod csak... :nagymosoly:  :kacsint:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #256 Dátum: 2007.01.31 19:27:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Oppsz, ez itt nagyon OFF volt, az egyéb autókba áttettem.

Annyira azért nem, elvégre arról van szó, hogy Corolla kombit veszel, vagy valami mást, de ezt igazán Te tudhatod csak... :nagymosoly:  :kacsint:

Mint már írtam az új Corinak idehaza nincsen kombija, a Kia Ceed-nek sem,  :banging:  a kombihoz meg ragaszkodom, punktum. :nene:
Marad a használt Cori-Ave. Pár hónap és kiderül mi lesz. :otlet:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Új Toyota vásárlás
« Válasz #257 Dátum: 2007.01.31 23:23:34 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Oppsz, ez itt nagyon OFF volt, az egyéb autókba áttettem.

Annyira azért nem, elvégre arról van szó, hogy Corolla kombit veszel, vagy valami mást, de ezt igazán Te tudhatod csak... :nagymosoly:  :kacsint:

Mint már írtam az új Corinak idehaza nincsen kombija, a Kia Ceed-nek sem,  :banging:  a kombihoz meg ragaszkodom, punktum. :nene:
Marad a használt Cori-Ave. Pár hónap és kiderül mi lesz. :otlet:


Látod, ha elõbb gondolkodtál volna ezen, lett volna egy tuti kombim a számodra :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Easa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Új Toyota vásárlás
« Válasz #258 Dátum: 2007.01.31 23:27:48 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Oppsz, ez itt nagyon OFF volt, az egyéb autókba áttettem.

Annyira azért nem, elvégre arról van szó, hogy Corolla kombit veszel, vagy valami mást, de ezt igazán Te tudhatod csak... :nagymosoly:  :kacsint:

Mint már írtam az új Corinak idehaza nincsen kombija, a Kia Ceed-nek sem,  :banging:  a kombihoz meg ragaszkodom, punktum. :nene:
Marad a használt Cori-Ave. Pár hónap és kiderül mi lesz. :otlet:


Látod, ha elõbb gondolkodtál volna ezen, lett volna egy tuti kombim a számodra :D


Én is ajánlottam Neki, látod, hiába.  :nemnem:
asa - egy õs Toyotás

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #259 Dátum: 2007.02.01 15:07:27 »
Idézetet írta: "Easa"

Én is ajánlottam Neki, látod, hiába.  :nemnem:

Én küdtem Neked pü-t is, de nem válaszoltál... :kormom: .
Gondoltam, hogy már le van zsírozva az új tulaj, ezért nem erõsködtem... :oops:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #260 Dátum: 2007.02.01 15:08:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Látod, ha elõbb gondolkodtál volna ezen, lett volna egy tuti kombim a számodra :D

Akkoriban még nem volt olyan gondolatom, hogy cserélem az autót, nem törtek szanaszéjjel... :turelmetlen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Új Toyota vásárlás
« Válasz #261 Dátum: 2007.02.01 16:22:41 »
Na, mi történt?

Mi is sokat gondolkodunk, hogy vegyünk-e új kocsit vagy sem. Az 1ik megoldás lenne a Yarist új Yarisra cserélni, 1.3-as Terrára, de mostanában nincsenek olyan kedvezõ 4% körüli hitelek, csak a kifutó Corira. Meg az az igazság, hogy 5ünknek kicsi is a Yaris. Kéne nagyobb kocsi, különösen szélességben kevés. Jó, akkor legyen új Cori. De az meg nagy anyunak, meg nem szereti a szedánt, mert nem látja a végét, neki a Yaris is elég nagy. Ja és csak 6 centivel szélesebb, mint az új Yaris, vagy a Carina, ami szintén szélességben kevés. Szal elkezdtem vadul összehasonlítgatni a kocsi méreteket. Arra jutottam, hogy az összes  :toy: szûk belül, nem elég szélesek. Az Ave ugyanolyan széles, mint az új Cori!!! Cori Verso 1 centivel szélesebb. Ave verso 1 centivel szûkebb, mint a Cori verso  :!: Camry V20 az a maga 178,5cm szélességével akár már elég is lehetne, hiszen a Carinához képest ez már 9 centi, csak az meg ugye szedán, az meg apunak nem lenne jó, mert megszokta a kombit, pláne, mióta nagy porszívóval jár... Akkor marad a Previa, 179 széles, 290cm tengelytáv  :10: Csak mivel sose volt nálunk, gondolom nem olcsó az alkatrész hozzá, meg nem is értenek hozzá annyira, lásd 1 Yarisnál is némely márkaszervíz nem tud megállapítani 1-es hibákat. Arról nem beszélve, hogy a D4D verzió 4,2millától indul használtan, ami nem kis pénz, pláne ha kp-ben kell kicsengetni, mert használtra hitel  :szomoru: Ami még érdekes, hogy az új Focus 184 centi széles. Vajon ez tényleg szélesebb lehet belül, mint 1 Previa, vagy csak a dizájn miatt ennyire széles?
Laco 73 :D

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Új Toyota vásárlás
« Válasz #262 Dátum: 2007.02.01 17:42:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Tamás69"
Látod, ha elõbb gondolkodtál volna ezen, lett volna egy tuti kombim a számodra :D

Akkoriban még nem volt olyan gondolatom, hogy cserélem az autót, nem törtek szanaszéjjel... :turelmetlen:


Mi történt?
avid :toy: Fan

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Új Toyota vásárlás
« Válasz #263 Dátum: 2007.02.01 19:01:39 »
Idézetet írta: "David"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Tamás69"
Látod, ha elõbb gondolkodtál volna ezen, lett volna egy tuti kombim a számodra :D

Akkoriban még nem volt olyan gondolatom, hogy cserélem az autót, nem törtek szanaszéjjel... :turelmetlen:


Mi történt?

Ez itt OFF... :faradt:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Új Toyota vásárlás
« Válasz #264 Dátum: 2007.02.02 21:20:00 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ja és csak 6 centivel szélesebb, mint az új Yaris, vagy a Carina, ami szintén szélességben kevés. Szal elkezdtem vadul összehasonlítgatni a kocsi méreteket. Arra jutottam, hogy az összes  :toy: szûk belül, nem elég szélesek. Az Ave ugyanolyan széles, mint az új Cori!!! Cori Verso 1 centivel szélesebb. Ave verso 1 centivel szûkebb, mint a Cori verso  :!: Camry V20 az a maga 178,5cm szélességével akár már elég is lehetne, hiszen a Carinához képest ez már 9 centi, csak az meg ugye szedán, az meg apunak nem lenne jó, mert megszokta a kombit, pláne, mióta nagy porszívóval jár... Akkor marad a Previa, 179 széles, 290cm tengelytáv  :10:

Ezek nem külsõ méretek? Nekem az Avensis kényelmesebbnek tünt, mint a Cori.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #265 Dátum: 2007.02.02 21:33:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na, mi történt?

Mi is sokat gondolkodunk, hogy vegyünk-e új kocsit vagy sem. Az 1ik megoldás lenne a Yarist új Yarisra cserélni, 1.3-as Terrára, de mostanában nincsenek olyan kedvezõ 4% körüli hitelek, csak a kifutó Corira. Meg az az igazság, hogy 5ünknek kicsi is a Yaris. Kéne nagyobb kocsi, különösen szélességben kevés. Jó, akkor legyen új Cori. De az meg nagy anyunak, meg nem szereti a szedánt, mert nem látja a végét, neki a Yaris is elég nagy. Ja és csak 6 centivel szélesebb, mint az új Yaris, vagy a Carina, ami szintén szélességben kevés. Szal elkezdtem vadul összehasonlítgatni a kocsi méreteket. Arra jutottam, hogy az összes  :toy: szûk belül, nem elég szélesek. Az Ave ugyanolyan széles, mint az új Cori!!! Cori Verso 1 centivel szélesebb. Ave verso 1 centivel szûkebb, mint a Cori verso  :!: Camry V20 az a maga 178,5cm szélességével akár már elég is lehetne, hiszen a Carinához képest ez már 9 centi, csak az meg ugye szedán, az meg apunak nem lenne jó, mert megszokta a kombit, pláne, mióta nagy porszívóval jár... Akkor marad a Previa, 179 széles, 290cm tengelytáv  :10: Csak mivel sose volt nálunk, gondolom nem olcsó az alkatrész hozzá, meg nem is értenek hozzá annyira, lásd 1 Yarisnál is némely márkaszervíz nem tud megállapítani 1-es hibákat. Arról nem beszélve, hogy a D4D verzió 4,2millától indul használtan, ami nem kis pénz, pláne ha kp-ben kell kicsengetni, mert használtra hitel  :szomoru: Ami még érdekes, hogy az új Focus 184 centi széles. Vajon ez tényleg szélesebb lehet belül, mint 1 Previa, vagy csak a dizájn miatt ennyire széles?


A külsõ szélességbõl csak nagyon áttételesen lehet a belsõre következtetni! Pl. egy 155 centi széles autó belül biztosan keskenyebb lesz, mint egy 175 széles ;) ... de ha kívül csak pár centi eltérés van, akkor simán lehet, hogy pl. a kívül keskenyebb autó belül szélesebb. Simán! Tehát amíg nem mérted le BELÜL, ne vonj le következtetéseket. A Carina E belsõ szélessége meglehetõsen jó a külsõhöz képest, nem hiszem pl., hogy az új Cori ebben felül tudná múlni.

Ami az okokat illeti: egyrészt ott van amit te is említesz: a design; másrészt a biztonság és a komfort (ütközésvédelem, hangszigetelés), ami miatt az új autók ajtajai és ajtókárpitjai egyre vastagabbak :nana: !

Egyébként nem teljesen értem, hogy mit szeretnétek. A Yarist akarjátok lecserélni? Vagy a Carinát? Vagy mindkettõt?

A Carina helyett, ha fontos a nagy raktér is, kézenfekvõ lenne egy használt Ave II kombi, vagy esetleg Ave Verso. Yaris helyett, ha lényeges hogy új legyen, és fontos a kedvezõ finanszírozás, akkor egy kifutó E12 HB nem jön esetleg szóba? Anyagilag meglehetõsen jól járnátok, és azért technikailag is nagy elõrelépés lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Új Toyota vásárlás
« Válasz #266 Dátum: 2007.02.03 12:26:20 »
Sajna a belsõ méreteket nem lehet egzaktul lemérni, mert azt vállnál kell mérni, de ha vastag a kapaszkodó, azt is figyelembe kell venni, szal igazatok van. Viszont sztem hasonlóan széles az új Cori az Avéval(II) belül, illetve a Carinával  :kacsint:
Az, hogy mit szeretnénk lecserélni csak ilyen gondolkodós téma. Anyu Yarisát azért lenne jó lecserélni, mert akkor azt használnánk ilyen családi kirándulós autónak, viszont az E12 Coriban kisebb beül a hely!!! Próbáltam kombit, és szedánt is, magam mögött nem férek el olyan jól, mint Yarisban, és a fejtér is ugyanannyi  :szomoru: Coriversoban ültem, ott se gyõzött meg a helykínálat hosszban se, meg lábban se. Ave versoban nem ültem hátul, de sztem az már elég nagy, csak drága. Szal sztem marad minden a régiben, én úgyis lehet, hogy elköltözök vidékre, és akkor nem foglalom a helyet a kocsiban, 4-en meg elférnek a Yarisban is kényelmesen.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #267 Dátum: 2007.02.03 15:38:00 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sajna a belsõ méreteket nem lehet egzaktul lemérni, mert azt vállnál kell mérni, de ha vastag a kapaszkodó, azt is figyelembe kell venni, szal igazatok van. Viszont sztem hasonlóan széles az új Cori az Avéval(II) belül, illetve a Carinával  :kacsint:
Az, hogy mit szeretnénk lecserélni csak ilyen gondolkodós téma. Anyu Yarisát azért lenne jó lecserélni, mert akkor azt használnánk ilyen családi kirándulós autónak, viszont az E12 Coriban kisebb beül a hely!!! Próbáltam kombit, és szedánt is, magam mögött nem férek el olyan jól, mint Yarisban, és a fejtér is ugyanannyi  :szomoru: Coriversoban ültem, ott se gyõzött meg a helykínálat hosszban se, meg lábban se. Ave versoban nem ültem hátul, de sztem az már elég nagy, csak drága. Szal sztem marad minden a régiben, én úgyis lehet, hogy elköltözök vidékre, és akkor nem foglalom a helyet a kocsiban, 4-en meg elférnek a Yarisban is kényelmesen.


Az Ave Verso nem drágább, mint a Cori Verso (mármint az aktuális fajta Cori Verso), csak ugyanazért a pénzért egy-két évvel öregebb autót kapsz. Kérdés, hogy ténylegesen mennyivel nagyobb belül? Ezt majd én is le akarom ellenõrizni, mert ez a két típus nekünk is esélyes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Új Toyota vásárlás
« Válasz #268 Dátum: 2007.02.03 18:49:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Ave Verso nem drágább, mint a Cori Verso (mármint az aktuális fajta Cori Verso), csak ugyanazért a pénzért egy-két évvel öregebb autót kapsz. Kérdés, hogy ténylegesen mennyivel nagyobb belül? Ezt majd én is le akarom ellenõrizni, mert ez a két típus nekünk is esélyes.
Ja, mert 1 centivel szûkebb kívülrõl az Ave verso. Na ez az, hogy használtban van csak Ave V, ami a hitelfelvételt szinte lehetetlenné teszi. Márpedig nincs 4 millánk itthon zsebben. 2 kocsinkat, ha eladnánk, annak az árából se jönne ki  :szomoru:
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #269 Dátum: 2007.02.08 22:30:00 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Ave Verso nem drágább, mint a Cori Verso (mármint az aktuális fajta Cori Verso), csak ugyanazért a pénzért egy-két évvel öregebb autót kapsz. Kérdés, hogy ténylegesen mennyivel nagyobb belül? Ezt majd én is le akarom ellenõrizni, mert ez a két típus nekünk is esélyes.
Ja, mert 1 centivel szûkebb kívülrõl az Ave verso. Na ez az, hogy használtban van csak Ave V, ami a hitelfelvételt szinte lehetetlenné teszi. Márpedig nincs 4 millánk itthon zsebben. 2 kocsinkat, ha eladnánk, annak az árából se jönne ki  :szomoru:


Már miért tenné lehetetlenné a hitelfelvételt az, hogy használt a kocsi :?: ...OK, rosszabbak a kondíciók, de azért nagyon is lehetséges a dolog.

Viszont magukat az autókat tényleg össze kell vetni, mert ha nem számottevõen tágasabb belül az Ave Verso, akkor biztos, hogy a Cori Verso lesz helyette a nyerõ. Modernebb kocsi kívül-belül, az Ave Verso igazából még az elõzõ design-korszakot képviseli, kívülrõl eléggé ingerszegény egy darab, fõleg belül pedig egyértelmûen régimódibb, mint a Cori Verso. Az nagyon jól néz ki bent, ûrhajó-feeling  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )