Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368142 alkalommal)

0 Felhasználó és 35 vendég van a témában

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15990 Dátum: 2016.07.20 09:12:59 »
Tisztelt fórum tagok.

Új vagyok a fórumon. Tegnap leelőlegeztem egy Prius-t... :) Nagy az öröm boldogság, 1-2 nap múlva tudom elhozni, de lenne pár kérdésem felétek.

Szervíz történelmet a VIN kód alapján meg lehet nézni valahogy? Az amerikai adatbázisban nincs benne az európai oldalán a toyotának meg nem láttam ilyen opciót.

VIN alapján ki tudom valahogy deríteni, hogy pontosan milyen felszereltségű? Amit nem teljesen értek, hogy elvileg 2011 Sol P (premium). Bőrülés, tolatókamera, ülésfűtés, napkollektoros napfénytető stb, de pl az addaptív tempomat gombot nem találtam a kormányon.

Bármiféle tanácsot-hasznos weboldalakat szívesen fogadok, mivel eléggé "szűz" vagyok még a témában :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

M

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15991 Dátum: 2016.07.20 10:31:13 »
Tisztelt fórum tagok.

Új vagyok a fórumon. Tegnap leelőlegeztem egy Prius-t... :) Nagy az öröm boldogság, 1-2 nap múlva tudom elhozni, de lenne pár kérdésem felétek.

Szervíz történelmet a VIN kód alapján meg lehet nézni valahogy? Az amerikai adatbázisban nincs benne az európai oldalán a toyotának meg nem láttam ilyen opciót.

VIN alapján ki tudom valahogy deríteni, hogy pontosan milyen felszereltségű? Amit nem teljesen értek, hogy elvileg 2011 Sol P (premium). Bőrülés, tolatókamera, ülésfűtés, napkollektoros napfénytető stb, de pl az addaptív tempomat gombot nem találtam a kormányon.

Bármiféle tanácsot-hasznos weboldalakat szívesen fogadok, mivel eléggé "szűz" vagyok még a témában :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

M
Nem kötekedésképpen de a szervíztörténelmet nem az előlegezés előtt akartad esetleg megnézni?
A felszereltségek piaconként, országonként, időszakonkét stb változóak.
Elvileg bármely Toyota VIN decoder segíthet neked (gugli a barátod) vagy próbáld meg a Toyodiy-t pl.
Today, tomorrow and after tomorrow!

bm84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15992 Dátum: 2016.07.20 10:37:53 »
A szervizkönyvet természetesen megnéztem, azzal nincs gond! Csak ha jól tudom van valami online adatbázis is, arra lennék kíváncsi.

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15993 Dátum: 2016.07.20 12:09:24 »
Sziasztok!
P2 esetén mennyire jelent valós gondot ha valaki nem tartja be a használati útmutatóban leírt "legalább 1 méter távolság tartását a smartkey-el a mobiltelefonoktól"? Nekem a valóságban úgy néz ki,hogy mondjuk bal zsebembe kocsikulcs, jobba pedig telefon, de az még reálisabb hogy a kezembe hurcolom a telefont így gyakorlatilag 5-30 cm távolságban lennének folyamatosan.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15994 Dátum: 2016.07.20 13:03:23 »
Nana, Neked is ez van beleszerelve?

Elmondanám, hogy nekem is fekete Priusom van, ugyanezen védelmi elemekkel és kapott már meleget, eleget.  :D  És nincsen baja.  Szóval egyik silány - másik nem silány?
Egyébként, megkérdezhetem, hogy Neked is a Péter féle rendszer van?  Csak, hogy silányozod.  ;)

Egyébként meg minden hardverben vannak és lesznek is hibás elemek, az autóiparban tudunk elég példát, még neves gyártótól is.  Összességében ettől még nem lesz silány.

Úgy gondolom, hogy helyén kell kezelni a dolgot, azzal együtt nagyon sajnálom és megértem zsolt.suli cartárs esetét.

Nem akarlak megbántani... szíved joga védeni.
De ha a beszerelő azzal jön hiba esetén, hogy szellőztesd ki a kocsit, biztos a meleg a gond... Akkor az egy autó esetében elfogadhatatlan és számomra vicc kategória. És nyilván tisztában van azzal is, hogy érzékeny a melegre a cucca... ha így kezdi a telefonos hibaelhárítást.   
Viszont ha Te a szerencsefaktorod betudod a minőségnek, akkor az  a Te dolgod.

Kérdésedre válaszolva semmi közöm a az emberhez és a termékeihez...ezen tapasztalatok után nem is lesz az biztos. De az, hogy nincs hozzá közöm még lehet véleményem a fórrumtárs pórul járós sztorija után.

Ettől még persze lehet űrtechnika, high-tech minőség. Meg mivel Te ezt állítod... Nekem mindegy. Csak ne legyen nagyon meleg és legyen szerencsés az user!  :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15995 Dátum: 2016.07.20 14:09:19 »
A szervizkönyvet természetesen megnéztem, azzal nincs gond! Csak ha jól tudom van valami online adatbázis is, arra lennék kíváncsi.
Megnéztem=leellenőriztem?
Szvízkönyvet előállítani nem ördöngősség a mai világban...
A hivatalos adatbázisban csak a garanciális javításokat fogod látni, a szervizkönyves pecséteket az adott helyen kell/érdemes ellenőrizni.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15996 Dátum: 2016.07.20 20:03:27 »
Ezek közül melyik jó 2-es Prius-ba?
Hány liter kell a 2 körbe?
https://www.szakalmetal.hu/hu/termekeink/termekismertetok/3530-eneos-fagy%C3%A1ll%C3%B3-koncentr%C3%A1tumok
Érdemes a motor vízpumpát is egyből cserélni? Picit vízköves a tárcsánál, de folyadék nem nagyon fogyott.

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15997 Dátum: 2016.07.21 03:58:41 »
Sziasztok!
Magyar nyelvű kézikönyvet prius2 höz honnan lehet szerezni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15998 Dátum: 2016.07.21 07:13:34 »
Ezek közül melyik jó 2-es Prius-ba?
Hány liter kell a 2 körbe?
https://www.szakalmetal.hu/hu/termekeink/termekismertetok/3530-eneos-fagy%C3%A1ll%C3%B3-koncentr%C3%A1tumok
Érdemes a motor vízpumpát is egyből cserélni? Picit vízköves a tárcsánál, de folyadék nem nagyon fogyott.

A 3. sz. versenyzőt javaslom, a linkelt ENEOS fagyállók közül!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15999 Dátum: 2016.07.21 07:24:39 »

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16000 Dátum: 2016.07.21 07:37:09 »
Köszi szépen!

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16001 Dátum: 2016.07.21 12:21:51 »
Röviden priusclub.hu
Bővebben: http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/download/2-prius-2-2004-2009/6-magyar-hasznalati-utmutato-hungarian-user-s-manual

Sziasztok! Jövő hétfőn veszem át a Prius3-am. Addig én is próbálok angol vagy magyar kézikönyvet szerezni, de papír alapút, amelyet a kocsiban tarthatok. Elektronikusan megvan már, de én nyomtatva szeretném.

Eddig a következő lehetőségeken gondolkodtam:
1) Tegnap felhívtam a Toyota Magyarországot (Toyota Central Europe Kft.), Ők alvázszám bemondására magyar nyelvű elektronikusat tudtak volna csak adni. Kérésemre állítólag feltúrta egy kolléga a raktárjukat, de papír alapút sajna nem találtak.

2) Amazonról vagy eBay-ről lehetne venni használt angol kézikönyveket (bár nekem európai kellene, jobbkormányos GB és USA-ban forgalomba hozott kocsikhoz való leírásba nem szeretnék belefutni), csak ez szállítási költséggel kb. 10-15.000 Ft lenne:
https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=toyota+prius+2010+owners+manual&rh=n%3A283155%2Ck%3Atoyota+prius+2010+owners+manual
http://www.ebay.com/bhp/toyota-prius-owners-manual

3) Kértem be ajánlatot egy budapesti digitális nyomdától konkrétan a Prius 600 oldalas kézikönyvre, mivel ott valódi könyvek (ragasztott, akár kemény fedeles) elkészítését is vállalják már 1 példányt is. Igaz, hogy színest kértem, mivel a magenta színű figyelmeztetések és nyilak jó ha "átjönnek". Ma kaptam meg az árat: 17.000 Ft + ÁFA + 3.000 Ft a szerkesztési díj -> sajna ennyiért no go

4) Fénymásolószalonból kaptam ajánlatot u.erre: 2 oldalas FF nyomtatás A5 méretben + spirálozás: 4.400 Ft (bruttó). Ez tetszik a legkevésbé, de egyelőre úgy tűnik, hogy ezt kell válasszam. Több, mint 10.000 Ft-ot nem szeretnék kiadni erre - ami amúgy elvileg ingyen járna a kocsihoz, ha az előző tulajok kellően gondosak lettek volna (bár egy magyar nyelvű eredetiért lehet, hogy hajlandó lennék).

Ha tudtok esetleg más, érdemleges beszerzési forrást, kérlek írjátok meg.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16002 Dátum: 2016.07.21 12:32:02 »
Hardzsi
Szerintem a 4-es variáció...
Eleinte én is úgy voltam, hogy másoltatok a kocsiba Magyar nyelvűt(nekem megvan az eredeti Olasz könyv), de később rájöttem, hogy teljesen felesleges. Ha a kocsiban akarom olvasgatni, akkor kiviszem a laptopot, vagy rátetetem a phablet telefonomra, aztán kész. Nincs értelme ennyi oldalt kinyomtattatni, max ha valaki napi szinten olvasgatja a kézikönyvet.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16003 Dátum: 2016.07.21 17:24:01 »
Én is csak annyit kérdezek,hogy minek??? :hmmmm:

krisztianneuer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16004 Dátum: 2016.07.21 17:50:28 »
Sziasztok! Valakitől már láttam, hogy a halásztelki Toyota nem ajánlott. Miért?