Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368124 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15840 Dátum: 2016.07.09 22:12:41 »
Ja, igen. A 205/55R16 egy lehetséges alternatíva, nem vészesek az eltérések.
A 195/55 R16 váltója nem a 205/50 R16?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15841 Dátum: 2016.07.09 23:17:22 »
Nem nehéz, de nincs bekábelezve. Ebay-en vannak megfelelő olcsó kamerák, a gyári drága, és meg kell hozzá fúrni az ajtólemezt. Az indexes prius topikba leírtam én hogyan csináltam kb 4 évvel ezelőtt. Ott megnézheted mennyire nehéz.
Ha jól emlékszem az alapfelszereltségűbe is ugyanúgy kell, talán egy bekötési pont máshol van, de erre már nem emlékszem pontosan.
Én is hasonlón törekszem. Alap felszereltségű Prius2-be szeretnék videót csinálni.

Viszont nem tudom, miként tud az alapfelszereltségű P2 kijelzője videó jelet fogadni.

E szerint a videó szerint tud fogadni.




Csak mi adja le a jelet?

És hova kell kötni?
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.09 23:29:00 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15842 Dátum: 2016.07.09 23:35:37 »
Sziasztok
Ha szeretném leellenőrizni, hogy az általam vásárolt Priushoz kapott szervizkönyv mennyire valós,illetve milyen szervizelések lettek elvégezve,azt hogyan tudom?
Az autónak osztrák hölgy tulaja volt 0km-es korától, a szervizek is kint voltak elvégezve, szerintetek a magyar Toyota tud így segíteni?
Ha igen akkor hogyan működik, bemegyek bármelyik hivatalos kereskedőhöz és elmondom mit szeretnék vagy csak simán felhívom őket és telefonon megmondják?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15843 Dátum: 2016.07.10 01:48:13 »
Ejj... a CT200h-ban vagy a Priusban?
P2
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

tg77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15844 Dátum: 2016.07.10 07:49:08 »
A 195/55 R16 váltója nem a 205/50 R16?

A 205/50 R16 is váltóméret, csak azzal még többet csal az órád (mivel kisebb a kerülete, mint a gyárinak), a 205/55 R16 esetén pedig kevesebbet. Mindkét gumi kevesebb, mint 2% eltérést jelent a gyári mérethez, tehát használható, de a /55-ös komfortosabb.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15845 Dátum: 2016.07.10 08:52:37 »
Én is hasonlón törekszem. Alap felszereltségű Prius2-be szeretnék videót csinálni.

Viszont nem tudom, miként tud az alapfelszereltségű P2 kijelzője videó jelet fogadni.

E szerint a videó szerint tud fogadni.

Csak mi adja le a jelet?

És hova kell kötni?
Hali. Facelift utáni esetében relative egyszerű. A klub oldalon a letöltések alatt keresd a tolatókamera bekötése doksit. Ugyanúgy kötöd be. Hogy mi adja a jelet? Feltételezem egy autós DVD vagy media player a kocsiban. FL előttiekben kell egy konverter is a kocsiba mert más a fejegység és nem tud közvetlen videójelet fogadni. Ezzel meg is van a kép. A hang, na az más dolog. Ha van aux bemenet a kocsiban, akkor arra köthető.
Megéri? (Ja anno mikor a ketteshez kerestem ilyen convertert mert hiányzott a kamera, olyan 140-170 dolcsi környékén láttam ebay-ről).

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15846 Dátum: 2016.07.10 08:55:12 »
Sziasztok
Ha szeretném leellenőrizni, hogy az általam vásárolt Priushoz kapott szervizkönyv mennyire valós,illetve milyen szervizelések lettek elvégezve,azt hogyan tudom?
Az autónak osztrák hölgy tulaja volt 0km-es korától, a szervizek is kint voltak elvégezve, szerintetek a magyar Toyota tud így segíteni?
Ha igen akkor hogyan működik, bemegyek bármelyik hivatalos kereskedőhöz és elmondom mit szeretnék vagy csak simán felhívom őket és telefonon megmondják?
Telefonon biztos nem mondanak semmit. Ha volt elektronikus szervizkönyve, akkor bemész a forgalmival és kikéred. Ha nem volt, akkor még lehet próbálkozni a szervizkönyvben lévő szervízzel kapcsoaltba lépni, természetesen igazolva hogy tiéd az autó és az előéletéről érdeklődnél.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15847 Dátum: 2016.07.10 10:02:51 »
A 195/55 R16 váltója nem a 205/50 R16?
Gabes3
De, váltómérete ez is, viszont Átmérő különbség: -9 mm, Autó hasmagasság differencia -4,5 mm és az óra csalni fog, 100 km/h-nál 102km/h-t lesz a valós, felrakható, de szerintem a 205/55R16 szerencsésebb.

Kotama

Én Aegondirekten kötöttem lopáscascót, ki se jöttek, a kocsit is magamnak kellett fotózni és a képet fel kellett tölteni nekik. Csak szimplán a lopáscascó 12.300 Ft-ra jött ki/év én kiegészítettem természeti csapás/üveg biztosítással(így összesen: 25.848 Ft) és autós segítségnyújtással(+5000 Ft/év), ami arra jó, hogy a biztosító fizeti az autómentős szállítást, ha meghibásodás, vagy baleset történik, igaz, csak az ő általuk megjelölt legelső szervizig, a semminél azért ez is több, egy trailerezés kis távon is 20 ezertől indul.

Trotter66
Majd védelemmel kapcsolatban szeretnék veled beszélni a találkozón.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.10 10:24:21 írta Maci87 »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15848 Dátum: 2016.07.10 10:47:36 »
Én is hasonlón törekszem. Alap felszereltségű Prius2-be szeretnék videót csinálni.

Viszont nem tudom, miként tud az alapfelszereltségű P2 kijelzője videó jelet fogadni.

...

Csak mi adja le a jelet?

És hova kell kötni?

Én kamera bekötésről írtam. Ha filmet akarsz nézni a kijelzőn az teljesen más tészta. Mivel csak akkor vált kamera módba az MFD ha tolató jelet kap. Ezért át kell verni menet közben. Az értelmét sem nagyon látom, hiszen vezetés közben úgysem tudsz filmet nézni. Ha meg az utas nézné akkor egyszerűbb ha egy tabletet veszel. Talán még olcsóbb is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15849 Dátum: 2016.07.10 11:33:04 »
Trotter66
Majd védelemmel kapcsolatban szeretnék veled beszélni a találkozón.

Ok, igaz nem Priussal leszek, hanem az USDM Corollával, de mindegy is.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15850 Dátum: 2016.07.10 11:55:11 »
Maci87: Köszönöm,én is őket választottam (Aegon) ma meg is kötöm a lopás cascot,legalább kevésbé kell tartanom, hogy mi lesz ha elviszik.
Ahogy megkapja a magyar rendszámot elviszem még védelemmel elláttatni és kész,ennél többet nem tudok az ügy érdekében tenni.
Ja és végül a pestszentimrei (talán Péter)szakember mellett döntöttem.

Kowee: Köszönöm, akkor jól sejtettem, hogy telefonon felesleges zaklatni őket. Írok első körben az osztrák szerviznek,meglátom mennyire lesznek segítőkészek. Azért lenne fontos az előélet,mert most 161 ezer van az autóban és olvastam a karbantartási útmutatóban, hogy 150 ezernél vezérlést kell cserélni. A szervizkönyv szerint tavaly ott volt 152-nél, jó lenne tudni megvolt-e a csere vagy most rám vár ez a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.10 12:00:50 írta Kotama »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15851 Dátum: 2016.07.10 12:07:41 »
Maci87: Köszönöm,én is őket választottam (Aegon) ma meg is kötöm a lopás cascot,legalább kevésbé kell tartanom, hogy mi lesz ha elviszik.
Ahogy megkapja a magyar rendszámot elviszem még védelemmel elláttatni és kész,ennél többet nem tudok az ügy érdekében tenni.
Ja és végül a pestszentimrei (talán Péter)szakember mellett döntöttem.

Kowee: Köszönöm, akkor jól sejtettem, hogy telefonon felesleges zaklatni őket. Írok első körben az osztrák szerviznek,meglátom mennyire lesznek segítőkészek. Azért lenne fontos az előélet,mert most 161 ezer van az autóban és olvastam a karbantartási útmutatóban, hogy 150 ezernél vezérlést kell cserélni. A szervizkönyv szerint tavaly ott volt 152-nél, jó lenne tudni megvolt-e a csere vagy most rám vár ez a dolog.
Ezt hol olvastad? Priusban nem kell vezérlést cserélni. Ez egy láncos motor. Ha csörög, akkor kell csak ellenőrizni, de az millió kilométer alatt nem nagyon fog előfordulni. A klub oldalon megtalálod a karbantartási táblát. Ha jól emlékszem az egyetlen dolog mait 150-nél kell csinálni az a híbrid hűtőfolyadék cseréje.

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15852 Dátum: 2016.07.10 14:13:56 »
Kowee: A Prius club oldalán töltöttem le a karbantartási táblát, ott a timing belt-re azt írják cserélni kell minden 150.000 km-nél (ha jól értelmezem a timig belt a vezérműszíj).Van még valami drive belt amit pedig 105 ezer után ellenőrizni kell 15 ezrenként.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15853 Dátum: 2016.07.10 15:07:15 »
Kowee: A Prius club oldalán töltöttem le a karbantartási táblát, ott a timing belt-re azt írják cserélni kell minden 150.000 km-nél (ha jól értelmezem a timig belt a vezérműszíj).Van még valami drive belt amit pedig 105 ezer után ellenőrizni kell 15 ezrenként.
Csak azokat a pontokat kell figyelembe venni amik mellett ott van a fekete pont jelölés.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15854 Dátum: 2016.07.10 15:10:27 »
Kowee: A Prius club oldalán töltöttem le a karbantartási táblát, ott a timing belt-re azt írják cserélni kell minden 150.000 km-nél (ha jól értelmezem a timig belt a vezérműszíj).Van még valami drive belt amit pedig 105 ezer után ellenőrizni kell 15 ezrenként.
De hogy specifikusabban mutassam P2-re, itt látszik mihez van pötty (tehát alkalmazandó) és mihez nincs (ami nem alkalmazandő)
A drive belt a vízpumpa szíj.