Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374486 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15570 Dátum: 2016.05.30 08:33:24 »
Mivel a kereket lecseréltem 15"-ra így a km óra elég rendesen csal :( A 17" ami kéne rá, nekem nem jön be, a 15" komfortosabbnak érzem.

Miért csalna? A gyári legalacsonyabb felszereltségű is 15"-os kerékkel érkezik, a külső átmérője majdnem teljesen ugyanaz, mint a 17"-ossal.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15571 Dátum: 2016.05.30 13:27:30 »
Na, pont ezért gurulok én 16"-os keréken. (205/55-R-16, gyári Toyota alufelnin)

Én is gondolkodom rajta, de előbb elkoptatom a 15-ös gumikat. Van egy pár :D
4db nyári 4 db téli és 4db négyévszakos. A négyévszakossal kaptam a kocsit, így hátul fenthagyok kettőt belőle előre került két nyári, majd télen is csak az első kettő lesz télire cserélve.
Így lehet, hogy majd csak a kocsival együtt lesz kerék csere :D

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15572 Dátum: 2016.05.30 13:36:40 »
A jobb tapadású kereket kell hátulra tenni, csaxólok.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15573 Dátum: 2016.05.30 13:37:52 »
Én is gondolkodom rajta, de előbb elkoptatom a 15-ös gumikat. Van egy pár :D
4db nyári 4 db téli és 4db négyévszakos. A négyévszakossal kaptam a kocsit, így hátul fenthagyok kettőt belőle előre került két nyári, majd télen is csak az első kettő lesz télire cserélve.
Így lehet, hogy majd csak a kocsival együtt lesz kerék csere :D

Az okosak szerint télen a hátsó tengelyre kell rakni a jobban tapadó párost, különben érhetnek meglepetések. Talán a TC írt is erről valamit.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15574 Dátum: 2016.05.30 15:45:42 »
Én is gondolkodom rajta, de előbb elkoptatom a 15-ös gumikat. Van egy pár :D
4db nyári 4 db téli és 4db négyévszakos. A négyévszakossal kaptam a kocsit, így hátul fenthagyok kettőt belőle előre került két nyári, majd télen is csak az első kettő lesz télire cserélve.
Így lehet, hogy majd csak a kocsival együtt lesz kerék csere :D

Én nem keverném  a különféle gumikat! Egyszerre egyformákat használnék elöl-hátul. Amikor elkopott jöhet a következő fajta. :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15575 Dátum: 2016.05.30 16:47:00 »
Miért csalna? A gyári legalacsonyabb felszereltségű is 15"-os kerékkel érkezik, a külső átmérője majdnem teljesen ugyanaz, mint a 17"-ossal.

Azért van ott eltérés rendesen:
15" kerékkel 44,6cm
17" kerékkel 47,68cm

pel.hu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
    • pel.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15576 Dátum: 2016.05.30 18:17:03 »
Azért van ott eltérés rendesen:
15" kerékkel 44,6cm
17" kerékkel 47,68cm
Ez nem tudom milyen adat, én pár éve írtam egy kis webes progit váltóméret keresésre, aszerint
195/65R15 Átmérő: 635 mm
215/45R17 Átmérő: 626 mm
Tehát a nagyobb felnin végül kisebb a gumi, tehát a 17"-en mutat többet a km óra. Mivel nálunk a téli 15, a nyári 17 észre lehet venni a különbséget váltáskor. Egy GPS-szel ellenőrizheted.
Prius III SOL

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15577 Dátum: 2016.05.30 19:50:34 »
Azért van ott eltérés rendesen:
15" kerékkel 44,6cm
17" kerékkel 47,68cm
De milyen méretű gumikkal???
A gumi mérete határozza meg a kerék kerületét, nem annyira a felni  ;)
Ha ugyanolyan szélességű és peres gumiit raksz 15-ös vagy 17-es felnire, persze hogy jelentős az eltérés. De erre vannak az árváltó táblázatok.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15578 Dátum: 2016.05.31 10:40:20 »
Urak(és Hölgyek ha van köztünk),

hirtelen felindulásból azon gondolkodom most már sokadik alkalommal, hogy hallgatok a szívemre és a hibátlanul működő, kifogástalan állapotú 2005-ös 1.8-as kombi Avensisem lecserélem egy 3-as Priusra.
Egyelőre ketten vagyunk a barátnőmmel, de ha minden jól megy, akkor 1,5-2 éven belül már hárman leszünk. A kombi csomagtartó elég hasznos tud lenni még így, kettőnknek is, nem hogy ha majd 3 emberre kell pakolni. Ebből a szempontból a Prius nem biztos hogy ideálsi választás lenne. A Prius viszont szebb, jobb, modernebb, automatább, kevesebbet fogyaszt, környezetbarátabb autó és lehetne zöld rendszámom.  :whistling:
Azonban ha találnék egy megbízható életű és jó állapotú Priust, akkor ~800e - 1M Ft lenne az árkülönbség... :wacko: Ami viszont nagyon jól jönne ingatlanvásárlásra is.
Vélemény? Volt aki ilyen cserén már átment? Érdemes vagy engedjem el inkább és legyek boldog azzal, ami van. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.31 10:41:58 írta Pomk »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15579 Dátum: 2016.05.31 11:02:30 »
A kombi csomagtartó elég hasznos tud lenni még így, kettőnknek is, nem hogy ha majd 3 emberre kell pakolni. Ebből a szempontból a Prius nem biztos hogy ideálsi választás lenne. 
Teljesen ideális választás, megtanul az ember rendesen csomagolni és pakolni. Mi ugyanúgy elférünk a Yaris HSD-ben mint korábban az E12 SD-ben, csak a nejemet rá kellett "hangolni".
Mi 3-an gyerekek egy Skoda 1000mb vel bejártuk az NDK-t, és egyszer egy szobabiciklit is hazahoztunk (belül). Ahhoz képest kifejezetten tágas.-)
lehetne zöld rendszámom.
Amennyiben konnektoros verziót vásárolsz, ami elég zsebbenyúlós.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15580 Dátum: 2016.05.31 11:09:43 »
...
Egyelőre ketten vagyunk a barátnőmmel, de ha minden jól megy, akkor 1,5-2 éven belül már hárman leszünk. A kombi csomagtartó elég hasznos tud lenni még így, kettőnknek is, nem hogy ha majd 3 emberre kell pakolni. Ebből a szempontból a Prius nem biztos hogy ideálsi választás lenne. ...

Ez valami magyaros túlélő-ösztön lehet, hogy több számmal nagyobb autót veszünk a szükségesnél, mert MI VAN, HA?! :D A TC-n is írtak erről. A ködlámpa ugyanilyen az autókon, hiszen olyan az éghajlat, hogy BÁRMIKOR lehet tejköd Magyarországon, amikor csak a ködlámpa menti meg az ember életét. :D

A viccet félretéve: 2014-ig egy Citroen C3-at használtunk a családban, a két gyerek 9 és 7 évesek volt akkor. 2 hétre el tudtunk menni nyaralni velük, igaz, volt egy-két csomag a lábuk alatt hátul, de belefértünk. És előtte is, amikor kicsik voltak. Lehet, hogy babakocsit nem vittünk, de az nem is hiányzik, mert egyrészt ott az autó, az mindenhova elvisz, másrészt meg sétáljon és combosodjon. :)


Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15581 Dátum: 2016.05.31 11:17:03 »
Urak(és Hölgyek ha van köztünk),

hirtelen felindulásból azon gondolkodom most már sokadik alkalommal, hogy hallgatok a szívemre és a hibátlanul működő, kifogástalan állapotú 2005-ös 1.8-as kombi Avensisem lecserélem egy 3-as Priusra.
Egyelőre ketten vagyunk a barátnőmmel, de ha minden jól megy, akkor 1,5-2 éven belül már hárman leszünk. A kombi csomagtartó elég hasznos tud lenni még így, kettőnknek is, nem hogy ha majd 3 emberre kell pakolni. Ebből a szempontból a Prius nem biztos hogy ideálsi választás lenne. A Prius viszont szebb, jobb, modernebb, automatább, kevesebbet fogyaszt, környezetbarátabb autó és lehetne zöld rendszámom.  :whistling:
Azonban ha találnék egy megbízható életű és jó állapotú Priust, akkor ~800e - 1M Ft lenne az árkülönbség... :wacko: Ami viszont nagyon jól jönne ingatlanvásárlásra is.
Vélemény? Volt aki ilyen cserén már átment? Érdemes vagy engedjem el inkább és legyek boldog azzal, ami van. :)

Zöld rendszám, csak Plug-in Prius-hoz jár.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15582 Dátum: 2016.05.31 11:28:26 »
Zöld rdsz. téma tiszta. Azt gondoltam sima Priusra is az jár, de ezek szerint akkor csak a VIP autókra adnak olyat. :D
Csomagtartó pipa. Nem árt ha JÓÓÓÓÓÓ nagy van, mert van hova pakolni, de nem létszükséglet.
És a többi szempont. Bár ez gondolom nagyon egyéni döntés kell hogy legyen, de ettől függetlenül azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15583 Dátum: 2016.05.31 11:43:39 »
Zöld rdsz. téma tiszta. Azt gondoltam sima Priusra is az jár, de ezek szerint akkor csak a VIP autókra adnak olyat. :D
Csomagtartó pipa. Nem árt ha JÓÓÓÓÓÓ nagy van, mert van hova pakolni, de nem létszükséglet.
És a többi szempont. Bár ez gondolom nagyon egyéni döntés kell hogy legyen, de ettől függetlenül azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Nekem egy Ford C-Max-om volt 2 gyerekhez. Erről váltottam P2-re és meglepő, hogy szinte ugyanúgy elférünk benne. Nyaraláskor becuccoltunk mindent és még a rolót is rátudtam húzni.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15584 Dátum: 2016.05.31 11:45:56 »
A ködlámpa ugyanilyen az autókon, hiszen olyan az éghajlat, hogy BÁRMIKOR lehet tejköd Magyarországon, amikor csak a ködlámpa menti meg az ember életét. :D
Azért vannak ilyen helyek még Magyarországon is. Kevesen tehetik meg maguknak azt, hogy csak melegben használjanak autót, amikor a jellemzően párás, szélvédett helyeken sincs köd.
Én már mentem a Bakonyban az autónk előtt gyalog, több órán keresztül.