Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374486 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15180 Dátum: 2016.03.13 11:01:07 »
Nem értelek. Mi az hogy rendelésre? Szerintem meg azért takarják ki, hogy ne tudj utána nézni a km óra állásnak...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15181 Dátum: 2016.03.13 13:14:30 »
Nem értelek. Mi az hogy rendelésre? Szerintem meg azért takarják ki, hogy ne tudj utána nézni a km óra állásnak...

Fenéket. Azért, hogy a rendszám alapján ne tudják meg, hogy hol kell keresni a kocsit a csúnya bácsiknak.  A km-óra lekérés nem olyan régen van csak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15182 Dátum: 2016.03.13 23:00:15 »
Urak!
P3-hoz keresek 16" v 17" felnit + gumit.
Raiden sc1 volt a P3-on nekem, megnéztem, de nem látok most sehol :( Bocs a késői válaszért :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15183 Dátum: 2016.03.14 00:11:19 »
Raiden sc1 volt a P3-on nekem, megnéztem, de nem látok most sehol :( Bocs a késői válaszért :)
Kösz, így jártam! :-((
Üdv!

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15184 Dátum: 2016.03.14 10:58:11 »
Fenéket. Azért, hogy a rendszám alapján ne tudják meg, hogy hol kell keresni a kocsit a csúnya bácsiknak.  A km-óra lekérés nem olyan régen van csak.

Ez így oké is!

De mi van akkor, ha valaki érdeklődik telefonon az autó iránt és elkéri a rendszámot, VIN-t. És még mondok durvábbat is... megkérdezi, hogy hol van az autó(ami amúgy is látszik HaHu-n).   

Ezek mind életszerű kérdések egy autóvásárlás esetén. Aki el akarja adni, az ezekre válaszol is. Vagy azt fogja mondani, hogy nem adom ki ezeket az általad írtak miatt? Ez a vásárló szemszögéből meg ugye rossz pont, így továbbáll. De ha ezek után még megnézi élőben a potenciális vevő, akkor ott minden adatot fel tud jegyezni. Vagy ott sem mondja/mutatja meg az eladó ominózus adatokat? :)

Na és most jön a csavar...bármelyik tolvaj is érdeklődhet az autó iránt ily módon vagy szemályesen. Szóval ez a rendszám takargatás szvsz értelmetlen paranoia...  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.14 11:02:52 írta dert »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15185 Dátum: 2016.03.14 11:12:01 »
Személyesen talán nem megy oda a tolvaj.
Inkább legyek paranoiás mint ellopott autó tulajdonosa.  :hmmmm:

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15186 Dátum: 2016.03.14 11:50:19 »
Személyesen talán nem megy oda a tolvaj.
Inkább legyek paranoiás mint ellopott autó tulajdonosa.  :hmmmm:

Látom nem ment át teljesen a mondandóm lényege.  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15187 Dátum: 2016.03.14 12:06:26 »
Ez így oké is!

De mi van akkor, ha valaki érdeklődik telefonon az autó iránt és elkéri a rendszámot, VIN-t. És még mondok durvábbat is... megkérdezi, hogy hol van az autó(ami amúgy is látszik HaHu-n).   

Ezek mind életszerű kérdések egy autóvásárlás esetén. Aki el akarja adni, az ezekre válaszol is. Vagy azt fogja mondani, hogy nem adom ki ezeket az általad írtak miatt? Ez a vásárló szemszögéből meg ugye rossz pont, így továbbáll. De ha ezek után még megnézi élőben a potenciális vevő, akkor ott minden adatot fel tud jegyezni. Vagy ott sem mondja/mutatja meg az eladó ominózus adatokat? :)

Na és most jön a csavar...bármelyik tolvaj is érdeklődhet az autó iránt ily módon vagy szemályesen. Szóval ez a rendszám takargatás szvsz értelmetlen paranoia...  :eek:

Én speciel nem hívnám a lakhelyemre a vevőt, az a személyes szférám. Találkoznánk valami semleges helyszínen.  A hahu település regjét, meg nagyon egyszerű másítani...  Paranoia?  Lehet. De ez a mai magyar valóság.   Nem egy autót adtam el benzinkúton, Mekinél.  Még a vevő örült is neki, hogy egy neki is kedvező helyen bizniszeltünk. Kulturált  és semleges környezet, kaja, pia, jó társaság.  :D  Persze nem vagyunk egyformák.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15188 Dátum: 2016.03.14 12:09:10 »
Személyesen talán nem megy oda a tolvaj.
Inkább legyek paranoiás mint ellopott autó tulajdonosa.  :hmmmm:
:yes:

Az apróbb dolgaimat is előre egyeztetett helyszínen adtam el, felnik, gumik, sohasem a lakásomon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15189 Dátum: 2016.03.14 12:12:39 »
Ez így oké is!

De mi van akkor, ha valaki érdeklődik telefonon az autó iránt és elkéri a rendszámot, VIN-t. És még mondok durvábbat is... megkérdezi, hogy hol van az autó(ami amúgy is látszik HaHu-n).   

Ezek mind életszerű kérdések egy autóvásárlás esetén. Aki el akarja adni, az ezekre válaszol is. Vagy azt fogja mondani, hogy nem adom ki ezeket az általad írtak miatt? Ez a vásárló szemszögéből meg ugye rossz pont, így továbbáll. De ha ezek után még megnézi élőben a potenciális vevő, akkor ott minden adatot fel tud jegyezni. Vagy ott sem mondja/mutatja meg az eladó ominózus adatokat? :)

Na és most jön a csavar...bármelyik tolvaj is érdeklődhet az autó iránt ily módon vagy szemályesen. Szóval ez a rendszám takargatás szvsz értelmetlen paranoia...  :eek:
100%-osan egyezik a véleményem.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15190 Dátum: 2016.03.14 12:21:04 »
:yes:

Az apróbb dolgaimat is előre egyeztetett helyszínen adtam el, felnik, gumik, sohasem a lakásomon.

Na, ez sem jön be nekem... Nekem is magánszférám ahol lakok, mégis oda jöhet bárki, nincs takargatni valóm... Az eddigi tapasztalataim alapján, akik nem a saját háznál adják el a portékát, azok valamit takargatnak, valami nem oké az áruval.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15191 Dátum: 2016.03.14 12:30:51 »
Na, ez sem jön be nekem... Nekem is magánszférám ahol lakok, mégis oda jöhet bárki, nincs takargatni valóm... Az eddigi tapasztalataim alapján, akik nem a saját háznál adják el a portékát, azok valamit takargatnak, valami nem oké az áruval.
:hug:
Ez is egyfajta megközelítése a dolgoknak, amit tiszteletben is tartok. Nekem meg mások a tapasztalataim.  :hug:


Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15192 Dátum: 2016.03.14 13:06:10 »
Srácok...komolyan kérdezem, elolvastátok amit írtam? :)

Ki beszélt itt lakásra hívásról? 

Mennyivel láthatatlanabb a rendszámod, VIN-ed egy Meki parkolóban vagy bárhol?
Mert ugye a hirdetésben kitakart rendszámból indult ki a diskurzus. Hogy az mennyire jól véd a tolvajok ellen
..

A kérdéseim továbbra megválaszolhatók ám. Telefonba nem adtok ki adatot érdeklődőknek? Személyesen is eldugjátok autó adatait? Ha Ti akartok autót venni, akkor az ilyen eladóra  hogy reagáltok?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15193 Dátum: 2016.03.14 13:25:36 »
...
Mennyivel láthatatlanabb a rendszámod, VIN-ed egy Meki parkolóban vagy bárhol?
Mert ugye a hirdetésben kitakart rendszámból indult ki a diskurzus. Hogy az mennyire jól véd a tolvajok ellen
..

Aki felteszi a hahu-ra a rendszámát az az ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK adja ki. (INTERNET!!!) :otlet:
Aki elmegy megnézni, az vállalja az ARCÁT (mint személyes azonosító)!  :otlet:
Nem kis különbség!  :otlet:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15194 Dátum: 2016.03.14 13:44:46 »
Kiadom az ÖRÖKKÉVALÓSÁGNAK. ...mert nincs takargatni valóm... Ha kikerül az internetre az autó rendszáma, akkor mi történik? Jönnek a Yakuzák?  :D
Én eddig csak úgy adtam el autót, hogy kiraktam mindent, mégsem volt belőle soha semmiféle gondom. Kicsit túl van misztifikálva szerintem ez a titkolódzás. Sőt, minden egyes eladásnál még a spritmonitoros linket is beraktam. Hozzátenném, 3 napnál tovább nem kellett még autót hirdetnem... Legutóbb a Yaris fél napig volt fent a Hahu-n. Ezek a dolgok sem hinném, hogy véletlenül vannak így...