Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368214 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12510 Dátum: 2015.02.28 17:45:30 »
Én ezt értem,de hogy lehet igy kormányozni :cry:

A városban? A tök egyenes autópályán? A disco előtt??
De legalább trendi...  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MGM086

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12511 Dátum: 2015.03.03 07:51:31 »
Pont ezt az évjáratot nézem egy ideje mobile-n. Szerintem ennyiből nem lehet hazahozott, rendszamozott autót előállítani. Vagy valaki tud magyarázatot, mégis hogyan lehet összehozni? Érdekelne tényleg! Ugyanis kint is (DE, NL) minimum 11ezer eurótól vannak ezek... Lehet tippelni.

Nem vagyok kereskedo, de most hogy prius vasarlas elott allok szepen korbe jartam a kinti behozatal temajat. A korrektnek mondhato kereskedok (informacioim szerint, lehet hogy rosszul tudom) europai unios adoszammal rendelkeznek es zart aukcios oldalakrol veszik az autokat netto aron, egyszerre tobbet, majd utana gyujto treleren hozzak oket be. Olyan 8-8500 € korul mar hozza tudnak jutni egy 2011es peldanyhoz. Minel tobbet hoznak annal olcsobb a treler, majd itthon felrakjak 3.400.000er mondjuk... Rengeteg a kokler, de en bizom benne hogy lehet korrekt embereket talalni, Akik nem egy auton akarnak nagyot szakitani hanem sokat hoz kevesebb haszonnal egyesevel.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12512 Dátum: 2015.03.04 07:38:31 »

Nem vagyok kereskedo, de most hogy prius vasarlas elott allok szepen korbe jartam a kinti behozatal temajat. A korrektnek mondhato kereskedok (informacioim szerint, lehet hogy rosszul tudom) europai unios adoszammal rendelkeznek es zart aukcios oldalakrol veszik az autokat netto aron, egyszerre tobbet, majd utana gyujto treleren hozzak oket be. Olyan 8-8500 € korul mar hozza tudnak jutni egy 2011es peldanyhoz. Minel tobbet hoznak annal olcsobb a treler, majd itthon felrakjak 3.400.000er mondjuk... Rengeteg a kokler, de en bizom benne hogy lehet korrekt embereket talalni, Akik nem egy auton akarnak nagyot szakitani hanem sokat hoz kevesebb haszonnal egyesevel.
Elképzelhető, bár a nem sok ilyenről hallani. Inkább az a jellemző, hogy a nepper is ugyanúgy lebeszéli, kimegy, sokszor lukrafut, mint ahogy egy mezei ember megteheti, maximum jobban alkudozik és benáratott kereskedői köre lehet kint.
A kíváncsiság kedvéért beregeltem ide: https://www.exleasingcar.de/en/search-results/toyota/
Átverés szagú az egész, ugyanis reg nélkül nézve felhoz elég sok szép priust, belépve egy sincs, összesen 3 toyota jött fel. Érdekes...

Szerintem nem ez a jellemző és ha belegondolsz nem is életszerü, hogy ilyen felületeken ekkora különbséggel lehetne hozzájutni jó autóhoz (2-3ezer eur baromi sok pénz!) néhány extra ügyes neppernek.
Ez a szokásos álomvilág kergetés, magunk nyugtatása kategória sajnos :)

Nincs mese: jó autóhoz szerencse és persze sok pénz kell!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12513 Dátum: 2015.03.04 08:46:46 »
Nagykorúak lettünk, a héten meglett a 100.000.km  :flowers:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12514 Dátum: 2015.03.04 14:13:08 »
Sziasztok!

Szerintem kerékcsapágy problémás az autóm (Prius2). Valami folyamatosan morog az első futómű irányából. Azt már megnéztem, hogy nem a motor fordulatával változik a morgás intenzitása, hanem a sebességgel. Ha jobbra kanyarodom erősen, akkor sokkal jobban lehet hallani, mintha balra kanyarodnék. Ha jól gondolom, akkor a bal oldali csapággyal lehet gond.

Ezzel csak az a baj, hogy most lett cserélve nemrég és valami FAG csapágy volt beszerelve a kerékagyban. Létezik, hogy már megadta volna magát.

Hogyan lehet meghajtani kézzel a megemelt kereket? Üresbe teszem a váltót, akkor fogom tudni ellenőrizni a csapágyat?

Előre is köszi a véleményeket és a hozzászólásokat.

Üdv.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12515 Dátum: 2015.03.04 21:08:33 »
Nekem régen a gumi is csinált ilyet, nem várod meg a cserét?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12516 Dátum: 2015.03.04 21:47:04 »
Nekem régen a gumi is csinált ilyet, nem várod meg a cserét?

Én is gondoltam rá, de nem ráz a kormány. Ha a forgástengelytől messzebb lenne a hiba, akkor ráznia kellene....

Egyre erősödik a hang, nem merem tovább húzni.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12518 Dátum: 2015.03.05 19:30:38 »
Itt készül a bizalmas fórum és a tudásbázis ha valakinek kellenek manualok.
http://prius.kowee.eu

Reggeltem, de se kép se hang.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12519 Dátum: 2015.03.05 19:34:41 »
Reggeltem, de se kép se hang.

Dobj egy PÜ-t Kowee-nak.
szögi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12520 Dátum: 2015.03.05 20:55:09 »
Újabb cikk Prius témában...
Aki a táblázatból vásárolna Hibridet, az inkább elõtte inkább tájékozódjon, mert vmelyiknél az elektro motor max. az ülést tudja mozgatni

tg77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12521 Dátum: 2015.03.07 19:05:48 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Prius II vásárlás előtt állok, remélem összejön. Időm van rá, nem szeretném elkapkodni. 2 corollám (e10 és e11 vvti) volt eddig, a márkát már ismerem. Eddig két autót néztem meg, mindegyik Németországból behozott, magánszemély hirdeti.

1.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-8736790
Alapfelszereltségű, de van szervízkönyve, és elvileg belül van a 8 év/160000 km-en, még garanciális a hajtáslánc. Szép állapotú, vannak rajta kisebb karcok, nem úgy néz ki mintha most fényezték volna, de én nem vagyok szakértő.

2.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata_megkimelt_szervizkonyves-8724065
Navis, jobb képernyővel, szép állapotban. A motortartó bak rozsdás. Kicsit idősebb, túl van a garanciaidőn.

Megköszönném, ha véleményeznétek, esetleg, ha valaki már nézte ezeket a fórumról, mik a benyomásai.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12522 Dátum: 2015.03.08 15:46:11 »
Hi Kollégàk!

Le tudnà írni valaki, hogy hogyyan viszonyul egymàshoz egy iphone 5s és egy PRIUS II?
Àt tudja venni a telefonkönyvet, stb? Mennyire hasznàlható a kocsiban ez a telefon? Tapasztalatokat vàrok.
Köszönöm!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12523 Dátum: 2015.03.08 15:53:57 »
Újabb cikk Prius témában:
http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/piaci_korkep_hasznalt_hibridek_hazankban_mit_es_mennyiert_kapunk-14186?lapozo=2
Nos, Katona úr cikkeit nem mindig kell szent íràsnak venni.
Ebben is van egy- két olyan dolog..... a végén mindig azt kívànom bàr el sem olvastam volna a cikkeit.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12524 Dátum: 2015.03.08 16:22:59 »
Hi Kollégàk!

Le tudnà írni valaki, hogy hogyyan viszonyul egymàshoz egy iphone 5s és egy PRIUS II?
Àt tudja venni a telefonkönyvet, stb? Mennyire hasznàlható a kocsiban ez a telefon? Tapasztalatokat vàrok.
Köszönöm!
Szia, én is ezt a párosítást használom.
A BT kihangosító funkciója tökéletes. Kapcsolódás, hangminőség, kormányról vezérelhetőség rendben. A telefonkönyvet nem kezeli sajnos, de ez inkább az iOS hülyesége, gondolom más kommerszebb telefonnal az is menne, így csak a hívó telszámát látod a képernyőn. Megjelenik a képernyőn még a töltöttség és antenna jelszint is.
A leggyakoribb számokat gyorshívásban elrakva azért kényelmes megoldás.