Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374897 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11685 Dátum: 2014.09.15 14:09:49 »
Szisztok,

több kérdésem is lenne. (sajnos nem tudok visszaolvasni most a totyikban)

Nem régen vettem egy prius 2 öt, lassan cserélni kell a téli gumira.

Az eredeti  prius 2 felni az most alu vagy valamilyen magnézium ötvözet? Nem találtam egyértelmű információt. Manyire sérülékeny ez (Budapesten vagyok). Érdemes még egyet beszerezni télire (márha nem csillagászati az ára, vagy lehet érdemes használtan venni)

Ti mit vettetek tél felninek? (már ha 2 felni szettet használtok) én kivagyok békülva az acéllal is mert 16 colban szerintem nincsen nagy különbség súlyban alu és acél közt, kovácsolt alu meg azért drágább.

köszönöm




 
Szia!
Én Avensis 16" acél felnin  telelek át Michelin Alpine cipőkkel  a P3 lábain és ezt hordta a P2 is.
Üdv
Üdv!

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11686 Dátum: 2014.09.15 14:18:03 »
Szisztok,

több kérdésem is lenne. (sajnos nem tudok visszaolvasni most a totyikban)

Nem régen vettem egy prius 2 öt, lassan cserélni kell a téli gumira.

Az eredeti  prius 2 felni az most alu vagy valamilyen magnézium ötvözet? Nem találtam egyértelmű információt. Manyire sérülékeny ez (Budapesten vagyok). Érdemes még egyet beszerezni télire (márha nem csillagászati az ára, vagy lehet érdemes használtan venni)

Ti mit vettetek tél felninek? (már ha 2 felni szettet használtok) én kivagyok békülva az acéllal is mert 16 colban szerintem nincsen nagy különbség súlyban alu és acél közt, kovácsolt alu meg azért drágább.

köszönöm

Ja igen még egy kérdés:

a szervíz ciklusai hogy alakulnak a Prius 2 nek? Hány km enként és mit cserélnek kb mennyibe kerülk?
Mikor vásárlás előtt átnézettem toyotánál láttam kirakva táblázatot, de nem találtam rá a neten.
37.000 el vettem most van 39 -40 körül.

a következő mikor esedékes?


 

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11687 Dátum: 2014.09.15 14:22:45 »
Üdv!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11688 Dátum: 2014.09.15 23:05:44 »
Az eredeti  prius 2 felni az most alu vagy valamilyen magnézium ötvözet?
...
Ti mit vettetek tél felninek? (már ha 2 felni szettet használtok) én kivagyok békülva az acéllal is mert 16 colban szerintem nincsen nagy különbség súlyban alu és acél közt, kovácsolt alu meg azért drágább.

köszönöm

Tudomásom szerint valamilyen ötvözet.
Nekem 15-ös AVE acélfelni van télre.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11689 Dátum: 2014.09.16 10:13:59 »
Nekem a gyári 15-ös P3 felni a téli, nyárra (nem gyári) 17"-est használok.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11690 Dátum: 2014.09.16 11:00:44 »
Nekem a nyári gumik a gyári 17-es alufelniken vannak, a télihez meg az előző tulaj vett szintén Toyota 16-ost. Mivel a nyári gumi már cserére érett, azt tavasszal egészen biztosan megejtem, de nem feltétlenül akarok 17-est, sőt, gondolkodom a felni eladásán. A cél valamilyen 15-ös felni, mivel járunk haza Magyarországra és a kinézet nekem nem igazán számít, elsőorban acélon gondolkodom.

Tud esetleg közületek valaki ajánlani felniboltot, ahol vett P3-ra 15-ös acélfelnit?

Mind a magyar, mind az osztrák netet már feltúrtam, de ebben a méretben leginkább csak alufelni van sajnos. Az meg sokszor vásárian néz ki, meg nem is praktikus. :( Acélfelnit talán csak 16-osat találtam, ami 5x100, ET45 stb., tehát megegyezik az ajánlott cseremérettel.

deadhand

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
kérdések
« Válasz #11691 Dátum: 2014.09.17 13:06:57 »
Sziasztok!

Párommal gondolkodunk Prius vásárláson. Nagyon jó lenne a 3-as, de egyelőre úgy néz ki, anyagilag csak a kettes férne bele, bár arra se lenne panasz ( egy 1.4 VW Poloból ülnénk át, unom már a 8-10 literes városi fogyasztást....)
Az lenne a kérdésem (mivel terjengős a fórum, bár igyekszem átrágni magam rajta), hogy mire kell figyelni nagyon használt priusnál?
Szegedi vagyok, van itt egy toyota márkaszerviz, elvileg foglalkoznak hibridekkel is, az elég arra a minimális szervizre, amit az eddigi tapasztalatok at olvasva várható? Illetve van valami
Felszereltségeket honnan lehet lekérni, hogy mik voltak a gyári szintek? Kérdezem ezt azért, mert a gyári tolatókamera mindenképp kell, párom tolatási skilljét ismerve :) 2-2,5 lenne a keret, beszámítva a polonkat.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, bocsi, hogy így lerohanom a fórumot :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:kérdések
« Válasz #11692 Dátum: 2014.09.17 14:21:34 »
mire kell figyelni nagyon használt priusnál?
Pont arra, mint egy akármelyik autó vásárlásánál. Semmiben sem különbözik, a hibrid rendszer nem igényel plusz odafigyelést vételkor (nyilván persze ha hibakódmentes az autó, és nem minden pirosan világít). Eléggé hibamentes.

Kettesből van fapad, ködlámpás már emletebb felszerelés, abban már lehet smartkey, jobban felszerelt a navis verzió, ami együtt jár a Bluetooth kihangosítóval, ebben már tuti van Smartkey, de ha kamerásat akarsz, akkor azt IPA-nak hívják (Intelligent Parking Assist), ami együtt  jár a navi-bluetooth-al. Általában így is hívják, h IPA-Navi. Ebben már csak bőrülés és az ülésfűtés, ami vagy van vagy nincs.

És akkor még bolondítható, h lehet JBL, ami választás elé állít, vagy JBL, vagy IPA, mert vagy az erősítő, vagy az IPA szg van beépítve a JE ülés alá.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.17 14:23:32 írta zezoka »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11693 Dátum: 2014.09.17 16:35:31 »
De a 2006utániakba a facelift es modellbe be lehet utólag építeni a kamerát...

~20eft

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11694 Dátum: 2014.09.17 18:18:43 »


Nekem a nyári gumik a gyári 17-es alufelniken vannak, a télihez meg az előző tulaj vett szintén Toyota 16-ost. Mivel a nyári gumi már cserére érett, azt tavasszal egészen biztosan megejtem, de nem feltétlenül akarok 17-est, sőt, gondolkodom a felni eladásán. A cél valamilyen 15-ös felni, mivel járunk haza Magyarországra és a kinézet nekem nem igazán számít, elsőorban acélon gondolkodom.

Tud esetleg közületek valaki ajánlani felniboltot, ahol vett P3-ra 15-ös acélfelnit?

Mind a magyar, mind az osztrák netet már feltúrtam, de ebben a méretben leginkább csak alufelni van sajnos. Az meg sokszor vásárian néz ki, meg nem is praktikus. :( Acélfelnit talán csak 16-osat találtam, ami 5x100, ET45 stb., tehát megegyezik az ajánlott cseremérettel.

Szerintem nincs kimondottan P3-ra 15-ös acélfelni, az Avensis 1 felnije jó rá, csak az ET39 úgy emlékszem, én bontóban vettem, pipec állapotúakat lehet venni.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11695 Dátum: 2014.09.17 18:44:39 »
De a 2006utániakba a facelift es modellbe be lehet utólag építeni a kamerát...

~20eft

Facelift előttibe is be lehet, csak sokkal macerásabb.  ;)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11696 Dátum: 2014.09.17 23:01:54 »
Tud esetleg közületek valaki ajánlani felniboltot, ahol vett P3-ra 15-ös acélfelnit?
Én pont ilyen 15-ös (vagy 16-os volt???) acélfelnikkel vettem a P3-at, gyorsan el is adtam 40e-ért (gyenge) téligumikkal itt a fórumon. ET45 volt, gyári Toyota.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11697 Dátum: 2014.09.18 19:32:24 »
Urak.
Ki érne rá jövő szombaton és lenne kedve egy kis összeröffenésre?
http://totalcar.hu/magazin/2014/09/18/parkolo_parade_5/

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11699 Dátum: 2014.09.19 21:13:16 »
Így leesett a Lexus CT200 ára?!
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_eco_sport_automata-8233182
http://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_eco_sport_automata_vezetett_szervizkonyv._serules-8245367
Innen nem tűnnek kókányolt daraboknak.

Jaja esik az áruk, csak szerintem ott van a blöki elhantolva, hogy egy kicsit beállították a km óra állását a kelendőség határára (vagy egy kicsit beljebb). Még az a jó, hogy annyira nem érzékeny rá, meg aztán úgyse túra autónak használtál.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: