Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368251 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8790 Dátum: 2013.08.06 09:12:40 »
Szenvedek...    :cry:

Kéne már a P3, mert most is anyám autójával járok, de az itthoni kínálat alja - ami árban belefér - ocsmány. Mind 150k+ futott példány, 70-re visszatekerve, "elektronikus szervízkönyv" dumával, amiből itthon csak annyit látnak, hogy pl. "2010-ben volt egy 46e-es szervíz"

Kimennék külföldre is, de félek, hogy "lukra futok".
Most pl ezt néztem,
http://www.autoscout24.eu/details.aspx?smid=CoCo-SM-TL-S&id=228481930

de kicsit flegmán ennyit írt válaszra az eladó:

"Hallo,
bitte schauen sie in die Anzeige, habe weitere Bilder eingefügt!
Auto steht in 6322 Kirchbichl Tirol
hg
"

Ráadásul a 118e-es szervíz óta, másfél év alatt, 4e km-t ment csak?   :hmmmm:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8791 Dátum: 2013.08.06 09:28:53 »
valaki rendelt már a PriusChatről árnyékolót a központi kijelzőre? Írtam nekik, hogy szállítanak-e magyarisztánba és ha igen mennyiért, de nem válaszoltak.
Én vettem, de nem priuschatről, hanem ugyanonnan eladottat, de ebay.com-ról pontosan ugyanannyiért.

Amikor megkaptam, és beszerelve.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8792 Dátum: 2013.08.06 09:48:43 »
Sziasztok,

valaki rendelt már a PriusChatről árnyékolót a központi kijelzőre? Írtam nekik, hogy szállítanak-e magyarisztánba és ha igen mennyiért, de nem válaszoltak.

https://shop.priuschat.com/product_info.php?cPath=1_4&products_id=116

rendeljünk,s a ptkg már is 2felé megy...

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8793 Dátum: 2013.08.06 10:07:28 »
tesztelik az uj Priust
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.06 10:10:05 írta sompetike »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8794 Dátum: 2013.08.06 10:18:09 »
Szenvedek...    :cry:

Kéne már a P3, mert most is anyám autójával járok, de az itthoni kínálat alja - ami árban belefér - ocsmány. Mind 150k+ futott példány, 70-re visszatekerve, "elektronikus szervízkönyv" dumával, amiből itthon csak annyit látnak, hogy pl. "2010-ben volt egy 46e-es szervíz"

Kimennék külföldre is, de félek, hogy "lukra futok".
Most pl ezt néztem,
http://www.autoscout24.eu/details.aspx?smid=CoCo-SM-TL-S&id=228481930

de kicsit flegmán ennyit írt válaszra az eladó:

"Hallo,
bitte schauen sie in die Anzeige, habe weitere Bilder eingefügt!
Auto steht in 6322 Kirchbichl Tirol
hg
"

Ráadásul a 118e-es szervíz óta, másfél év alatt, 4e km-t ment csak?   :hmmmm:
Téged sem lehet egyszerűen meggyőzni tényekkel  ;)
Ha a szervizben azt látják, 46e kmnél volt utoljára, akkor valószínű azóta nem látta márkaszerviz.
Miért jobb neked a papíros szervizkönyv? Mert azt egyszerűbben lehet gyártani bárkinek is? Az átverés egyik legrégebbi trükkje a szervizkönyv  :surrender:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8795 Dátum: 2013.08.06 11:26:26 »
Miért jobb neked a papíros szervizkönyv? Mert azt egyszerűbben lehet gyártani bárkinek is? Az átverés egyik legrégebbi trükkje a szervizkönyv  :surrender:
Azért, mert pl. ahogy már vettem német Avensist, szervízkönyv és a szervízszámlák is megvoltak, állapot, stb. stimmelt, hihető volt a 105e km, ami benne volt a 3 éves kocsiban - ezt is itthoni neppertől vettem.
De ezekben amiket nézek, TUTI TÖBB VAN MINT AZ ÓRÁBAN, MERT NEM LEHET AZ ELŐÉLETÉT ISMERNI. A kinti elektronikus szervízkönyv sz@rt sem mutat itthon, ezt a nepperek is tudják. Állapotra mondom, hogy simán 150-200e km van bennük. Láttam már valós 70e km-es Priust, tényleg szinte új még!
Ezek itthon, a 4mó-s kínálat alján kintről behozott, visszatekert darabok. Amivel még nem is lenne gond, hiszen jó autó lehet még, de 700-800e ft-tal többért adják, mint amennyiért megveszik.
Nem akarom, hogy ingyen dolgozzanak, keressen rajta 3-400e Ft-ot. De ne tekerje vissza az órát, és adja az ártatlant, hogy "garantált km", mert elektornikus szervízkönyve van. Ja persze, az első évben beletettek kint 46e km-t utána meg évi 6e-t. Tökre hihető...  :censored:

Ezért mennék inkább ki, és vennék 10-12e Euróért 100-150e-t futott autót. De azért kint sem minden úgy igaz, ahogy hirdetik. Na ettől félek. És ezért szenvedek  :cry:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8796 Dátum: 2013.08.06 11:37:36 »
Ez engem is foglalkoztatott. A Prius vevő igencsak limitált példányszámú állatfajta itthon. Viszont nem zavarja annyira a kilométer óra állása szerintem. Erre fogják a rutinszerű óratekerő micsodájukat, és nem kicsi, de biztos haszonnal adják tovább szegény verdát, hanem megtekerik. Így lehet drágán árulni, aztán 2-3 évig hirdetni a HAHu-n. Ez a ***a haszon. P2-ből volt egy, amit 1 évig néztem. Aztán valakinek csak eladták 1 millával olcsóbban. Persze törött volt az eleje nem gyengén, de erről a "kereskedő" ugye semmit nem tudott. Gondolom a "szerencsés" vevő sem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8797 Dátum: 2013.08.06 11:48:06 »
Azért, mert pl. ahogy már vettem német Avensist, szervízkönyv és a szervízszámlák is megvoltak, állapot, stb. stimmelt, hihető volt a 105e km, ami benne volt a 3 éves kocsiban - ezt is itthoni neppertől vettem.

De ennek mi köze van ahhoz, hogy elektronikus vagy papíros a szervizkönyv????
Ha elektronikus, akkor is meg lehet a számla mindenről és ha papíros, akkor is lehet számla nélküli, hamisított.
Vettél egy jó állapotú autót anno, papírokkal, számlákkal. Amit most találtál, azok meg tipikus nepper kocsik. De ehhez semmi köze, hogy milyen formájú a szervizkönyv ;)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8798 Dátum: 2013.08.06 12:17:45 »
Láttam én már nálunk állapotfelmérésen szépen pecsételt, papír szervizkönyves import autót.
Igaz, hamisítvány volt. De jól mutatott.  :sorcerer:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8799 Dátum: 2013.08.06 13:24:19 »
Engem az érdekelne, hogy manapság miért nem megoldott, hogy más országok szervizadatait lehívja egy itthoni szerviz. Nincs nemzetközi Care a Toyotákra? Vagy az itteni szerelő tippelje meg, hogy volt e már hasonló probléma az autóval, mint ami itt előfordult?
Az egyetlen indok erre valóban az lehet, hogy a user nem hordta márkaszervizbe a kocsit. Azon pedig a papír se segítene. :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8800 Dátum: 2013.08.06 13:41:24 »
Itthon az itthon elvégzett munkákat, illetve a bárhol elvégzett garanciális javításokat lehet látni. Minden országban más rendszert használnak a szervizek, mivel mások a helyi szabályozások, stb. Részben ez az oka, annak, hogy nem látnak bele egymás adatbázisába.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8801 Dátum: 2013.08.06 22:35:27 »
PIII hybrid akku vizsgálat.
                          hibakódok

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #8802 Dátum: 2013.08.07 13:00:52 »
Egy cikk egy gázos P II taxiban történő utazásról, ami igazándiból semmitmondó.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8803 Dátum: 2013.08.07 14:17:16 »
Egy cikk egy gázos P II taxiban történő utazásról, ami igazándiból semmitmondó.  :hmmmm:

A kommentek meg szokás szerint tele vannak butaságokkal a Prius-al kapcsolatban.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8804 Dátum: 2013.08.07 14:44:33 »
Pont ezt akartam írni. Jobb nem belemenni. Amíg itthon a fejekben az van, hogy a dízel az tisztább(!!!!), mint a hibrid, addig felesleges szóba elegyedni a legtöbb honfitársunkkal, mikor megkérdezik: "Oszt mennyit eszik ez százon? Ilyen sokat? x/y dízelessel feleennyivel elmegyek. Ja, számla meg kilométer állás az nincs fényképezve, szar a kocsid."