Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374288 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8505 Dátum: 2013.07.22 10:29:28 »
vagy 4en-5en.
ave kombi kell;)(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8506 Dátum: 2013.07.22 10:30:15 »
2-3 hetente járok haza szülőkhöz vidékre. Éppen ahogy kijön. Nagyon meg kell fontolni, hogy a napi ~15 km oda-vissza munkahelyre, vagy épp a 300 km-es túrák haza a "fontosabbak".
Napi használat mellett olyan utakon megyek, ahol nem lépem át a 60km/h-t. Ha viszont haza látogatok, akkor ország úton megyek, ahol meg utazónak a 100, max 110 km/h bőven elég nekem. Az Ave II 1.8 városban benyeli kb. a 9L-t, viszont ha a hosszabb útra megyek/ünk barátnőmmel, akkor oda komfortosabb mint a Prius (bár még egyik modellben sem ültem).
Ha városon kívül vezetem, ott gondolom megállna 6-7L környékén. Kár, hogy mérlegre kell tennem a fogyasztást a komforttal...nagyon nehéz döntés.
Az árakról annyit, hogy ~ egy árban van a két autó. 2006-os évjáratokat néztem. Mind 2-2,5M között van. Komfortban az Ave II. fotók és olvasott vélemények alapján jobbnak tűnik, a Prius viszont evvel szemben list alapján jobban felszerelt, több kiegészítő kütyü van benne.
A dinamikáról annyit, hogy jelenleg egy '97-es 1.4 VW Polo-m van. Annál gondolom Prius dinamikusabb lenne, Ave viszont Priusnál is dinamikusabb, de egy 3.0 V6-os meg az Ave-nál is dinamikusabb, szóval mindig van szebb-jobb-erősebb-nagyobb. :)
Család? Hmm...jelenleg 80%-ban egyedül utazom. Néha munkatársam elviszem reggel, vagy du. haza, de Ő nem tartozik a családhoz, szóval vele ne számoljunk :D. Szóval jelenleg 80%-ban egyedül utazom a hétköznapokon. A hétvégi haza utakon lassan már kettesben fogunk barátnőmmel, de egyenlőre ez sem jelentős. Jelenleg abban a státuszban vagyok, hogy a fentiek miatt 1 személyre érdemes számolnom. Jelenleg külön élünk barátnőmmel, de a következő autómat sem szeretném eladni 3-5 éven belül. Addigra meg már jó lenne eljutni legalább egy összeköltözés szintjére, vagy akár 3 főre bővíteni a családot.  :whistling:
Ezért elég nehéz még evvel kalkulálnom, mert ezek mind "ha" státuszban vannak jelenleg. De terv szerint család lesz, így logikusan gondolkodva avval számolok, hogy 3an vagyunk.
Figyu. Szinte mindegy, melyiket veszed ennyi használatra. Lehet, hogy most jobban jársz a Priusszal, ha, meg jól alakulnak a csalási dolgaid, és esetleg kicsinek éreznétek a Priust, akkor azt bármikor el fogod tudni adni. Ráadásul, nem hinném, hogy sokat buksz rajta, mert a Prius így is sokkal olcsóbb, mint, amit valójában ér (figyelembe véve a "magasan legalacsonyabb" fenntartási költségeit).
Ellenben, az Avensisre is igaz ugyanez a gondolatmenet, csak a fogyasztási többlet miatti költségek tekintetében és nem méreteiben.
Ez csak az én véleményem, de ha érdekel Téged is az autóddal járó minél alacsonyabb költségre való törekvés, akkor az Ave is megtanít arra, hogy mikor NE használj autót, inkább menj biciklivel, vagy sétálva (ez a belvárosi használat a fogyasztás miatt). A Prius ellenben lehet csalóka ilyen szempontból, mert az van a fejedben, hogy ááá, ez "szinte nem is fogyaszt" városban (hiszen hájbrid), és azzal mész mindenhova, olyan helyekre is, ahová az autó egyébként nélkülözhető lenne.  :sorcerer:
Tehát, az arra fogékony embereket (amilyennek magamat is vallom) egy Ave hatékonyabban megtanít az ésszerű autóhasználatra. Persze, ha Priusom lenne, azzal is arra hajtanék, hogy minél kevesebb üzemanyaggal menjek el A-bó B-be, de ott a technika adott az eleve kis költségű közlekedéshez, míg a sima benzinmotornál ezt ki kell érdemelni, tenni kell érte.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8507 Dátum: 2013.07.22 11:22:34 »
Úristen, milyen össze vissza írtam az előbb. Annyi gondolat volt a fejemben, hogy össze sem fűztem őket rendesen, csak öntöttem magamból. :D
Akkor veszek majd egy Priust, használom 2 évig, eladom és veszek egy Ave II.-t. Így legalább kipróbálom mindkettőt. :D
Én egyébként eléggé környezettudatosnak vallom magamat(lehetőségeimhez és körülményeimhez képest), uh Én csak oda megyek autóval, ahova gyalog hosszú lenne. Mehetnék biciklivel is, de a munkahelyemhez vezető út elég forgalmas és nincs biciklis út... :wacko: :censored:
Ez a ki kell érdemelni, nagyon tetszik. Kihívás, hogy minél kevesebbre csökkentsd az üzemanyag felhasználást. :) És ha 1 hónapon keresztül X L alatt tartod, akkor szintet lépsz.  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8508 Dátum: 2013.07.22 11:34:33 »
Ez a ki kell érdemelni, nagyon tetszik. Kihívás, hogy minél kevesebbre csökkentsd az üzemanyag felhasználást. :) És ha 1 hónapon keresztül X L alatt tartod, akkor szintet lépsz.  :clap:
Jaja.  :yes: Én ezt is "vezetési élménynek" nevezem, mert odafigyelés nélkül nem megy.
LEgutóbb pl. 75km-en, 71km/h átlagsebességgel klíma nélkül 5,1-es országút átlaggal jutalmazott az autóm (1,8 129LE benzin)  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8509 Dátum: 2013.07.22 12:25:33 »
én a priust venném az alapján, amit írtál. az ave két embernek feleslegesen nagy. szerintem az ave nem konfortosabb egy priusnál, talán a rugózása lehet kicsit puhább. de a tengelytávjuk asszem nagyjából egyforma. és nem hinném, hogy a prius ülései xarabbak az avéénél. ha nem ave kombi az alternatíva, akkor nálam egyértelműen a prius lenne a befutó. csakhát elég ronda a lelkem - node a belső értékei!  :lol:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8510 Dátum: 2013.07.22 12:32:39 »
Én is azt venném, ha csak a számokat nézném.
De Ave II valóban szebb darab. V :whistling:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8511 Dátum: 2013.07.22 12:39:52 »
én a priust venném az alapján, amit írtál. az ave két embernek feleslegesen nagy. szerintem az ave nem konfortosabb egy priusnál, talán a rugózása lehet kicsit puhább. de a tengelytávjuk asszem nagyjából egyforma. és nem hinném, hogy a prius ülései xarabbak az avéénél. ha nem ave kombi az alternatíva, akkor nálam egyértelműen a prius lenne a befutó. csakhát elég ronda a lelkem - node a belső értékei!  :lol:
PriusII:
Hossz / szélesség / magasság: 4450 mm / 1725 mm / 1490 mm
Tengelytáv: 2700 mm
Saját tömeg: 1250 kg
Csomagtartó mérete: ??? l
Üzemanyagtank mérete: 45 l
Gyorsulás 0-100 km/h: 10,9 s
Végsebesség: 170 km/h
Fogyasztás (város/országút): 5/ 4,2 l/100 km

Avensis II Liftback:
tengelytáv: 2700mm
Tömeg (1,8 b): 1390kg
Méretek: 4645x1760x1480mm
csomagtartó: 510l
Gyorsulás 0-100 km/h: 10,3 s
Végsebesség: 200 km/h
Fogyasztás (város/országút): 9,4/5,8 l/100 km vegyesben 7,2l/100km
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8512 Dátum: 2013.07.22 13:53:36 »
A gyorsulási adatok érdekesek. Közel egyformák.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8513 Dátum: 2013.07.22 14:19:06 »
A gyorsulási adatok érdekesek. Közel egyformák.
A rugalmassági adatokban van jelentősebb eltérés, illetve annak előadásmódjában. A Prius rendesen meg tud indulni, és folyamatosan gyorsul, míg az Avensisnél legalább 2-t váltani kell 100-ig.  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Beszélgessünk...
« Válasz #8514 Dátum: 2013.07.22 15:14:56 »
PriusII:
Hossz / szélesség / magasság: 4450 mm / 1725 mm / 1490 mm
Tengelytáv: 2700 mm
Saját tömeg: 1250 kg
Csomagtartó mérete: ??? l
Üzemanyagtank mérete: 45 l
Gyorsulás 0-100 km/h: 10,9 s
Végsebesség: 170 km/h
Fogyasztás (város/országút): 5/ 4,2 l/100 km

Avensis II Liftback:
tengelytáv: 2700mm
Tömeg (1,8 b): 1390kg
Méretek: 4645x1760x1480mm
csomagtartó: 510l
Gyorsulás 0-100 km/h: 10,3 s
Végsebesség: 200 km/h
Fogyasztás (város/országút): 9,4/5,8 l/100 km vegyesben 7,2l/100km

Lemaradt a felsorolásnál az Avensis 60L-es üzemanyagtank mérete.  ;) Mondjuk a hatótávolsaág tekintetében még a 15L-rel kisebb üzemanyagtank esetén is messzebb jut a Prius.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8515 Dátum: 2013.07.22 15:58:02 »
Ma du. megyek meg nézni ezt. Kíváncsi vagyok, milyen testközelből a Prius... :whistling:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-7044656

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8516 Dátum: 2013.07.22 17:05:56 »
Ma du. megyek meg nézni ezt. Kíváncsi vagyok, milyen testközelből a Prius... :whistling:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-7044656

Na megnéztem az autót. Nem vagyok hasra esve. Mondjuk ez nem a Prius hibája. Az autó elég jól le volt lakva(az Én véleményem szerint). Belsejében a műanyagok össze-vissza karcolva. Könyöklő kikopva. Ülések koszosak, és úgy eleve büdös volt az autóban. Más Priusokban is ilyen plüss kárpit van? Azt gondolom elég kényes lehet tisztán tartani. Egyébként az ülései nekem teljesen rendben vannak, és nem éreztem az autón a fapados érzést sem. Nem éreztem az elsőlátásraszerelmet, de egy szép, tiszta, ápolt kocsival meg tudnék barátkozni. És belülről úgysem látom, milyen a külseje. :D Még annyit a belső térről, hogy furcsán nagy terek vannak benne. Lábtér, fejtér, oldalra, hátul, minden hol nagy helyek vannak. Ami az Én kis Polom után furcsán nagy. :) A csomagtartója elég nagynak tűnik. Laposnak lapos, de az alapterülete elég nagy, és jól jön a pakoló rekesz alul.
Az autó egyébként Belgiumból való, és beszámított autó. Van hozzá elektronikus szervizkönyv 50.000 km-től. Azóta szervizelik itt Veszprémben. Ezen kívül még gyári garancia a hibrid rendszerre, ill. 1 év gari pluszban a Toyota márkakereskedéstól.
Egyébként a fickó, aki meg mutatta szintén Priust vezet és neki ~4,7-es fogyasztása van. Azt mondta, hogy az előzéseket jól meg kell fontolni, de ezen kívül semmi baja nincs az autóval. Ő napi 15-15 km ingázik. Annyira használja az autót, hogy bejön vele és haza megy.
Utána meg néztem ezt az Ave II.-t is:
http://www.toyotaveszprem.hu/hasznalt-autok?hirdeteskod=6389326
Nem éreztem akkor minőségbeli különbséget, mint amekkorára számítottam. Ezt is lelakottnak ítélném meg. Itt is karcolások, kopások minden hol. Ebben kisebbeknek tűnnek a helyek a belső térben. Kényelmes, el lehet férni benne, de valahogy nem olyan szellős benne minden, mint a Priusban. Ez olyan érzést sugall bennem, mintha ez az autó "jobban össze volna rakva". Több anyag, minden lyuk beépítve. Míg a Prius kicsit minimalista dizájnú.
És evvel egyiket sem akarom kevesebbnek ítélni a másiknál. Alap területre a csomag tartója kicsit tűnt nagyobbnak. Talán kicsit magasabb a belső magassága, de ez 4 ajtós.

A mai túrám mind két autó esetében csupán arra irányult, hogy milyen testközelből. Beindítani és kipróbálni első körben nem szerettem volna egyiket sem. Azt majd a második neki futásra. :)

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8517 Dátum: 2013.07.22 17:58:42 »
Én megnéztem kb 20 priust. Sajnos legtöbbjük 1.5 éve eladó még mindig a HA.HU-n. Belső műanyag karcról annyit, hogy talán kettőt láttam, ami nem volt karcos. Plüss-el eddig nem volt bajom. Előzés megfontolásról annyit, hogy kinézel balra a tükörbe, aztán az előtted lévő mellett előre és megnyomod a gázpedált, ha nincs sehol senki veszélyes közelségben. Szombaton egymás mellé toltunk egy 2000es évekbeli 5ös BMW-t és a Priusom. Nagyobb volt a lábtér mindenhol a Priusban. Persze más kategóriába esnek az üléseik. Amiért nyöszörögni szoktak, hogy nem elég hosszúak a Priusban az ülőlapok.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8518 Dátum: 2013.07.22 18:07:52 »
Azért eladók, mert rossz állapotúak, vagy azért mert Prius?
Pont gondolkodtam ezen az este. Keveset eszik, belső tere egyáltalán nem rossz, nem drága, külseje is vállalható, alacsony fenntartási költségei vannak nem értem, miért nem minden embernek ilyen van?! Ez elég filozófiai duma, de akkor is. A józan gondolkodású városi ember miért nem ilyet vesz?! Tudom Én, hogy egzisztencia, meg presztízs, meg fel kell vágni a szomszédnak/csajnak/havernak, de akkor is...
Ezt az előzést ki kell próbálnom. Így még soha nem próbáltam. :) Viccet félre téve, tudom hogy kell előzni, de most akkor lomha vagy nem lomha? Bár attól függ mihez viszonyítjuk...
Nekem teljesen kényelmes volt az ülése. Mondjuk nem vagyok egy égimeszelő, ~183 cm vagyok.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8519 Dátum: 2013.07.22 18:20:12 »
Azért eladók, mert rossz állapotúak, vagy azért mert Prius?
Pont gondolkodtam ezen az este. Keveset eszik, belső tere egyáltalán nem rossz, nem drága, külseje is vállalható, alacsony fenntartási költségei vannak nem értem, miért nem minden embernek ilyen van?! Ez elég filozófiai duma, de akkor is. A józan gondolkodású városi ember miért nem ilyet vesz?! Tudom Én, hogy egzisztencia, meg presztízs, meg fel kell vágni a szomszédnak/csajnak/havernak, de akkor is...
Ezt az előzést ki kell próbálnom. Így még soha nem próbáltam. :) Viccet félre téve, tudom hogy kell előzni, de most akkor lomha vagy nem lomha? Bár attól függ mihez viszonyítjuk...
Nekem teljesen kényelmes volt az ülése. Mondjuk nem vagyok egy égimeszelő, ~183 cm vagyok.
Szerintem 100-ig eleg dinamikusan lehet vele gyorsulni. Autopályán más lesz a helyzet, 130-nál nem kell csodát várni, de Németországban simán el lehet menni 150-ig vele. Ekkor a nagyobb emelkedőket már megérzi.