Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368243 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7995 Dátum: 2013.04.10 11:21:33 »
Mindenki hirdetését meg szoktuk vitatni, nem fikázásból, [/size]

Gondolom nem erre gondolt a kollega "fikázás" alatt:

"olvass utána, talán megérted miről is van szó…"
"hogy te neked erről fogalmad sincs, azzal talán nem itt kellene dicsekedned"
"hogy ez sem tudod, az megint a te problémád"
"hogy nincs erről sincs tudomásod, nos erre már fent utaltam: nem kellene dicsekedned"
"szar a kocsid"
"javaslom, válts Trabantra, az illik a stílusodhoz és az igényeidhez, tudásodhoz."
"Na ezt tedd zsebre! Ilyenről se hallottál mi?"
"bocs, akkor a Trabant sem lesz jó neked, legyen inkább babakocsi"

Ez egy komment termése.
Igazad lehet. Ezen mondatok egyenként sem tűnnek fikázásnak, (sarcasm) csak egy türhő, emberi kommunikációra képtelen ember beböffenéseinek.
De ez az én véleményem. Nem kell osztani :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7996 Dátum: 2013.04.11 11:32:07 »
Megkövetem Majestic fórumtársat de kikérem magamnak a személyeskedését. Erről ennyit.

Nemsokára felteszem újra az én PII-m (nem Trabant  :tt2: - bocs ez még kellett, de tényleg ennyi) hirdetését, aztán majd megkérek mindenkit, hogy essen neki és fikázza, a negatív reklám is reklám.  :whistling:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7997 Dátum: 2013.04.11 14:10:47 »
Hasonlo szintu beszelgetesem egy masik forumban (elozmeny, a valaszolonak diesel Toyotaja van, en mondtam vmit a priussal kapcsolatban, ime a valasz):

Idézet
Elismerem! Sőt! Egy nagy különbség azért van. Én autóról beszéltem nem játékszerről! Volt egy hétig nálunk egy ilyen hybrid toyota! Hát szép szép, surran a városban, hangja sincs, csak nekünk ez nem jó, mert én a mienkkel 8,5-9 óra alatt otthon vagyok -1200 km-, (miközben meg van pakolva mint egy málhás ló) 6,5 literes dizel fogysztással! Te meddig zümmögsz az 1400-as benzinfalóval? (Mert ugye azt tudod, hogy ez a szuper fogysztás csak szépre kalkulálás, mert hosszútávon -autópályán- szivás van, ha nincs elektromos meghajtásod!) Nekünk egy autóban sok hely kell, kényelmes és gyors legyen, ez a lényege egy gépkocsinak! Ha takarékoskodni akarok akkor sétálni megyek!

Szoval azert sokan nincsenek tisztaban azzal, mirol beszelnek  [rohog]

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7998 Dátum: 2013.04.11 19:01:54 »
Hasonlo szintu beszelgetesem egy masik forumban (elozmeny, a valaszolonak diesel Toyotaja van, en mondtam vmit a priussal kapcsolatban, ime a valasz):

Szoval azert sokan nincsenek tisztaban azzal, mirol beszelnek  [rohog]
Érdekes, hogy az emberek mennyire szívesen versenyeznek fogyasztásban és/vagy sebességben, de az szinte senkinek se jut eszébe, hogy vajon hány autós megy szívesen mögötte a nagyon finom és tiszta levegőben. Vagy egy kaptatós úton felfelé hány gyalogos köpi ki a tüdejét a mellette lévő járdán. (Én sajnos minden nap.) És azon sem, hogy van olyan járda, amin az ő gyermekei, rokonai fognak végigsétálni, más, takarékos dízel autók mellett.

Szóval csak reménykedek, hogy majd egyszer sokan felébrednek a szép dízel álmukból és elkondolkoznak, hogy az 1200 km-en esetleg nyert 1 óra vagy 1 liter hány nap egészségesebb életnek felel meg.
 :flowers:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7999 Dátum: 2013.04.12 10:36:50 »
Nemár, hogy 1,4m-ért működő PII-t lehessen kapni  :hmmmm::
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-6772842

Akkor mennyit ér az enyém ~210.000km-rel?  :cry:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8000 Dátum: 2013.04.12 11:12:11 »
Nemár, hogy 1,4m-ért működő PII-t lehessen kapni  :hmmmm::
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-6772842

Akkor mennyit ér az enyém ~210.000km-rel?  :cry:
De a tied EU-s nem?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8001 Dátum: 2013.04.12 11:51:16 »
Sőt, itthoni forgalombahelyezésű, és igazi szervízkönyves is, de úgy látom az embereket inkább a km óra mutatója érdekli, mint a valóság, ha érted mire gondolok...

Más: a téligumi amit tőled vettem, nagyon jól dolgozott :clap:, viszont jövő héten megy fel a nyári, remélem mostmár nem jön vissza zimankóbácsi.
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.12 11:53:50 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8002 Dátum: 2013.04.12 21:16:57 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Prius II-ben ki lehet kapcsolni az utasoldali légzsákot (babaülés miatt)?

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8003 Dátum: 2013.04.12 22:57:11 »
Tudtommal, nem.
Sőt a Toyota , csak hátsó ülésen való elhelyezést (életkorra bontva) javasolja.
Az anyósülés előtti légzsák ütközéskor 25 km/ó felett, akkor is működik, ha nincs utas az ülésen.
Ne kísérletezz vele, a gyerek élete mindennél többet ér!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8004 Dátum: 2013.04.13 10:00:49 »
Majstic reakciójával volta a komoly gond...  :whistling:

Egyébiránt, a Toyota marketing fogásai közül kitűnő példa e mellett a Corolla TS és Celica TS gyorsulása közötti 1 mp különbség a Celi javára, holott, a motor, váltó, hajtás minden egyes porcikája egy és ugyanaz a két sport(os) autótípus esetében. Mégis akkor a Cori miért gyorsul lassabban, ráadásul 1 mp-vel? ........

...na?


... hát, hogy a Celica TS is eladható legyen. Ennyi. És pontosan ez lehet az oka, hogy a Priusnál miért írják ki a 7 sebességes CVT-t is, holott tökre megegyezik a többi 1,8-as HSD modell motorjával és hajtásával. A jelenlegi PriusIII-as egy kis túlzással okafogyottá vált (de legalábbis nagyon Prius-őrültnek kell lenni ahhoz, hogy ezt vegye az ember) az új Auris HSD miatt, de legfőként azért, mert szeptemberben (bár, egyes források szerint már a nyáron) jön az Auris ST HSD is, akkor pedig abszolút értékben is felesleges modell lesz, leszámítva az egyedi formatervet. Az új Auris HSD-ben már egy a PIII-énál finomabb hajtáslánc dolgozik, ráadásul nagyobb, jobban használható és jelentősen alacsonyabb árú modell, mint a PIII.

Érthető a Toyota részéről is a doloz.

Nekem a Prius jobban tetszik, mint az Auris, sőt az egyáltalán nem.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8005 Dátum: 2013.04.13 10:03:42 »
Prius sem egy pályaautó. Egyenletes 130-140nél semmi menetzajon túli motorhangja nincs, nem visít, mint ahogy írják. Teljesen jó. De ha kicsit is gyorsítani akarsz, akkor már bőg. Ez van.

Amúgy a fogyija Priusnak is 6-7 liter 130-140nél (5 perces átlagokban).

 M1en ahol sok az emelkedő, nálam 6 alatt eszik 135 tempomattal.

M7en kevesebbet.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8006 Dátum: 2013.04.13 10:10:45 »
Tudtommal, nem.
Sőt a Toyota , csak hátsó ülésen való elhelyezést (életkorra bontva) javasolja.
Az anyósülés előtti légzsák ütközéskor 25 km/ó felett, akkor is működik, ha nincs utas az ülésen.
Ne kísérletezz vele, a gyerek élete mindennél többet ér!

Üdv!

Köszönöm szépen!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8007 Dátum: 2013.04.13 10:34:00 »
Nemár, hogy 1,4m-ért működő PII-t lehessen kapni  :hmmmm::
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata-6772842

Akkor mennyit ér az enyém ~210.000km-rel?  :cry:

Én természetesen erre is rámozdultam, még az előző hirdetésből (akkor még nem volt ilyen szép, jól megcsinált fénykép). Amerikai szamuráj, a km szerintem mérföldben értendő és eléggé le volt lakva. Az első futóműben is volt valami hiba. Szerintem ennyit sem ér. Ha jól emlékszem, akkor még az volt a mondás, hogy külföldre mennek és azért ilyen ocssó. 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8008 Dátum: 2013.04.13 10:47:21 »
Nemsokára én is priuszos leszek, már nem kell sokat aludni.  :D

Lenne egy kérdésem. Az autón a gumi eléggé le van rottyanva (2007-es gépen 2005-ös gumi) és kellene rá valami jó gumi.

Nézegettem a 195/55r16-os gumikat, de valami horrorisztikus árban vannak. Használ valaki 205/55R16-os gumit a gépén az eredeti felnin? Mennyire érdemes eltérni az eredeti mérettől. Tudom, hogy a gumitól a kerék mérete változik (nagyobb lesz), ami még pozitív is lehet.

Előre is köszi.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8009 Dátum: 2013.04.13 16:36:51 »
Nekem a Prius jobban tetszik, mint az Auris, sőt az egyáltalán nem.
Azért kombiban kinéz valahogy! :)