Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368141 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7230 Dátum: 2012.11.21 20:09:47 »
... téma volt az akku garancia ... Várhatóan januártól indul majd ... az autó 10 éves koráig lehet majd igénybe venni.
Köszi!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7231 Dátum: 2012.11.21 22:05:34 »
Akkor sajna nem igazán járható h kis sebességnél elgurulsz vki mellett és megpróbálja lokalizálni a zaj forrását...Mennyire szedted szét a gépet eddig?
Nagyon nem.
Megnéztem a betétet, meg elforgattam betét nélkül.
De így nem volt hangja.
Mostanában volt egy kis menés, úgyhogy időszerű ráhallgatni. Holnap meghallgatom.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7232 Dátum: 2012.11.25 21:09:34 »
Eddigi tapasztalatok az akkuszevizről: remekül működik. Sajnos nem lehet a viszonyokat egy az egyben összevetni, mert az utóbbi egy hétben többet használtam a gépet, de eddig 11,6 v- nál nem volt kevesebb az akkufesz, amióta felvizeztem, és töltöttem 3 órát. Úgyhogy eddig jó döntés volt, hogy nem ment egyből a kukába. Továbbra is ajánlom mindenkinek főleg preventív jelleggel.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7233 Dátum: 2012.11.26 06:59:39 »
Ablakpárásodásra van vmi csodaszeretek a fűtés bekapcsolásán kívül? :D
Már mindennel megpucoltam belülről az üveget, cseréltem pollenszűrőt is idő előtt (Bp-n amúgy is tarthatatlan az egy év/15.000km) és mégsem jó.
Viszont azt tapasztalom, hogy a már korábban (a hidegebb reggeli időszak beköszöntével) beállított 4,3l/100km a téligumik feltétele óta sem változott cca. 400km megtétele óta.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7234 Dátum: 2012.11.26 08:55:33 »
Ha pára van, az a hideg felületen lecsapódik. Szerintem ezt egy csodaszer sem akadályozza meg, csak a klíma (eltünteti a párás levegőt)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7235 Dátum: 2012.11.26 09:12:27 »
Ha pára van, az a hideg felületen lecsapódik. Szerintem ezt egy csodaszer sem akadályozza meg, csak a klíma (eltünteti a párás levegőt)
:yes:
Ezért fontos, hogy ne csak tavasszal, hanem főleg ősszel legyen az autó klímája jól karbantartott...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7236 Dátum: 2012.11.26 09:36:13 »
Párával kapcsolatba az az észrevételem, hogy kevésbé párásodik mint a volt corollám ::)
Viszont anno próbálkoztam ilyen csodaszerekkel, esőtlenítő, ami nagyon jó volt, gyakorlatilag 60-as sebességnél már nem kellett ablaktörlőt használni, ugyan ennek a párátlanítóját   segített vmit, de persze tökéletesen páramentes azzal se volt, csak később jelent meg.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7237 Dátum: 2012.11.26 09:46:47 »
Párával kapcsolatba az az észrevételem, hogy kevésbé párásodik mint a volt corollám ::)
Viszont anno próbálkoztam ilyen csodaszerekkel, esőtlenítő, ami nagyon jó volt, gyakorlatilag 60-as sebességnél már nem kellett ablaktörlőt használni, ugyan ennek a párátlanítóját   segített vmit, de persze tökéletesen páramentes azzal se volt, csak később jelent meg.
[rohog] [rohog] :lol: ESŐTLENÍTŐ!!!!! Ez mekkora szöveg...
Azt hittem, valami világújdonságot mutatsz, mert ezt az elnevezést baromira nem ismertem.

Viccet félretéve:
Én már sok-sok éve a RAIN-X folyadékot használom, és nagyon szeretem, pont azért, amit leírtál, hogy országúti tempónál és felette egyszerűen nem kell az ablaktörlőt használni. Persze, egy zivaratrabn kell, de sima esőben nem. Ellenben egyeseknek városban és sötétben zavaró lehet a sok vízcsepp a szélvédőn, hiszen ekkor még nincs akkora szembeszél, hogy lefújja ezeket a felületről.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7238 Dátum: 2012.11.26 09:57:42 »
[rohog] [rohog] :lol: ESŐTLENÍTŐ!!!!! Ez mekkora szöveg...
Azt hittem, valami világújdonságot mutatsz, mert ezt az elnevezést baromira nem ismertem.

Viccet félretéve:
Én már sok-sok éve a RAIN-X folyadékot használom, és nagyon szeretem, pont azért, amit leírtál, hogy országúti tempónál és felette egyszerűen nem kell az ablaktörlőt használni. Persze, egy zivaratrabn kell, de sima esőben nem. Ellenben egyeseknek városban és sötétben zavaró lehet a sok vízcsepp a szélvédőn, hiszen ekkor még nincs akkora szembeszél, hogy lefújja ezeket a felületről.
Rain-x amiket én is használtam, hó esetében is jó, mert nem tud úgy odafagyni a szélvédőre, jó cucc.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7239 Dátum: 2012.11.26 10:14:53 »
Ha pára van, az a hideg felületen lecsapódik. Szerintem ezt egy csodaszer sem akadályozza meg, csak a klíma (eltünteti a párás levegőt)
Annál olcsóbb a légbefúvás ad absurdum: fűtés :D
Az "esőtlenítő" csodaszert ki gyártja?
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7240 Dátum: 2012.11.26 10:35:48 »
Annál olcsóbb a légbefúvás ad absurdum: fűtés :D
Az "esőtlenítő" csodaszert ki gyártja?
Nemtom, talán maga a Rain-X?  :D



És van neki belső páramentesítője is:



Bár, utóbbival én vigyáznék, mert, legalábbis ÉN éppen arra keresek valami tuti megoldást, hogy a szélvédő belső felületét hogyan tudom mázgamentesíteni (hiszen az idők során ez a felület is beporolódik, le kell tisztítani, de 10 esetben 9-szer mázgás lesz. EZ ellen hirdettem most háborút és nem én állok jelenleg nyerésre)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.26 10:38:54 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7241 Dátum: 2012.11.26 10:56:51 »
Na akkor úgy látom, egy fronton harcolunk, talán még az ecetet nem próbáltam ki
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7242 Dátum: 2012.11.26 11:14:27 »
Az a baj, hogy már nincsenek olyan régi féle napi lapok-újságok, amikre még szénszármazékkal nyomtattak fekete-fehérben! Ugyanis, kizárólag azzal lehetett csak foltmentesen üveget tisztítani. Nem kellett hozzá semmi Clin, meg ilyenek, csak vizet permetezni az üvegre és az újsággal áttörölni...

Nem akarják vajon ezt is visszahozni, mint a Chio Hagyományos-t?  :otlet:  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
visszahívás
« Válasz #7243 Dátum: 2012.11.26 11:56:03 »
Ti hogy álltok a visszahívással, kaptatok vmi értesítőt, mert én keresgéltem a neten, de csak USA visszahívásos leellenőrzést találtam, így írtam a TMH-nak, azt válaszolták, hogy a kormány összekötő témában érintett, küldtek értesítést, amit sajnos nem kaptam, pedig a cím is helyes volt amit küldtek, jó lett volna letudni a kötelezővel 1 hete, mehetek újra :wacko:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7244 Dátum: 2012.11.26 13:48:15 »
Eddigi tapasztalatok az akkuszevizről: remekül működik. Sajnos nem lehet a viszonyokat egy az egyben összevetni, mert az utóbbi egy hétben többet használtam a gépet, de eddig 11,6 v- nál nem volt kevesebb az akkufesz, amióta felvizeztem, és töltöttem 3 órát. Úgyhogy eddig jó döntés volt, hogy nem ment egyből a kukába. Továbbra is ajánlom mindenkinek főleg preventív jelleggel.
Nekem napi használat mellett 12.0-12.1 V között táncol kora reggel. Ezen a hétvégén nem mentünk sehova autóval, tehát péntek este óta állt a gép és ma reggel 11.8 V-ot mutatott.
Megpróbálok majd valamikor időt szakítani a vízszint ellenőrzésre is.