Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368240 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hybrid akku
« Válasz #7140 Dátum: 2012.11.13 11:44:10 »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7141 Dátum: 2012.11.13 14:18:32 »
Szoktam olyan helyen tankolni, ahol rendesen lelóg a kocsi eleje. ekkor belemegy plussz 2-3 liter, ez meghülyíti a fogyasztásszámítást
Miért hülyíti meg? A fogyasztást átfolyással számolja (az átlagot meg az uccsó nullázástól), semmi köze ahoz, h a tankban mennyi van (az ahhoz kéne, ha írna visszamaradó km-t is). Csak az van, h ugyanazzal a fogyasztással a napi számlálód nagyobb értéket fog mutatni, mert több benya volt a tankban, és ezért messzebbre jutottál!
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.13 14:20:44 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Hybrid akku
« Válasz #7142 Dátum: 2012.11.13 14:28:57 »
Van.
Beszarás, ezt most végigolvastam! :) Én azért ennyire nem voltam alapos! :)

Akku részt nem igazán értettem (vásárláskor sem izgatott - mert tudtam, h nincs baj ezekkel)! Azt el tudja vlaaki mondani, miről van szó (nem mintha félnék, h szar az aksi)?
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.13 14:31:13 írta zezoka »

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Hybrid akku
« Válasz #7143 Dátum: 2012.11.13 16:22:12 »
Van.


Nem tudom miért ölné az autót, ha autópályán gyorsítgatnék, de persze mindenki azt hisz, amit akar. :)
Amúgy tényleg jó kis leírás.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7144 Dátum: 2012.11.13 16:22:57 »
Miért hülyíti meg? A fogyasztást átfolyással számolja (az átlagot meg az uccsó nullázástól), semmi köze ahoz, h a tankban mennyi van (az ahhoz kéne, ha írna visszamaradó km-t is). Csak az van, h ugyanazzal a fogyasztással a napi számlálód nagyobb értéket fog mutatni, mert több benya volt a tankban, és ezért messzebbre jutottál!
bocs rosszul írtam kalkulált fogyasztásodat torzítja amit kézzel kiszámolsz és hasonlítod a BC értékéhez.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Hybrid akku
« Válasz #7145 Dátum: 2012.11.13 17:39:59 »
Nem tudom miért ölné az autót, ha autópályán gyorsítgatnék, de persze mindenki azt hisz, amit akar. :)
Amúgy tényleg jó kis leírás.

Intenzívebb töltés/kisülés. Valóban rövidíti az élettartamot.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7146 Dátum: 2012.11.13 18:22:27 »
bocs rosszul írtam kalkulált fogyasztásodat torzítja amit kézzel kiszámolsz és hasonlítod a BC értékéhez.
Ja, akkor igen! :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Hybrid akku
« Válasz #7147 Dátum: 2012.11.13 18:27:53 »
Intenzívebb töltés/kisülés. Valóban rövidíti az élettartamot.
Azért csak nem befolyásoljaannyira a hülyebiztossággal tervezett autót a pályázás! :) A lámpánál padlógázos rajt is eléggé fogyaszt, bár az nem annyi ideig, meg ellépve a gázról annyit nem tölt vissza. Mert mikor végsebességet néztem, én is észrevettem, h eléggé leszívta az aksit. :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7148 Dátum: 2012.11.13 19:01:53 »
GS450h-ban, illetve RX400h-ban kellett már ilyen módon használt akksikat cserélni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7149 Dátum: 2012.11.13 19:53:19 »
Meglep, ha azt mondod, hogy ez a gyorsítás dolog árt neki.
Elvárnám ennyi pénzért és 30 év tesztelés után, hogy elektronikusan korlátozza a gyorsítást, ha bárminek árthat.
Ebből a szempontból a lexus szerintem kicsit más. Arról nem is beszélve, hogy a Prius-ban a hybrid rendszer a takarékosság miatt van és messze nincs kihasználva a technika kapacitása. Míg a lexus-okban a dinamika miatt van ugyanez a technika.
Egyébként valóban meglepő, hogy ezzel a rendszerrel, ha volt gond, akkor azok inkább a lexus-nál fordultak elő. Elképzelhető, hogy az ennyire (tehát teljesítményre kihegyezett üzemben) már sérülékenyebb a technika, de azt nem hiszem, hogy a prius-t ezzel agyon lehetne ütni.
Mondjuk az is igaz, hogy, aki egyet kettőt gyorsult már priussal rájön, hogy sem ő, sem a kocsi nem akarja ezt igazán.  ::)
Szóval igazi szadistának kell lenni, aki pusztán ezzel a technikával csinál ki egy prius-t, főleg a II-t. Az ilyenek TÁDÉ gépekkel járnak, vagy Busz Metró Willamossal.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Hybrid akku
« Válasz #7150 Dátum: 2012.11.13 20:40:17 »
GS450h-ban, illetve RX400h-ban kellett már ilyen módon használt akksikat cserélni
Elég gyorsan sikerült hazavágni őket.-(
Remélem a kevésbé kihegyezett Toyoták és legfőképpen a Power funkció nélküli YHSD jobban van védve ez ellen, hiszen egyszerű szoftveres korlátozással megoldható.

A tanácsok akkumulátorra vonatkozó részéről vélemény vkinek? A PII  hybrid akkujáról ezt találtam, de még nem rágtam át rajta magam teljesen.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Hybrid akku
« Válasz #7151 Dátum: 2012.11.13 23:17:11 »
Van.
Rosszul tudom, hogy a legalapabb (Terra?) kivitelben nincs tempomat?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Hybrid akku
« Válasz #7152 Dátum: 2012.11.13 23:31:38 »
Rosszul tudom, hogy a legalapabb (Terra?) kivitelben nincs tempomat?

Van egy pdf-em amiben a kényelem táblázatban van a tempomat, nem a felszereltségek között felsorolva. Ebből úgy gondolom mindben van.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Hybrid akku
« Válasz #7153 Dátum: 2012.11.14 09:07:34 »
Elég gyorsan sikerült hazavágni őket.-(
Remélem a kevésbé kihegyezett Toyoták és legfőképpen a Power funkció nélküli YHSD jobban van védve ez ellen, hiszen egyszerű szoftveres korlátozással megoldható.

A tanácsok akkumulátorra vonatkozó részéről vélemény vkinek? A PII  hybrid akkujáról ezt találtam, de még nem rágtam át rajta magam teljesen.

Ezek a hibák nem három padlógáz után jelentkeznek. Az ilyenek zömében 200.000 km után jönnek elő.
Szóval gyors hazavágásnak nem nevezném.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Hybrid akku
« Válasz #7154 Dátum: 2012.11.14 09:47:13 »
Van egy pdf-em amiben a kényelem táblázatban van a tempomat, nem a felszereltségek között felsorolva. Ebből úgy gondolom mindben van.
Ebben nem látom:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_sol_automata_digit_klima_m.o.-i_1-tulaj-6097999
 :hmmmm:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok