Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368240 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5595 Dátum: 2012.05.01 18:22:08 »
Ja, meg azt is....  :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5596 Dátum: 2012.05.01 22:02:25 »
A másik meg a CVT.
Tény, hogy a nyers fordítás szerint, akár így is nevezhetnénk, de a műszaki szaknyelvben tudtommal CVT váltónak olyan folyamosan változó áttételű nyomatékváltót neveznek, mely egyrészt szíjhajtású (természetesen speciális, fém szegmensekből álló szíj)másrészt a változó áttételt az adja, hogy a szíjtárcsa más-más sugáron tudja hajtani a szíjat. Robogókon lehet ilyet látni, illetve a honda jazz-nek is volt egy ilyen szériája és talán a nagy rivális insight is ilyen.
A prius-é bár szintén folyamatosan képes változtatni a kimenő nyomaték, ezzel együtt fordulatot, de véleményem szerint egyszerűen CVT-nek nevezni félrevezető.
Nemrég hallottam egy kicsit jobb megfogalmazást ECVT.
Bár ez kicsit olyan, mint a PSA e-hibrid-je, de talán közelebb áll a valósághoz.

Igen, szerintem is félrevezető, mert az ember valóban az általad említett váltókra gondol. És bizony a Priusban egyáltalán nem ilyen van. Ugyanakkor - valójában - a CVT rövidítés csak egy általános kifejezést takar: Continuously Variable Transmission, ami a gyakorlatban bármilyen lehet, így tehát végül is illik a Prius hajtóművére. :) Aztán abba is bele kell gondolni, hogy nehéz közérthető nyelven kifejteni egy prospektusban, hogy milyen is az a nyomatékváltó, a CVT-t meg általában megértik.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5597 Dátum: 2012.05.02 09:32:03 »
Igen, szerintem is félrevezető, mert az ember valóban az általad említett váltókra gondol. És bizony a Priusban egyáltalán nem ilyen van. Ugyanakkor - valójában - a CVT rövidítés csak egy általános kifejezést takar: Continuously Variable Transmission, ami a gyakorlatban bármilyen lehet, így tehát végül is illik a Prius hajtóművére. :) Aztán abba is bele kell gondolni, hogy nehéz közérthető nyelven kifejteni egy prospektusban, hogy milyen is az a nyomatékváltó, a CVT-t meg általában megértik.

A Priusban hogyan működik a "CVT" váltó?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5598 Dátum: 2012.05.02 10:01:18 »
A Prius hajtóműve bolygóműves.
Számtalan leírást találsz, pl ITT is.

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5599 Dátum: 2012.05.03 11:06:00 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Priust. Az a kérdésem, hogy itt ezen a fórumon tudtok segíteni benne? Pl. ha látok egy hírdetést, véleményt mondani akár az autóról akár a kereskedőről? Meg hogy mire érdemes figyelni, ilyenek...

Például itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5322945
Ha jól értem, ez amerikából behozott, tavaly május óta lejárt a műszakija. És világít a kontrol lámpa...

Érdemes ezt megnézni?

Köszönöm a válaszokat előre...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5600 Dátum: 2012.05.03 11:10:27 »
Mindenki segíteni fog Neked, aki tud.

1. Én nem vagyok - még - Prius tulaj, de az már egyszer biztos, hogy USA modellt nem vennék, csak EU-t.  :excl:

2. Anyagi helyzet függvénye, hogy mennyit tudsz/akarsz rászánni, de én kimennék (No., Belgium, Hollandia) és hoznék be magamnak egy "valós" autót.  ;)

Pl. ez mindennel együtt megáll szerintem 3M alatt... (feltételezem, hogy a hirdetés valós adatokon alapul)
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 11:14:09 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5601 Dátum: 2012.05.03 11:19:03 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Priust. Az a kérdésem, hogy itt ezen a fórumon tudtok segíteni benne? Pl. ha látok egy hírdetést, véleményt mondani akár az autóról akár a kereskedőről? Meg hogy mire érdemes figyelni, ilyenek...

Például itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5322945
Ha jól értem, ez amerikából behozott, tavaly május óta lejárt a műszakija. És világít a kontrol lámpa...

Érdemes ezt megnézni?

Köszönöm a válaszokat előre...

Hmm személy szerint nem ajánlom az amerikai verziókat. Azok nagy része vízkáros (amiket anno láttam mikor vettem a sajátomat) és semmilyen garanciát nem tudsz rá érvényesíteni itt. Pedig egy 2008-as kocsi esetében még valószínű lehet rajta ha európait választasz. A kontrol lámpa pedig olyan dolog hogy attól függ melyik lámpa világít mert lehet banális hiba de lehet akár valami komolyabb. Főleg ha tényleg vízkáros.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5602 Dátum: 2012.05.03 11:55:57 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Priust. Az a kérdésem, hogy itt ezen a fórumon tudtok segíteni benne? Pl. ha látok egy hírdetést, véleményt mondani akár az autóról akár a kereskedőről? Meg hogy mire érdemes figyelni, ilyenek...

Például itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5322945
Ha jól értem, ez amerikából behozott, tavaly május óta lejárt a műszakija. És világít a kontrol lámpa...

Érdemes ezt megnézni?


Üdv!
A fórumot visszaolvasva érdekes információkat gyűjthetsz be a típusról illetőleg a hazai választékáról is. Abban viszont egyöntetűek a vélemények, hogy a jó Priusért általában sokat kell keresgélni.

A feltett kérdésedre a válasz pedig egyértelműen: nem!
Today, tomorrow and after tomorrow!

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5603 Dátum: 2012.05.03 13:38:13 »
Köszönöm a tanácsokat, akkor ezek szerint a használtautó.hu-t hanyagoljam? Találtam még olyat ami a hirdetésben jól néz ki, de szerintem nepper: katt..
És még egy, ez ráadásul behozott, ez is necces? másik katt

Mi a tapasztalat a nyugat európai (mobile.de-s) óraállások megbízhatóak?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5604 Dátum: 2012.05.03 14:12:24 »
Ha egy végig vezetett szervizkönyves autót nézel, akkor láthatod, hogy nincs tekergetve. Arrafelé ez egyrészt tiltott, másrészt nem szokás.
Nagyon sok Priust árulnak Toyota kereskedésben is, ott mindig megnézheted helyben, megemelik az autót.
A szervizkönyv nélküliek esetében én nem is erőltetném ezeket, mert olyan sok szervizkönyvvel rendelkező eladó PII van kint, hogy azok közül biztosan tudsz választani, csak menni kell egy nagy kört.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5605 Dátum: 2012.05.03 14:35:05 »
Meg mint ha hamar feladná a kolléga, nem?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5606 Dátum: 2012.05.03 14:58:05 »
Ha egy végig vezetett szervizkönyves autót nézel, akkor láthatod, hogy nincs tekergetve. Arrafelé ez egyrészt tiltott, másrészt nem szokás.
Nagyon sok Priust árulnak Toyota kereskedésben is, ott mindig megnézheted helyben, megemelik az autót.
A szervizkönyv nélküliek esetében én nem is erőltetném ezeket, mert olyan sok szervizkönyvvel rendelkező eladó PII van kint, hogy azok közül biztosan tudsz választani, csak menni kell egy nagy kört.  ;)
Pardon, a tekergetés felénk sem legalizált dolog, csak egyszerű "népsport" :yes:
(Mellesleg: annak idején az első PII-met, közel 200E km-rel adtam el, simán megvették!)
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 14:59:57 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5607 Dátum: 2012.05.03 18:27:18 »
Meg mint ha hamar feladná a kolléga, nem?
Melyik kolléga és mit? Vagy ez nem nekem szólt?

Egyébként a Streamline Cars, 1155 Budapest, Alkotmány utca 31. -gyel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? Van ott 2 prius is, 3 hónap különbség a korban, 600e árban. Ezekről valami info esetleg?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/streamline_cars-7545


NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5608 Dátum: 2012.05.03 20:27:20 »
Sziasztok!

Szeretnék venni egy Priust. Az a kérdésem, hogy itt ezen a fórumon tudtok segíteni benne? Pl. ha látok egy hírdetést, véleményt mondani akár az autóról akár a kereskedőről? Meg hogy mire érdemes figyelni, ilyenek...

Például itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5322945
Ha jól értem, ez amerikából behozott, tavaly május óta lejárt a műszakija. És világít a kontrol lámpa...

Érdemes ezt megnézni?

Köszönöm a válaszokat előre...

Én azt ajánlom, hogy inkább várj, ne vedd meg az elsőt. rendszám alapján kérd le bármelyik toyota kereskedésben (alvázszám alapján biztosabb) a szervizinfókat. Ha Mo-i üzembe helyezésű (tehát európai) és végig toyota szervízben szervizeltették (tehát 0km-től mostanáig végig ott volt kötelezőn), akkor ott minden le van írva nagy valószínűség szerint. Én az autókereskedést alapból kilőttem, csakis márkakereskedőn keresztül vennék (vettem).  Mivel a Prius igen ritka - elég csak a használtautós darabszámot megnézni - sokáig fog tartani a vásárlás. Inkább keresd 5 hónapig, mint hogy valami hibásat vásárolj meg. Amerikai modellt felejtsd el.

Extracare-t tudsz rá venni, ha nem régebbi 7 évesnél és 160e km-en belül van.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.03 20:31:13 írta NoName »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5609 Dátum: 2012.05.03 20:35:52 »
Melyik kolléga és mit? Vagy ez nem nekem szólt?

Egyébként a Streamline Cars, 1155 Budapest, Alkotmány utca 31. -gyel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? Van ott 2 prius is, 3 hónap különbség a korban, 600e árban. Ezekről valami info esetleg?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/streamline_cars-7545
Szerintem te.
Mi a minimum 3-5 hónap ismerkedés, keresgélést tapasztaljuk.
Persze nem kizárt, hogy valaki elsőre belenyúl a tutiba.
Tessék kitartó és főleg türelmes lenni, mert itthol betyárul rá lehet faragni a Prius vételre azzal együtt is, hogy ez is egy megbízhatósági bajnok!