Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368235 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5190 Dátum: 2012.03.23 18:58:28 »
Igen, egyébként, ha normálisan tankolja az ember meglehetősen jól számítja a fogyasztást.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5191 Dátum: 2012.03.23 19:08:43 »
Igen, egyébként, ha normálisan tankolja az ember meglehetősen jól számítja a fogyasztást.
Ez azt jelentené hogy kattanás után nem tankolni?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5192 Dátum: 2012.03.23 19:10:19 »
Ez azt jelentené hogy kattanás után nem tankolni?
kb.
én a kattanás utáni 0,5 l-ig szoktam tölteni, és fontos, hogy vízszintesen álljon!
Így tizedre pontos szokott lenni.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5193 Dátum: 2012.03.23 19:15:42 »
kb.
én a kattanás utáni 0,5 l-ig szoktam tölteni, és fontos, hogy vízszintesen álljon!
Így tizedre pontos szokott lenni.
ok, kb így tankoltam elsőre, örülnék ha pontos lenne a comp. mert 4,6 on áll úgy hogy ~250 pálya, ~250 országút, a többi város, 770 áll a napi számláló és még szokom a járgányt :szemez:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5194 Dátum: 2012.03.23 19:32:40 »
ok, kb így tankoltam elsőre, örülnék ha pontos lenne a comp. mert 4,6 on áll úgy hogy ~250 pálya, ~250 országút, a többi város, 770 áll a napi számláló és még szokom a járgányt :szemez:

Biztosan nem úgy számolja a fogyit, hogy hogyan fogy a tankból. Amióta injektor van, ilyet egyik gyártó sem csinál. A befecskendezésből számol mind. Magyarul tökmindegy, hogy tankolsz. A tank üa. szintje csak a hátralévő megtehető út saccolására jó.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5195 Dátum: 2012.03.23 19:54:25 »
Amit meg általában nem tud a toyota.

Egyébként ez egy nagyon érdekes off-os téma lehetne, hogy az ilyen fedélzeti fogyasztásmérő rendszerek mennyire pontosak. Tehergépkocsiknál külön szabványos FMS nevű információs kimenet, port, vagy mi van erre a célra rendszeresítve. Ezen sok egyéb infó mellett a motor által elégetett üzemanyag mennyiségét is megmondja.
Ki tudhatná legjobban a felhasznált mennyiséget, mint a motorvezérlő, gondolná az ember.
1,5 éve szívok ezzel a cégnél...
Sok esetben köze nincs a betankolt mennyiséghez?



Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5196 Dátum: 2012.03.23 20:28:11 »
Amit meg általában nem tud a toyota.

Egyébként ez egy nagyon érdekes off-os téma lehetne, hogy az ilyen fedélzeti fogyasztásmérő rendszerek mennyire pontosak. Tehergépkocsiknál külön szabványos FMS nevű információs kimenet, port, vagy mi van erre a célra rendszeresítve. Ezen sok egyéb infó mellett a motor által elégetett üzemanyag mennyiségét is megmondja.
Ki tudhatná legjobban a felhasznált mennyiséget, mint a motorvezérlő, gondolná az ember.
1,5 éve szívok ezzel a cégnél...
Sok esetben köze nincs a betankolt mennyiséghez?

A dízeleknél talán ez egy kicsit nehezebb. De általánosságban elmondható, hogy a befecskendező szelep pontosságától sok függ. Meg van olyan megoldás OFFos kocsimon, hogy kalibrálni lehet. Párszor megtankol az ember, és annak megfelelően arrébb állítja. Nekem most 1.03-on áll. Azaz 3 százalékkal többet mérjen. És így nagyjából jó is.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5197 Dátum: 2012.03.23 20:38:33 »
Akkor nevezzük nevén a beteget.
A renault optifuel rendszere valóban 3-8%-os pontossággal dolgozik.
Érdekes, mert 4-ből 3 negatív irányba téved.
A MAN, amit elvileg pontosabbnak, jobban használhatóbbnak mondtak (FMS szempontjából) ott meg minősíthetetlen az eltérés, 30-40 %.
Persze a mahinációt sosem lehet kizárni, de ennek legcsekélyebb jelét sem sikerült eddig felfedezni.

(De, ha sokáig folytatjuk itt ezt a témát, úgy kivágnak minket.....
Még lehet, hogy a Prius-szomat is lefoglalják, szabálytalan fórum használat jogcímen   [rohog]
Jelezem! Csak a testemen keresztül!  :ph34r: )
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.23 20:40:27 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5198 Dátum: 2012.03.23 20:41:51 »
Másrészt, ha már fogyasztás, van itt egy érdekes cikk, amin a prius III derekasan helyt állt:

http://automotor.hu/aktualis/megismerhetjuk-az-autonk-valodi-fogyasztasat-az-adac-altal-433670

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5199 Dátum: 2012.03.23 20:50:16 »
Eheti japán.

Amit érdemes kerülni Japánban, az a régi belvárosi szálló. Már nem is emlékszem melyik városban történt, hogy csak egy belvárosi szállodában találtam szobát. Hát ez orbitális szívás volt. Ti.  ezekben minden nagyon kicsi. Maga a szoba, az ágy, de még a folyosók is szűkek, nem beszélve a fordulókról. Bár ezzel kapcsolatban eszembe jutott egy OFF OFF sztori. Ha már csevegünk (aztán visszatérek erre a szállóra is). Szóval egyszer Amszterdamban sikerült egy olyan szállóban szobát találnom, ahol nem fértem be a liftbe, a lépcsőn is majdnem csak úgy tudtam felmenni, ha zsírral bekennek, a szoba meg ágy szélességű volt. De az ágy legalább európai ember hosszúságú volt, és itt sikeresen visszakötöttem Japánra.

Tehát a régi szálloda. az hagyján, hogy az ágy a sípcsontom közepéig ért, az azonban mókás volt (?) hogy a slóziba csak tolatva tudtam bemenni. Ti. olyan szűk volt, hogy ha rendesen beléptem, nem tudtam megfordulni. Kínomban röhögtem. A "fördőszoba", ahogy általában a szállodákban szokás egybe volt építve a WC-vel. Nos a tisztálkodás szintén érdekes mulatság volt, mert képzeljétek el, hogy csak úgy tudtam a mosdó elé állni, hogy a bal lábam kint volt a folyosón (mármint a szobában lévő folyosón, vagy belépőn, vagy mi) és a jobb pedig enyhén behajlítva bent, modnjuk úgy, hogy a mosdókagyló és a WCkagyló között. Iszonyúan elfáradtam. Szerencsére ez egy egy éjszakás kaland volt.

Ehhez a szállodához kötődik még, hogy itt kivételesen egyedül voltam, azaz nem volt esti társaságom. Ezért vacsora után gondoltam sétálok egyet. Ezt nem kellett volna. Rövid időn belül eltévedtem. Fogalmam sem volt, hogy hol vagyok, és még ha lett volna is, vagy pl. taxit fogok, nem tudtam volna megmondani a szálló nevét. Hát gyerekek, nem is emlékszem rá, voltam-e valaha úgy beszarva, mint akkor. Az volt az egyetlen szerencsém, hogy a szálloda a vasút mellett volt. Úgy képzeljétek el, mintha a vasúti töltés mellé lett volna építve (a belvárosban). Ezért azt találtam ki, hogy még egy nagy japán városban sem lehet több, mint 4 pályaudvar, és azokból jószerivel sugár irányba mennek ki a vasút vonalak. Tehát ha elindulok egy irányba, csak idő kérdése, hogy belefussak egy vasútvonalba. Így is tettem. Persze annyit azért tudtam, hogy mikor hagytam el a szállót, és ennyi idő alatt, 3-4 km/h sebességet feltételezve, mennyit haladhattam. Ezért ha X időn belül nem találtam vasutat, visszafordultam az akkor már jól megjegyzett kiindulási pontomhoz, és arra merőlégesen próbálkoztam. Szerencsém volt, mert a másodiknál már meghallottam a jellegzetes pályaudvari hangokat, meg néhány hatalmas reklámot is ismerősnek véltem felfedezni. Persze jól látható, hogy itt írok, ergo tényleg nem vesztem el. :)

Folyt. köv.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5200 Dátum: 2012.03.23 20:54:45 »

(De, ha sokáig folytatjuk itt ezt a témát, úgy kivágnak minket.....


Ugyan, ugyan. Ezek szerintem nagyon érdekes dolgok, a topik társak fontos információkhoz jutnak ezáltal. Most fosszuk meg őket ettől, mert ők Prius tulajdonosok. Egyébként is Prius-ról szól a dolog, mert írhattad volna azt is, hogy a Priushoz képest... blablabla. Hát nem? :D

De te nem szeret explicite összehasonlítgatni, mert jól nevelt vagy. Ezért hiányzott a Prius szó a hozzászólásodból.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5201 Dátum: 2012.03.23 20:55:30 »
Hári János nem volt véletlenül távoli rokonod? :hmmmm:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5202 Dátum: 2012.03.23 20:56:22 »
Igen-igen már emlékszem, éppen így volt, ahogy mondod. :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5203 Dátum: 2012.03.23 20:56:44 »
Akkor nevezzük nevén a beteget.
A renault optifuel rendszere valóban 3-8%-os pontossággal dolgozik.

Ja, nem Renaultról beszéltem. Az is van, de abban nem lehet állítgatni.  ;) Az elég fatengelyes kocsi.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5204 Dátum: 2012.03.23 20:59:54 »
ez meg 7,5 feletti tgk

Szóval nálunk a kitérő egyenesek is találkoznak.  :lol:

a végtelenben....