Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368230 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4530 Dátum: 2012.01.29 19:37:22 »
Sziasztok!
Ahogy olvasgattam a fórumot, felmerült bennem egy kérdés, amin eddig nem is gondolkoztam. Keyless-el kapcsolatos.
Szóval páran írtátok, h biztonsági okok miatt kikapcsolják a kulcs nélküli indítást, mert ugye akkor a kulcs folyamatosan kommunikál az autóval, és könnyen bemérhetik a kódót, miáltal másodpercek alatt ellophatják az autót. Én is így használom az autót kényelmi okok miatt, viszont most elgondolkodtam azon, hogy kikapcsolom.
Nem ismerem a pontos működési elvét a rendszernek. Az lenne a kérdésem, ha kikapcsolom a keyless-t akkor az atuó küld egy jelet az irányítónak, h ne sugározzon tovább? Mert ugye bár ha ilyen nem történik, akkor hiába kapcsolom ki, mert akár merre sétálgatok a zsebembe a kulccsal, az folyamatosan sugározza a kódot.
A másik kérdés az lenne, hogy ugye bár 50-60cm-re kell lenni a kulcsnak a kocsihoz ahhoz, hogy kinyissa az ajtót, tehát nem sugároz valami nagy távon ha jól sejtem? Ezáltal nagyon közel kell jönni ahhoz h a kódot bemérhessék vagy nem?
Köszi előre is a választ.

Ne butáskodjatok már!

Aki ilyet ír, nézzen már utána a rendszer működésének leglább!!!
A keyless funkció éppen fordítva működik. Mellesleg teljesen logikátlan lenne a kis kulcsnak, amiben van egy 3 V-os elem állandóan sugározzon! :censored:
A kocsi adja a jelet. HA a kulcs a közelében van és a kilincs érzékelője jelet ad (és a priusnál ez a szó szoros értelmében közelt jelent!) akkor a kulcs ad egy választ, egy kódsort (un. ugrókódot). Ha egyezik azzal, amit a kocsi tud, akkor minden ok.

A prius európai statisztikák alapján az egyik legnehezebben lopható autó! (természetesen nem lehetetlen, éppen azért, mert minden elektromosan vezérelt) De mint tudjuk ellophatatlan autó nincs!



b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4531 Dátum: 2012.01.29 19:40:42 »
kowee! Szinte egyszerre írtuk a választ, de legalább láthatják a kollégák, hogy tényleg máshogy mennek ezek a dolgok!  ;)

Azzal mindenkép fontos kiegészíteni, hogy a rendszer erőssége, hogy rendkívül kicsi a hatótáv, nem is kell több, hiszen a kilincs megfogása is kell hozzá. Ez a másik erősség, hogy feltétel a kilincsfogás is! Ezért is biztonságosabb, mint egyéb, hasonló rendszerek. (pl.: renault)

Úgyhogy nyugodtan vissza lehet kapcsolni a funkciót, csak magadat korlátozod vele. Mellesleg a távirányító nyomkodása éppen, hogy rizikósabb, mert egészen biztosan veszélyesebb ajtónyitási mód. Az a hagyományos kódlopós módon lenyúlható.
Sokszor mondtam már, minden okosnak tűnő ötlet előtt előbb tájékozódni!!!  :cool2:

 ;) No, de béke van!



« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 19:46:57 írta b.c. »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4532 Dátum: 2012.01.29 19:48:44 »
kowee! Szinte egyszerre írtuk a választ, de legalább láthatják a kollégák, hogy tényleg máshogy mennek ezek a dolgok!  ;)

Azzal mindenkép fontos kiegészíteni, hogy a rendszer erőssége, hogy rendkívül kicsi a hatótáv, nem is kell több, hiszen a kilincs megfogása is kell hozzá. Ez a másik erősség, hogy feltétel a kilincsfogás is! Ezért is biztonságosabb, mint egyéb, hasonló rendszerek. (pl.: renault)

Úgyhogy nyugodtan vissza lehet kapcsolni a funkciót, csak magadat korlátozod vele. Mellesleg a távirányító nyomkodása éppen, hogy rizikósabb, mert egészen biztosan veszélyesebb ajtónyitási mód. Az a hagyományos kódlopós módon lenyúlható.
Sokszor mondtam már, minden okosnak tűnő ötlet előtt előbb tájékozódni!!!  :cool2:

 ;) No, de béke van!

Igaz a kilincses is benne van. Addig csak a lámpát kapcsolja fel bent.
El is felejtettem mert nálam ki van kapcsolva. (mentem le párszor üres kis akksira, bár lehet hogy csak cserélni kellene) :)

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4533 Dátum: 2012.01.29 19:51:22 »
Igazatok van. Tény, hogy ebben a dologban teljesen tudatlan voltam mostanáig, és persze utána nézhettem volna, de épp olvasgatás közbe jutott eszembe, és ez tűnt praktikusnak hirtelen.
Elnézésetek kérem, hogy ezzel fárasztottalak, és köszönöm a választ.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4534 Dátum: 2012.01.29 19:51:31 »
Igaz a kilincses is benne van. Addig csak a lámpát kapcsolja fel bent.
El is felejtettem mert nálam ki van kapcsolva. (mentem le párszor üres kis akksira, bár lehet hogy csak cserélni kellene) :)
Na igen, az aksi kell hozzá.

Megjegyzem itt is látszik, hogy a rendszer energia igénye kicsit több, mint amit a gombelemből tartósan ki lehet nyerni!  [rohog]

Sőt kifejezett ajánlás, hogy hosszabb állás előtt, -ez akár egy hét is lehet- érdemes kikapcsolni a rendszert, mert lemeríti az aksit!
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 19:55:45 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4535 Dátum: 2012.01.29 19:55:14 »
Igazatok van. Tény, hogy ebben a dologban teljesen tudatlan voltam mostanáig, és persze utána nézhettem volna, de épp olvasgatás közbe jutott eszembe, és ez tűnt praktikusnak hirtelen.
Elnézésetek kérem, hogy ezzel fárasztottalak, és köszönöm a választ.

Nincs gond, csak tegyük mellé a szubjektív véleményre utaló bármilyen jelzést. Mert nehéz így írásos módon  megfelelően kommunikálni. Nem igazán lehet tudni, hogy valaki azért mond valamit, mert szent meggyőződése, ne adj isten szakmai guru a témában, vagy csak vélekedik valamiről.
A közös fejlődésünk érdekében ragaszkodom ezekhez a dolgokhoz, mert az újak többnyire abból tanulnak, hogy 300 oldalt végig szenvednek! Nem szép félrevezetni őket.   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4536 Dátum: 2012.01.29 20:02:30 »
kowee! Szinte egyszerre írtuk a választ, de legalább láthatják a kollégák, hogy tényleg máshogy mennek ezek a dolgok!  ;)

Azzal mindenkép fontos kiegészíteni, hogy a rendszer erőssége, hogy rendkívül kicsi a hatótáv, nem is kell több, hiszen a kilincs megfogása is kell hozzá. Ez a másik erősség, hogy feltétel a kilincsfogás is! Ezért is biztonságosabb, mint egyéb, hasonló rendszerek. (pl.: renault)

A Renaultnál is be kell nyúlni a kilincs mögé, vagyis meg kell fogni a kilincset, hogy nyisson.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4537 Dátum: 2012.01.29 20:09:56 »
A Renaultnál is be kell nyúlni a kilincs mögé, vagyis meg kell fogni a kilincset, hogy nyisson.

Ahhoz igen, de a zárás úgy történik, hogy el kell menni a kocsitól x távolságra és autómatikusan záródik.
Ez szerintem nem túl szerencsés. Igaz kicsit bénának tűnik a toyota megoldása, mert szintén gombnyomásra zár, csak nem a távirányítótól, hanem a kilincsen lévő gomb megnyomásától. A különbség, hogy így dróton megy az infó, ergo nem másolható!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4538 Dátum: 2012.01.29 20:17:06 »
Másrészt én akkor próbálnék elvinni egy jó kis renault-t, ha elmennek tőle, otthagyják szegényt őrizetlenül!  :devil:
Ehhez tök praktikus az előbb leírt zárási mechanizmus. Nem akkor vinném, amikor kinyitják és elmenni készülnek vele. Bár erre is volt már példa.

 :hmmmm: Mondjuk, mit kezdenék én egy renault-val?

:otlet: behegeszteném az üléseit a priusba!   :) )
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.29 20:20:02 írta b.c. »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4539 Dátum: 2012.01.29 20:32:49 »
Ahhoz igen, de a zárás úgy történik, hogy el kell menni a kocsitól x távolságra és autómatikusan záródik.
Ez szerintem nem túl szerencsés. Igaz kicsit bénának tűnik a toyota megoldása, mert szintén gombnyomásra zár, csak nem a távirányítótól, hanem a kilincsen lévő gomb megnyomásától. A különbség, hogy így dróton megy az infó, ergo nem másolható!

Már akinek, nálam meg kell nyomni a kilincsgombot, akkor zár.  Mert nem vagyok (teljesen) :no: höJJe.  [rohog] [rohog]

Tiszta Toyota style.  :clap: :yes: :devil:

És ehhez semmi más nem kel, mint egy kicsi típusismeret és clip.  :yes:
Minden típusnál megvan a lehetőség  személyre szabni a dolgokat, csak kellő elszántság, típusismeret és némi műszaki érzék kell hozzá.
 :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4540 Dátum: 2012.01.29 21:17:15 »
Nem kell a szöveg, az üléseidet akarom és kész!!!  :cry: :cry: :cry:

 ;)

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4541 Dátum: 2012.01.30 00:02:00 »
Ne butáskodjatok már! Aki ilyet ír, nézzen már utána a rendszer működésének leglább!!!

Akkor mondok valamit, tudtommal (olvastam több helyen, nem vagyok technikus) milyen könnyen ellopható egy Keyless-Go-s autó, bár tudom hogy ez nem nyilvános fórumtéma, de érdemes elgondolkodni rajta, a hivatásos tolvajok meg úgysem innen tanulnak. Amikor egy Keyless-Go aktív, és te bemész egy étterembe, benzinkútra, stb., elég 2db tolvaj, akiknél spec átjátszó antenna van: a hozzád közelebbi ember antennája átjátssza a kulcsod válaszjelét a kocsinál levő emberéhez, aki ugyanúgy kinyitja és beindítja a kocsit, mintha elvette volna tőled a kulcsot...
Az más kérdés, hogy a sima távirányítós kulcsot is bemérik, ha követnek...

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4542 Dátum: 2012.01.30 00:15:32 »
illetve bocsánat, az előbb félreírtam, a fejlettebb Keyless-Go rendszerek már elvileg nem engedik az indítást, ha a jel kívülről érkezik. Valamit már válaszsebességet is néznek, ami az anennával már túl lassú.
De a bejutásig mindenképp problémamentesen el lehet jutni.
A lényeg, hogy amit nagyon el akarnak lopni, azt sajnos nagy valószínűséggel el is lopják.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4543 Dátum: 2012.01.30 06:59:22 »
Figyeljétek meg, ebből még törésmentes autó lesz 6 misiért:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hybrid_sol_navi-5475598
(legalább visszatekernie nem kell majd :D)
Today, tomorrow and after tomorrow!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4544 Dátum: 2012.01.30 08:23:55 »
Főleg, hogy a légzsákjai nem durrantak, biztosan úgy fogják hirdetni, hogy nagyon megkímélt sérülésmentes autó...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i