Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368235 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

janos23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4215 Dátum: 2011.12.29 15:02:35 »
Hali,

Tudna valaki segiteni az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban:

Az elektromos motor ciripelő hangot ad folyamatosan kb 15 másodpercenként használat közben, ami kb 2 másodpercig tart.
Normál esetben ugyebár a leállitás után kb 1 perccel van egy 5 másodperces ciripelés-berregés, de ez normális. Nem tudom ilyen pontosan ti történik elemtromos féket tesztel vagy visszatölti az inverter folyadékot, már nem emlékszem.

A gond azonban az, hogy inditás után ezt folyamatosan csinálja, megszakitásokkal.
Hibakódot nem ad, minden működik rendesen, folyadékszintek rendben.
Kicsit aggódom hogy nem tudom mennyire súlyos a probléma, és nem-e "adja meg" magát emiatt egy idő után

Van valakinek ötlete mi lehet a jelenség oka?


Köszi. 

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4216 Dátum: 2011.12.29 15:14:23 »
Nekem a leállítás után előfordult h "ciripelt" illetve "dorombolt", de hogy folyamatosan ezt csinálta volna menet közben is arra nem emlékszem, mindenesetre annak idején a márkaszervízben nálam sem regisztráltak semmilyen hibát.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4217 Dátum: 2011.12.29 15:28:25 »
Hali,

Tudna valaki segiteni az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban...


Ha bármikor reprodukálható a jelenség és korábban nem csinálta, én elgurulnék vele a márkaszervizembe és elmondanám a kollégának a történetet. Mentek együtt egy pár kört, az avatott fülek meg fogják hallgatni mindkettőt és vagy megnyugtatnak ingyen, vagy időpont-egyeztetés lesz a vége valamilyen fizetős hibafeltárásra. Én ezt tenném.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4218 Dátum: 2011.12.29 15:50:42 »
Sziasztok!
4 db sárvédő gumit keresek 2008-as Priusomhoz. Tudom a neten van, de az mind GB vagy USA szállítás. Esetleg ...  valakinek itthon van eladó szettje?
Üdv!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4219 Dátum: 2011.12.29 16:04:40 »
Jah, az más, akkor én kérek elnézést, azazhogy nem is! Mi az hogy 2 km-es távra benzinmotort élesítesz??? :lol:
A piszok villanyos rendszer nem hagyja magát és bekapcsol ilyen hűvös időben...  :innocent:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4220 Dátum: 2011.12.29 16:13:58 »
Sziasztok!
4 db sárvédő gumit keresek 2008-as Priusomhoz. Tudom a neten van, de az mind GB vagy USA szállítás. Esetleg ...  valakinek itthon van eladó szettje?

GB szallitasban tudok segiteni, ha gondolod :sorcerer:
kisa
born to ride

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4221 Dátum: 2011.12.29 20:29:51 »
A piszok villanyos rendszer nem hagyja magát és bekapcsol ilyen hűvös időben...  :innocent:
ne hagyd magad, csak keményen a gázpedállal :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4222 Dátum: 2011.12.29 23:01:16 »
GB szallitasban tudok segiteni, ha gondolod :sorcerer:
Köszi! Nagyon figyelek! :clap: Mit kell tennem?
Üdv!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4223 Dátum: 2011.12.29 23:08:16 »
Ha az megfelel, akkor en megadom az angol cimemet, iderendeled, en meg elviszem a postara, vagy (dhl/feedex/dpd/stb...) es feladom a te cimedre. Tobbszor csinaltuk mar, leinfozhatsz  ;)
kisa
born to ride

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4224 Dátum: 2011.12.29 23:33:27 »
Az a postai megoldás olcsóbb, mint az EBAY eladója? Ott 5.500.-huf./ db
De de most látom, hogy nem szettben adja, hanem első -hátsó párat külön-külön 11.000-huf. így a garnitúra több mint 32.000-huf lesz a végén.
Az nagyon húzós.!! Nézd csak.
http://viewitem.eim.ebay.hu/TOYOTA-PRIUS-GENUINE-REAR-MUD-FLAPS-MUDFLAPS/250957500955/item

Azé ennyit nem ér! Nálad mennyi lenne a postai klts.?
Üdv!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4225 Dátum: 2011.12.29 23:53:47 »
nem tudom mennyi lenne a postakoltseg :flowers: Termeszetesen lefenykepezem a nyugtat/tracking szamot, de otletem sincs, hogy mennyi lenne.
www.royalmail.com
http://www.dhl.co.uk/en.html
http://www.fedex.com/gb/
www.arvatrans.com (eddigi tapasztalataim alapjan 20font korul lenne ossz.)
vagy ha nem surgos, akkor kb havonta jar egy ismeros kocsival bp-nyiregyhaza utvonalon, vele amennyit sikerul kialkudni.

szerk: ebay.co.uk-n nezd, nyilik egyet a vilag a korlatozott szallitasok miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.30 00:06:55 írta kis_andras »
kisa
born to ride

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4226 Dátum: 2011.12.30 22:30:25 »
Nagyon szép Tőled, ahogy segítenél, de ennyit nem fizetnék 4db fröccsöntött gumiért. marad így a Priusom.
Addig is MINDENKINEK B U É K  :clap: :sorcerer:
Üdv!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4227 Dátum: 2011.12.30 23:52:20 »
Maga tudja  ::)
kisa
born to ride

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4228 Dátum: 2011.12.31 09:20:11 »
Hali,

Tudna valaki segiteni az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban:

Az elektromos motor ciripelő hangot ad folyamatosan kb 15 másodpercenként használat közben, ami kb 2 másodpercig tart.
Normál esetben ugyebár a leállitás után kb 1 perccel van egy 5 másodperces ciripelés-berregés, de ez normális. Nem tudom ilyen pontosan ti történik elemtromos féket tesztel vagy visszatölti az inverter folyadékot, már nem emlékszem.

A gond azonban az, hogy inditás után ezt folyamatosan csinálja, megszakitásokkal.
Hibakódot nem ad, minden működik rendesen, folyadékszintek rendben.
Kicsit aggódom hogy nem tudom mennyire súlyos a probléma, és nem-e "adja meg" magát emiatt egy idő után

Van valakinek ötlete mi lehet a jelenség oka?


Köszi.
Nos, ez már itt kevés információ lesz. Kicsit pontosítani kellene, hogy melyik villanymotorról van szó, mert van benne bőven.
Akár lehet ott kezdeni, hogy EU-s vagy amcsi változat, stb,stb.
persze nagy valószínűséggel nem én leszek az, aki megcsinálja, de egyrészt érdekelne a hibajelenség és később az elhárítása, másrészt ennyiből esélyünk sincs (a magamfajta megszállottaknak) eltalálni a lehetőségeket sem.
Tehát milyen autó?
Milyen üzemállapotban csinálja?
Feltehetően melyik egység?
....

Vannak ugyanis ismert típushibák, pl az ami az elektromos motorokat illeti az amcsi változatot, de egy eu-s szériát is rendeltek vissza inverter vízszivattyú garis csere miatt. Az, hogy a te géped beleesik-e ebbe a szériába, valóban a márkaszerviz tudja megmondani alvázszám alapján, akár telefonon is. Sőt bármilyen a kocsidat érintő esetleges visszahívásról tud.
De mondom még egyszer ezekből az infókból gyakorlatilag semmire nem lehet következtetni, de tekintve, hogy nem vagy még régi játékos, az sem biztos, hogy hiba. Ez azért ilyen szempontból (hogy hangok) kicsit speckós technika :-)

Ja és még egy dolog, a legfontosabb, a szlogenem:  Bízz a jelben!!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.31 09:25:14 írta b.c. »

janos23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4229 Dátum: 2012.01.03 17:49:18 »
Kedves b.c. és fórumtársak!

Igaz hogy nem tudtam pontos leirást adni a jelenségről mert fogalmam se volt hogy a szakaszosan visszatérő "zörej" vagy hangos ciripelés pontos kiindulási helyéről és gyártási évet sem irtam.

Szóval, 2005 EU Prius, a garis elektromos motor inverter pumpa csere már 1 éve megtörtént, miután megvettem az autót.

Ma kora délután voltam az egyik hivatalos Toyota szervizben, és a következő az itélet:

Az ABS pumpa időszakosan, ez kb 10-15 másodpercenként kénytelen működésbe lépni, mert a belső térben a nyomás leesik, és ezért a rendszernek tölteni kell.
Valszeg membrán hibásodás, köznyelven szólva ereszt és szökik a nyomás...

Amig a pumpa működik és képes a nyomást folymatosan visszaadagolni a határérték felé, addig nincs gond elméletileg. eddig ezért nem is volt semmilyen hibajelzés.
Ha azonban a rendszer már nem képes ellátni ezt a funkciót hogy pótolja a nyomást, akkor egy idő után meg fogja adni magát és a full fékrendszer kapitulál.

Ami húzós, hogy csak egész komplett ABS blokkot cserélnek ami kb 450 ezer plussz rezsi, szóval 550-nél állna meg a végszámla. Na gondoltam happy new year nekem, ezt beszoptam.

Kérdeztem hogy ki lehet-e iktatni az ABS rendszert, de azt felelték hogy nem igazán. Tudván hogy a fék rendszer más hajtásláncci elemekkel is kapcsolatban áll, nem igazán lehet a prius fékrendszerében az ABS-t letiltani, hogy esetleg csak a "hagyományos mechanikus" fékezés forszolva működjön.

Szeretnék javaslatokat és tanácsokat kérni e fentiek kapcsán, és hogy miként tovább.

1. Csak membránt cserélhet-e szakavatott hozzáértő szerelő?
2. Ha nem, tudtok-e javasolni honnan, melyik bontóból vagy ebay, stb lehet használtan beszerzni ABS teljes blokkot? Az új ára kicsit durva helyben. Elméletileg az USA modellekben ugyanaz az alkatrész.

Valszeg nem sikerült mindent korrektül autósnyelven leirni, nem igazán vagyok szakértő sajna.

Minden javaslat és tapasztalat számit.

Köszi előre is minden Prius tulajnak.

János