Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368110 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2730 Dátum: 2011.02.13 20:54:18 »
Nos, a Lajtától nyugatra nem ugyanaz az alapkőolaj, mint idehaza. Idehaza inkább orosz van, odakint meg inkább Brent, vagy arab... :D

Ez IS adhat különbséget, de lejt is az út, meg van placebó-hatás is.
Amennyire tudom, Németország is elsősorban orosz kőolajat használ... Ausztriát passzolom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2731 Dátum: 2011.02.13 20:55:21 »
Én ha tankolok kint érezhetően jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt (igaz az diesel és kiváncsi letten volna, hogy esetleg hasonló a különbség a benzinnél is? :hmmmm:)
Benzinesnél sosem tapasztaltam ilyet.
Mikor a Soarer-t hoztam Angliából német benzinnel 9.5-ös átlag jött ki a 130-as tempomatos haladásra. Itthon azóta egyszer sem sikerült 10 alatt fogyasztanom..
Hát nemtom. Ugye viszonylag sokat mászkálok külföldre, de én még tényleg nem vettem észre különbséget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2732 Dátum: 2011.02.13 20:59:11 »
Nos, a Lajtától nyugatra nem ugyanaz az alapkőolaj, mint idehaza. Idehaza inkább orosz van, odakint meg inkább Brent, vagy arab... :D

Ez IS adhat különbséget, de lejt is az út, meg van placebó-hatás is.
Amennyire tudom, Németország is elsősorban orosz kőolajat használ... Ausztriát passzolom.
Még véleltlenül se a kőolaj származásában keressétek a minőségi különbséget, figyelemmel arra, hogy számtalan ismert (és kevésbé ismert) folyamaton megy keresztül a fekete kincs mire benzin lesz belőle!
Azt csak halkan kérdem kinek habzott már fel úgy a nafta pl. Németországban mnt ahogyan itthon szokott?
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2733 Dátum: 2011.02.14 11:14:10 »
Vajh' a 16"-os 7 küllős Avensis dísztárcsa jó lehet Priusra? Elsősorban acélfelnire kellene.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2734 Dátum: 2011.02.14 14:01:37 »
Vajh' a 16"-os 7 küllős Avensis dísztárcsa jó lehet Priusra? Elsősorban acélfelnire kellene.
Lényegesen olcsóbban jössz ki ha a 15 "-os Ave felnit teszed rá télinek.
Nagyságrendekkel olcsóbba  gumi illetve a felni is!!!
Hallgass rám, jó télre a 15"!!!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2735 Dátum: 2011.02.14 15:15:17 »
16-os a téli acélkerekem is, úgyhogy nem tudok mit tenni, arra keresek dísztárcsát. 15-ösben mekkora a jó kerékméret nekünk?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2736 Dátum: 2011.02.14 19:18:15 »
16-os a téli acélkerekem is, úgyhogy nem tudok mit tenni, arra keresek dísztárcsát. 15-ösben mekkora a jó kerékméret nekünk?
Kb. 10 eft/db a difi jelenleg a piacon az azonos minőségű 15" és 16"-os kerék közt!!!!

Nekem asszem 185/65R15 van fenn téli szettnek, ez váltója a gyári 195/55R16-nak.
Sajnos nekem felnit is kellett venni, de újszerű darabokat találtam 5 eft-ért, igaz acélt. Ha lehetőség van rá érdemes 15"-ös alut venni ,mert akkor a gyári anyák is jók. Nekem egyetlen plussz kiadás, amivel sajna nem számoltam, de végülis egyszer kell megvenni az acél felnihez való anyák, de bontóban az is lett volna jóval olcsóbban, mint amennyiért nekem sikerült szerezni a nagy kapkodásban. :-(

No, de minden jó, ha jó a vége!
Mondom még egyszer nézz gumiárakat és meglátod, hogy igazam van. Még akkor is ha van 16-os felnid. Akkor sem éri meg!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2737 Dátum: 2011.02.14 19:40:06 »
Venni kell korrekt 15"-os alut és meg van oldva a dolog, igaza van b.c. mesternek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2738 Dátum: 2011.02.14 20:24:33 »
Kivéve, ha Squiddynek nem csak felnije, hanem gumija is van. Mondjuk ez esetben is lehet hanyagolnám a dísztárcsát, egyrészt mert ha később mégis cserél 15-ösre akkor felesleges, illetve nem is néz ki rosszul a kocsi nélküle. Szvsz.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2739 Dátum: 2011.02.14 21:11:09 »
Kivéve, ha Squiddynek nem csak felnije, hanem gumija is van. Mondjuk ez esetben is lehet hanyagolnám a dísztárcsát, egyrészt mert ha később mégis cserél 15-ösre akkor felesleges, illetve nem is néz ki rosszul a kocsi nélküle. Szvsz.


Pláne, hogy squiddynek ezüst lemezfelnije van!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2740 Dátum: 2011.02.14 22:51:21 »
squiddy

Amennyiben a Priusra fel lehet tenni a 15-ös acélfelniket, akkor szerintem mindenképpen jobb megoldás lenne ez neked!

Számoljunk csak kicsit utána. Ugye mindenképpen kell venned egy szett új téli gumit, legkésőbb a jövő szezon elején. Ezt a bő egy hónapot még kihúzhatod a mostaniakkal, de amúgy nem nagyon kéne őket erőltetni, ugye. Szóval. A 195/55x16 sajnos bazi drága méret; most néztem utána, nem is nagyon van belőle akciós, de még ha van is, az is 25 körül lesz legalább a vállalható szintből. Szóval 100 ezer lenne a négy gumi, jó esetben is.

Ha veszel egy szett használt 15-ös acélfelnit, azt bontóban megúszod 20 ezerből. Gumiméretből, hogy passzoljon is a kocsira, kettő jöhet szóba: majdnem pontos váltóméret a 195/60x15, amiből mindig van akciós kínálat, és 15 ezer körül lehet kapni vállalhatót (pl. Fulda, Kléber szint) - tehát egy 80-asból kijönne az egész történet. Vagy mondok még jobbat, tekintettel arra, hogy neked amúgy sem a száguldozás lenne a célod, hanem a nyugis, takarékos autózás: 185/65x15 - ez pontos váltómérete a 195/55x16-nak, ebből is mindig van akciós kínálat, és 12-13 ezer körül van belőle korrekt! Tehát durván egy 70-esből ki lenne pipálva a télikerék-problematika.

Vagyis már az elején fognál 20-30 ezer forintot a sztorin, és könnyen lehet, hogy ugye nem is csak egy gumiszett-elkoptatási időt töltene nálad az autó. A 16-os acélkerekeket pedig el is adhatnád, előbb-utóbb elvinnék őket, és ez visszahozna egy 20-ast.

Én ezt erősen meggondolnám a helyedben  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2741 Dátum: 2011.02.15 07:40:21 »
Na igen, ez úgy tűnik racionális döntés lenne. A téli szezon után +próbálom eladni a téligumi+acélfelni szettet. A jelenlegit mennyiért lehet reális áron elpasszolni?  Egyébként tegnap este rápróbáltam az Avensis dísztárcsáját és mivel ezüst színű az acélfelni is, nem volt kontraszt különbség a tárcsa és a felni között. Magyarán szólva randa volt :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2742 Dátum: 2011.02.15 11:36:24 »
Lehet nálam is ez lesz az út..
Most a gyári Michelin-ek vannak fent (nyári), reménykedem a gyors tavaszban :)
Először 4 évszakosak beszerzésében gondolkodtam, mert úgy tűnt a mostani gumik már eléggé le vannak kopva. Jobban megnézve kiderült, bőven van még rajtuk minta, messze nem kell őket cserélni, így a nyári (és legalább még egy, de akár két nyárra szezonra is) van gumim. Így viszont nem érdemes megvenni a gyári méretű 4 évszakosokat, mert még ha eladnám a mostani nyáriakat valószínűleg akkor sem jönnék ki jobban. Úgy tűnik a 195/60x15 vagy 185/65x15 téli gumi plusz acél felni beszerzése lesz a legjobb megoldás. De ezeket még ráérek ősszel nézegetni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2743 Dátum: 2011.02.15 12:00:02 »
Na igen, ez úgy tűnik racionális döntés lenne. A téli szezon után +próbálom eladni a téligumi+acélfelni szettet. A jelenlegit mennyiért lehet reális áron elpasszolni?  Egyébként tegnap este rápróbáltam az Avensis dísztárcsáját és mivel ezüst színű az acélfelni is, nem volt kontraszt különbség a tárcsa és a felni között. Magyarán szólva randa volt :)
Ezüst felnin ronda a dísztárcsa  :)

Ami a téli kerekeidet illeti: hát szerintem gumik-felnik egyaránt úgy 5 ezret érnek darabonként. Maximum. De most nehéz lesz eladni (bár hirdetni persze lehet); majd inkább ősszel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2744 Dátum: 2011.02.15 14:34:36 »
A gumi 5.000-et ér?  :eek: Új ára ha jól láttam olyan 25.000 Ft ebben a méretben. Igaz, hogy noname, de gyakorlatilag majdnem 100%-os állapotú  :hmmmm: