Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368214 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2640 Dátum: 2011.02.10 07:19:07 »
Tegnap este magam is meggyőződtem az FM1-FM3-on lévő 18 csatornahelyről (nem voltam fórum közelben és nem olvastam még Palaczk hsz-ét). Hogy a fenébe kerülte ez el a figyelmemet? :eek  Ez egyébként határozottan tetszik, van hely dögivel.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2641 Dátum: 2011.02.10 12:12:28 »
Hányjunk együtt  :ph34r:

Más: ülésvédőt használ valamelyikőtök? Féltem a plussmacit a fenekünk alatt, na meg a gyerekülés sem tesz túl jót neki és szeretnék valami normális ülésvédő szettet beszerezni max 8.000-10.000 Ft környékén.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2642 Dátum: 2011.02.10 12:19:39 »
És hogy jön be a verda, hogy már használod? :clap:
Egyelőre még csak a városban csavargok vele önelégült fejjel  :)  Eddig zavart, ha piros lámpánál sokat kellett várnom (felesleges benzin+kipufogógáz kibocsátás), most meg kimondottan élvezem. 3-4 rövid út után simán át lehet szokni az automatára. Most már többször volt, hogy akár céges kocsiba beülve indítás előtt a fékre akartam lépni a kuplung helyett. Érdekes egyébként, visszaolvastam ennek a topicnak a legelejét és az első hsz-em Prius II témában az volt, hogy kívülről nem jön be a verda. Most viszont már eléggé beleszerelmesedtem. A legszebb része szerintem a hátulja.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2643 Dátum: 2011.02.10 14:06:14 »
Hányjunk együtt  :ph34r:

Más: ülésvédőt használ valamelyikőtök? Féltem a plussmacit a fenekünk alatt, na meg a gyerekülés sem tesz túl jót neki és szeretnék valami normális ülésvédő szettet beszerezni max 8.000-10.000 Ft környékén.
Igen, valóban érdekes ízlésvilág, aki ezt a műszerfalat szépnek találja. De meg kell érteni a másságot.

Másrészt elég strapabíró az a gyári plüss anyag. Én nem tennék rá semmit.

Viszont, ha már itt tartunk. Mesélje már el valaki, hogy a TA és TP funkció, hogy működik a rádió. Mert mostanában, hogy keresem a módját annak, hogy csendesebben szóljon a közlekedési információ, azóta nyomogatom össze vissza, de egyre kuszább a helyzet. Az  egyik állásban amikor valamelyik csak villog, de akkor csendben van (asszem a TA ), ha TP-n van, akkor van az, hogy üvölt a közlekinfó. Elvileg mindkettő a közlekedési dologhoz van, de akkor mi a különbség? Addig eljutottam, hogy a TP az a Traffic Program, a TA a Traffic Assistance, vagy valami ilyesmi.  De hogy működik???? 

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2644 Dátum: 2011.02.10 15:01:16 »
Az amerikai leírás ezt írja TP ügyben (gondolom az ottani TRAF gomb felel meg nekünk a TP-nek), bár ez nem szól az általad felvetett problémáról:

"Traffic program:
A station that regularly broadcasts traffic information is automatically located. When you touch the “TRAF” switch, “TRAF SEEK” appears on the display and the radio will start seeking any traffic program station.If any traffic program station is not found, “NOTHING” appears and the previous mode returns. If the traffic program station is found, the name for traffic program station is displayed and “TRAF” is lit for a while until traffic announcement is received."

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2645 Dátum: 2011.02.10 15:53:34 »
Hányjunk együtt  :ph34r:

Más: ülésvédőt használ valamelyikőtök? Féltem a plussmacit a fenekünk alatt, na meg a gyerekülés sem tesz túl jót neki és szeretnék valami normális ülésvédő szettet beszerezni max 8.000-10.000 Ft környékén.

Ez tényleg hányadék [rohog]

Ugye azt tudod, hogy akármilyen huzatot nem használhatsz,mert oldalt gyengitett varrással kell hogy készüljön,
hiszen oldalt vannak a légzsákok, nem mindegy mikor és merre nyilik, ha esetleg megtörténik a baj. 20E huf -tól indulnak az árak!

Meg is értelek, hogy kezded imádni, király egy verda. Még azokkal a hiányosságokkal, és nem jól átgondolt segédeszközökkel együtt is.
Gondolok a komfort index hiányára, az utas oldali szélvédő egy nagy részét nem törli az ablaktörlő lapát,az 5. ajtót az utastér felőli oldalán lévő
mélyedéssel lehet lecsapni...De ettől függetlenül egy kitünő verda :D

Ma voltam a 75E km-es kötelezőn, (Október óta belement 17E km) Csak annyit mondtak, a 90E szerviz alkalmával ki kell cserélni a vizpumpát,
féktárcsákat-betéteket is. Az ablaktörlő lapátokat most cserélték, felhivták a figyelmemet,hogy a lapátokon van 1-1 kék négyzet, ha az kezd kifehéredni,
illik kicserélni. Milyen apró dolgokat tud meg az ember...

Üdv.
Prius II. 2008

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2646 Dátum: 2011.02.10 16:26:35 »
Meg is értelek, hogy kezded imádni, király egy verda. Még azokkal a hiányosságokkal, és nem jól átgondolt segédeszközökkel együtt is.
Gondolok a komfort index hiányára, az utas oldali szélvédő egy nagy részét nem törli az ablaktörlő lapát,az 5. ajtót az utastér felőli oldalán lévő
mélyedéssel lehet lecsapni...De ettől függetlenül egy kitünő verda :D

Ezt a komfortindexes dolgot nem értem. Mi a jó abban, hogy 3-at villog. Én a saját corollám után idegesítőnek találtam egy octaviát vezetve, hogy még mindig balra villog az index, amikor már rég visszatértem a másik sávba előzéskor, stb. Én pl. addig örülök, amíg a japók el nem kezdik ezt másolgatni a németektől.
Amúgy élvezettel olvasom a tapasztalataitok, mert a már 4 éves corollám csak egy hibrid toyotára vagyok hajlandó lecserélni 1-2 éven belül.
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2647 Dátum: 2011.02.10 16:43:23 »
Meg is értelek, hogy kezded imádni, király egy verda. Még azokkal a hiányosságokkal, és nem jól átgondolt segédeszközökkel együtt is.
Gondolok a komfort index hiányára, az utas oldali szélvédő egy nagy részét nem törli az ablaktörlő lapát,az 5. ajtót az utastér felőli oldalán lévő
mélyedéssel lehet lecsapni...De ettől függetlenül egy kitünő verda :D

Ezt a komfortindexes dolgot nem értem. Mi a jó abban, hogy 3-at villog. Én a saját corollám után idegesítőnek találtam egy octaviát vezetve, hogy még mindig balra villog az index, amikor már rég visszatértem a másik sávba előzéskor, stb. Én pl. addig örülök, amíg a japók el nem kezdik ezt másolgatni a németektől.
Amúgy élvezettel olvasom a tapasztalataitok, mert a már 4 éves corollám csak egy hibrid toyotára vagyok hajlandó lecserélni 1-2 éven belül.

Pedig ha megszoktad, nagyon jó ::)
A corolla is klassz verda..de megértelek a hibriddel kapcsolatban :D

Prius II. 2008

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2648 Dátum: 2011.02.10 17:30:19 »
Jelenetem újabb egy Priussal (PriusII, 2008) gyarapodott a fórumos állomány.  :yes:
Eddig a közös létünk a 60-as szám jegyében telik:  :) 
Már mentem vele vagy 60 km-t,
éppen most érkeztem vissza, megcsinálták rajta a 60e-s szervizt (motorolaj, hajtóműolaj, fékfolyadék, olaj-, lég- és pollenszűrő csere)
mindez 60e-be került.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2649 Dátum: 2011.02.10 17:31:15 »
Wow, részletek, képek, stb.? :sorcerer:
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2650 Dátum: 2011.02.10 17:34:55 »
Nem részletre vettem.  :tt2:
Holnap élőben?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2651 Dátum: 2011.02.10 17:36:16 »
A legfontosabb info vazz... :1eye: Perfekt, áll a randi! :devil: ;)
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2652 Dátum: 2011.02.10 17:59:17 »
Még lehet, hogy én is benézek... :hmmmm:
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2653 Dátum: 2011.02.10 18:45:59 »
Jelenetem újabb egy Priussal (PriusII, 2008) gyarapodott a fórumos állomány.  :yes:
Eddig a közös létünk a 60-as szám jegyében telik:  :) 
Már mentem vele vagy 60 km-t,
éppen most érkeztem vissza, megcsinálták rajta a 60e-s szervizt (motorolaj, hajtóműolaj, fékfolyadék, olaj-, lég- és pollenszűrő csere)
mindez 60e-be került.

Ö, hajtóműolaj? Ezt miért is 60 ekm-nél?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2654 Dátum: 2011.02.10 18:50:44 »
A lehúzós szerviz mondta.
(Amúgy eléggé feketének tűnt...)