Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368201 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2220 Dátum: 2010.12.24 15:15:29 »
Sokszor ugy érzem, hogy jó időben születtem, de..
rossz helyre :hmmmm:
Prius II. 2008

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2221 Dátum: 2010.12.24 15:22:06 »
Mert azért az nagy szívás, ha fizikailag kiépíti az ember, aztán meg nincs, ami meghajtsa. Utána lehet szétszedni újra és szégyenszemre vagy egy külön kapcsolóval kapcsolgatni, vagy valamilyen számunkra kedvezően vezérelt szálra egy relét bekötve az kapcsolgassa ezt a villanyfűtést is.
Nos, hát akkor ez is egy alternatíva.
Kb ezt tudja a Kat's melegito is. Eleg primitiv, de legalabb olcso.  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2222 Dátum: 2010.12.24 15:36:10 »
Mert azért az nagy szívás, ha fizikailag kiépíti az ember, aztán meg nincs, ami meghajtsa. Utána lehet szétszedni újra és szégyenszemre vagy egy külön kapcsolóval kapcsolgatni, vagy valamilyen számunkra kedvezően vezérelt szálra egy relét bekötve az kapcsolgassa ezt a villanyfűtést is.
Nos, hát akkor ez is egy alternatíva.
Kb ezt tudja a Kat's melegito is. Eleg primitiv, de legalabb olcso.  :D

Igen, lehet, hogy occsó, de nem baj ha van legalább egy kertje az embernek,
ahol csatlakoztatni tudja, a dugvillát :D
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2223 Dátum: 2010.12.26 19:54:33 »
Úgy látom kollégák, hogy felületesen kezelitek az írásaimat, linkjeimet!
Ugyanis azt lehet látni az általam belinkelt oldalon, hogy a prius motorblokkban meg van a  helye egy ilyen blokkmelegítőnek!!!

5. The heater cartridge hole is located on the
left hand side of the engine above the
transmission bell (Figure 5).

Ne zavarjon senkit, hogy ez PIII-as, én PII-n láttam először.
Mondjuk ettől sz..abb helyen nem is lehetne, meg alulról jobban hozzáférhető, meg egy emberi élet alatt elég egyszer végigszenvedni, de a lényeg, hogy van egy furat a blokkban a tűzfal felé, a kipufogó csonk alatt, ahol a "váltó" kezdődne.  
A szetthez mellékelt alkalmas kenőccsel megkenik a cuccot, hogy jobb legyen a hőátadás, beteszik és kész
Coat the core hole and the cartridge heater
(body only, not terminals) with NSCG
silicone grease G-624 to ensure good heat
transfer, and prevent moisture (salt splash)
from entering the hole (Figure 1).
). Valami olyasmi anyag kellhet oda, amit a processzorok és a hűtőborda közé szoktak kenni, bár ha jár hozzá és jó kit érdekel mi az. Aztán már csak a kábelt kell szépen elvezetni ééééés kész.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.26 20:07:55 írta b.c. »

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2224 Dátum: 2010.12.29 09:26:12 »
Igen, ezt tudjuk (ráadásul az amerikai verzió 15 collos, az EU meg 16). A kérdés itt az, hogy egy EU Priuson mit keres az amerikai hátsó ablaktörlő karja...


... éne kicseréltem az európai fém kart az amerikai műanyagra, mert jobban tetszik...
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

zar116

  • Klubtag
  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
    • Transaxle
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2225 Dátum: 2010.12.29 09:37:04 »
Fűtött ablaktörlő gumi:

http://www.jcwhitney.com/heated-windshield-wipers-16-refills/p2009552.jcwx?filterid=c54859d2185j1#


Mi jöhet még?  :wacko:

15 éves történet... Én kb 15 éve tettem ilyen az ALfa GTV-mre. Hasznos extra télen, amikor a dzsuva fagy a lapátra...
Milánóban lakik az Isten.
Benzint meg a Priussal spórolok.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2226 Dátum: 2010.12.29 21:18:13 »
A 2.690.000-es "sérülésmentes" xenonos Prius nem sérülésmentes, az első lökhárítója és lámpái töröttek voltak. A kárpit több helyen ki van égetve és cigiszagú a kocsi. Az anyósülés előtt a műszerfalnál az SRS Airbag feliratnál fel van jőve a műszerfal. A kocsi a mai hidegben -19 fokot mutatott, pedig nem volt annyi. A lámpái nem gyári xenonosak, utólag lett betéve, de a hagyományos lámpa magasságállító nem működik, azaz ha hátra beül valaki, a csillagokat világítja a kocsi. A Tsusho szervizben lemerült az indítóakku, úgy kellett bebikázni. A hátsó lámpák sem eredeti európaiak. A csomagtértálca hiányzik, a motor alatti 3 db szigetelőlemez szintén nincs meg. A jobb első sárvédő és ajtó közötti küszöbnél az autó szakszerűtlenül lett emelve, a lemez némileg meghajlott. A hátsó lökhárító egy bő 10 centi szakaszon el van törve. Soroljam még?Van pár további intő jel is... Ez az infó amit most leírtam nektek sajnos kb. 25.000 Ft-omba került (átvizsgálás+utazási költség). Hajrá nepperek!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2227 Dátum: 2010.12.29 21:37:56 »
Bammeg  :eek:
Ne vegye el a kedved, találsz másikat (tartoztál az ördögnek egy úttal  ;) )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2228 Dátum: 2010.12.29 21:47:17 »
Uhh. Ez nagyon gáz. Mikor én kerestem két éve, akkor is voltak cifra dolgok, de ez simán túltesz rajtuk...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2229 Dátum: 2010.12.29 22:25:04 »
A 2.690.000-es "sérülésmentes" xenonos Prius nem sérülésmentes, az első lökhárítója és lámpái töröttek voltak. A kárpit több helyen ki van égetve és cigiszagú a kocsi. Az anyósülés előtt a műszerfalnál az SRS Airbag feliratnál fel van jőve a műszerfal. A kocsi a mai hidegben -19 fokot mutatott, pedig nem volt annyi. A lámpái nem gyári xenonosak, utólag lett betéve, de a hagyományos lámpa magasságállító nem működik, azaz ha hátra beül valaki, a csillagokat világítja a kocsi. A Tsusho szervizben lemerült az indítóakku, úgy kellett bebikázni. A hátsó lámpák sem eredeti európaiak. A csomagtértálca hiányzik, a motor alatti 3 db szigetelőlemez szintén nincs meg. A jobb első sárvédő és ajtó közötti küszöbnél az autó szakszerűtlenül lett emelve, a lemez némileg meghajlott. A hátsó lökhárító egy bő 10 centi szakaszon el van törve. Soroljam még?Van pár további intő jel is... Ez az infó amit most leírtam nektek sajnos kb. 25.000 Ft-omba került (átvizsgálás+utazási költség). Hajrá nepperek!

Ugye-ugye, írtam Neked, hogy gyanús az amerikai lámpa egy EU-s Priusba.
A Priustól semmiképpen se vegye el a kedved, max a nepperektől és a behozott autóktól!

És ami érdekes, hogy ezt manapság még meg merik csinálni... Tudják ugyan, hogy 10 autóvásárlóból 9 már óvatos, megnézi/megnézeti, és nem veszi meg mert rájön, hogy átverés... Viszont ott az az egy akit be lehet palizni!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.29 22:28:43 írta Xanyi »
Xanyi

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2230 Dátum: 2010.12.29 23:17:07 »
Így van srácok, a kedvemet nem vette el, sőt ma már 3 Priusban is ültem, úgyhogy látom a különbségeket, ennyi "kellett" nekem is. Eddig a Carinával, meg az Avével elsőre sikerült jót kifogni, de Priusból nem jött össze. Mindegy másodszorra biztos meglesz a tuti :) Ránézésre egyébként a 2.999.999 Ft-os sötétszürke (francia eredetű) mezítlábas ráncfelvarrott 2007-es Sol nagyon szép állapotú kívül-belül, gyakorlatilag mint egy zsírúj autó, bár a bal oldala fényezve volt a réteg vastagságmérő szerint.

Köszönet mégegyszer T.Pi-eM cartársnak a segítségért! Na és persze Misinek és Englandnak. aki megmozgatta a Tsushó Szállás utcai csapatát!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2231 Dátum: 2010.12.29 23:36:50 »
Az elől hátul tolatóradaros székesfehérvári gépről írtam, hogy elsőre tetszik. A parkradar Parrot márkájú, nem Toyota TPA-800-as.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2232 Dátum: 2010.12.30 16:48:12 »
Az elől hátul tolatóradaros székesfehérvári gépről írtam, hogy elsőre tetszik. A parkradar Parrot márkájú, nem Toyota TPA-800-as.

Helló squiddy!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen k.....g volt a kereskedő (sünt neki, min. 3-at).
Csak több szem többet lát, de..nem véletlenül irtam PÜ-ben, hogy egy próba út,
sokat számit, és nem beszélve az elmaradhatatlan szerviz általi bevizsgálás
eredményéről.Ezt a kereskedőt sem fogjuk ajánlani!!! Nem véletlenül ajánlottam
a verdámat próbaútra.
Fehérváron az Autóforgnál nézted meg a Priust?
Mailben küldtem a tel. számomat. És hidd el nem szabad elkapkodni a vásárlást,
kifizetödő! Ha kell, ezután is segitek!

Üdv:
Misi
Prius II. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2233 Dátum: 2010.12.30 18:34:33 »
Igen az Auto-Forgnál néztem a másik gépet. Tudsz róluk valamit? A bp-i Prius nepperre meg nem érdemes szót vesztegetni, spongyát rá. A többit majd telefonon megbeszéljük ha hagynak a kisleányzók telefonálni :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2234 Dátum: 2010.12.30 19:03:52 »
Igen az Auto-Forgnál néztem a másik gépet. Tudsz róluk valamit? A bp-i Prius nepperre meg nem érdemes szót vesztegetni, spongyát rá. A többit majd telefonon megbeszéljük ha hagynak a kisleányzók telefonálni :)
Nem tudom írtam-e vagy sem, de javaslom, hogy a 3,5 alatti kocsikkal ne foglalkozz. Minimális az esély, hogy jó gépet találsz olyan áron!