Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368250 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1995 Dátum: 2010.09.13 17:49:03 »
Nem mondtam, hogy nem értelek meg  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1996 Dátum: 2010.09.14 09:50:40 »
Na akkor egy kis Prius típusú feelinget megosztanék veletek. Minap jöttem haza Balatonról és van egy olyan dombos szakasz, ahol kerek 3 km-et tudtam fékezés és gázadás nélkül teljesíteni....egyelőre Carinával :) Utána pedig Kámtól a szombathelyi Tesco parkolóig (25km) nem értem a fékpedálhoz. Szóval az eszem már Priusosan műxik, előbb-utóbb úgyis ilyet szeretnék a Carina helyett. Tényleg, a Prius II ülése milyen az Ave II-höz képest? Utóbbi piszkosul jól tartja a hátamat.
Jó lenne a környéken (újra) kipróbálni egy II-es Priust  :hmmmm: Xanyi, nálatok nincs elfekvőben egy amit közelebbről is szemrevételezhetnék?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1997 Dátum: 2010.09.14 10:37:53 »
A PII ülésénél azért vannak jobbak, ki kell próbálni. Nekem privát pechem, hogy Volvoról váltottam, az is igaz... :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1998 Dátum: 2010.09.14 11:37:20 »
Nem ismerem a Volvok üléseit, de a leírásból gondolom jobbak lehetnek, mint a Priusé. Majd csak lesz lehetőségem valamikor tesztelni egyet  ::)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1999 Dátum: 2010.09.14 17:25:49 »
Nem ismerem a Volvok üléseit, de a leírásból gondolom jobbak lehetnek, mint a Priusé. Majd csak lesz lehetőségem valamikor tesztelni egyet  ::)
Squiddy, ha ültél már formatervezett "ikejás" fotelban akkor azt szorozd meg kettővel és megtudod milyenek a Volvo ülései ;)
Viccen kívül: én elégedett vagyok a Prius II ülésekkel, még a rövid ülőlapot is feledtetni tudja velem, amúgy előtte Camry-t és Ave I-t nyúztam mindkettő  ülése bőrös volt, háááááááááááát ültem már jobbakban.
Sajna a Prius II is nélkülözi a gerinctámaszt ami hosszabb útra jól jön :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2000 Dátum: 2010.09.14 17:32:43 »
fél-OFF: Csak a pasik szeretik a jó hosszú ülőlapot. Nekem már WeSzil iQ-jában is túl hosszú az ülőlap!  :wacko:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2001 Dátum: 2010.09.14 18:17:15 »
Na akkor egy kis Prius típusú feelinget megosztanék veletek. Minap jöttem haza Balatonról és van egy olyan dombos szakasz, ahol kerek 3 km-et tudtam fékezés és gázadás nélkül teljesíteni....egyelőre Carinával :) Utána pedig Kámtól a szombathelyi Tesco parkolóig (25km) nem értem a fékpedálhoz. Szóval az eszem már Priusosan műxik, előbb-utóbb úgyis ilyet szeretnék a Carina helyett. Tényleg, a Prius II ülése milyen az Ave II-höz képest? Utóbbi piszkosul jól tartja a hátamat.
Jó lenne a környéken (újra) kipróbálni egy II-es Priust  :hmmmm: Xanyi, nálatok nincs elfekvőben egy amit közelebbről is szemrevételezhetnék?


Szia!

Nincs, hibrid csak az Auris van, de jelenleg az is Zalaegerszegen
Xanyi

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2002 Dátum: 2010.09.14 21:07:54 »
fél-OFF: Csak a pasik szeretik a jó hosszú ülőlapot. Nekem már WeSzil iQ-jában is túl hosszú az ülőlap!  :wacko:
Na hallod, abban én már inkább állnék :lol:
Mivel nem vagyunk egyformák, nehéz mindenkinek egyformán jó ülést gyártani...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2003 Dátum: 2010.09.14 22:19:31 »
fél-OFF: Csak a pasik szeretik a jó hosszú ülőlapot. Nekem már WeSzil iQ-jában is túl hosszú az ülőlap!  :wacko:
Hát ja, Te nem egy hosszúcombú szőke vagy :winkiss: (ezt vedd bóknak! :flowers:)
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2004 Dátum: 2010.09.15 08:10:49 »
Az ülőlap hosszal nekem semmilyen kocsiban nem volt gondom, de a deréktámasz hiányát egyre jobban megérzem.  Már azon is gondolkodtam, hogy bontott AveII ülést kéne berakni a Carinába (ha stimmel a sínek szélessége) :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2005 Dátum: 2010.09.15 11:10:02 »
fél-OFF: Csak a pasik szeretik a jó hosszú ülőlapot. Nekem már WeSzil iQ-jában is túl hosszú az ülőlap!  :wacko:
Szvsz ez nem azon múlik hogy milyen nemű az illető, hanem hogy milyen hosszú a lába  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2006 Dátum: 2010.09.15 11:11:14 »
Az ülőlap hosszal nekem semmilyen kocsiban nem volt gondom, de a deréktámasz hiányát egyre jobban megérzem.  Már azon is gondolkodtam, hogy bontott AveII ülést kéne berakni a Carinába (ha stimmel a sínek szélessége) :hmmmm:
:?: ... A Carinában van deréktámasz. És egyébként is nagyon kényelmes az ülése, legalábbis nekem az egyik kedvencem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2007 Dátum: 2010.09.15 11:17:24 »
OFF Lehet kapni ilyen ulesre rakhato halos derektamasz az Auchanban kb ezresert. Eleg idiotan nez ki. Meg az ember az elejen nagyon furcsalja, hogy mi ez, meg hogy lesz ez kenyelmes. De utana mar az raadasul szellozik a hatad. Legkozelebb ocsany kornyeken jarok, veszek. ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2008 Dátum: 2010.09.17 07:53:23 »
:?: ... A Carinában van deréktámasz.
Igen van, csak nekem valószínűleg van törve, mert ha lenyomom a kart és elengedem egyszerre visszaugrik :(
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.17 07:57:07 írta squiddy »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2009 Dátum: 2010.09.18 12:07:55 »
Most értünk haza az Auris HSD tesztvezetésről.

Az első benyomás (az első métereken) az, hogy _jóval_ csendesebb a PII-nél, pedig utóbbi sem egy hangos jószág. Prémium színvonal. A hajtáslánc valamivel finomabb lett, a benzinmotor begyújtása és lekapcsolása semennyire sem érzékelhető, míg a PII néha "röccen".

Belül ugye Auris. A híd továbbra sem nyerte el a tetszésemet, főleg hogy itt alatta nincs is polc. A könyöklő szintén a használhatatlan kategória, az ülés viszont jobb a PII-énél. Szélesebb, kényelmesebb, nem olyan "hokedli". A 3 nagy gyerekülés viszonylag simán befért, ellenberger a csomagtartó egyszerűen vicces méretű. Nagyon hiányzik a kombi karosszéria, főleg hogy a japó belpiacra gyártják is.

A Prius után fura, hogy nem a szélvédő alatt vannak a műszerek, érdekes, hogy ez azonnal hiányzott. Megszoktam a jót. :) A futómű jobban ráz, elképzelhető, hogy stabilab is, de ez nálam inkább hátrány (a rázás, nem az esetleges plusz stabilitás).

Kerültünk vele egy félórát, országúton, falvakban. A futása jó úton nagyon klassz. Selymes, elképesztően csendes, ilyet eddig tényleg csak a prémium szegmensben tapasztaltam. Összességében ez egy nagyon klassz kocsi ennyi pénzért. Ha új autót vennék, valószínőleg előbb vennék egy fullos ilyet 7M-ért mint egy szintén fullos PIII-at 9,5-ért. De egyelőre nem fenyeget az a veszély, hogy legyen ilyesmire pénzem. :)