Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375635 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1695 Dátum: 2009.12.14 14:48:24 »
A Camry a kényelmesebb és erősebb, de kevésbé praktikus autó (elsősorban a csomagtér kialakítása és a variálhatóság hiánya miatt), és úgy kb. egy-másfél literrel biztosan többet is fogyaszt. Szerintem sokkal szebb is, de ez nyilván végképp szubjektív dolog. Nem igazán tudom így hirtelen rávágni, hogy adott esetben melyiket választanám. A jelenlegi életvitelem mellett a Camryt, de ha lenne család, valszeg a Prius mellett döntenék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1696 Dátum: 2009.12.14 15:24:43 »
A Camry a kényelmesebb és erősebb, de kevésbé praktikus autó (elsősorban a csomagtér kialakítása és a variálhatóság hiánya miatt), és úgy kb. egy-másfél literrel biztosan többet is fogyaszt. Szerintem sokkal szebb is, de ez nyilván végképp szubjektív dolog. Nem igazán tudom így hirtelen rávágni, hogy adott esetben melyiket választanám. A jelenlegi életvitelem mellett a Camryt, de ha lenne család, valszeg a Prius mellett döntenék.
Én kivagyok egyezve a sedan kasztnival, (jójó ha szükség van valami nagyobb dolog szállítására akkor ott a yaris :) de pl második autónak főleg asszonynak tuti jódolog a prius :) )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1697 Dátum: 2009.12.14 15:32:45 »
A Camry hibriddel az a bajom, hogy csak széltében nagyobb a Priusnál (belül, mert kívül hosszában is), viszont jelentősen kisebb a csomagtartója, gyakorlatilag nem is bővíthető. Itt már el is dőlt a kérdés. Nyilván nekem a 2.4-es motor szinte kizárólag csak hátrányt jelentene, hiszen minimum 2l-rel többet fogyasztana, 2 kategóriával drágább a biztosítása, az engedélyezett tempóig meg sok előnye a nagyobb teljestménynek nincs. Ráadásként csak USA példányok vannak (a páratlan rádióval, 1-es régiókóddal, stb.), valamint drágább is.

Mikor a Priust kerestem tavaly, félig eljátszottam a gondolattal, de számomra egyértelműen rosszabb választás lenne. Viszont a hibrid Aurisra nagyon kíváncsi vagyok, egy hibrid Versora meg még inkább az lennék. Indulhatna már a hibridoffenzíva. :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1698 Dátum: 2009.12.14 15:41:19 »
A Camry hibriddel az a bajom, hogy csak széltében nagyobb a Priusnál (belül, mert kívül hosszában is), viszont jelentősen kisebb a csomagtartója, gyakorlatilag nem is bővíthető. Itt már el is dőlt a kérdés. Nyilván nekem a 2.4-es motor szinte kizárólag csak hátrányt jelentene, hiszen minimum 2l-rel többet fogyasztana, 2 kategóriával drágább a biztosítása, az engedélyezett tempóig meg sok előnye a nagyobb teljestménynek nincs. Ráadásként csak USA példányok vannak (a páratlan rádióval, 1-es régiókóddal, stb.), valamint drágább is.

Mikor a Priust kerestem tavaly, félig eljátszottam a gondolattal, de számomra egyértelműen rosszabb választás lenne. Viszont a hibrid Aurisra nagyon kíváncsi vagyok, egy hibrid Versora meg még inkább az lennék. Indulhatna már a hibridoffenzíva. :)

Leszilaci a hibrid yaris-t várja :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1699 Dátum: 2009.12.14 15:46:22 »
Mennyire akar lemenni? 1,5l/100km-re? :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1700 Dátum: 2009.12.14 16:07:50 »
Mennyire akar lemenni? 1,5l/100km-re? :)

Lehet megöl, de elmondom hogy szombatról vasárnapra virradóra nyiregy fót utvonalat 4 óra alatt abszolválta... "felgyorsított" 70ig míg az akksik felötltöttek, majd visszalassult csak akksi tempóra és akksiról gurult :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1701 Dátum: 2009.12.14 19:23:57 »
Na és az eredmény? :) 3l alatt kell lennie (már a II-essel is)...

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1702 Dátum: 2009.12.14 19:39:42 »
Lehet megöl, de elmondom hogy szombatról vasárnapra virradóra nyiregy fót utvonalat 4 óra alatt abszolválta... "felgyorsított" 70ig míg az akksik felötltöttek, majd visszalassult csak akksi tempóra és akksiról gurult :D
70 az túl sok. ott csak tölteni jó.

max 60-65-ig  bírja tartani elektromos módban, de olyankor is gyorsan merül.
50 alatt a tuti. az viszont már nemhogy lakott területen kívül kevés, de még városban is necces.

amíg a yarissal közlekedve senki nem dudált le pesten, a priust 2szer leduda(óra szerint 50-nél, lakott területen belül...pesti rakparton, és a szabolcs utcai a rendőrségnél-kórháznál), és 1szer fénykürt(3sávos!! úton a legkülsőbe 60-nal, a 70-es táblánál)
pedig ugyanolyan tempóval haladtam mind a 2 autóval. mindez szombat délelőtt  :wacko:

jó autó a prius3.
kicsivel több mint 1000km alatt rá tudtam valamennyire érezni.

a technika tuti benne, csak a kasztni feleslegesen nagy.

valamivel jobban fogyaszt, mint a yarisom, ami inkább városban jön elő. országúton szinte ugyanannyi, de a 130-as, autópálya tempóban a prius jobb picivel.(kamion mögé beállva nem tud jobbat, mint az 1.3 yaris). talán, ha nem 7000km-van benne, hanem 70.000, akkor vmit javul...nomeg ez a 215széles gumi  :wacko:

a totálkáros újságírók meg béna faxok...elsőre sikerült beállni vele két autó közé a park-aszisztansszal.

írhatnék még róla kisregényt, de nincsen kedvem.

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1703 Dátum: 2009.12.14 19:43:39 »
Na és az eredmény? :) 3l alatt kell lennie (már a II-essel is)...

3alatt csak városban, és azt is nagyon nehezen...bár betudható a hidegnek is pár deci.
mindegy hogyan vezeted. nem tudod a prius számítógépét "át-leszámolni".
nagy és nehéz autó.

próbáld majd ki ha lesz lehetőséged.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1704 Dátum: 2009.12.14 20:15:32 »
70 az túl sok. ott csak tölteni jó.

max 60-65-ig  bírja tartani elektromos módban, de olyankor is gyorsan merül.
50 alatt a tuti. az viszont már nemhogy lakott területen kívül kevés, de még városban is necces.

Gyorsítani általában nem érdemes csak elektromos módban, hanem inkább a benzinmotorral. Jobban jársz, ha az elektromosságot csak sebességtartásra használod. Ahogy egy normál automatát felváltásra lehet bírni (vagyis pici gázelvétel), úgy a Priust a benzinmotor leállítására. Márpedig a "cél" az, hogy minél nagyobb távolságot tegyél meg csak elektromosan. Egyébként a II-es számítógépe egyenletes sebességek esetén  80-90-nél kevesebbet ír ki, mint 60-70-nél. Valószínűleg közel ugyanannyi benzint éget el, csak az előbbi esetben több fordítódik a haladásra, utóbb meg az akkuk töltésére.

a technika tuti benne, csak a kasztni feleslegesen nagy.

írhatnék még róla kisregényt, de nincsen kedvem.

Tabynak meg kicsi. Hát nem lehet a kedvetekre tenni?! :)

Ez nem kedv kérdése! Ha már elvitted a tesztvezetést, az kötelességgel is jár... :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1705 Dátum: 2009.12.14 20:20:32 »
3alatt csak városban, és azt is nagyon nehezen...bár betudható a hidegnek is pár deci.
mindegy hogyan vezeted. nem tudod a prius számítógépét "át-leszámolni".
nagy és nehéz autó.

próbáld majd ki ha lesz lehetőséged.

A II-es nyáron, meleg motorral minden különösebb odafigyelés nélkül 4l alatt marad városban (P&G technikával meg állítólag simán 3l alatt marad), de országúton ennél jobbra is képes. Ha megfelelően alacsony sebességgel mész.

Hát izé, erre most mit mondjak... :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1706 Dátum: 2009.12.14 20:25:43 »

Tabynak meg kicsi. Hát nem lehet a kedvetekre tenni?! :)

Ez nem kedv kérdése! Ha már elvitted a tesztvezetést, az kötelességgel is jár... :D

Leszitől azért ugye tudod hogy nagyobb vagyok vagy 2 mérettel :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1707 Dátum: 2009.12.14 20:32:43 »
Leszitől azért ugye tudod hogy nagyobb vagyok vagy 2 mérettel :)

Azt nem mondd, hogy nem fértél el... :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1708 Dátum: 2009.12.14 21:15:37 »
Leszitől azért ugye tudod hogy nagyobb vagyok vagy 2 mérettel :)

Azt nem mondd, hogy nem fértél el... :)

Cipőkanállal :D egyébként elfértem, de valahogy izé nekem a leginkább a GS lexi tetszik szóval akkor tod mi a formavilágom

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1709 Dátum: 2009.12.15 09:04:15 »
Cipőkanállal :D egyébként elfértem, de valahogy izé nekem a leginkább a GS lexi tetszik szóval akkor tod mi a formavilágom
A kinézet egy dolog, de hogy a GS-ben még kevésbé férsz el, mint a Priusban (főleg hátul), az is biztos. Nem egy táncterem belül az az autó, a Prius tágasabb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )