Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368187 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1665 Dátum: 2009.11.16 22:46:14 »
Más.
Amikor lejtőn motorfékkel megy, akkor mi történik a Priusban?

Hogy mivel?! :)

Szóval a gázpedált (meg még mellé a féket is) úgy kell elképzelni, mint a villamos kontrollerét. Tehát nem nyomod a gázt = generátorüzem, kicsit nyomod = szabadonfutás, jobban nyomod = gyorsítás. A fék lenyomásakor a visszatáplálás "erőssége" nő meg, ahhoz már nagyon kell fékezni, hogy a normál fékrendszer is bekapcsolódjon.

Vagyis lejtőn fékezel a Priusban és kész, ilyen egyszerű. :)

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1666 Dátum: 2009.11.18 10:37:21 »
Más.
Amikor lejtőn motorfékkel megy, akkor mi történik a Priusban?

Hogy mivel?! :)

Szóval a gázpedált (meg még mellé a féket is) úgy kell elképzelni, mint a villamos kontrollerét. Tehát nem nyomod a gázt = generátorüzem, kicsit nyomod = szabadonfutás, jobban nyomod = gyorsítás. A fék lenyomásakor a visszatáplálás "erőssége" nő meg, ahhoz már nagyon kell fékezni, hogy a normál fékrendszer is bekapcsolódjon.

Vagyis lejtőn fékezel a Priusban és kész, ilyen egyszerű. :)


És mennyire bonyolítja meg a helyzetet, ha már az aksik teljesen feltöltődtek és nincs már hova küldeni a termelt áramot? Gondolom kikapcsol ilyenkor a generátor üzemből a villanymotor. Megszűnik ilyenkor a motorfék?
Japó Yaris 1.3 Sol

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1667 Dátum: 2009.11.18 15:20:00 »
Az egy csöppet balesetveszélyes lenne. Ha teljesen fullon van az akksi, ami azért ritka, akkor egyszerűen nem vesz fel több áramot.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1668 Dátum: 2009.11.18 16:14:00 »
Automatikus "B" üzemmódra vált a kocsi, vagyis bekapcsolja a valódi motorféket (plusz a fékbetétekkel is fékez, ha kell, nyilván). Ez azért kis hazánkban elég ritka, de pl. Cseszneknél lefelé a végére mindig összejön.

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1669 Dátum: 2009.11.18 22:00:03 »
Automatikus "B" üzemmódra vált a kocsi, vagyis bekapcsolja a valódi motorféket (plusz a fékbetétekkel is fékez, ha kell, nyilván). Ez azért kis hazánkban elég ritka, de pl. Cseszneknél lefelé a végére mindig összejön.



Hegyes-dombos helyeken könnyen össze lehet hozni. Szüleimtől hazafelé jövet azzal játszok hogy ne kapcsoljon be az igazi motorfék a túltöltés miatt, de többnyire vesztek.

Másfél év használat alatt két problémám merült fel a Priusszal. Az első valós, a második inkább csak elméleti.
A valós pont motorfékes gond. 12-13 km alatt az elektromotor automatán elkezdi húzni a járgányt hogy ne álljon meg.
Ez az esetek 99%-ban okés is lenne, kivétel lejtőn lefelé menet. És sajnos a motorfék "B" sem oldja meg, ugyanaz a reakció. Aki járt már Kiscelli vagy egyéb budai utcában reggeli dugós órákban, megértheti... Egyedül az üresben ereszkedés üdvözítő. Külön izgalmas ez télen amikor egy csúszós szentendrei úton jó lenne motorfékkel csorogni lefelé.
Az elméleti: Ha valaki pl. beáll egy jó meredek garázslejáróba orral. Tolatás csak elektromos mód, ereje véges... Lehet a szomszédokkal egy jó erőgyakorlatozás?:)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1670 Dátum: 2009.11.19 17:02:37 »
Az elektromotornak bőséges nyomatéka van. Ugyan nem tolatásban, hanem előre mentem már meredek hegyoldalon csak villannyal. Nem nagyon erőlködött a gép.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1671 Dátum: 2009.11.19 23:56:36 »




Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1672 Dátum: 2009.11.20 00:39:22 »
Állat  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1673 Dátum: 2009.11.20 21:53:22 »
Japó Yaris 1.3 Sol

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1674 Dátum: 2009.11.20 23:37:25 »
 :devil:

[a csatolmányt egy admin törölte]

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1675 Dátum: 2009.11.20 23:41:47 »
még egy szép

[a csatolmányt egy admin törölte]

kowy63

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1676 Dátum: 2009.12.01 00:36:37 »
Halihó! Van itt valaki? :-)

Nagyjából végigolvastam a fórumot, sok mindenre választ kaptam, köszönöm Nektek. Szokásos newbie probléma: teccccik a Prius (II) (III: bili is van, beleér a kezem! :-))) ), venném, de...
Akkor néhány szőkenős kérdés:
- Volt-e valakinek baja a lambda-szondával?
- Akkumulátorral? (tudom, hogy nem, de lécciléccilécci! :-) )
- Kormányművel?
- Mit csinál a motorral, hogy hol megy, hol nem megy, képzeld már el! :-) (Nem tudom elképzelni. Szerintem semmit. Baj?)
- Pályán GPS százharminc, városba' 60 stílus, 2 fő  mellett számíthatok 4,5-5,5 l/100 km-es fogyasztásra? (Ez jött le kb. itt a fórumban nekem.)
- Az "áldozat" 5 éves, ojrópai(-nak mondott) modell, 2,5 guriga, nemmondommeghol :-). Beleültem, tetszett, nem volt "megcsinálva". Kár, hogy bőrös...
- 5 évig használnám kb. aztán át a III-ba (4-5 éves), a középkonzol nekem nagyon bejön! :-)
- Havi 500 km BP, 2000 km pálya, 300 km főút, 200 km Debrecen. Szigorúan a fentiek szerint, volt Porsche, Alfa GTV, Mitsubishi Eclipse (ez van is... Hobby :-) ) azaz: sebesség kiélve, nyugodtság van. Mindegy, hogy mennyi, csak occccsó legyen, 9 HUF/km a térítés!
- Végzettségem ökológus, tehát genetikailag "ződ" vagyok, akkor is, ha nem ezzel foglalatoskodom mostanság. (Nem hőbörögni akartam, csak jelezni, hogy a filozófia nem idegen tőlem.)
Segítsetek! Mondjátok, hogy igen! :-)
(Én azt mondom, kérdés: mit mond a pénztárcám... :-) )

Üdv!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1677 Dátum: 2009.12.01 07:57:42 »
Csak segítség, hogy esetleg ha linket nem is, de fotót felraksz, azt megszakértik majd a hozzáértők, hogy biztos ojrópai-e.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1678 Dátum: 2009.12.01 09:10:21 »
Segítsetek! Mondjátok, hogy igen! :-)
Ha a kiszemelt autó tényleg jó, akkor a válasz: igen  :yes:

Az említett fogyasztásra reálisan számíthatsz; a felsorolt dolgokkal (sem) nem szokott lenni gond. A Prius az összes statisztika, felmérés, nyúzóteszt stb. szerint rendkívül megbízható kocsi, ráadásul a szokásos "kopó" alkatrészei is meglehetősen sokáig bírják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lud

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Magyar használati útmutató a navigációhoz
« Válasz #1679 Dátum: 2009.12.02 16:35:12 »
Átkozottan bonyolult,tudna valaki segiteni?