Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557585 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re:Corolla Verso
« Válasz #3735 Dátum: 2014.01.04 12:17:22 »
Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek, Versóm elkezdett a napokban gázadásra felpörögni, nagyobb fokozatban olyan 2-3000 fordulatról, szerintem kuplungtárcsa adta meg magát.
Kicsit korainak tartom, 120ekm-nél, de vezetett digit.szervízkönyves, igaz pesti autó volt, láthatóan rengeteg váltással.Elképzelhető, normális? Nézegettem a kuplungkészleteket, milyet javasolnátok?
Aisin, Luk ...?Toyota gyári mi lehetett, ki szállíthatta? Még egy kérdés, lendkereket nem kell cserélni ugye?Ez nem kettős tömegű, sima vas... ::) Toyotáék a weblap szerint 130e-ért cserélnék, ők a lendkereket is cserélhetik? Aisin szettet 32e-ért tudok rendelni, miért ilyen drága a Toyotánál vagy munkadíjjal én is ott leszek?
Bocs a sok kérdésért, de eléggé ideges lettem a meghibásodáson...  ::)
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3736 Dátum: 2014.01.04 13:28:14 »
Egy kuplungot 20e km alatt is el lehet koptatni, használat kérdése...

Én Aisinre szavazok, mert gyári beszállító, és olcsó. Ha már le van véve a váltó, szimeringet is cseréltess. Munkadíj húzós lesz, mert sokat kell bontani.

TZoli

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3737 Dátum: 2014.01.04 15:07:29 »
LUK, AISIN, SACHS, VALEO, ezek mind gyári beszállítók, amelyik a pénztárcádnak megfelelőbb azt válaszd, én a Valeo-t szoktam előnyben részesíteni, több benzines Aurisban cseréltem az elmúlt hónapokban azokban Valeo volt gyárilag is.

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re:Corolla Verso
« Válasz #3738 Dátum: 2014.01.05 11:32:54 »
LUK, AISIN, SACHS, VALEO, ezek mind gyári beszállítók, amelyik a pénztárcádnak megfelelőbb azt válaszd, én a Valeo-t szoktam előnyben részesíteni, több benzines Aurisban cseréltem az elmúlt hónapokban azokban Valeo volt gyárilag is.

Szerelő mondta, hogy elég gyenge némelyik Toyota kuplungja, hát nem tudom...mennyi km-esek voltak általában az Auris alanyok?
Nekem azért furcsa ez, mármint hogy 120e-nél elkopik egy tárcsa, mert vidéken lakom és nem kell a pesti araszolgatáshoz hasonlóan vezetni és egy autómnak sem kellett még ilyen korán cserélni.De tény, hogy pesti közlekedésen, araszolgatáson mindig elcsodálkozok, hát nem ehhez vagyok szokva.
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

TZoli

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3739 Dátum: 2014.01.05 12:24:00 »
Amit utoljára csináltam abban 220e km volt (1.4 benzin)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3740 Dátum: 2014.01.05 13:28:31 »
Nekem az Avén 220.000km-t követően kellett kuplungszettet cserélni, az E11 Corollámon 104.000km-nél. Előbbi nagyrésze autópályás km, utóbbi nagy része BP-i használat 2 tulajjal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corolla Verso
« Válasz #3741 Dátum: 2014.01.05 15:53:17 »
Nekem az Avén 220.000km-t követően kellett kuplungszettet cserélni, az E11 Corollámon 104.000km-nél. Előbbi nagyrésze autópályás km, utóbbi nagy része BP-i használat 2 tulajjal.
Ha vigyáztak rá, nem gyilkolták akkor nem igazán számít, hogy hányan használják.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Corolla Verso
« Válasz #3742 Dátum: 2014.01.05 17:34:38 »
Kuplungcsere:

Corolla E11 4E-FE : 160.000km
Corolla E12 D-4D: még nem kellett.  :clap:

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #3743 Dátum: 2014.01.05 21:18:33 »
Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek, Versóm elkezdett a napokban gázadásra felpörögni, nagyobb fokozatban olyan 2-3000 fordulatról, szerintem kuplungtárcsa adta meg magát.
Kicsit korainak tartom, 120ekm-nél, de vezetett digit.szervízkönyves, igaz pesti autó volt, láthatóan rengeteg váltással.Elképzelhető, normális? Nézegettem a kuplungkészleteket, milyet javasolnátok?
Aisin, Luk ...?Toyota gyári mi lehetett, ki szállíthatta? Még egy kérdés, lendkereket nem kell cserélni ugye?Ez nem kettős tömegű, sima vas... ::) Toyotáék a weblap szerint 130e-ért cserélnék, ők a lendkereket is cserélhetik? Aisin szettet 32e-ért tudok rendelni, miért ilyen drága a Toyotánál vagy munkadíjjal én is ott leszek?
Bocs a sok kérdésért, de eléggé ideges lettem a meghibásodáson...  ::)
Ha jol emlékszem akkor hasonló km-nél volt a mi kuplungunk is cserélve ( másfél éve, asszem irtam róla).  Veszprémben korrektül kicsrélték.  Az utobbi 3 évben jobban kopik (?) mióta -2 szinten van egy szûk fordulójú mélygarázsban  :hmmmm:
Amugy hasonló tünetek voltak.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Corolla Verso
« Válasz #3744 Dátum: 2014.01.07 05:22:18 »
Aisin, Luk ...?Toyota gyári mi lehetett, ki szállíthatta?
Nekem az Avensisben ~180e-nél lett cserélve és Valeo került ki belőle. A szerelő nem javasolta az utángyártott Valeo-t.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re:Corolla Verso
« Válasz #3745 Dátum: 2014.01.07 09:38:26 »
Ha jol emlékszem akkor hasonló km-nél volt a mi kuplungunk is cserélve ( másfél éve, asszem irtam róla).  Veszprémben korrektül kicsrélték.  Az utobbi 3 évben jobban kopik (?) mióta -2 szinten van egy szûk fordulójú mélygarázsban  :hmmmm:
Amugy hasonló tünetek voltak.

Akkor megnyugodtam, mármint azon, hogy elképzelhető az ennyit futott autó kuplung hibája...
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
Re:Corolla Verso
« Válasz #3746 Dátum: 2014.01.07 09:47:03 »
Nekem az Avensisben ~180e-nél lett cserélve és Valeo került ki belőle. A szerelő nem javasolta az utángyártott Valeo-t.

Valeo volt a gyári, de a most megvásárolható Valeo nem hozza a hasonló minőséget? Mondjuk számomra mindig érthetetlen, hogy egy gyártó, miért vagy hogyan csinál a gyár számára jobb minőséget és ha a polcról veszem meg, akkor silányabb lesz...
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3747 Dátum: 2014.01.07 09:59:27 »
Sztem ez így nem igaz. Minden gyártmányból van gyengébben sikerült példány. Az Aisinra is volt, aki panaszkodott, mások a Valeo-ra, LUK-ra. Nagyáltalánosságban mind3 márka ajánlható, mert jó. Ne félj ezek közül választani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Corolla Verso
« Válasz #3748 Dátum: 2014.01.07 15:32:01 »
Valeo volt a gyári, de a most megvásárolható Valeo nem hozza a hasonló minőséget? Mondjuk számomra mindig érthetetlen, hogy egy gyártó, miért vagy hogyan csinál a gyár számára jobb minőséget és ha a polcról veszem meg, akkor silányabb lesz...
Szerintem úgy, hogy amikor az új autóhoz a Toyota berendeli az alkatrészeket, akkor legyártanak x db-ot. Aztán például kuplungra legközelebb valószinüleg csak 3-8 év múlva lesz szükség. Addigra a szerszámok kicsit deformálodnak, de jó az még.
A kuplungot nem láttam saját szememmel, de a Toyota logos Valeo lámpa és az utángyártott között van "némi" különbség - szerintem még a szerszámok se ugyanazok.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3749 Dátum: 2014.01.07 15:49:51 »
Szerintem úgy, hogy amikor az új autóhoz a Toyota berendeli az alkatrészeket, akkor legyártanak x db-ot. Aztán például kuplungra legközelebb valószinüleg csak 3-8 év múlva lesz szükség. Addigra a szerszámok kicsit deformálodnak, de jó az még.
A kuplungot nem láttam saját szememmel, de a Toyota logos Valeo lámpa és az utángyártott között van "némi" különbség - szerintem még a szerszámok se ugyanazok.
Nem hinném hogy új autó fejlesztésénél a kopóalkatrészekből elkezdenének egyedi méretet/felfogatást tervezni, ha nagyon nem muszáj.
Persze egy VW kuplung ne legyen már jó egy Toyotába is, de pl egy 1.4-es motor/váltóhoz ne kelljen már más kuplung, csak mert nem Yarisba teszik hanem Corollába és pár kg-val többet kell majd cipelnie.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.07 15:52:28 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer