Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355400 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10650 Dátum: 2017.02.05 18:07:10 »
Csak, hogy a másik oldalról is beszéljek: Én kb 6-7000 km jártam túltöltött olajjal (kb fél centi volt a nívón), a szervíz túltöltötte és nehezen találtam olyan helyet ahol tudnak leszívni belőle (ez végülis a Norautó volt). Semmi gond nem volt vele, nem ette meg. mindig annyi volt a nívón. Azóta sem eszi az olajat, pedig már 95 ezer kilométert mentem azóta.
Szóval persze le kell szívni, de nem kell pánikot kelteni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csorijoe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10651 Dátum: 2017.02.12 21:04:55 »
Mindenkinek helló, itt lehet a vájtfülûektõl mindenféle okosat kérdezni. Szonár tagtárs támogatásával  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10652 Dátum: 2017.02.13 09:24:57 »
Furcsa jelenséget tapasztaltam ma reggel, és remélem nem ismétlődik meg, de azért megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, mi lehet a gond. Ma reggel -4 fokban beültem az autóba, gond nélkül indult. Elvittem a fiamat az oviba (gyalog szoktunk menni, de a múlt héten elég beteg volt, ezért mentünk most autóval) ez kb egy kilométernyi út.
Bevittem a fiamat az oviba, indulnék tovább és alig akar indulni az autó. Az önindító forgatta a motort, de nem "kapta el". Elsőre annyit indítóztam amennyit szoktam, másodikra hosszabban, és harmadikra is hosszabban és már épp akartam elengedi a kulcsot, amikor beindult. A motor nem volt teljesen hideg, de még meleg sem. De ez így biztosan nem normális. Mit gondoltok, mi lehet? Gyújtás, gyertya, befecskendezés? Ötlet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10653 Dátum: 2017.02.13 10:32:19 »
Mennyit szoktál várni a motor bemelegedésére ilyen hidegben?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10654 Dátum: 2017.02.13 10:36:39 »
Mennyit szoktál várni a motor bemelegedésére ilyen hidegben?
Az okosok által javasolt 20-30 másodpercet. Nem járatom hidegen feleslegesen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10655 Dátum: 2017.02.13 10:53:32 »
Annyi elég is kellene legyen. Utána gondolom megpróbálod fixen 2000-en tartani a fordulatot míg nem melegszik.

Ilyenkor eszembe szokott jutni szegény nagyapám gyakorlata a Moszkvicssal: télen mindig úgy állította le a motort, hogy egy nagy gázfröccs után tekerte vissza a kulcsot. Így a motorban dús keverék maradt, ami pont jól jött másnap reggel az induláshoz.
Ez persze régimódi eljárás amit a karburátoros korszakban csináltak, de valszeg nálad valami pont fordítva sült el.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10656 Dátum: 2017.02.13 10:56:01 »
Ez persze régimódi eljárás amit a karburátoros korszakban csináltak, de valszeg nálad valami pont fordítva sült el.
Igen, ez lehetséges. Majd figyelem, aztán ha nem fordul elő többet, akkor nem is érdekel. Remélem így lesz  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10657 Dátum: 2017.02.13 13:29:45 »
Furcsa jelenséget tapasztaltam ma reggel, és remélem nem ismétlődik meg, de azért megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, mi lehet a gond. Ma reggel -4 fokban beültem az autóba, gond nélkül indult. Elvittem a fiamat az oviba (gyalog szoktunk menni, de a múlt héten elég beteg volt, ezért mentünk most autóval) ez kb egy kilométernyi út.
Bevittem a fiamat az oviba, indulnék tovább és alig akar indulni az autó. Az önindító forgatta a motort, de nem "kapta el". Elsőre annyit indítóztam amennyit szoktam, másodikra hosszabban, és harmadikra is hosszabban és már épp akartam elengedi a kulcsot, amikor beindult. A motor nem volt teljesen hideg, de még meleg sem. De ez így biztosan nem normális. Mit gondoltok, mi lehet? Gyújtás, gyertya, befecskendezés? Ötlet?
Szerintem a nehéz indítás oka  hogy nem melegedett be elégé a motor,a hidegbe ált kb 10 percet,a hidegtől a pára lecsapódott a hengerbe, ezért indult nehezen.
Igy jártam a corolla versoval motorindítás után kb 1métert mentem,leállítottam 30 perc múlva nem indult .Kiívtam a toyota assistance szolgálatot kiszedte a gyertyákat kérte önindítózzak.
vissza a gyertyákat utána elindult.Mindez télen volt
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10658 Dátum: 2017.02.13 15:51:52 »
Üdv!
Nem tudom, szerintem gyújtás körül lenne érdemes kezdeni, pl. gyertyákkal. Mikor voltak cserélve?
Mostani hidegekben nálam pont a fordítottja van: teljesen hideg indulás után rövid út után ha leállítom, még könnyebben indul, mint előtte. Melegen meg megint kb. annyira, mint hidegen (időre értem).

TtkRN2


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10659 Dátum: 2017.02.13 15:54:25 »
Üdv!
Nem tudom, szerintem gyújtás körül lenne érdemes kezdeni, pl. gyertyákkal. Mikor voltak cserélve?
Mostani hidegekben nálam pont a fordítottja van: teljesen hideg indulás után rövid út után ha leállítom, még könnyebben indul, mint előtte. Melegen meg megint kb. annyira, mint hidegen (időre értem).

TtkRN2
Gyertyák ha jól emlékszem nem olyan régen voltak cserélve, de majd megnézem a szervízszámlákon.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10660 Dátum: 2017.02.13 19:36:21 »
Furcsa jelenséget tapasztaltam ma reggel, és remélem nem ismétlődik meg, de azért megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, mi lehet a gond. Ma reggel -4 fokban beültem az autóba, gond nélkül indult. Elvittem a fiamat az oviba (gyalog szoktunk menni, de a múlt héten elég beteg volt, ezért mentünk most autóval) ez kb egy kilométernyi út.
Bevittem a fiamat az oviba, indulnék tovább és alig akar indulni az autó. Az önindító forgatta a motort, de nem "kapta el". Elsőre annyit indítóztam amennyit szoktam, másodikra hosszabban, és harmadikra is hosszabban és már épp akartam elengedi a kulcsot, amikor beindult. A motor nem volt teljesen hideg, de még meleg sem. De ez így biztosan nem normális. Mit gondoltok, mi lehet? Gyújtás, gyertya, befecskendezés? Ötlet?
Nekem anno a Corsa csinált ilyet egymástól időben eléggé független két-három alkalommal, aztán soha többet. Minden esetben ugyanaz történt: mentem vele pár km-t, aztán ott állt valamennyit, akár egy órát is, és akkor nem akart elindulni. Ja, és ha jól emlékszem, meleg időben is volt ez, nemcsak télen, tehát nem biztos, hogy a külső hőmérsékletnek köze van hozzá!
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10661 Dátum: 2017.02.13 22:26:44 »
Délután, este rendben volt. Bár a munkahelyemről elindulva szintén elég hosszan kellett indítózni. Aztán hazajöttem, és még el kellett ugranom valahova, majd vissza és akkor tökéletes volt. Majd figyelem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10662 Dátum: 2017.02.13 22:27:33 »
Ja, és ha jól emlékszem, meleg időben is volt ez, nemcsak télen, tehát nem biztos, hogy a külső hőmérsékletnek köze van hozzá!
Érdekes, amit mondasz, de teljesen érthető. Kiderül, majd figyelek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10663 Dátum: 2017.02.14 07:18:45 »
Furcsa jelenséget tapasztaltam ma reggel, és remélem nem ismétlődik meg, de azért megkérdezem, hátha van valakinek ötlete, mi lehet a gond. Ma reggel -4 fokban beültem az autóba, gond nélkül indult. Elvittem a fiamat az oviba (gyalog szoktunk menni, de a múlt héten elég beteg volt, ezért mentünk most autóval) ez kb egy kilométernyi út.
Bevittem a fiamat az oviba, indulnék tovább és alig akar indulni az autó. Az önindító forgatta a motort, de nem "kapta el". Elsőre annyit indítóztam amennyit szoktam, másodikra hosszabban, és harmadikra is hosszabban és már épp akartam elengedi a kulcsot, amikor beindult. A motor nem volt teljesen hideg, de még meleg sem. De ez így biztosan nem normális. Mit gondoltok, mi lehet? Gyújtás, gyertya, befecskendezés? Ötlet?
Az én kocsimnál is megvan ez a jelenség, de azért nem ilyen súlyos mértékben.
Mármint, hidegen, úgy indul, hogy nem tudok olyan rövidet indítózni, hogy ne kapja el azonnal, ez hogy jó vagy rossz, ne menjünk bele, ilyen.
Viszont, ha megyek 5 percet, megállok 3 percre, utána tovább kell indítózni, hogy elinduljon, akár 2mp-et is.
Talán azzal függ össze, hogy:
A blokk már félig átmelegedett, legalábbis még tartja a meleget, mondjuk 40 fokos, de a termosztát könyök, ahol a hőmérő van, félig szabadon van, mondjuk 15 fokot mér, az ECU pedig a hőmérőnek hisz és nem tartja nyilván, hogy 5 perce állították le a motort, emiatt a szükségesnél dúsabb a keverék, ami nehezebben gyullad be.

A rövid megállás utáni indításkor azt szoktam, hogyha nem felejtem el:
2x padlógáz (hogy a szívócső legalább részben kiszellőzzön) és csak utána indítózok.
Meg lehet még próbálni, kis gázt adni indítózás közben, elvileg ilyenkor nem lesz annyira dús a keverék, ha az a probléma, akkor segít.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10664 Dátum: 2017.02.14 08:48:23 »
Délután, este rendben volt. Bár a munkahelyemről elindulva szintén elég hosszan kellett indítózni. Aztán hazajöttem, és még el kellett ugranom valahova, majd vissza és akkor tökéletes volt. Majd figyelem.

nem jó a keverék, azért nem indul. vagy túldúsit, vagy szegény.  nekem is volt ilyen, valami szenzort cseréltem ki, unixban vettem, múltkor írtam is róla.
magától a gond nem fog elmúlni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002