Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355579 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10515 Dátum: 2016.11.01 23:06:43 »
Hát valóban az. De ha kontakt hiba lenne akkor az elvileg aksi levétellel helyre kellett volna jönnie? Már próbáltam pár percet, 15 percet, 5 órát, most éjjelre levettem, de ez az utolsó. Ha nem sikerül akkor gondolom nem ez a hiba  :wacko:


Egy galvanikus nem érintkező (bontott villamos hálózat) problémát miért is orvosolna egy akkumulátor levétele??? Honnan is kívánod levenni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

glasi1017

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10516 Dátum: 2016.11.01 23:12:36 »
A sarut vettem le  ::) többen is jelezték, hogyha esetleg kontakt hiba van ez talán orvosolja a problémát. De vagy nem orvosolja, vagy nem az a hiba.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10517 Dátum: 2016.11.02 00:01:54 »
Saru levétellel hibakódot "törölsz". Kontakthiba - értsd érintkezési hiba- a kábelekben, csatlakozóban, stb-ben lehet, amit mechanikus úton tudsz orvosolni...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10518 Dátum: 2016.11.02 01:14:23 »
aksi nem gyenge??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

glasi1017

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10519 Dátum: 2016.11.02 07:12:39 »
aksi nem gyenge??

Köszi, így érthetőbb. A lényeg, hogy a hiba valahol van az biztos.

glasi1017

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10520 Dátum: 2016.11.02 07:14:06 »
Köszi, így érthetőbb. A lényeg, hogy a hiba valahol van az biztos.

Bocs, rossz helyre írtam.  ::)
Nem, nem gyenge az aksi. Igaz nem új, de van benne erő

yason

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10521 Dátum: 2016.11.10 02:13:53 »
Üdv.
 
  Egy 2004-es Yarisom van. A távirányítója meghibásodott(menthetetlen) régebben, így mindíg  kulccsal nyitottam/zártam. Jelenleg külföldön tartózkodom. Pár napja reggel, lementem  a kocsihoz és a riasztórendszer(BERASEC2000) aktiválva volt, riasztott is.
 
A kürtöt abban a pillanatban levettem. Kulccsal már nem lehetett indítani mivel az immobilizer aktív volt.  Ma  néztem egy kapcsolási rajzot a rendszerről. Ahol tudtam lebontottam a műanyagot minél többet lássak. Önindítóról lekötöttem a riasztó 'gyújtás tiltás' kábeleit, visszaállítottam a gyári állapotot.
 
  Ennek köszönhetően az újra beindult az autó, de villogott ugyan úgy tovább, ezért kivettem a riasztóból a biztosítékot.
Ezzel orvosoltam is átmenetileg a zavart.  Egész nap tudtam vele közlekedni, mind addig vissza nem kezdtem pattintani a műanyagokat.  Visszakerült a helyére minden. Elfordítottam a kulcsot és az önindító csak tekerte a motort az már nem indult. Minden működött, rádió, lámpa, visszajelzők, stb..
 
A motort csak hajtja az indító, semmi pöffenés. Lehetséges amikor a műanyagokat tettem vissza megsérült valami kábel?! Nem tartom valószínűnek. Tudom, még sötétben tapogatózom. Nem tudtam ma beleásni magam. Váratlanul ért, rossz helyen. Holnap munka után újra nekifutok a dolognak. Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Valaki esetleg járt hasonló cipőben? Bármilyen témába illő információt szívesen várok!
Köszönöm a türelmet
!
 
János

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10522 Dátum: 2016.11.10 07:13:24 »
Ez a negyedik hely, ahol olvasom
És egyiknek sincs köze a Yarishoz.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10523 Dátum: 2016.11.12 11:28:36 »
Mitől lehet az, hogy távirányítóval egyre nehezebb nyitni az autót? Kapott új elemet, próbáltam a szinte alig használt másikkal is, azzal se jobb a helyzet... Vannak pillanatok, amikor első nyomásra pikk-pakk, van, hogy percekig állok az autó  mellett, semmi nem történik. Elöregedhet vmi a "vevőegységben"? Hol érdemes megnézetni?
Köszi!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10524 Dátum: 2016.11.12 13:35:34 »
Nálam a távirányítóban a mikrokapcsolóval volt gond. Most olyat keresek a környéken, de lehet rendelnem kell valahonnan.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10525 Dátum: 2016.11.12 14:47:14 »
Vannak pillanatok, amikor első nyomásra pikk-pakk, van, hogy percekig állok az autó  mellett, semmi nem történik.
Amennyiben a lenyomást nem követi a LED villogása, akkor mikrokapcsoló. A vevő egység elöregedését/ kontakthibáját a pótkulccsal tudod kideríteni. Az adó teljesítmény csökkenése a vevőhöz hasonlóan kevésbé valószínű, ezt szintén csak a pótkulcshoz tudod viszonyítani, a kettő teljesítményének összasonlításával ( scanner v. Spektrum Analizátor segítségével) .
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.12 14:49:52 írta Agyarka »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10526 Dátum: 2016.11.12 19:23:19 »
Az azért valószínűtlen, hogy mindkét kulcs adója egyszerre adja meg magát. Duettnél tudnak kulcs jelszintet nézni és mikrokapcsolót is tudnak cserélni ha kell.
Enyém is hülyéskedik néha felderíthetetlenül. Az egyik kulcsnak a zárását nem akarja néha fogadni a járgány. A led villan, adni ad a Valeo, a jelszint is oké, úgyhogy tuti a vevő oldal a ludas.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10527 Dátum: 2016.11.12 20:42:53 »
Amennyiben a lenyomást nem követi a LED villogása...
LED nincs, a pótkulccsal ugyan így rapszodikus a dolog.
...Duettnél tudnak kulcs jelszintet nézni...
Megkérdezem őket adandó alkalommal, hátha.
Köszi a tippeket! :)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10528 Dátum: 2016.11.13 09:40:39 »
LED nincs, a pótkulccsal ugyan így rapszodikus a dolog.Megkérdezem őket adandó alkalommal, hátha.
Köszi a tippeket! :)
Vidd mindkét kulcsot biztos ami biztos. Van egy komplett műszerész szobájuk erre és szinte mindent tudnak javítani/felújítani azonnal.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10529 Dátum: 2016.11.13 18:53:20 »
Mindenképpen! Köszi! :)