Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355372 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10395 Dátum: 2016.06.22 21:20:12 »
Sziasztok toyo társak.segitséget szeretnék kérni tőletek.most vagyok tul 1.8 vvti avensisem teljes motorgenerálján.két hibakodom maradt meg.katalizator hatásfok gyenge.a másik szivó vezérműtengely pozició hiba.ezt nem nagyon értem mert ránéztünk tökéletes a vezérlés minden jelen van.amugy szépen jár a motor visszatértek a pacik.jelado lenne?annyit csinál hid
egen h. Váltáskor mikor leesik a fordulat magátol ad neki 1600 ig egy gázfröccsöt.mikor be
melegszik akkor meg tökéletes.hidegen alapjárat 1600 mikor bemelegszik 700.tompitott lámpával 800.valakinek valami ötlet?jah új lambda szonda is van.előre is köszönöm

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10396 Dátum: 2016.06.22 21:41:27 »
Sziasztok toyo társak.segitséget szeretnék kérni tőletek.most vagyok tul 1.8 vvti avensisem teljes motorgenerálján.két hibakodom maradt meg.katalizator hatásfok gyenge.a másik szivó vezérműtengely pozició hiba.ezt nem nagyon értem mert ránéztünk tökéletes a vezérlés minden jelen van.amugy szépen jár a motor visszatértek a pacik.jelado lenne?annyit csinál hid
egen h. Váltáskor mikor leesik a fordulat magátol ad neki 1600 ig egy gázfröccsöt.mikor be
melegszik akkor meg tökéletes.hidegen alapjárat 1600 mikor bemelegszik 700.tompitott lámpával 800.valakinek valami ötlet?jah új lambda szonda is van.előre is köszönöm

majd 1 órája is uezt írtad! ez mán ömlengés helo!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

sapek75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10397 Dátum: 2016.06.24 15:04:33 »
Sziasztok!
 A  2004-es  yarisomba a kilométeróra egységem  megadta magát.
Tud valaki olyan szervizet aki  az óraegységet  megtudja javítani?
Járt már valaki hasonló cipőbe?

Köszönettel:Attila

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10398 Dátum: 2016.06.24 15:41:37 »
Sziasztok!
 A  2004-es  yarisomba a kilométeróra egységem  megadta magát.
Tud valaki olyan szervizet aki  az óraegységet  megtudja javítani?
Járt már valaki hasonló cipőbe?

Köszönettel:Attila

Helló! XIII. kerület Alig utca. Haudek Autóműszer.   http://automuszer.eu/
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sapek75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10399 Dátum: 2016.06.24 21:29:24 »
Helló! XIII. kerület Alig utca. Haudek Autóműszer.   http://automuszer.eu/
Köszi.
Beszéltem velük...hááát majd kiderül,hogy birnak e vele.

w.simmons

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10400 Dátum: 2016.06.24 23:18:38 »
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e ha váltáskor gyorsabban engedem fel a kuplungot akkor hallani egy kattanást?? Ha odafigyelek és finoman engedem fel akkor nem hallani csak ha gyorsabban engedem fel a kuplungot! Mi lehet ennek az oka??

w.simmons

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10401 Dátum: 2016.06.24 23:19:46 »
Az autó egy 2010es rav4es.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10402 Dátum: 2016.06.25 07:24:11 »
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e ha váltáskor gyorsabban engedem fel a kuplungot akkor hallani egy kattanást?? Ha odafigyelek és finoman engedem fel akkor nem hallani csak ha gyorsabban engedem fel a kuplungot! Mi lehet ennek az oka??

Feltételezem, hogy a visszahúzórugó adja ki a hangot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

w.simmons

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10403 Dátum: 2016.06.25 11:21:39 »
Nem a pedáltól jön a hang. Inkább a hajtástól jön valahonnan.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10404 Dátum: 2016.06.29 16:48:10 »
Sziasztok!

T22 Avensisnél olyan hibám van, hogy központi műszeren nem működik egyik mutatós műszer sem, a km számláló (ODO) sem. A lámpák (index, olaj ABS...) működnek.
A hiba úgy kezdődött, hogy egyik reggel elkezdtek "leesni"/mozogni a mutatók egyszerre(!), mintha kontakthiba lenne a tápnál. Mostmár 2 nap után állandósulni látszik a hiba, csak néha egy-egy pillanatra mozdulnak fel a mutatók.
A hiba keresésben ott tartok, hogy megmértem a műszerre menő csatlakozón a tápot és testet...elvileg ott még jó a delej. Most kiszereltem a műszeregységet... szeretném szétszedni. Amit tudtam szétpattintottam, szétcsavartam. Most félek, hogy valamit eltörök...talán a mutatókat kellene "határozottabban" lehúzni és akkor tovább jutnék. Az autóról van kapcsolási rajzom, de a műszerről belül még nem találtam.
De elvileg nem kéne, hogy nagy baja legyen, mert olyan mint ha nem kapna folyamatosan tápot. Lehet, hogy a műszeren belül szakadt meg valami fólia/forrasztás...

Szedett már ilyet szét valaki?

köszönöm a segítséget előre is.

Addig is GPS-el mérem (legalább) a sebességet... :whistling: :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10405 Dátum: 2016.06.29 17:05:49 »
Hibajelenség: műszerfal irányából ütemtelen, nem túl hangos kattogás, olyan morze szerű hang.
Ahogy megfigyeltem, csak addig, amíg be nem melegszik az autó, aztán csend.
Mi lehet?
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10406 Dátum: 2016.06.29 21:37:43 »
:)

Vettem egy OBDII ELM 327 Bluetooth-os kütyüt. Sity-suty ki is próbáltam, el is tüntettem magamnak a P0420-mat. Kíváncsian várom meddig :cry:
Sajna Winfoss-os telefonom van, arra nincs "Torque"-app, csak "Car Scanner". A törlés után próbálgattam még nézelődni, de szomorúan konstatáltam, hogy az info java része a fizetős verziónál elérhető csak.
A garázsban tökölve nem volt most kedvem (azt se tudtam mennyire megterhelő) illetve az első foglalkozás elérte célját (elaludt a műszerfali motorpiktogram)

Tud-e valaki jobb alkalmazást win10-re, esetleg?
Békésben hibakód-olvasást vállalok :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10407 Dátum: 2016.06.30 12:04:31 »
:)

Vettem egy OBDII ELM 327 Bluetooth-os kütyüt. Sity-suty ki is próbáltam, el is tüntettem magamnak a P0420-mat. Kíváncsian várom meddig :cry:
Sajna Winfoss-os telefonom van, arra nincs "Torque"-app, csak "Car Scanner". A törlés után próbálgattam még nézelődni, de szomorúan konstatáltam, hogy az info java része a fizetős verziónál elérhető csak.
A garázsban tökölve nem volt most kedvem (azt se tudtam mennyire megterhelő) illetve az első foglalkozás elérte célját (elaludt a műszerfali motorpiktogram)

Tud-e valaki jobb alkalmazást win10-re, esetleg?
Békésben hibakód-olvasást vállalok :)

Ma már kevesebb lesz a meló... 18:00 után lesz időm "tetris"-ezni az autóval:

A Car Scanner-hez a Pro kiegészítés 655.- Magyar valuta, annyit ki is dobhatok az ablakon, próbát mindenképp megér, ágyban fekve upgrade-eltem az app-ot.

Találtam egy OBD Auto Doctor-t is, a free-t még elalvás előtt leszedtem, ma kipróbálom azt is. Remélem használható így is, mert ennek a "teljes" verziója jóval drágább (over 3000.-).

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10408 Dátum: 2016.06.30 12:37:09 »
A normalis progik mind 3000 Ft koruliek. Hivatalosan. Amennyiben akciozzák, úgy kb a fele lehet.
Vásárlas elott nézd meg a fejlesztő altal kiadott frissitesek gyakorisagat es olyat valassz, amit 2-3 havonta upgradelnek.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10409 Dátum: 2016.06.30 13:20:30 »
A normalis progik mind 3000 Ft koruliek. Hivatalosan. Amennyiben akciozzák, úgy kb a fele lehet.
Vásárlas elott nézd meg a fejlesztő altal kiadott frissitesek gyakorisagat es olyat valassz, amit 2-3 havonta upgradelnek.

Nokia - Windows - Microsoft - kb  a teljes választékot (az a 2) leírtam, ennyiből kell megélni.
Sose volt android-os telóm, de asszonynak az van, neki örök dilemma, hogy egy adott célra melyik app-ot szedje le a 100-ból, néha 200-ból. Persze utána meg állandóan memóriáért sír :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS