Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353059 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10335 Dátum: 2016.03.22 18:32:37 »
Sziasztok!SOS!Van egy E.12Corollám.Gyári kulcsba elemet cseréltem és azóta nem müködik a távirányitó!!!És nem villan a pici led.Szervizbe volt a kulcs ott azt mondták hogy a távirányitó jó csak a led nem müködik vicc!!!Elem csere előtt jó volt!!!!!!Valami ötlet?Az autó indul,központi jó!Kicsit csalódtam!!!!Egy szaros elemcsere végett nem lehet használni egy gyári kulcsot!!! :?: :hmmmm:

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10336 Dátum: 2016.03.22 19:26:41 »
Sziasztok!SOS!Van egy E.12Corollám.Gyári kulcsba elemet cseréltem és azóta nem müködik a távirányitó!!!És nem villan a pici led.Szervizbe volt a kulcs ott azt mondták hogy a távirányitó jó csak a led nem müködik vicc!!!Elem csere előtt jó volt!!!!!!Valami ötlet?Az autó indul,központi jó!Kicsit csalódtam!!!!Egy szaros elemcsere végett nem lehet használni egy gyári kulcsot!!! :?: :hmmmm:

Te vagy a szervíz megmérte, hogy jó-e az (új) elem? :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

kisgyerek80

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10337 Dátum: 2016.03.23 17:19:00 »
Szerviz!

Duke

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10338 Dátum: 2016.03.24 14:38:03 »
Sziasztok!SOS!Van egy E.12Corollám.Gyári kulcsba elemet cseréltem és azóta nem müködik a távirányitó!!!És nem villan a pici led.Szervizbe volt a kulcs ott azt mondták hogy a távirányitó jó csak a led nem müködik vicc!!!Elem csere előtt jó volt!!!!!!Valami ötlet?Az autó indul,központi jó!Kicsit csalódtam!!!!Egy szaros elemcsere végett nem lehet használni egy gyári kulcsot!!! :?: :hmmmm:

Nincs előttem a szétszedett kulcs, de fordított polaritással be lehet tenni az elemet?
Nincs lemerülve az elem? Másik távirányítóban működik?
Régi elemmel működött még valamelyest, mert akk megpróbálhatnád visszatenni?

Nekem elemcsere után simán működött. Nem kellett tanítgatni.

Néha a riszató távirányítója hülyéskedik, nem érintkezik az elem, kicsit meg kell kocogtatni, és jó lesz :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10339 Dátum: 2016.03.24 14:46:05 »
Taníttasd újra:
http://www.chadspictures.com/automotive/How-To-Program-Toyota-Key-Fob/

Yaris-on már kipróbáltam ezt a módszert, működik. Sztem Corollán is így megy.

corol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10340 Dátum: 2016.03.29 14:50:08 »
Van utólagos külső komponens beépítve? Történt valami matatás a motortérben a közelmúltban?
Kétszer futottam ilyenbe és mindkétszer testelési probléma volt.

Nem, semmi ilyen nem történt. Közben arra is rájöttem, hogy a GPS csatlakozó a jelzett módban működik, de a szivargyújtó alaphelyzetben (fényszóró nélkül) sem fűti fel magát.

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10341 Dátum: 2016.04.05 21:42:35 »
Off Meriva-ban csak maximum fordulaton forog a hűtőventi, állítólag van ott egy relé, ami elment és az szabályozza milyen gyorsan forogjon, ez lenne az? https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_opel_meriva_a_42758


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10342 Dátum: 2016.04.06 05:23:00 »
Off Meriva-ban csak maximum fordulaton forog a hűtőventi, állítólag van ott egy relé, ami elment és az szabályozza milyen gyorsan forogjon, ez lenne az? https://cromax.hu/hutorendszer/huto_ventilator_keret_es_resze/hutoventilator_alkatreszei/hutoventilator_ellenallas_opel_meriva_a_42758
Relé???  Nem egy előtétellenállás?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10343 Dátum: 2016.04.06 06:47:51 »
Lehet, nem tudom, nem értek a lovakhoz. Akkor ez az ugye?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10344 Dátum: 2016.04.06 10:11:48 »
Relé???  Nem egy előtétellenállás?
Amikor Lanciában elszállt az előtét ellenállásom, beindult magától a venti úgy, hogy kulcs sem volt benne. A fokozatot viszont nálam is két relé vezérli.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10345 Dátum: 2016.04.06 20:09:16 »
Sziasztok.tegnap vásároltam egy avensis 1.8 vvti-t.2004 es es240000km van benne.abban kérném segitsédeteket h. Beindítás után mindegy h hideg vagy meleg a motor gázelvéterkor 2*3*becsörög a motor de utánna már nem.alapjáraton pedig egy kevés tik tik hangja van halkan.amint egy kiscit megemelm a fordulatot(1000)abba is marad.most délután meg kivilant a chek engine piktogram meg a trc es vrc jel.köszönöm a segitségeteket.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10346 Dátum: 2016.04.06 20:39:26 »
tegnap vásároltam... most délután meg kivilant a chek engine piktogram meg a trc es vrc jel.
Gondolom nem volt állapotfelmérésen az autó.  :devil:
Vesződjön vele az eladó.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10347 Dátum: 2016.04.06 22:07:58 »
Sziasztok.tegnap vásároltam egy avensis 1.8 vvti-t.2004 es es240000km van benne.abban kérném segitsédeteket h. Beindítás után mindegy h hideg vagy meleg a motor gázelvéterkor 2*3*becsörög a motor de utánna már nem.alapjáraton pedig egy kevés tik tik hangja van halkan.amint egy kiscit megemelm a fordulatot(1000)abba is marad.most délután meg kivilant a chek engine piktogram meg a trc es vrc jel.köszönöm a segitségeteket.
Bocs, de troll leszek. Mayernél 15.000 ft a teljes átvizsgálás. Jobb lettt volna előtte megejteni. Ha intervallumos szervízt csináltatsz akkor mindenképpen átnézik. Amit lehet 4+ban elszámolni azt oda számolják, úgyhogy egész jól lehet belőle kijönni: https://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex
Jobb későn mint soha alapon bevinném. Főleg, ha a 240.000 km-es szervízt nem te csináltatod, hanem az eladó "becsszóra megvolt" csináltatta. Troll leszek #2: ugye tudtad, hogy 240-nél nagyszervíz van?  :devil:
240-nél csomó minden cserés, ha jól emlékszem, a 180-as szervíz ismétlődik. Valamelyik Avensis topicba becsatoltam a szervízprotokollt, de most nem találom. Motorolaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, váltóolaj, fékfolyadék, hűtőfolyadék, gyertyák biztos rajta vannak. Plusz ha a váltóolajat az előző tulaj csak ellenőriztette, de 60.000km-enként nem cserélte, akkor fülelj menet közben, hogy hallasz-e dízelszerű kerregést (ugye benzines kocsiban ülsz). Ha hallasz, akkor nyomd ki a kuplungot menet közben. Ha a zaj megszűnik kinyomott kuplunggal és visszatér fokozatba rakva, akkor szolídan érdeklődj a "váltócsapágy csere" címszavak segítségével.
Ha nem márkaszervízben cseréltetsz olajat, akkor ügyelj rá, hogy véletlenül se a régi protokoll szerinti 3.8 litert, hanem 4.2 liter olajat tegyenek bele. A nívópálcán bénán mutat a 4.2 liter, de annyi kell bele.
Friss tulajként érdemes az Avensis topicot végignyálazni. 8-10 éjszaka alatt végére lehet érni ha jól emlékszem.  :otlet:

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10348 Dátum: 2016.04.06 22:19:35 »
A hibák többsége ismert volt ezt rükrözte a mélyen aluli árat.ami mégis az autó megvétele mellett szólt a hibátlan újszerü beltér és az ismert előélet miatt a törés és festésmentes kasztni.cserélve volt kuplung,komplett vezérlés,lengéscsillapítok.volt gazdája.csak egy kis infót szerettem volna kapni mertmég egy hétig nem látja szerelő.előre is köszönöm

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10349 Dátum: 2016.04.07 09:08:28 »
Bocs, de troll leszek. Mayernél 15.000 ft a teljes átvizsgálás. Jobb lettt volna előtte megejteni. Ha intervallumos szervízt csináltatsz akkor mindenképpen átnézik. Amit lehet 4+ban elszámolni azt oda számolják, úgyhogy egész jól lehet belőle kijönni: https://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex
Jobb későn mint soha alapon bevinném. Főleg, ha a 240.000 km-es szervízt nem te csináltatod, hanem az eladó "becsszóra megvolt" csináltatta. Troll leszek #2: ugye tudtad, hogy 240-nél nagyszervíz van?  :devil:
240-nél csomó minden cserés, ha jól emlékszem, a 180-as szervíz ismétlődik. Valamelyik Avensis topicba becsatoltam a szervízprotokollt, de most nem találom. Motorolaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, váltóolaj, fékfolyadék, hűtőfolyadék, gyertyák biztos rajta vannak. Plusz ha a váltóolajat az előző tulaj csak ellenőriztette, de 60.000km-enként nem cserélte, akkor fülelj menet közben, hogy hallasz-e dízelszerű kerregést (ugye benzines kocsiban ülsz). Ha hallasz, akkor nyomd ki a kuplungot menet közben. Ha a zaj megszűnik kinyomott kuplunggal és visszatér fokozatba rakva, akkor szolídan érdeklődj a "váltócsapágy csere" címszavak segítségével.
Ha nem márkaszervízben cseréltetsz olajat, akkor ügyelj rá, hogy véletlenül se a régi protokoll szerinti 3.8 litert, hanem 4.2 liter olajat tegyenek bele. A nívópálcán bénán mutat a 4.2 liter, de annyi kell bele.
Friss tulajként érdemes az Avensis topicot végignyálazni. 8-10 éjszaka alatt végére lehet érni ha jól emlékszem.  :otlet:

Azért ha nem volt garanciában cserélve a motor,akkor ne tegyél bele 4.2l olajat... A 4.2l olaj csak a módosított és garanciában cserélt motorokba kell,mert azokon egyebek mellett nagyobb az olajteknő is.Ja és a nívón se látsz hülyeséget,mert a nívópálca csere is hozzá tartozik. Ha nem volt cserélve a motor,akkor továbbra is 3.8 litert tegyél bele szerintem.