Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353110 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10320 Dátum: 2016.01.31 13:03:17 »
Tisztel kalapos!Köszönöm a tippeket!Pont erre voltam kiváncsi!Gondoltam hogy tutira senkise tud segíteni,de mivel ez egy ilyen forum ezért ismeritek ezt a tipust... :ph34r:
Elindulok ezeken a vonalakon! Hibakód nincs! Azt elfelejtettem írni hogy gázosítva van a kocsi!Nemtom befolyásol-e valamit. A tippet is köszönöm a karina csoportal!Akkor ott is osztodom majd!  :clap: :sorcerer: :sorcerer:

Hát ez azért egy nem mellékes infó...  :D

Szerintem részben el van dugulva "begyantásodva" az injektorod, azért nem megy hidegen (hiszen addig nem áll át gázra), aztán átáll elindulnak a gáz injektorok (amiből van olyan típus, aminek pont olyan hangja van, mintha hidrotőke csattogna), és megjön a power. Mindenképp szakszervizbe kell vinni, de lehet elég lesz egy injektor tisztítás...  ;)

Karcsii1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10321 Dátum: 2016.01.31 13:49:16 »
Hát ez azért egy nem mellékes infó...  :D

Szerintem részben el van dugulva "begyantásodva" az injektorod, azért nem megy hidegen (hiszen addig nem áll át gázra), aztán átáll elindulnak a gáz injektorok (amiből van olyan típus, aminek pont olyan hangja van, mintha hidrotőke csattogna), és megjön a power. Mindenképp szakszervizbe kell vinni, de lehet elég lesz egy injektor tisztítás...  ;)

Elkészìtettem a egy kedves fórumozó kérésére videó anyagokat! Csináltam egy hidegen meg egy melegen videót! 





Beszéltem telón egy gázossal aki cserélte a szűrőket és azt mkndta semmi köze a gáznak hozzá!  Én is el akartam indulni ezen az uton hátha és mondta csináljam azt hogy csak benyoval megyek 2 napot és utána is meg van-e a jelenség.Mondtam igen és mondta akkor nem azzal kapcsolatos!De attól még lehet van benne valami amit mondasz!Megpróbálom ismét másik gazossal hogy tisztitsa ki!

Szép napot

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10322 Dátum: 2016.01.31 15:18:10 »
A cicergés egyértelműen a gázinjektorok hangja, tehát azt már le is lehet húzni a hibalistáról...
A maradék hiba pedig benzines oldalon van jó eséllyel, szal ne a gázos embert keresd vele, hanem az autószervizt...  ;)


Karcsii1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10324 Dátum: 2016.01.31 16:05:30 »
::) Ez nem "csattogás", csak a befecskendező hangja.  :)
Akkor ezzel kapcs megnyugodhatok és ne foglalkozzak vele nem fog késöbb kárt csinálni a motorban?!  :clap: :clap: :clap: ::) ::)

Karcsii1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10325 Dátum: 2016.01.31 16:10:05 »
A cicergés egyértelműen a gázinjektorok hangja, tehát azt már le is lehet húzni a hibalistáról...
A maradék hiba pedig benzines oldalon van jó eséllyel, szal ne a gázos embert keresd vele, hanem az autószervizt...  ;)

Akkor ez nem okozhatja a többi problémát a fent említett idézetben miszerint:
Hát ez azért egy nem mellékes infó...  :D

Szerintem részben el van dugulva "begyantásodva" az injektorod, azért nem megy hidegen (hiszen addig nem áll át gázra), aztán átáll elindulnak a gáz injektorok (amiből van olyan típus, aminek pont olyan hangja van, mintha hidrotőke csattogna), és megjön a power. Mindenképp szakszervizbe kell vinni, de lehet elég lesz egy injektor tisztítás...  ;)
? Köszönöm mindenkinek a segítséget és az EMBERSÉGET!  :sorcerer: :innocent: :clap:

szecsko2

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10326 Dátum: 2016.02.02 23:52:58 »
Sziasztok! Két hónapja vettem egy 2007-es Avensis-t (2.0 d4d) Most ott tartok, hogy valószínűleg hengerfejes az autó. Vásárláskor semmi "gyanús" dolgot nem vettünk észre, teljesen tipp topp volt a kocsi. Lehet, hogy ilyen szerencsétlen vagyok, hogy pont nálam jött elő ez a probléma de az is megfordult a fejemben hogy átvághatott-e az eladó valamivel? Szóval lenne egy kérdésem. Átvághatott a nepper? Mert ha igen akkor kérnék egy pár tanácsot, hogy tudnám megcsípni. Köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10327 Dátum: 2016.02.03 05:26:31 »
Sziasztok! Két hónapja vettem egy 2007-es Avensis-t (2.0 d4d) Most ott tartok, hogy valószínűleg hengerfejes az autó. Vásárláskor semmi "gyanús" dolgot nem vettünk észre, teljesen tipp topp volt a kocsi. Lehet, hogy ilyen szerencsétlen vagyok, hogy pont nálam jött elő ez a probléma de az is megfordult a fejemben hogy átvághatott-e az eladó valamivel? Szóval lenne egy kérdésem. Átvághatott a nepper? Mert ha igen akkor kérnék egy pár tanácsot, hogy tudnám megcsípni. Köszönöm!
Ha neppertől (kereskedés), akkor egy év a szavatosság. Azt kell bizonyítani, hogy a vásárláskor is fennállt a probléma. Ha két hónappal ezelőtt volt, akkor elég nehéz lesz. Én még a szétbontás előtt szólnék neki, hogyha akar jelen lehessen a szétbontás és a hiba pontos feltárásánál. Még egy szakértőt is beszerveznék, ha ott az lesz a diag, hogy az eladáskor már megvolt a probléma, akkor lehet egyezkedni.
De szerény tapasztalatom szerint egy hengerfejes baj általában nem húzza két hónapig, ha  napi használatban van a kocsi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10328 Dátum: 2016.02.07 10:21:41 »
Sziasztok!

Lehet ilyet vagy ezzel egyenértékűt kapni valahol Magyarországon (azaz nem kell napokat/heteket várni rá?):

http://www.ebay.com/itm/16-Pin-Mini-VCI-OEM-TIS-Techstream-Diagnostic-Scanner-For-Toyota-Cable-Utility-/171924545195?hash=item2807805eab:g:rzUAAOSwWnFV7qI2&item=171924545195&vxp=mtr

Köszi!

Üdv

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10329 Dátum: 2016.02.08 05:19:47 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10330 Dátum: 2016.02.08 11:27:58 »
De szerény tapasztalatom szerint egy hengerfejes baj általában nem húzza két hónapig, ha  napi használatban van a kocsi.
Nálam Passatnál 2 évig húzta. Autóügyileg majdhogynem analfabéta voltam még akkoriban, az eset után ástam bele magam jobban abba, hogy mi hogy működik. Nem ismertem fel a jeleket(felkeményedett hűtőkör, szétment radiátor, elszálló hűtőköri szenzorok, eltűnő víz, stb.), de mikor beütött a krach, akkor kb. 2 évre visszamenőleg találtam a szervíznaplóban jeleket, hogy bedolgozott a hűtőkörbe.

Kistimó

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10331 Dátum: 2016.02.20 14:15:59 »
Üdvözlök mindenkit!
Ezy kis segítséget szeretnék kérni. A yarisunknak p1272 hibakódot jelenik meg állandóan. Inditáskor 3 másodpercig a motor beindulása után magasra szökik a rail nyomás s aztán rögtön visszaejti normális 300 báros nyomásértékre de közbe ugyebár be is hozza a fenti hibakódot. Minden szelep érzékelö cserélve lett. De változás semmi. Nem e találkoztatok vagy találkozott valaki egy ilyen hibával. Vagy létezik e az uj 1.4d4d motorvezérlön szoftver frissités

Segítséget választ elöre is megköszönöm.

Karcsii1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10332 Dátum: 2016.03.10 07:49:41 »
Kedves Kalapos és többiek!! :surrender:
Örömmel jelentem be, hogy megoldódott a problémám! 😊  [rohog]Elvittem a Supra-Trend Kft.-hez és megállapították hogy Vezérműtengely  rugós mechanizmus Nem volt előfeszítve....(privát üzenetben Kamikaze már többször rám szólt emiatt! :) :)Meg egy foggal elvolt rakva a vezérlés! Csattogo kopogó hang ami a videón volt abba maradt!! :clap: :clap:!!!Jól megy a  kocsi...!  :clap:Csak azrt sajnálom hogy bele raktam így 8000km-t. :?:Le a kalappal Zeke Zsolt elött is!  :clap:  :clap:Emberséges normális és még az árral sincs elszálva!Természetesen felajánlotta elvisz kocsival a hévhez stb...Hibakeresés,Vezérlés beállítás, előfeszítésre Nagyon jó árat kért! Fél évi nem alvás után ez minden pénzt megért!
Köszönök mindent neked is meg az emberséget is!
Szép napot!
Üdv Károly

Elkészìtettem a egy kedves fórumozó kérésére videó anyagokat! Csináltam egy hidegen meg egy melegen videót!





Beszéltem telón egy gázossal aki cserélte a szűrőket és azt mkndta semmi köze a gáznak hozzá!  Én is el akartam indulni ezen az uton hátha és mondta csináljam azt hogy csak benyoval megyek 2 napot és utána is meg van-e a jelenség.Mondtam igen és mondta akkor nem azzal kapcsolatos!De attól még lehet van benne valami amit mondasz!Megpróbálom ismét másik gazossal hogy tisztitsa ki!

Szép napot

corol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10333 Dátum: 2016.03.21 10:36:03 »
Sziasztok!

Toyota Auris - az utóbbi napon vettem észre, hogy a fényszóró és a szivargyújtó aljzat (ahova a GPS-est csatlakoztattam) egyszerre nem működik. Korábban ez nem jelentkezett, tegnap amikor felkapcsoltam a fényszórót a GPS töltése megszűnt, ha levettem a fényt működött tovább. Ez akku probléma lehet? Megköszönöm egy szakértő kolléga válaszát.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #10334 Dátum: 2016.03.21 19:23:00 »
Sziasztok!

Toyota Auris - az utóbbi napon vettem észre, hogy a fényszóró és a szivargyújtó aljzat (ahova a GPS-est csatlakoztattam) egyszerre nem működik. Korábban ez nem jelentkezett, tegnap amikor felkapcsoltam a fényszórót a GPS töltése megszűnt, ha levettem a fényt működött tovább. Ez akku probléma lehet? Megköszönöm egy szakértő kolléga válaszát.
Van utólagos külső komponens beépítve? Történt valami matatás a motortérben a közelmúltban?
Kétszer futottam ilyenbe és mindkétszer testelési probléma volt.