Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353119 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9750 Dátum: 2014.08.03 13:34:41 »
Ha magát az olajfogyasztás tényét is elhallgatod, az azért szerintem is kicsit meredek dolog. Azt mondhatod pl., hogy "nézegesse a szintet, mert néha eltűnik pár deci". Ez azért épeszű embert nem ijeszthet el a vételtől, egy ennyi idős, ennyit futott autó esetében - pláne, ha korrekt áron adod :)

Annyit mondanék, ha kérdezik, hogy pályán kicsit csipegette. Így jó ? :) Vagy mondjam magamtól is ? Mégegyszer: "hivatalosan" nincs szó rendellenes olajfogyiról, hisz bőven az 1l alatt vagyok. És ugye 10en éves használt autó 100+e kmrel..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9751 Dátum: 2014.08.03 13:36:52 »
Annyit mondanék, ha kérdezik, hogy pályán kicsit csipegette. Így jó ? :) Vagy mondjam magamtól is ? Mégegyszer: "hivatalosan" nincs szó rendellenes olajfogyiról, hisz bőven az 1l alatt vagyok. És ugye 10en éves használt autó 100+e kmrel..
Attól, hogy nem rendellenes, még úgy a fair, ha megemlíted, hogy fogyaszt némi olajat. Bár jogilag tényleg nem vagy felelősségre vonható, ha nem teszed meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9752 Dátum: 2014.08.03 13:59:46 »
...nálam viszont gáz is lehetne, ha holnap eladom az autót, csak annyit említve, hogy "csipegeti" az olajat. Ha pld. 1 hónap múlva leszakadna a lánc, akkor joggal reklamálhatna a vevő, feltéve, hogy kérne ajánlatot márkakereskedésből a javításra és ott közölnék vele, hogy nekem már adtak ilyet, így tudnom kellett a hibáról... csúnya véget érne a balhé  :no:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9753 Dátum: 2014.08.03 14:03:18 »
Bocs ha nagyon lama a kerdes, de a lanc es az olajfogyi hogy jon ossze?  :surrender:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9754 Dátum: 2014.08.03 14:39:33 »
Na, nem csodálkozok, hogy nem nagyon van változás a vásárlói/eladói kultúrában... Azért majd ha ti jártok pórul, gondoljatok erre...  :no:

Ezért hagytam fel a hifis cuccok adás-vételével, mert mindig megmondtam a frankót, megmutattam minden kis sérülést, stb... Emellett voltak a gerinctelen eladók, akik árulták a hibás cuccokat, úgy mutatták meg a vevőnek, hogy az ne vegye észre, stb... De itthon mindenki hisz a csodában, úgyhogy tőlem a 4.-5. érdeklődő vásárolta meg a jó, de kopottas, vagy pici hibásat, mások meg rámelegítették az első szerencsétlenre a szart aminek csak egyik oldala szólt, vagy sípolt, vagy szarok voltak a potik.
Amikor rájöttem, hogy a csalóknak/gerincteleneknek áll a világ, inkább abbahagytam, mert többet ér a becsületem, meg a nyugalmam pár 10e Ft-nál...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9755 Dátum: 2014.08.03 15:28:46 »
Bocs ha nagyon lama a kerdes, de a lanc es az olajfogyi hogy jon ossze?  :surrender:
Ja, nem feltétlenül vonok párhuzamot a kettő között, bár hosszú távon lehet összefüggés pld. a korábban esetleg megvezetett tulaj (meg nem csinált vagy rossz anyaggal elvégzett szerelés, olajcsere stb között... gondolom (mellesleg a márkaszervizben azt mondta a munkafelvevő, lehet, hogy a lánccserével megszűnik a fogyás, ezt konkrétan nem hittem el neki, de ki tudja... :) )
Na, nem csodálkozok, hogy nem nagyon van változás a vásárlói/eladói kultúrában... Azért majd ha ti jártok pórul, gondoljatok erre...  :no:

...
Én konkrétan így jártam a Corollával. Nem kevés baját eltitkolták előlem...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9756 Dátum: 2014.08.03 15:41:03 »
Akkor nem biztos, hogy tovább kellene adni ezt a "jóságot", és akkor talán idővel változik valami...  :flowers:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9757 Dátum: 2014.08.03 15:49:17 »
Aki használ tárgyat vesz, az kockázatot vállal. Az olajfogyi(főleg ha mérsékeltebb) meg nem olyan jellegű hiba, ami miatt a következő sarkon széthullik az autó..  Olyat én se adnék el jó szívvel, ami miatt pár nap-hét múlva visszajöhet (jogosan) reklamálni. De ha úgy hirdetném hogy kb fél liter olajat eszik, akkor fel se hívna senki. Ha meg nem írnám oda csak helyben mondanám el, akkor megintcsak én lennék a rohadék :D  A gyári határ 1l/1000, a kezelésiben le van írva, hogy rendszeresen (tankolásonként) ellenőrizzük a szintet.. Ha kockázatmentes/hibátlan kocsit akar, akkor vegyen újat. Egyébként ilyen esetben valszeg engedékenyebb lennék alku kérdésben, de azért nem is bagóért hirdetném meg  :whistling:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9758 Dátum: 2014.08.03 15:53:13 »
Ja, nem feltétlenül vonok párhuzamot a kettő között, bár hosszú távon lehet összefüggés pld. a korábban esetleg megvezetett tulaj (meg nem csinált vagy rossz anyaggal elvégzett szerelés, olajcsere stb között... gondolom (mellesleg a márkaszervizben azt mondta a munkafelvevő, lehet, hogy a lánccserével megszűnik a fogyás, ezt konkrétan nem hittem el neki, de ki tudja... :) )Én konkrétan így jártam a Corollával. Nem kevés baját eltitkolták előlem...

Lánccserével megszűnik az olajfogyi ? :D Hát ez jó vicc. Gondolom nem műszaki végzettségű az a munkafelvevő. Fordítva talán lehet összefüggés az olajfogyi miatt keletkező korom hosszabb távon szűkítheti az olajhcsatornákat, emiatt a láncfeszítés nem lehet tökéletes  :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9759 Dátum: 2014.08.03 15:56:36 »
Ja, nem feltétlenül vonok párhuzamot a kettő között, bár hosszú távon lehet összefüggés pld. a korábban esetleg megvezetett tulaj (meg nem csinált vagy rossz anyaggal elvégzett szerelés, olajcsere stb között... gondolom (mellesleg a márkaszervizben azt mondta a munkafelvevő, lehet, hogy a lánccserével megszűnik a fogyás, ezt konkrétan nem hittem el neki, de ki tudja... :) )Én konkrétan így jártam a Corollával. Nem kevés baját eltitkolták előlem...

Miért nem hozzáértővel mentél autót venni ? Alapszabály. Meg sok olyat is látok, hogy akkor jönnek a "szakfórumra" emberkék, amikor már megvették a kocsit. Előtte kellene bakker..  Rengeteg balfax autóvásárlást láttam a saját környezetemben is.. Beleszeret a külsejébe meg az első kocsiba amit meglát, a többi nem is érdekli..  Aztán meg szidja a márkát amikor jönnek a szívások..-

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9760 Dátum: 2014.08.03 16:11:05 »
Akkor nem biztos, hogy tovább kellene adni ezt a "jóságot", és akkor talán idővel változik valami...  :flowers:
Én nem is fogom így eladni az autót, de leginkább amiatt, mert nem tudok annyiból másikat venni, amennyit erre tudok most szánni  ;)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9761 Dátum: 2014.08.03 16:12:34 »
Na mielőtt le leszek rohadékozva én is :D Nem tervezem eladni az autót, meg korábban sem agyaltam komolyan hogy emiatt eladnám. Nem lennék nyugodt utána. Részben ezért is tartom meg még biztosan pár évig, mert egy 15-20 éves autónál 150-200e km-rel úgy gondolom, nem nagyon van ok reklamálni olajfogyi miatt, pláne ha nem literszám zabálja..  De ha anyagi vagy egyéb okok miatt kellene eladnom sürgősen, hát biztos nem reklámoznám a dolgot, fentebb leírtak szerint járnék el. Mármint hogy autópályán csipegette kicsit, de én zömében város/elővárosban használtam. És ez egyébként nagyrészt igaz is. Ha meg literszám zabálná, akkor már megcsináltattam volna sztem, mert amúgy a kocsi jó. Ha az autó sem jönne be, és azért is el akarnám adni, akkor meg nem tudom hogy csinálnám :D De súlyos olajfogyival csak amiatt sztem nem adnám el.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9762 Dátum: 2014.08.04 00:17:43 »
Sziasztok,

Egy kicsit frissitve a jelenlegi temat, szeretnek egy kis informaciot az alabbi dolgokkal kapcsolatosan...

1. Sajnalatos modon mint megannyi Corollaban, az enyemben (E111) is letort a belso csomagtarto nyito ful...
Eddig bontoban sajnos csak egy Angol bontott darabot sikerult talalni, ami ugye az ellentetes oldalra valo, igy kilove.

-Esetleg van valakinek elfekvoben egy darab vagy otlete, hogy hol erdeklodjek?
-Bonyolult a csereje?

2. A muszerfal hattervilagitasa mar igen hianyos, de nem akarok otthon barkacsolni + a kozepso konzolban van egy foglalataba beletort rizs izzo, amit ki kellene piszkalni...

-Tud valaki egy szerelot Pesten, aki hajlando lenne ezzel babralni?

Koszonom elore is mindenkinek a segitseget!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9763 Dátum: 2014.08.04 04:47:11 »
izzócsere nem nagy művészet,írtam már neked hónapokkal ezelőtt is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9764 Dátum: 2014.08.04 07:42:42 »


izzócsere nem nagy művészet,írtam már neked hónapokkal ezelőtt is.

Szia Robi,
Igen beszéltünk róla, de végül nem jött össze a találkozónk.
Jó lenne a régi pompájában latni a műszerfalat így kellene valaki aki hajlandó babralni vele.