Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355317 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9555 Dátum: 2014.05.20 20:39:08 »
Sziasztok!

Adott egy 2003-as 1,4 vvt-i Corolla. Vásárlást követő héten motorhibajelző kivillant. Rádugtuk Autocom szoftverrel ellátott gépre, de ott tempomatot és egyéb nem létező dolgok hibáját írta... Így gondolom a megoldás az lenne, ha hivatalos márkaszervibe vinném, ahol gyári szoftverrel néznék meg a hiba okát. Valakinek esetleg ismerős vagy tipp ahová elvihetném? Esetleg egyéb észrevétel?

Szia!
Esetleg Érd szoba jöhet, akkor keres meg privátban.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9556 Dátum: 2014.05.22 12:28:20 »
Szia!
Esetleg Érd szoba jöhet, akkor keres meg privátban.

Üdv! Most úgy áll a helyzet, hogy beszéltem egy Toyota szakival és azt mondta, majdnem biztos, hogy a lambda szonda szórakozik, mivel egy idős bácsitól vettem az autót, aki állítása szerint 80-90km/h-tól többet sose ment az autóval...így elkormolódott a rendszer. Spuri adalékot javasolt, hogy öntsek a tankba, aztán majd kiderül. Ha nem, jelentkezek. Egyébként, most két-három napja nem világít a hibajelző!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9557 Dátum: 2014.05.22 14:04:31 »
Esetleg hajts meg rendesen valahol pályán, tartósan magas fordulaton.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kirigabor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9558 Dátum: 2014.05.22 14:07:44 »
Esetleg hajts meg rendesen valahol pályán, tartósan magas fordulaton.
Miután megvettem, 200 km-t pályán mentem vele, és utána jött elő a hiba... az idős bácsi azt mondta, neki 4 éve folyamatosan kivillan-elalszik...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9559 Dátum: 2014.05.23 15:51:17 »
Nekem hasonló volt a törött lambda szonda fűtés kábel miatt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9560 Dátum: 2014.05.26 13:10:19 »
Sziasztok,

adott a 2.2-es automata Camry-im 97-es, 5S-FE motorral, szekvenciális LPG-re átalakítva sok-sok éve, 370ekm-rel.

Van egy általában beindítás után egy darabig vagy az első nagyobb gázfröccsig tartó probléma, igazából hidegen sem mindig jön elő, de néha forró motort újraindítva is tapasztalható. Alapjárat jó, szépen visszaesik, a hiba az, hogy kis gázra nincs ereje. Nem fullad le, de nem megy. Ha beljebb nyomom a gázpedált, akkor megindul, és utána már kisgázzal is jó.

Ami új: gyertyák, trafók, gyertyakábelek, üzemanyagszűrő. Ami nem új: TPS, benzin injektorok, alapjárati motor, MAP, AC pumpa.

Ja: LPG-üzemben minden jó, nem torpan soha.

Check lámpa nem világít, gyújtás környékét is azért cseréltem, mert előtte "ilyenkor" néha durrant is, az remekül megszűnt a trafócserétől.

Esetleg egy remek szakit tudtok ajánlani Pest környékén, aki tud ötletet adni? Pl. benzinnyomást mér, OBD élőadatot olvas? Sajnos én néztem már OBD-t, nem volt rajta csak egy gyanús, a long term fuel trim mutatott 0-tól eltérő értéket, de mégsem ugrott be tőle hibakód.

Köszi!

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9561 Dátum: 2014.05.26 15:22:33 »
A felső lambda szonda is új.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9562 Dátum: 2014.05.26 15:40:51 »
Abból kéne kiindulni a hibakeresés során, hogy benzinnel csinálja, gázzal nem. Tehát: milyen alkatrészeket érinthet ez, miben okozhat eltérést? Több ötletem nincs... messze nem is vagyok annyira benne a témában, mint amennyire te, a leírásod alapján, igen  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9563 Dátum: 2014.05.26 16:01:04 »
Hát akkor maradnak a TPS, benzines MAP (LPGnek külön van), hőgombák. Ami hibakód nélkül még mindig sok nekem :-(

Falslevegőt is kizárnám, mivel ahogy a legvékonyabb gumicsövet lehúzom, egyből emelkedik a fordulatszám, és bármelyik lehúzott csőcsonkot befogom, ugyanolyanra esik vissza, mint visszacsatlakoztatva.

5SFE szaki kéne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9564 Dátum: 2014.05.26 18:36:54 »
A legtöbb szaki hátat fordít, ha meghallja, hogy el lett gázosítva a kocsi  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9565 Dátum: 2014.05.31 17:24:23 »
Sziasztok,

Milyen jelei vannak/lehetnek annak ha a sebességvàlto gyengélkedik, kezdi megadni magàt? Egy gyenge fütyülö hang olyan 100 km/h-às temponàl 5-ösben lehet kapcsolatban ezzel?

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.31 17:26:47 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9566 Dátum: 2014.05.31 21:07:44 »
Nekem ilyen kerregő hangja volt (akkor ment tönkre a csapágy a váltóban) különösen terheléskor (gyorsítás, emelkedő). Ha váltó akkor egyre inkább fogod hallani, már alapjáraton is. ilyenkor hallgasd meg kinyomott kuplungnál is, ha ilyenkor nem hallod, akkor váltó (ha igen akkor esetleg vízpumpa).
Ezügyben kérdezd bátran, én már túl vagyok ezen.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9567 Dátum: 2014.06.01 00:46:18 »
@mondi
Köszönöm a vàlaszodat. Szerencsére egyelöre nincs semmiféle kerregés. Csupàn olyan 100 km/h -às temponàl autopàlyàn 5 -ösben hallottam màr vagy kétszer valami fütyülö hangot egyenes ùton, de lehet csak az ellenszél volt, mert nem mindig van... Alapjàraton, vagy terhelésnél (lejtöre fel, stb.) nem hallatszik semmi furcsa zaj.

E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9568 Dátum: 2014.06.01 21:03:31 »
@mondi
Köszönöm a vàlaszodat. Szerencsére egyelöre nincs semmiféle kerregés. Csupàn olyan 100 km/h -às temponàl autopàlyàn 5 -ösben hallottam màr vagy kétszer valami fütyülö hangot egyenes ùton, de lehet csak az ellenszél volt, mert nem mindig van... Alapjàraton, vagy terhelésnél (lejtöre fel, stb.) nem hallatszik semmi furcsa zaj.
Váltóhang, ha egyszer megszólal, nem szokott többet elhallgatni.

De ha legközelebb jelentkezik a hang, próbáld meg, mi történik, ha ekkor kinyomod a kuplungot? Ahogy mondi is írta, ez a beazonosítás egyik fő eszköze. Ha kuplung kinyomásra elhallgat, majd felengedésre újra előjön, akkor jó eséllyel csakugyan a váltó csinálja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9569 Dátum: 2014.06.01 21:06:29 »
OK, köszönöm a megerösitést, majd figyelni fogom és kiprobàlom ha esetleg ùjbol jelentkezik ez a hang...

Amùgy àltalàban mi szokott elsö lépésben elromlani a vàltoban: a csapàgy vagy màs is lehet esetleg?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos