Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355156 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9330 Dátum: 2013.09.12 21:19:35 »
Ne bízzak benne, mert egyszer hibázott? Mutass már nekem valakit, aki sosem hibázik  :) !

Utána újra szétszedte, megcsinálta és összerakta az egész váltót. Soron kívül, ingyen. Na, EZ egy jó ok a bizalomra  :yes:

Ok, ok. Tudod, hogy semmi gondom B.-vel a stílusát :D leszámítva, jó szerelő.
Csak arra próbáltam célozni, hogy Ő se tévedhetetlen, ellenben az autódnál igen fontos az üzemképesség, így nem érdemes kockáztatni szerintem.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9331 Dátum: 2013.09.12 21:21:27 »
Ok, ok. Tudod, hogy semmi gondom B.-vel a stílusát :D leszámítva, jó szerelő.
Csak arra próbáltam célozni, hogy Ő se tévedhetetlen, ellenben az autódnál igen fontos az üzemképesség, így nem érdemes kockáztatni szerintem.
Ha jó a szerkezet, nem fogom fölöslegesen kicseréltetni :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9332 Dátum: 2013.09.28 12:22:55 »
A Corsában - szinte egyik napról a másikra - elkezdet késni a rádió kijelzőjén lévő óra. Korábban tartotta a pontos időt.
Összefügghet ez a kijelző rakoncátlankodásával, avagy inkább sürgősen kezdjek nézelődni egy új akksi után? Ez amúgy is aktuális mert az autó lassan 5 éve van nálunk, és én még nem cseréltem benne akkut, pedig sokáig csak városban használtuk, és olykor napokig is állt.
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9333 Dátum: 2013.09.28 17:51:44 »
üdv music!
Az érdekes!  :hmmmm:
Nem hinném, hogy ha az akksi, ha merül, ilyet produkál. Én beállítanám egy pontos órához  másodperce pontosan és figyelném.
Ha nem kapna áramot nullázódik, ezt észrevennéd ugyis.  :lol:
Ha meg van minimális kraft az akkuban az óra megy.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9334 Dátum: 2013.09.29 19:52:58 »
A Corsában - szinte egyik napról a másikra - elkezdet késni a rádió kijelzőjén lévő óra. Korábban tartotta a pontos időt.
Összefügghet ez a kijelző rakoncátlankodásával, avagy inkább sürgősen kezdjek nézelődni egy új akksi után? Ez amúgy is aktuális mert az autó lassan 5 éve van nálunk, és én még nem cseréltem benne akkut, pedig sokáig csak városban használtuk, és olykor napokig is állt.
Vicces :D ...

Lehet, hogy van egy saját áramforrása. Nyilván egy elem. Próbáld ki, hogy ha leveszed az akkusarut, nullázódik-e az óra? Ha nem, akkor van saját elem, és lehet, hogy azt kéne cserélni.

De ha nincs is elem, akkor sem hinném, hogy az akksi problémája okozhatna ilyesmit. Az óra áramfelvétele egészen minimális - az még akkor is megy, amikor az akksi már olyan döglött, hogy a műszerfali visszajelző lámpák is alig pislákolnak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9335 Dátum: 2013.09.30 13:06:42 »
...
De ha nincs is elem, akkor sem hinném, hogy az akksi problémája okozhatna ilyesmit. Az óra áramfelvétele egészen minimális - az még akkor is megy, amikor az akksi már olyan döglött, hogy a műszerfali visszajelző lámpák is alig pislákolnak.

Így van, ezt elfelejtettem!  ;)
Amúgy nincs külön táp, nullázódik akkusaruval!  :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9336 Dátum: 2013.10.01 00:29:43 »
De hát megy az óra, csak kicsit lassan.  ;)
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9337 Dátum: 2013.10.01 10:14:30 »
Ha lassan megy, akkor elöregedett benne a kondenzátor - vagy legalább is erre is van esély.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9338 Dátum: 2013.10.06 13:26:51 »
Sziasztok, Budapesten keresek korrekt, megbízható szerelőt, tudtok ajánlani?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9339 Dátum: 2013.10.06 13:43:51 »
vecsés vagy dunakanyar nemjó?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

farout

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9340 Dátum: 2013.10.06 23:08:59 »
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Nyáron vettem egy 2007-es corolla verso-t, 2.2 D-4D. Eddig nem is volt semmi gáz, teljesen meg voltam elégedve vele.
Az lenne a kérdésem a szakikhoz, ill hozzáértő fórumtársakhoz, vagy éppen ahhoz akinek csinált már ilyet a verdája, mitől van az hogy nem indul el elsőre az autó?
Párszor történt még csak, amikor hidegebb van s nyomom az inditógombot azonnal beröffen mindt máskor, viszont ez csak 1 mp-ig tart és indítózik ujra magától, és csak azután indul el teljesen. Magyarul olyan mindha hagyományos kulcsos módszerrel indítanék egy autót és először "elkapja", "beröffen" , de tovább kell indítóznom ahhoz hogy elinduljon. Arra gondoltam talán nem izzít. Lehet azt tudni amugy hogy izzít vagy sem? Mert az ellenörző lámpája kigyullad ugyan mindt minden más lámpa is gyujtáskor, viszont nem marad ott tovább jelezvén hogy "na most izzítok". Szürők cserélve lettek nemrég, ezért valamiféle dugulásra nem is gondoltam. Elvittem szerelőhöz, (nem bovli fajta) tudom sokan a szervizre esküsznek itt, rádugta gépre, semmi hibakód nem volt. Azt tanácsolta vigyem szervízbe mert valószínü szoftvert kell frissíteni. Nos mivel tudom hogy nem olcsó, és ráadásul nem is biztos hogy megoldja a problémát (attól még ki kell fizetni) gondoltam megkérdezek mást is mielőtt erre adnám a fejem. Ja és még valami. Miután elég sok kilométerrel vettem, gondoltam ártani nem árthat, no meg csak jót írnak róla, tettem bele nano energizert. Ha esetleg annak lehet valami köze hozzá......Kb 1500 km-t ment azóta gond nélkül. A válaszokat előre is köszönöm...

ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9341 Dátum: 2013.10.08 12:50:36 »
vecsés vagy dunakanyar nemjó?

Bármelyik jó, csak megbízható legyen.
El tudod küldeni az elérhetőségeket?
Előre is köszi.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9342 Dátum: 2013.10.08 12:52:55 »
keresd öket itt priviben.
crew vecsés,
tzoli dunakanyar,asszem verőcei.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ördög

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9343 Dátum: 2013.10.08 12:53:52 »
keresd öket itt priviben.
crew vecsés,
tzoli dunakanyar,asszem verőcei.

Köszi szépen a segítséget.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9344 Dátum: 2013.10.08 12:55:16 »
szivi
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки