Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355374 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8625 Dátum: 2012.11.12 14:14:54 »
Próbáltam valamit cáfolni, amit nem is állított senki  :whistling: :flowers: :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8626 Dátum: 2012.11.12 20:12:57 »
Hát vagy városon belül ilyen 20km-es távolságba, vagy hétvégén családlátogatás átlag havonta egyszer, akkor 4-500km belemegy. Szal nem sokat.
A városon belüli 20 km, az teljesen jó :) ... Az bőven elég ahhoz, hogy az akksiba visszatöltődjön, ami az indítással kiment belőle. Ehhez még hozzávéve a havi egy hosszú utat, ez így teljesen okés az akku töltöttsége szempontjából. Szóval az eredeti kérdésre válaszolva: 3-4 napos időtartamokra én nem szedegetném ki; ekkora szüneteket, ilyen használat mellett bőven bírnia kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8627 Dátum: 2012.11.12 20:14:30 »
Az enyémben Varta volt a gyári.
Nahát... akkor lehet, hogy csak a japán gyártásúakban Panasonic. Most hogy mondod: az Avensisben is, és a Yarisban is (mindkettő európai gyártású) valami Yuasa, vagy micsoda volt a gyári akksi márkája. De ezt csak igen apró betűkkel lehetett rajta fellelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8628 Dátum: 2012.11.12 20:21:58 »
Nahát... akkor lehet, hogy csak a japán gyártásúakban Panasonic. Most hogy mondod: az Avensisben is, és a Yarisban is (mindkettő európai gyártású) valami Yuasa, vagy micsoda volt a gyári akksi márkája. De ezt csak igen apró betűkkel lehetett rajta fellelni.
Az egy nagyon jó márka, a Yamahámban is az volt :winkiss: (10 évig bírta és az én hibámból ment akkor is tönkre)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8629 Dátum: 2012.11.12 21:18:05 »
Nahát... akkor lehet, hogy csak a japán gyártásúakban Panasonic. Most hogy mondod: az Avensisben is, és a Yarisban is (mindkettő európai gyártású) valami Yuasa, vagy micsoda volt a gyári akksi márkája. De ezt csak igen apró betűkkel lehetett rajta fellelni.
Yuasa japán márka.
Majd keresek motortérfotót, ahol látszik még a gyári akksi, rá volt írva az is, hogy Toyota, meg az is, hogy Varta. Az enyém angol gyártás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8630 Dátum: 2012.11.12 23:20:57 »
Nahát... akkor lehet, hogy csak a japán gyártásúakban Panasonic. Most hogy mondod: az Avensisben is, és a Yarisban is (mindkettő európai gyártású) valami Yuasa, vagy micsoda volt a gyári akksi márkája. De ezt csak igen apró betűkkel lehetett rajta fellelni.
Ebben lehet valami, mert a COV-ban meg török akksi volt, amit idén (kicsivel 4 éves kora előtt) már cserélni is kellett.
music     

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8632 Dátum: 2012.11.14 16:55:21 »
A múltkor bejelentett visszahívásról sincs még újabb infó, pedig abba elvileg az én autóm beleesne.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8633 Dátum: 2012.11.14 17:04:01 »

hali16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8634 Dátum: 2012.11.17 16:52:18 »
Sziasztok!

Tudtok valamit erről a tömeges visszahívásról, ami először az ablakemelő probléma volt, most pedig a vízpuma okozhat zárlatot. 2008-as Corollám van, tehát mind a két hiba vonatkozik rám is. Elvileg.
Mikor hívnak, hívnak-e egyáltalán, vagy inkább járjak én utána?

Feri

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8635 Dátum: 2012.11.17 17:50:48 »
Az ablakemelővel kapcsolatban ld. kettővel feljebb.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8636 Dátum: 2012.11.23 17:40:38 »
Két kérdésem is lenne:
- a H7-es izzót lehet-e rosszul betenni a helyére? Az Avensisben cseréltem a múlt héten a jobb oldalit és nekem úgy tűnik, hogy nagyon jobbra világít.

- a jobb hátsó helyzetjelző is kiégett, azt ma cseréltem a mellékelt kresz-csomagban lévő izzókészletből való 5W-os izzóval. Szemre sokkal erősebbnek tűnik, mint a bal oldali helyzetjelző. Valamit elrontottam?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8637 Dátum: 2012.11.23 17:55:26 »
Két kérdésem is lenne:
- a H7-es izzót lehet-e rosszul betenni a helyére? Az Avensisben cseréltem a múlt héten a jobb oldalit és nekem úgy tűnik, hogy nagyon jobbra világít.

- a jobb hátsó helyzetjelző is kiégett, azt ma cseréltem a mellékelt kresz-csomagban lévő izzókészletből való 5W-os izzóval. Szemre sokkal erősebbnek tűnik, mint a bal oldali helyzetjelző. Valamit elrontottam?

A H7-esen van egy kis bütyök, ami miatt elvileg nem lehet rosszúl beletenni. Gyakorlatilag mégis lehet...

A bal oldali helyzetjelző is ugyanannyit égett már mint a jobb, illett volna párban cserélni. Valószínüleg már be van feketedve a búrája.
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8638 Dátum: 2012.11.23 18:15:49 »
A H7-esen van egy kis bütyök, ami miatt elvileg nem lehet rosszúl beletenni. Gyakorlatilag mégis lehet...

A bal oldali helyzetjelző is ugyanannyit égett már mint a jobb, illett volna párban cserélni. Valószínüleg már be van feketedve a búrája.
A bütyök a neki megfelelő helyre ment be. Hacsak a takarókupak felcsavarásakor el nem mozdult...  ::)
Csak egy 5W-os izzóm volt.  :tt2: Holnap megnézem, hogy milyen állapotban van a bal. A gyári Osram, a tartalék meg noname. Sem a 8, sem a 9 éves Corollán nem kellett még hátsó izzókat cserélni, csak 3. féklámpában és rendszámtábla világításban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8639 Dátum: 2012.11.24 21:26:59 »
A bütyök a neki megfelelő helyre ment be. Hacsak a takarókupak felcsavarásakor el nem mozdult...  ::)
Csak egy 5W-os izzóm volt.  :tt2: Holnap megnézem, hogy milyen állapotban van a bal. A gyári Osram, a tartalék meg noname. Sem a 8, sem a 9 éves Corollán nem kellett még hátsó izzókat cserélni, csak 3. féklámpában és rendszámtábla világításban.
Nálam a hátsó helyzetjelzők két izzószálas izzóval mennek, mert a féklámpa is ez. Figyelni kell berakásnál a pozícióra, különben a féklámpa a kelleténél gyengébb fénnyel, a helyzetjelző pedig erősebbel fog világítani.
Elől a tompított cseréjénél is jártam már úgy, hogy a szűk helyen ügyeskedve kis zsebtükörrel meg kellett néznem az izzó fészkét, hogy a jó pozíciót megtaláljam.
1.4VVti (2004)