Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355424 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8160 Dátum: 2012.02.16 19:13:58 »
tessék.. ;) jó pasi?  :flowers:

nekem meg az előző tulaj anyósának hajszálaival volt tele az anyósülés..belem kijött amig porszivoztam.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8161 Dátum: 2012.02.16 20:12:57 »
Na, ez tényleg hibaelhárítás... [rohog] [rohog] [rohog]
music     

strom77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8162 Dátum: 2012.02.16 21:16:11 »
Beesett egy százforintos a kézifékkar tövénél lévő lyukba, de rögtön nem esett ki a földre, mert az autó alatt nem volt. Lehet belőle baj, vagy nincs ott semmi, ami "bekapná"? (Sose láttam még, mi van ott, ezért kérdem.)
ma kicseréltem a hőfokszenzort is,de semmi változás.elvagyok keseredve:( maradt a hengerfejtömítés vagy hengerfejrepedés vagy blokk repedés áááááááááá.
email:strom@citromail.hu
06702498771

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8163 Dátum: 2012.02.18 11:34:08 »
ma kicseréltem a hőfokszenzort is,de semmi változás.elvagyok keseredve:( maradt a hengerfejtömítés vagy hengerfejrepedés vagy blokk repedés áááááááááá.
Sajnos én is ezekre tippelnék leginkább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8164 Dátum: 2012.02.18 14:46:51 »
belenyomja a kiegyenlítő tartályba majd visszaszívja.a hengerfej meg lett csinálva csapágyazva is volt meg gyűrűzve.

Ott kellene érdeklődnöd, ahol felújították!

Constantine666

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
  • E12 1.4 d-4d HB Corolla 2005-ös
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8165 Dátum: 2012.03.14 15:17:12 »
Szisztok,

úgy néz ki, hogy nagyon itt az ideje vagy kitisztítani az EGR szelepet vagy venni egy újat, mivel teljesen be van kormolódva és már autópályázással sem lehet kitisztítani, csak kismértékben. A tisztítás költsége kb 14e Ft, de jó lenne tudni, hogy egy 2006-os Corolla 1.4 d-4d-hez hol lehet kapni és mennyiért EGR szelepet.

Néztem Frdicart - ahol természetesen pont ehhez a motorhoz nincs EGR szelep és sajnos a UNIX-on sincs.

Jó lenne tudni hogy mennyibe kerül, mert ha nem nagyon drága akkor lehet hogy inkább vennék egy újat.

Ötletek?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8166 Dátum: 2012.03.14 22:21:30 »
Szisztok,

úgy néz ki, hogy nagyon itt az ideje vagy kitisztítani az EGR szelepet vagy venni egy újat, mivel teljesen be van kormolódva és már autópályázással sem lehet kitisztítani, csak kismértékben. A tisztítás költsége kb 14e Ft, de jó lenne tudni, hogy egy 2006-os Corolla 1.4 d-4d-hez hol lehet kapni és mennyiért EGR szelepet.

Néztem Frdicart - ahol természetesen pont ehhez a motorhoz nincs EGR szelep és sajnos a UNIX-on sincs.

Jó lenne tudni hogy mennyibe kerül, mert ha nem nagyon drága akkor lehet hogy inkább vennék egy újat.

Ötletek?

üdv!
Biztos, hogy nagyon drága, 100E-re ráközelit igy hasraütésből. Hidegzsiroldóval kellene megáztani!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8167 Dátum: 2012.03.14 22:54:40 »
ma kicseréltem a hőfokszenzort is,de semmi változás.elvagyok keseredve:( maradt a hengerfejtömítés vagy hengerfejrepedés vagy blokk repedés áááááááááá.
Annyi a gond, hogy megy le meg vissza a hőfokmérő mutatója?
Ha nem habosodik a tágulásiban a folyadék, illetve nem fogy, akkor nem pánikolnék. Ha megnézed az olajat, és nem szürkül, akkor oda sem megy bele.
Meg közel sem biztos, hogy nem a termosztát a gáz. Nekem lement meg visszament többször félállásból, mikor kezdett elszállni. Ez az üzemtől/sebességtől függően történt. Jobb minőségben érdemes gondolkodni, nekem most Wahler van benne, 5-6 ezer körüli az ára. Kb. 10 hónapot bírt előtte a QH, mikor elkezdte produkálni a leírt hibát.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8168 Dátum: 2012.03.15 02:37:16 »
Szisztok,

úgy néz ki, hogy nagyon itt az ideje vagy kitisztítani az EGR szelepet vagy venni egy újat, mivel teljesen be van kormolódva és már autópályázással sem lehet kitisztítani, csak kismértékben. A tisztítás költsége kb 14e Ft, de jó lenne tudni, hogy egy 2006-os Corolla 1.4 d-4d-hez hol lehet kapni és mennyiért EGR szelepet.

Néztem Frdicart - ahol természetesen pont ehhez a motorhoz nincs EGR szelep és sajnos a UNIX-on sincs.

Jó lenne tudni hogy mennyibe kerül, mert ha nem nagyon drága akkor lehet hogy inkább vennék egy újat.

Ötletek?
Nekem most csinálták meg Kiskőrösön és kb 4500at szláztak érte.
Gabe 254.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8169 Dátum: 2012.03.15 09:25:51 »
hy
Az mindjárt barátibb a cserénél!
Nem emlitették az ujnak az árát?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8170 Dátum: 2012.03.16 10:02:41 »
HELÖPÖ!

Létezik-e olyan, hogy hidegen mintha kifújna a leömlőnél, melegen pedig elmúlik a hőtágulás hatására? Kezdődő stádiumú tömítés elhalálozás lehet?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8171 Dátum: 2012.03.16 10:26:34 »
HELÖPÖ!

Létezik-e olyan, hogy hidegen mintha kifújna a leömlőnél, melegen pedig elmúlik a hőtágulás hatására? Kezdődő stádiumú tömítés elhalálozás lehet?
Sokminden létezik :) ... Eddig ennek inkább a fordítottját láttam, de épp előfordulhat ilyen is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8172 Dátum: 2012.03.16 10:41:21 »
Megvan a hiba... ahol a 4.1 összeér, a talpnál szokott elrepedni a heggesztés. Kiderült, hogy ez nem öntvény, hanem acél és maga a leömlő leömlő része nem nagyon tud...

De már kaptam is egyet ajiba :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8173 Dátum: 2012.03.19 13:18:10 »
Help

Szar volt a kézim, félrefogott stb... kicseréltük a betéteket hátul, fékolajat, szétszedtük a konzolt, dugókat, stb, tehát minden rendbe lett téve. Összerakás után beállítottuk, most 4kattanásnál már fog, 6ot már izmosan kell húzni... Viszont: lejtőn elgurul...

Mi a phasz lehet?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #8174 Dátum: 2012.03.19 18:51:25 »
Help

Szar volt a kézim, félrefogott stb... kicseréltük a betéteket hátul, fékolajat, szétszedtük a konzolt, dugókat, stb, tehát minden rendbe lett téve. Összerakás után beállítottuk, most 4kattanásnál már fog, 6ot már izmosan kell húzni... Viszont: lejtőn elgurul...

Mi a phasz lehet?

Azon az autón milyen a rögzítőfék?
Gondolom tárcsa van hátul, de ugye van ahol a tárcsán belül egy kis dobfék felel a rögzítőfékért, és van ahol a tárcsafék munkahengere olyan, hogy a kézifékbowden is bele tud menni és úgy rögzít.
Xanyi