Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353053 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7830 Dátum: 2011.08.23 16:34:25 »
A Corsán totál beragadt a kézifék - egy hónapja egy helyben áll a szabad ég alatt, és akkor még volt egy-két nagy eső - annyira, hogy előre-hátra mozgatva sem akadt ki egyik keréknél sem.
Ilyenkor elég a kereket levenni és a fékpofákat (bocs, ha dobféknél nem az van, ennyit értek hozzá...) megkocogtatni, vagy valamit a kézifékrugóval is csinálni kell?
Nekem bevált (a jövőre nézve mondom, és manuális váltónál), hogy sebességben hagyom, kéziféket nem használom. Persze csak akkor, ha nem túl nagy lejtőn áll, és huzamosabb ideig való tartásnál. Merem ajánlani  :)

NE TEDD!!! BALESETVESZÉLYES, nemrég egy másik fórumon nagy vita volt ebből és igazat adok a kézifékpártiaknak!

 :otlet: Annyira kell figyelni, hogy esős napokon és télen ésszel kell használni, mert a ferodol beihatja a vizet és használhatatlanná válik, pesze általában a dob kialakitása ezt valamennyire meggátolja, de pl mosásnál sem szabad beveretni annyira. Pl télen nagy lagyak olvadás után a bovden megfagyhat ha viz érte.
A fékszerkezetek ha évente egyszer szét vannak totál szedve és minden kitisztitva, megkenve, megjáratva, jelentősen lecsökken az ilyen kockázat!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7831 Dátum: 2011.08.23 16:41:14 »
Ilyenkor érdemes a kuplunggal "lökdösni", mintha pl. laza talajon egy mélyedésből próbálnád "kihintáztatni", csak erőszakosabban, nagyobb gázzal. Ha 1-ben nem megy, akkor R-ben is. Többnyire (de nem mindig) segít.
Egy jó példa erre, ami durvább az egyszerű fék megragadásnál:
Off tipusú autó, parkolóból indulva nem old a kézifék jobboldalt, oké!
Tényleg nem old mikor megnéztem, és hát mit tehet az ember, mikor tőle várják a megoldást  :helpsmilie:, megoldja a dolgot.
Beültem és 1-es rückvertz sűrűn történő kapcsolgatása mellett, illetve kis mennyiségű gumit lekoptatva ;) megtúráztattam a gépet, oldott aztán blokkolt is újra, mi fa...? :hmmmm:
Amikor oldott le lehetett venni a dobot, hát a bűnös a pofáról leszakadt ferodol volt ami elszabadult és beszorult a fékdob és a fékmunkahenger közé (felül) blokkolva ezzel a kereket!
Ragasztott pofa átka, ha kéziféket behúzva hagyja a mazsola, vagy a fék hibájából megmelegszik, elenged a rögzités! Kétszer is előfordult ilyen eset ugyanazon tipusnál!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7832 Dátum: 2011.08.23 18:05:45 »

NE TEDD!!! BALESETVESZÉLYES, nemrég egy másik fórumon nagy vita volt ebből és igazat adok a kézifékpártiaknak!
Hát 19 éve vezetek, mindig kinyomom a kuplungot indulásnál, szerintem ez nem veszélyes, illetve csak a kuplungnak  ;) Eddig még egy autó sem panaszkodott  ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7833 Dátum: 2011.08.23 20:39:38 »
Amikor oldott le lehetett venni a dobot, hát a bűnös a pofáról leszakadt ferodol volt ami elszabadult és beszorult a fékdob és a fékmunkahenger közé (felül) blokkolva ezzel a kereket!
Ragasztott pofa átka, ha kéziféket behúzva hagyja a mazsola, vagy a fék hibájából megmelegszik, elenged a rögzités! Kétszer is előfordult ilyen eset ugyanazon tipusnál!

Csak nem egy Renault volt? Úgy hallottam, azoknál gyakori.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7834 Dátum: 2011.08.24 16:59:42 »
 :whistling: :whistling:
 :wacko:
 :yes:

oszilvi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7835 Dátum: 2011.08.28 01:29:37 »
Sziasztok!

Megígértem hogy írok, mi lett a kuplung cserés Yarisommal! :)
Exedy kuplung szettet választottam végül, amit egy online alkatrész kereskedéstől rendeltem.
Az alkatrészes úriember ajánlott egy szerelőt, aki így is hajlandó volt garanciát vállalni a munkára, hogy az alkatrészt én vettem meg!
Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen simán fog menni! :clap: Sikerült megúsznom az egészet 47000-ből, és az alkatrész is elsőre tökéletes lett!
Szuper jó az autó azóta, nagyon érezhető a különbség!
Szeretném megköszönni mindenkinek, aki próbált segíteni nekem, mert így tudtam megtalálni a legjobb megoldást! :hug: :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7836 Dátum: 2011.08.28 08:23:57 »
Ez jó hír  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7837 Dátum: 2011.08.28 10:17:56 »
Használd megelégedésedre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7838 Dátum: 2011.09.04 19:45:52 »
Végre kaptam két használt befecskendezöt ami semmit nem ér mert egyik se jo,mert a hoszu állás miatt leragadtak.Most elegem lett és rendeltem németországbol fele annyiért mint amennyiért itthon lehet kapni.Végre jo lesz a paripám!!!Természetesen az elsö amit a fönökeim mondtak hogy utána adjam el az autot és vegyek normálisat.Én ennek ellenére tökéletesen megvagyok még igy is elégedve.Jok legyetek.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7839 Dátum: 2011.09.04 19:56:47 »
Végre kaptam két használt befecskendezöt ami semmit nem ér mert egyik se jo,mert a hoszu állás miatt leragadtak.Most elegem lett és rendeltem németországbol fele annyiért mint amennyiért itthon lehet kapni.Végre jo lesz a paripám!!!Természetesen az elsö amit a fönökeim mondtak hogy utána adjam el az autot és vegyek normálisat.Én ennek ellenére tökéletesen megvagyok még igy is elégedve.Jok legyetek.

10 év alatt ennyi probléma???
Miért ők mivel járnak?
Ha nem japán, akkor nagymosoly a szemükbe!  :clap:
Irigyek az emberek!

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7840 Dátum: 2011.09.04 21:02:00 »
Mindkettöjüknek Audijuk van és már eléggé becsülettel kellet rákölteni de az nem baj.Én elégedett vagyok ezen kivül csak egy gyujtáskapcsolo betétem volt ami meghibásodott.Ha végre összeáll a vas megyek nyaralni és utána megkapja a lakatos mert letolatták a lökháritomat.(Szerencsére csak a lökhárito)12 éves és még nem volt törött erre a parkoloban laszedték a fényezést rola és otthagyták de szerencsére volt szemtanu.Ugyhogy hamarosan ismét makulátlan lesz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7841 Dátum: 2011.09.04 21:23:33 »
Ennyi!  :clap:

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7842 Dátum: 2011.09.06 21:44:09 »
nem kaptam meg a befecsit mert ugyan megjött de nem vételezték be.Este mentünk és megint 3 hengeres lett már nagyon türelmetlen vagyok.Remélem mostmár véget ér ez a rémálom. :no: :cry:

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7843 Dátum: 2011.09.08 07:48:28 »
 :clap:Végre megjött a befecskendezö beépitettem és ujra jo az auto,indul rendesen kis gázra is dinamikus ugyhogy boldog vagyok. :clap:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7844 Dátum: 2011.09.09 10:56:06 »
Örülünk veled mi is! További kevés problémát kívánunk!
 :clap: