Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355275 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7800 Dátum: 2011.08.16 10:07:35 »
Nem vagyok tisztaban az ottani jogszabalyokkal (Hong Kong), de pl. Angliaban tilos ilyet forgalmazni (persze hirdetnek csomot eBay-en es postazaskor teljesen mast irnak a csomagra) es ha lebukas van nem tudom mennyire vonjak feleossegre a vevot...  :ph34r:

Itthon szerintem sima ügy, mint látható hivatalos, boltban számlával meg tudod venni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

pzs

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7801 Dátum: 2011.08.16 10:35:57 »
Ezt kifejtenéd pzs, mert nem értem. :eek: Miért?

Nem tudok en sem tobbet. Nekem Celicass mondta, hogy Angliaban tiltott dolog az OBD olvaso (gondolom magan hasznalatra). O biztos bovebben kifejti majd. (Lehet, hogy USA az az Anglia, de a lenyegen nem valtoztat).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7802 Dátum: 2011.08.16 11:18:56 »
Jaa, értem. Szerencsére itthon nem tilos.  :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7803 Dátum: 2011.08.20 00:24:14 »
Tegnapelőtt mentünk (kint Erdélyben) a Camryvel majd' 200 km-t. Ma dél körül barátném hív, hogy az autó nem indul  :ph34r: ... Odamegyek, és tényleg: az akksi olyan halott, hogy az önindítót meg sem forgatja  :wacko: ... Nem, nem maradt bekapcsolva semmilyen fogyasztó - egyszerűen meghalt másfél nap állás alatt.

Na, mondom, most mi legyen  :hmmmm: ? ... Végül arra jutottam, hogy átcserélem az akksit a Yariséval - a Camry így használható marad, én meg hazajövök a rossz akksival, aztán itthon veszek újat.

Akksicsere lezajlik, Camry az "új" akksival szépen indul... De a Yaris is szépen indul a "rossz" akksival  :sorcerer: :eek: ... És azóta is, ma minden alkalommal a hazaút során, pöcc-röff.

WTF  :?: ?!? ... Cellazárlat? És mikor az átszerelés során megmozgattam, akkor (átmenetileg) megszűnt?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7804 Dátum: 2011.08.20 01:22:50 »
Akksicsere lezajlik, Camry az "új" akksival szépen indul... De a Yaris is szépen indul a "rossz" akksival  :sorcerer: :eek: ... És azóta is, ma minden alkalommal a hazaút során, pöcc-röff.
WTF  :?: ?!? ... Cellazárlat? És mikor az átszerelés során megmozgattam, akkor (átmenetileg) megszűnt?
Szerintem úgy jártál, mint én a Carinámmal, ő is eljátszotta ugyanezt. Én is azt hittem, hogy behalt az akkum. Akkumulátor boltban új akksi beszerel, verda mégsem indul.  :eek:
Végül nem az akksi volt a ludas, hanem az akksi egyik testkábele. Rossz volt az érintkezése a motorblokk felőli végén.  :hmmmm: Szerencsére a boltos visszavette a feleslegesen megvett akksit.  :)
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7805 Dátum: 2011.08.20 07:23:45 »
Hát nemtom  :hmmmm: ... A sztori része, hogy a problémás akksi négy éves (Toyota Optifit amúgy), és ezalatt kapott már hideget-meleget, pl. sokszor merült le nagyon nagy mértékben. Amúgy nekem is eszembe jutott a kábel-probléma mint lehetőség, de akkor már inkább a pozitív főkábelre gyanakodnék, annak ugyanis eléggé korrodált volt az akksi felőli végén a saru, amit egyúttal meg is pucoltam.

Ugyanakkor az akksi tetején az ellenőrző "szem" koromfekete, tehát lemerült állapotot mutat. Mindazonáltal a Yaris ma reggel is hibátlanul indult vele. Na, majd megméretem villanyásszal, és persze figyelem, hogy mit ad elő a következő hetekben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7806 Dátum: 2011.08.20 12:57:33 »
Érdekes...

Vagy valamelyik saru nem érintkezett, és a szerelés/pucolás megoldotta, vagy sokkal nagyobb az indítóáram felvétele a Camrynek és a rossz akksi a Yarisét még tudja, a Camryét már nem, de bakker a Camry se dízel hogy olyan nagy önindítója lehet...  :hmmmm: Úgyhogy utóbbit nem hinném!

Mondjuk 4 éves akár lehet halott is, de lehet egy töltést érdemes lenne megpróbálni, hátha ad neki egy kis életerőt  :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7807 Dátum: 2011.08.20 13:39:29 »
Érdekes...

Vagy valamelyik saru nem érintkezett, és a szerelés/pucolás megoldotta, vagy sokkal nagyobb az indítóáram felvétele a Camrynek és a rossz akksi a Yarisét még tudja, a Camryét már nem, de bakker a Camry se dízel hogy olyan nagy önindítója lehet...  :hmmmm: Úgyhogy utóbbit nem hinném!

Mondjuk 4 éves akár lehet halott is, de lehet egy töltést érdemes lenne megpróbálni, hátha ad neki egy kis életerőt  :D
A Camry önindítójával semmi gond, nem olyan régen lett komplett felújítva. A "rossz" akksi a Camryben annyira rossz volt, hogy még a visszajelzőlámpák is csak pislákoltak, mikor ráadtam a gyújtást... Utána viszont a Yarisban vígan indított. Mint ahogy a Yaris akksija is a Camryben. Pedig az sem új, kb. 3 éves... És ugye jóval kisebb is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7808 Dátum: 2011.08.20 13:43:05 »
Én sima mezei cellazárlatra gondolnék, amikor átkerült a Yarisba, a KH zárlatos cellában az iszap arrébb lötyődött (milyen szép szó...) így aztán vígan teszi a dolgát. 

Előbb-utóbb ismét meg fogja adni magát, addig szvsz. használd egészséggel, de készülj fel, hogy amárnikor megadhatja magát az akksi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7809 Dátum: 2011.08.20 14:14:40 »
Szerintem is ez a legvalószínűbb verzió  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7810 Dátum: 2011.08.20 15:01:33 »
Esetleg egy ötlet: menj el a kedvenc villamosságidhoz és kérd meg, hogy egy teljeskörű tesztelésnek vesse alá az akksit, hátha kiderül pontosan, hogy mi a baja. (nézes terheléses vizsgálatot követően egy regenerációs fokot is)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7811 Dátum: 2011.08.20 15:05:06 »
Igen, ez lesz  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7812 Dátum: 2011.08.20 20:19:32 »
Idézet
A Camry önindítójával semmi gond, nem olyan régen lett komplett felújítva.
Nem úgy értettem hogy rossz, hanem hogy nagyobb teljesítményü, de ha még a visszajelzők sem pislákoltak, akkor én is inkább a cellazárlatra tippelek, vagy amit még írtam, a saru nem érintkezett...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7813 Dátum: 2011.08.20 20:27:40 »
Igen; de a saru faxán rögzítve volt, és hát előtte egy nappal még prímán érintkezett, utána meg csak állt a kocsi.

Utálom ezeket az elektromos misztériumokat  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7814 Dátum: 2011.08.21 09:07:18 »
Igen; de a saru faxán rögzítve volt, és hát előtte egy nappal még prímán érintkezett, utána meg csak állt a kocsi.

Utálom ezeket az elektromos misztériumokat  :nonono:

van az úgy, saru leszed, megtisztít visszatesz, és megy tovább.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!