Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2353067 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7785 Dátum: 2011.08.11 00:45:09 »
Most beleültettétek a fülembe a bogarat,mert elöször amikor bemelegedett a motorés kezdödött az egész akkor a rángatás után leált egy henger de ezt csak négy napig csinálta,mert akkor gyertyát átcseréltem semmi,kábelt átcseréltem semmi, majd mikor átraktam a befecskendezöt abbahagyta.Utána küldtem el kitisztitatni de azt mondták semmi baja tök jol müködik és nem itt van a hiba.most azota minden henger jár csak PL:ma is melegen alapjáraton kihagyot egy-egy pillanatra.De igy már nem tudom melyik volt a hunyo ugyhogy fujhatom.
Már nem nagyon emlékszem (történt közben ez-az), de rémlik, hogy én már az elején is gyanakodtam nálad az injektorokra  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tpapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7786 Dátum: 2011.08.11 11:32:09 »
Én elfogadom, hogy vannak, akik szerint a drágább = jobb.
Cserébe szeretném kérni, hogy ezek az "akik" fogadják el, hogy én nem tartozom közéjük. (És nem is szeretném, ha "megtérítenének" a hitükre.)

- Így már meg merem kérdezni, hogy kinek van tapasztalata a BIOETANOL-lal?  :hmmmm:

Mert a Toyotámba még nem mertem olyat tenni eddig, pedig lehet, nem is ártana neki, sőt.
(USA gyártású, és egy az USA-ban elég sokat autózott kollégám szerint az ottani üzemanyagok minősége /és ara is/ messze alulmúlja átlagban az európait. Tehát Ő azon a véleményen volt, hogy ami elmegy az ottani üzemanyaggal, annak nem árthat sokat az ukrán benzin sem. Más oldalról ismerek olyan véleményt, ami elég sok hibát a gyengébb minőségű üzemanyagra vezet vissza. Mi lehet az objektív tényállás?)

Van egy másik (OFF) autóm, amibe először 1/3 rész etanolt tankoltam próbaképpen, de idővel emelkedett az aránya, mert nem volt semmi negatív következménye. Ma az az autó minden gond nélkül, 100% etanollal elmegy (Agip-os), annyi a különbség, hogy 3*kell hidegen indítózni. Tavaly ősz óta használjuk így, eddig nincs belőle semmi észrevehető változás, leszámítva, hogy kicsit jobban megy tőle, és 10-15%-kal többet fogyaszt belőle.

Próbálkozott már valaki etanol üzemanyaggal? Milyen kocsiba? Mik a tapasztalatai? Volt olyan hiba, ami egyértelműen erre volt visszavezethető?
(Senki ne haragudjon, de nem elvi fejtegetések, vélemények és félelmek érdekelnek, a hanem konkrétumok, személyes tapasztalatok. Köszönöm.)  :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7787 Dátum: 2011.08.11 11:39:40 »
tpapa, van egy E85-ös topicunk, ott többször írtunk már tapasztalatot, pro és kontra. Olvasgasd át, én magam is használtam tavaly nyáron ~25%-ban az E85-öt a sima 95-öshöz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7788 Dátum: 2011.08.11 14:32:49 »
Bocs, kicsit belezavarnék a vizes témába, de újra segítséget kérnék oxigénszenzor hiba ügyben. Ma beestem a toyota szervizbe, ahol a  műszer az alábbi üzenetet írta ki az oxigén szenzor hibára: P0031-  , P2237-  , Bank1 Sensor1. Sajnos a szerviznek nem volt ideje kideríteni, mit is takar ez a hiba (nem ért rá az oszcilloszkópos ember), de a kábelt megnéztük és jónak tűnt. Szerintük ez a FELSŐ (első) oxigén szenzor, és lehet, hogy csak elkoszolódott, mivel egyre-egyre sűrőbben jött elő a hiba (eleinte 1nap a kitörléstől, majd mostanra már 10perc alatt újra jön a hiba). Javasolták injektor tisztító adalék beöntését a tankba..ezt meg is tettem...meglátjuk, használ-e. A szenzor árára 54000Ft-ot mondtak, de inkább több lesz, mert ez még a "régi ár"  :tt2:. Esetleg valakinek elfekvőben ilyen otthon (4 vezetékes), vagy jó beszerzési forrás?  :helpsmilie:  ::)  köszi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7789 Dátum: 2011.08.11 17:00:54 »
Nem nagyon jön, hogy higyjek ebben az "elkoszolódós" sztoriban  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7790 Dátum: 2011.08.11 17:37:18 »
Háát nehezen hihető, de jobban tetszene, mint az 54.000Ft :-)
Fenti linkről beleolvastam az E85 topikba, ott "rutinból" gyújtogatják kifele a CHECK ENGINE lámpát. Egy biztosíték kivételével törlik a "hibát", majd kezdik elölről. Szal lehet, hogy a benzinkutasok belemixeltek E85öt, vagy vizet  :censored: a benyába, amitől megkergült a szenzor. (persze csak addig etetem magam ezzel, amíg tényleg kiderül, hogy 17000mérföld után nyekk a szenzornak   :yawn:)

kardos81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7791 Dátum: 2011.08.14 18:12:03 »
Na srácok hosszu hetek vakarozása után most ugy néz ki hogy végre megvan a hiba!!!Ma mentem a szépségemmel mikor leállt egy henger megint gyors félreálltam és az 1-es henger nem járt ahova a már egyszer átraktam a 4-es hengerböl a befecskendezöt.Amugy kitisztitották és azt mondták hogy jo de ezek szerint nem a szállitási mennyiséggel volt a baj hanem a befecskendezö elektronikájával ahogy azt már mondtátok,de eddig nem tudtam hogy mellyik szorakozik viszont ma megadta magát.Holnap rendelek egyet és ha kicseréltem irok,addig is mindenkinek köszönöm a segitséget.

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7792 Dátum: 2011.08.15 14:45:00 »
Szerintetek érdemes venni egy OBD-II műszert itthonra? Ezt találtam kb 9000FT-ért:
http://budavill.hu/products/ELM-327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g--MINDEN-protokollt-t%C3%A1mogat.html

Csak mert oxigénszenzor tesztet is tud. A toyota szervíz, amit mondott, hogy a felső oxigén szenzor a rossz, a CAMRY szervizkönyve szerint "AIR-FUEL RATIO SENSOR", az alsó, azaz a kalizátor utáni a "HEATED OXYGEN SENSOR". Tehát akkor ebben 1db oxigén szenzor lehet? A leírás szerint az 1-es és 2-es pont között 11-16ohm ellenállást kell mérni 20celsfokon. De nem tudok aláfeküdni, amire meg eljutok egy emelőig, addigra forró lesz a szenzor  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7793 Dátum: 2011.08.15 15:08:03 »
Szerintetek érdemes venni egy OBD-II műszert itthonra? Ezt találtam kb 9000FT-ért:
http://budavill.hu/products/ELM-327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g--MINDEN-protokollt-t%C3%A1mogat.html

Csak mert oxigénszenzor tesztet is tud. A toyota szervíz, amit mondott, hogy a felső oxigén szenzor a rossz, a CAMRY szervizkönyve szerint "AIR-FUEL RATIO SENSOR", az alsó, azaz a kalizátor utáni a "HEATED OXYGEN SENSOR". Tehát akkor ebben 1db oxigén szenzor lehet? A leírás szerint az 1-es és 2-es pont között 11-16ohm ellenállást kell mérni 20celsfokon. De nem tudok aláfeküdni, amire meg eljutok egy emelőig, addigra forró lesz a szenzor  ::)
Én most vettem Bluetooth-ost a harmadáért... :D Bár még nem tudtam kipróbálni.  :no:
         

aircom

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7794 Dátum: 2011.08.15 15:35:14 »
Nah akkor 2 dolgot tegyél + légyszíves  :otlet: a blutoothossal...
Kipróbálás (minden funkciót), infó a beszerzésről  :helpsmilie:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7795 Dátum: 2011.08.15 15:39:39 »
üdv!
Milyen menet van a Carina E 1.6 4A-FE olajleeresztőcsavarján? Biztos adat kellene!
14x1.25 mm rémlik, de nincs kedvem emiatt kivenni most.
Készül egy projekt, ahhoz lesz!  winkiss

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7796 Dátum: 2011.08.15 16:37:45 »
Szerintetek érdemes venni egy OBD-II műszert itthonra? Ezt találtam kb 9000FT-ért:
http://budavill.hu/products/ELM-327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g--MINDEN-protokollt-t%C3%A1mogat.html

Csak mert oxigénszenzor tesztet is tud. A toyota szervíz, amit mondott, hogy a felső oxigén szenzor a rossz, a CAMRY szervizkönyve szerint "AIR-FUEL RATIO SENSOR", az alsó, azaz a kalizátor utáni a "HEATED OXYGEN SENSOR". Tehát akkor ebben 1db oxigén szenzor lehet? A leírás szerint az 1-es és 2-es pont között 11-16ohm ellenállást kell mérni 20celsfokon. De nem tudok aláfeküdni, amire meg eljutok egy emelőig, addigra forró lesz a szenzor  ::)
Pontosan ugyanezt lehet megkapni ~20 USD-árt az eBay-ről Hong Kong-ból - szállítással együtt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7797 Dátum: 2011.08.16 08:36:58 »
Pontosan ugyanezt lehet megkapni ~20 USD-árt az eBay-ről Hong Kong-ból - szállítással együtt.
Bingó.  :yes:
         

pzs

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7798 Dátum: 2011.08.16 09:24:16 »
Nem vagyok tisztaban az ottani jogszabalyokkal (Hong Kong), de pl. Angliaban tilos ilyet forgalmazni (persze hirdetnek csomot eBay-en es postazaskor teljesen mast irnak a csomagra) es ha lebukas van nem tudom mennyire vonjak feleossegre a vevot...  :ph34r:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7799 Dátum: 2011.08.16 09:25:35 »
Ezt kifejtenéd pzs, mert nem értem. :eek: Miért?