Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355658 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7560 Dátum: 2011.07.11 18:22:10 »
Nyilván azelőtt írtam mielőtt a te hozzászólásod megjelent volna.  :flowers:
Valóban kitörölhettem volna miután olvastam az írásodat, de nem tettem.
Ígérem legközelebb jobban odafigyelek és nem veszlek semmibe.  :hug:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7561 Dátum: 2011.07.11 18:27:57 »
Nyilván azelőtt írtam mielőtt a te hozzászólásod megjelent volna.  :flowers:
Valóban kitörölhettem volna miután olvastam az írásodat, de nem tettem.
Ígérem legközelebb jobban odafigyelek és nem veszlek semmibe.  :hug:

Valóban másfél perc a különbség akkor rád nem vonatkozik!
Elnézést!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7562 Dátum: 2011.07.11 18:50:07 »
Nem mellesleg ez egy fórum, ahol a kérdezőnek ha többen is kb ugyanazt írják, az plusz megerősítést jelent, nem az előző kommentelő semmibe vételét.  :wacko:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7563 Dátum: 2011.07.11 19:00:02 »
kamikaze, talán megártott a meleg, hogy ilyen sértődékeny vagy? Megmondom őszintén, hogy nemhogy komolytalannak érzem a felháborodásodat, de még meg is mosolyogtam... ahog kleingy is írta, ez egy fórum, amiben az új hsz-eket csak frissítés után látjuk, nem egy chet jelleggel, hogy azonnal olvashassuk azokat. Így óhatatlan, hogy előfordul olyan, hogy ugyanazt válaszolják kb többen is egy-egy felvetődő kérdésre. Ez van.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7564 Dátum: 2011.07.11 19:01:24 »
Nem mellesleg ez egy fórum, ahol a kérdezőnek ha többen is kb ugyanazt írják, az plusz megerősítést jelent, nem az előző kommentelő semmibe vételét.  :wacko:

A frissítésbeli dolgot aláirom!
Igy van, de akkor azt lehet az előttem szóló figyelembevételével is tenni, nem úgy beirni, mintha előtte senki sem szólt volna még hozzá!

Pl. Igen én is azt mondom, hogy a teleszkópokkal van a baj!

Egyszer-egyszer oké, igy túlzásnak tűnik a részemről, de folyamatosan csinálják ezt emberek, nem egy fórumon!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7565 Dátum: 2011.07.11 19:11:26 »
Most akkor döntsük el, hogy az ajtótelók olajosak, vagy gázosak, mert ugye mindkettőről volt szó a HSZ-ekben. :devil:

Amúgy meg olajosak. :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tpapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7566 Dátum: 2011.07.12 10:40:40 »
Sziasztok!

Hibrid autóhoz értő szerelőt keresek. Az autóm egy Toyota Highlander Hybrid Limited, USA-ból származik, itthon vettem, és most konkrétan az a baja, hogy hőgutát kap. A hiba elég jól behatárolt, mert otthonról, a hűvös pincegarázsból indulva kimegy a világból, de ha leparkolom a tűző napon, pár órán belül "Check Hybrid System" hibaüzenetet ad. Meg sem kell mozdulnia hozzá, elég, ha a "gyújtást" ráadom. (Illetve azt, ami neki a helyett van.) Valaminek vagy elégtelen a hűtése, vagy az erről tudósító érzékelő küld túlzóan hamis adatot. Eddig jutottam, most már be kellene mérni és szét kellene szedni, de ezt már inkább hozzáértőre bíznám.

Ha van olyan ismerős szerelőtök, aki megbízható, ért hozzá, és nem akarja rögtön kicserélni a fél autót, hanem meg tudja javítani, ha ez egyáltalán lehetséges, akkor az adjátok meg nekem az elérhetőségét, kérlek!  :yes:

(Budapestiek, környékiek előnyben.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7567 Dátum: 2011.07.12 13:07:08 »
Hááát, egy hibriddel én nem igazán bíznék meg sarki szerelőkben, még ha a haver tutira ajánlja is.
Szerintem telefonáld körbe a márkaszervizeket, melyik mer belevágni, a Reálszisztéma Budát én az ára miatt kerülném.
music     

tpapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7568 Dátum: 2011.07.12 13:58:58 »
Hááát, egy hibriddel én nem igazán bíznék meg sarki szerelőkben, még ha a haver tutira ajánlja is.
Szerintem telefonáld körbe a márkaszervizeket, melyik mer belevágni, a Reálszisztéma Budát én az ára miatt kerülném.

Eddig pont ez történt, van egy időpontom Monorra. Ugyanakkor hallottam, hogy vannak olyan szerelők, akik korábban hivatalos LEXUS ill. Toyota márkaszervizekben tanulták ki a "hibrid ipart", aztán elváltak az útjaik. Ilyet keresek, olyat, aki érti is amit csinál.

Pl. azt olvastam, hogy hivatalosan csak egészben cserélik az akkupack-ot, ami horror ár, miközben legtöbbször csak egy cella rossz benne. Ezt szeretném elkerülni, illetve az ezzel járó "felesleges" kiadásokat, mert az autómra nem vonatkozik a garancia az EU-ban. (Az USA-ban még bőven garanciális lenne.) Ez ügyben már leveleztem az US és az itthoni márkaképviselettel is. Az volt az álláspont, hogy garanciális javítás itt nincs, de a hivatalos hibrid-visszahívásba beveszik. (Talán az is segíthet, még nem tudom, pontosan mi a hiba oka, pont ezt szeretném most kideríteni.)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7569 Dátum: 2011.07.12 17:57:32 »
Idézet
Eddig pont ez történt, van egy időpontom Monorra. Ugyanakkor hallottam, hogy vannak olyan szerelők, akik korábban hivatalos LEXUS ill. Toyota márkaszervizekben tanulták ki a "hibrid ipart", aztán elváltak az útjaik. Ilyet keresek, olyat, aki érti is amit csinál.

De ha elváltak az útjaik, akkor a megfelől műszerezettsége úgysem lesz meg, mert az csak a márkaszervízekben van meg!
Bízd ezt egy márkaszervízre!

Idézet
Pl. azt olvastam, hogy hivatalosan csak egészben cserélik az akkupack-ot, ami horror ár, miközben legtöbbször csak egy cella rossz benne. Ezt szeretném elkerülni, illetve az ezzel járó "felesleges" kiadásokat, mert az autómra nem vonatkozik a garancia az EU-ban
A Toyota hibridjeinél nem nagyon van olyan hogy hivatalos vagy nem hivatalos... Ha csak komplett lehet rendelni az akkupackot, akkor azt ugysem fogja tudni senki sem cellánként cserélni, hiszen nem tudja beszerezni. Ha pedig rendelhető valami külön, akkor a márkaszervíz is csak azt fogja...
Xanyi

tpapa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7570 Dátum: 2011.07.13 09:27:57 »
Idézet
Ha csak komplett lehet rendelni az akkupackot, akkor azt ugysem fogja tudni senki sem cellánként cserélni, hiszen nem tudja beszerezni. Ha pedig rendelhető valami külön, akkor a márkaszervíz is csak azt fogja...

OFF Nem ez az első USA autóm, ez csak az első hibrid. De nem autós vonalon is hozzászoktam, hogy be tudok szerezni olyan alkatrészeket, amik nem léteznek. Minden alkatrészt gyártanak valahol, a globális piac pedig nem olyan, mint itthon. Amire van kereslet, azt valaki árulja is. Csak meg kell találni. ON?

A Monori szerviz a LEXUS egyik hazai márkaképviselete a kettőből. Holnap kiderül, mit találnak, és azt mennyiért javítanák meg?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7571 Dátum: 2011.07.13 09:34:51 »
A Monori szerviz a LEXUS egyik hazai márkaképviselete a kettőből.
Kíváncsi leszek. A Reálosok a kezdetek óta szervizelik őket, a monoriak pedig gondolom nemrég nyithattak, mert nem is hallottam, hogy már ott is lenne Lexus.  :eek:
         

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7572 Dátum: 2011.07.13 11:26:02 »
 Van már náluk is. Klikk

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7573 Dátum: 2011.07.13 11:34:16 »
Van már náluk is. Klikk
Tudom, csekkoltam a hsz írásakor a lexus.hu oldalán.  :) Csak új info.
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #7574 Dátum: 2011.07.13 14:48:36 »
Az 5. ajtó telói sajnos kipurcantak, valszeg az egyik már korábban, és most halt meg a másik is a megnövekedett terheléstől.
A gyárinak darabja 31ezer... :eek:
nem az lesz.
music