Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355323 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6540 Dátum: 2010.10.01 22:51:36 »
Lehetni lehet, de ezt látatlanban nincs ember, aki megmondaná.
Valószínűbb azért, hogy más hiba merülhetett fel.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6541 Dátum: 2010.10.01 23:12:20 »

Azt mondták a szervízbe, hogy nem tudnak hibát kiolvasni. ( amikor vittem, már nem világított a motorhba jelző lámpa) de valami biztos lehet oka, mert azóta kétszer megint kigyuladt. még arra gondolok, hogy egy motorolajcsere lehet hogy segítene, mert tavaly kimaradt. vagy ezzel nincs összefüggésbe?
Szinte biztos, hogy nincs. De mi az, hogy nem tudják a hibát kiolvasni  :ph34r: ?!? ... Próbálkozz talán egy másik szervízzel is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6542 Dátum: 2010.10.02 14:17:13 »

Azt mondták a szervízbe, hogy nem tudnak hibát kiolvasni. ( amikor vittem, már nem világított a motorhba jelző lámpa) de valami biztos lehet oka, mert azóta kétszer megint kigyuladt. még arra gondolok, hogy egy motorolajcsere lehet hogy segítene, mert tavaly kimaradt. vagy ezzel nincs összefüggésbe?
Szinte biztos, hogy nincs. De mi az, hogy nem tudják a hibát kiolvasni  :ph34r: ?!? ... Próbálkozz talán egy másik szervízzel is.

Az olajjal ez nincs összefüggésba, hacsak nem alacsony az olajszint! De ha már két éve nem cseréltél olajat, akkor jó eséllyel nem ez lesz a legnagyobb problémád...
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6543 Dátum: 2010.10.03 19:27:01 »
Van egy Off, de japan kocsink: 6 éves eredeti aksi. Megyek vele másfél órát a városban, egyszercsak lámpánál lefulladok (bénaságomból). Inditózok, köszörül egyet, de nem indul. Kitolom az utszélére, de csak nem indul,aksi lemerülve.
Hazavontatom, aku feltölt (már 10perc töltés után pöcre indul).  2 nap állás után aksi még mindig OK 12V felett van, pöcre indul.Autó töltése is OK 14 V felett
No most mi a frászt csináljak?  :cry:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6544 Dátum: 2010.10.03 19:49:09 »
Add le a kúton és vegyél egy új Varta akkut 20-ért.

Valszeg a régi cellazárlatos, ezért hol leadja a feszt, hol nem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6545 Dátum: 2010.10.03 19:59:30 »
Add le a kúton és vegyél egy új Varta akkut 20-ért.

Valszeg a régi cellazárlatos, ezért hol leadja a feszt, hol nem.
És lehet hogy a cellazárlatosság csak időnként jön elő? Mert most 2 nap után még mindig jó.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6546 Dátum: 2010.10.03 20:45:31 »
És lehet hogy a cellazárlatosság csak időnként jön elő? Mert most 2 nap után még mindig jó.
Tipikusan nem állandóan szokott jelentkezni, hanem a legváratlanabb pillanatokban. Sokszor egy kis töltés látszólag rendbe teszi, de bármikor megadhatja magát ismételten. A cellazárlat a legmocskosabb hiba pont ezért, mert alapvetően jó az akku, viszont néha "kihagy" és ekkor hoppon marad az ember.

Haveromnak is ez volt a baja, tankoltunk, aztán nem indult a kocsi, épp, hogy megnyekkent picit. Utána vártunk egy fél órát, akkor hirtelen minden tökéletes lett.
Utána volt, hogy megint nem indult, akkor töltötte, akkor 2 hétig jó volt. Utána megint egyszer csak nem indult a kocsi... Végül kicseréltük az akkut és ennek hála minden megoldódott.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6547 Dátum: 2010.10.03 20:57:55 »
Köszönöm száépen :flowers:
Még mindig jobb mintha  valami komolyabb, pl elektromos alkatrész hibásodna meg. És a lényeg, hogy Te is megerősitettél hogy az aku a ludas.
Ezt még én is ki tudom cserélni. :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6548 Dátum: 2010.10.03 21:04:42 »
Még egy kérdés?
Régen ment tönkre aksim,az ugy ment tönkre, hogy olomsár, vagy mi, az alján összegyült és zárlatot csinált. Probáltam kimosni kiöntöttem a savat, ujratöltöttem, de nem lett jó. De akkoriban az eleve nem tartotta az áramot egy óráig sem. iIyen nem volt hogy hol jó, hol nem jó.
Lehet hogyha nem mozog az aku, még fix helyen használható?(valamire pl világitani) :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6549 Dátum: 2010.10.03 21:09:04 »
45 A-es aksi kell Exide 17.870 a Bosch  14.850. Ezeket nem ajánljátok, csak a Vartát? :hmmmm:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6550 Dátum: 2010.10.03 21:26:08 »
Ha áll, ha mozog az akku, nem megbízható szerintem. Világítani még ideig-óráig elmegy, de a kocsiba nem erőltetném a használatát...

A Bosch és az Exxide is jó, bár nekem a Vartával vannak a legjobb tapasztalataim. Igazából nagy különbség nincsen közöttük, ha jóval olcsóbb az egyik, mint a másik, akkor az olcsóbbat kell venni szerintem.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6551 Dátum: 2010.10.11 23:08:11 »
Úgy látszik, nem úszom meg a hengerfej-problémát. Megint elég erősen fogy a víz. Levittem a szervizbe, átnézték, sehol nincs szivárgás. Ez annyiból jó hír, hogy akkor rendesen megcsinálták a hűtőcserét és a tömítéseket, de ha kifele nem tűnik el a víz, akkor csak a motorba mehet, és való igaz, hogy amikor lecsavarom a hűtősapkát, elég rendes szisszenés van, még hidegen is.
Azon vacillálok, hogy nem járnék-e jobban, ha eladnám - még így is, hogy a vízfogyás miatt nem lehet eltitkolni ezt a problémát. Mert a csináltatás árát soha nem kapom vissza, de az is stimmel, hogy más baja nincs, tehát HA a javítás után végre hosszú távon is megszűnik a vízfogyás, akkor meg semmi más baja nincs.
Ja, a Corsáról van szó természetesen. Amiket tavasszal  kaptam telefonszámok, megvannak... ;)
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6552 Dátum: 2010.10.12 07:43:23 »
én ezt mind végigcsináltam. el is adtam. fájt már a nyakam az állandó vizhőfok mutató bámulástól
megváltás volt
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6553 Dátum: 2010.10.12 11:41:56 »
Az  baj, hogy tk. szükség van a 2. kocsira, nem azért, mert km-ben mérve olyan sokat használnánk, de egy héten 3x van olyan szitu, amikor egy autóval elég nehéz lenne megoldani a helyzetet. Magyarul ha ezt eladnánk, akkor valszeg kéne egy másik, de akkor jönnek az autóvétellel kapcsolatos költségek, a másikat - ami mi is lenne, hiszen típusban nem véletlenül kötöttünk ki ennél, ha meg egy másik Corsát vennénk, akkor ott is ugyanezek a típushibák fenyegetnének, sőt, ez még nem is eszi az olajat, pedig ECOTEC-motoros... - is át kell nézetni, + valszeg egy vezérlést cseréltetni benne, máris többet költöttem, mint egy hengerfej-síkoltatás, és ezt az autót legalább valamennyire ismerjük már, a szűk 2 év alatt, tk. csak ez az egy, igaz folyton visszatérő problémája volt, és mindig más hibaforrással.
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6554 Dátum: 2010.10.12 11:45:45 »
Nem biztos, hogy kell síkoltatni a hengerfejet. Szerintem egy új tömítés kell neki oda, aztán csáó.