Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355537 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6075 Dátum: 2009.11.23 00:16:34 »
Nade álljunk meg egy szóra. Te márkaszervízbe hordtad végig az autódat, nem? Ha igen, akkor érvényes kell legyen rá az Eurocare szolgáltatás - ezt a gariidő lejárta után is meghosszabbítják mindig egy évre, ha márkaszervízbe hordod továbbra is a kocsidat (és nem dolgoztatsz hozott anyaggal) :otlet: :otlet: :otlet: !
Hát ez nagyon jó hír, remélem a kiemelés a motorolajat nem érinti, mert azt biza én magam vittem (Mobil 5W-40)...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6076 Dátum: 2009.11.23 00:17:28 »
Fog a fék ilyenkor is. De sokkal nagyobb erőt igényel a fékezés. Ezzel együtt, ha nincs más megoldás, kivitelezhető a dolog, főleg ha kézifékkel is lassít ilyenkor az ember - bár kétségtelen, hogy nagy odafigyelést igényel, és némi rutin sem árt.
Fog, persze, de ilyen nyálas időben erre nem játszanék.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6077 Dátum: 2009.11.23 21:53:03 »
Nade álljunk meg egy szóra. Te márkaszervízbe hordtad végig az autódat, nem? Ha igen, akkor érvényes kell legyen rá az Eurocare szolgáltatás - ezt a gariidő lejárta után is meghosszabbítják mindig egy évre, ha márkaszervízbe hordod továbbra is a kocsidat (és nem dolgoztatsz hozott anyaggal) :otlet: :otlet: :otlet: !
Hát ez nagyon jó hír, remélem a kiemelés a motorolajat nem érinti, mert azt biza én magam vittem (Mobil 5W-40)...

De érinti sajnos...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6078 Dátum: 2009.11.23 21:55:32 »
De érinti sajnos...
Már ahol  ;) ... Mondjuk úgy, hogy ez az adott szervízen múlik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6079 Dátum: 2009.11.23 22:59:26 »
remélem a kiemelés a motorolajat nem érinti, mert azt biza én magam vittem (Mobil 5W-40)...
De érinti sajnos...
Nem érintette ;) :D
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6080 Dátum: 2009.11.24 09:24:50 »
Úgy tűnik, a benzinpumpa a ludas. Részleteket még nem tudok, csak egy újnak az árát, az durván 1000€ - merthogy nincs is az országban, olyan ritkán romlik el. A szervizben még nem találkoztak ezzel a hibával.
Azt nem tudja valaki, hogy a 2.4-es motor pumpája csereszabatos ezzel? Mert ahány bontott 2.0D4 Ave van az országban, kénytelen leszek külföld felé venni az irányt.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6081 Dátum: 2009.11.24 11:03:14 »
Úgy tűnik, a benzinpumpa a ludas. Részleteket még nem tudok, csak egy újnak az árát, az durván 1000€ - merthogy nincs is az országban, olyan ritkán romlik el. A szervizben még nem találkoztak ezzel a hibával.
Azt nem tudja valaki, hogy a 2.4-es motor pumpája csereszabatos ezzel? Mert ahány bontott 2.0D4 Ave van az országban, kénytelen leszek külföld felé venni az irányt.

Ha valóban a benzinpumpa, akkor elvileg az összesben ugyanaz van a tankba leeresztve, kérdés, hogy nem-e a nagynyomású pumpáról van szó, ami a direktbefecsinek intézi a dolgait, vagy esetleg nem-e egy pumpa intézi az egészet.

- másik, hogy valóban a pumpa-e, vagy csak a vezetéket rágta el a nyest.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6082 Dátum: 2009.11.24 11:07:53 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6083 Dátum: 2009.11.24 13:16:15 »
Úgy tűnik, a benzinpumpa a ludas. Részleteket még nem tudok, csak egy újnak az árát, az durván 1000€ - merthogy nincs is az országban, olyan ritkán romlik el. A szervizben még nem találkoztak ezzel a hibával.
Azt nem tudja valaki, hogy a 2.4-es motor pumpája csereszabatos ezzel? Mert ahány bontott 2.0D4 Ave van az országban, kénytelen leszek külföld felé venni az irányt.

Ha megadod PÜ-ben a kocsi alváz és motorszámát körbenézek, hogy tudok-e segíteni és mennyiért.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6084 Dátum: 2009.11.24 16:31:38 »
Ha valóban a benzinpumpa, akkor elvileg az összesben ugyanaz van a tankba leeresztve, kérdés, hogy nem-e a nagynyomású pumpáról van szó, ami a direktbefecsinek intézi a dolgait, vagy esetleg nem-e egy pumpa intézi az egészet.
- másik, hogy valóban a pumpa-e, vagy csak a vezetéket rágta el a nyest.
Még mindig nem tudok elég részletet, mert a tegnapi munkafelvevő mára beteg lett... Azt ígérték, hogy elküldik mélben a kérdéses alkatrész cikkszámát, eddig még nem jött meg. Annyit sikerült megtudni, hogy a 2,4 motornál is ugyanez a cikkszám, könnyen lehet, hogy a D4 motoroknál másfajta van, mint a "mezei" VVTiknél. Hogy elrágta a nyest, sajnos kevéssé valószínű, mert ott benn kipróbálták egy másik 2.0D4 pumpájával és azzal szépen elindult. (csak azt ugye vissza kellett tenni...).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6085 Dátum: 2009.11.24 16:36:34 »
Ha megadod PÜ-ben a kocsi alváz és motorszámát körbenézek, hogy tudok-e segíteni és mennyiért.
köszi, PÜ ment.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6086 Dátum: 2009.11.25 09:42:34 »
Na, most végre világos minden. Ez nem a közönséges benzinpumpa, ami valóban szinte minden benzines Toyotánál a tanknál(-ban?) van, hanem ez fenn van a motornál, ez állítja elő a nagyobb nyomást, ami a közvetlen benzinbefecskendezéshez szükséges. Tehát csak a D4 motoroknál fordul elő.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6087 Dátum: 2009.11.25 11:11:02 »
Mikor írtad, hogy vmi benzinpumpa, de nem az AC, akkor már erősen tippeltem, hogy ez lesz az  ::) ... Ez tényleg D-4 specifikus alkatrész, ami nem könnyíti meg a dolgot, sajnos.

Ha meglesz a cikkszám, küldd el, és megkérdem a szerelőmet; neki van külföldi beszerzési forrása gyári alkatrészekre.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.25 11:17:43 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6088 Dátum: 2009.11.25 16:04:25 »
Köszi, egyelőre jól áll a dolog, mert úgy tűnik, hogy a szentendrei bontónak van egy ilyenje, és a gyári új alkatrész árához (260e) viszonyítva igen nagyon korrekt áron - bevallom, én olyan 40-50%-os árra számítottam, ez meg annak is a fele se.
Holnap megyek érte, remélem, tényleg ez az, ami kell.
És jelen esetben nem zavar a bontottság ténye, mert mivel nem típushiba, a gyárinak se lett volna szabad elromlania.
Kérdeztem, hogy mi okozhatta ezt, az egyik lehetséges okként szóba jött az üzemanyag. Szóval asszem én is fogok félévente ilyen tisztító löttyökkel próbálkozni.

« Utoljára szerkesztve: 2009.11.25 16:06:32 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #6089 Dátum: 2009.11.25 16:24:16 »
Kérdeztem, hogy mi okozhatta ezt, az egyik lehetséges okként szóba jött az üzemanyag. Szóval asszem én is fogok félévente ilyen tisztító löttyökkel próbálkozni.
Most hogy mondod: olvastam is, hogy a direkt befecskendezéses benzinesek (GDI, D-4, FSI stb.) nagynyomású szivattyúja kényes az üzemanyagra. Hoppá, és szerelőm is mondott ilyet  ::) ... Szóval, javaslom neked is, amit mi egy ideje már alkalmazunk: sima 95-ös (Magyarországon) tabu, hacsak végképp nincs más választás (de olyan nem nagyon fordulhat elő).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )