Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2355134 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5775 Dátum: 2009.01.07 17:00:06 »
Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Még most sem jó a fűtésem:( Eddig a csöveket nem néztem meg a műszerfal alatt.

És a hőfok stimmel, tehát a hűtőfolyadék rendben felmelegszik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5776 Dátum: 2009.01.07 17:54:50 »
Szerintetek búgó differenciálművet lehet javítani? A Starletről van szó, menetben kb. olyan hangja van, mint pl. a régebbi Ikarusoknak szokott lenni, csak persze halkabb kiadásban. Egyenletes haladásnál ill. gyorsítás közben folyamatosan szól - motorféknél vagy üresben nem hallani. Nem vészes, de azért hallható.

Kérdés persze, hogy ez egyáltalán hiba-e, vagy ennek egyszerűen van ez a hangja és kész? Normális lehet ez, hogy egy autónak búg a diffije?

Ha mégsem sajátosság, hanem hiba - akkor vajon történhet egyáltalán valami rossz, ha így tovább használom, mármint tartósan? Most került bele csúcsminőségű új olaj (fullszint 75 W-140-es LM, 7 ezer volt az egyetlen liter) - azóta kb. a felére halkult a hang, de nem szűnt meg. Az lenne vajon a legegyszerűbb, ha használnám nyugodtan, és úgyis meghallanám majd, ha rosszabbodik?
Nekem ez olybá tűnik, hogy kopott a fogaskerekek fogának terhelt oldala, ezt hallani gyorításkor vagy állandó terhelésnél. Motorféknél meg a fogak másik oldala dolgozik, mivel ez kevesebbszer van, ezért gyanítom hogy emiatt búg. Régen nem emiatt tettek fűrészport az olajba? :hmmmm: Nem lenne egy sűrűbb olaj a megoldás átmenetileg?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5777 Dátum: 2009.01.07 17:58:42 »
Nem szokás diffit szétszedni, ugyanis összerakni nem egy művészet, hanem csodaszámba megy. Gyári tökéletesre állítólag nem is lehet, csak javítani lehet.
Tökéletesen csak a gyári technológiával lehet kihézagolni.
Én azt javasolom, hogy amíg nincsen daráló hangja, használd így, nem igazán lehet vele mit tenni. Vontatni ne vontassál vele, de úgy tudom, hogy horog nincsen is rajta.

Hamár tényleg nincsen más megoldás és donor sincsen hozzá, akkor faforgácsot bele és eladni..... :helpsmilie:
Hézagolni csak a kúpkerekes difiket kell, tudtommal a az elsőkerékhajtású járgányok difije sima homlokfogaskerekes kialakítású. Vagy ezeket is kell, rosszul tudom????
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5778 Dátum: 2009.01.07 17:59:32 »
Szerintetek búgó differenciálművet lehet javítani? A Starletről van szó, menetben kb. olyan hangja van, mint pl. a régebbi Ikarusoknak szokott lenni, csak persze halkabb kiadásban. Egyenletes haladásnál ill. gyorsítás közben folyamatosan szól - motorféknél vagy üresben nem hallani. Nem vészes, de azért hallható.

Kérdés persze, hogy ez egyáltalán hiba-e, vagy ennek egyszerűen van ez a hangja és kész? Normális lehet ez, hogy egy autónak búg a diffije?

Ha mégsem sajátosság, hanem hiba - akkor vajon történhet egyáltalán valami rossz, ha így tovább használom, mármint tartósan? Most került bele csúcsminőségű új olaj (fullszint 75 W-140-es LM, 7 ezer volt az egyetlen liter) - azóta kb. a felére halkult a hang, de nem szűnt meg. Az lenne vajon a legegyszerűbb, ha használnám nyugodtan, és úgyis meghallanám majd, ha rosszabbodik?
Nekem ez olybá tűnik, hogy kopott a fogaskerekek fogának terhelt oldala, ezt hallani gyorításkor vagy állandó terhelésnél. Motorféknél meg a fogak másik oldala dolgozik, mivel ez kevesebbszer van, ezért gyanítom hogy emiatt búg. Régen nem emiatt tettek fűrészport az olajba? :hmmmm: Nem lenne egy sűrűbb olaj a megoldás átmenetileg?

Nem átmeneti megoldást szeretnék... Bár ha többé-kevésbé biztos lehetek abban, hogy km-ek tízezrein át bírni fogja, akkor igazából nem áll szándékomban foglalkozni vele. Mindenesetre most az elérhető legjobb olaj került bele, és ettől jelentős mértékben csökkent a zaj. És majd még szándékomban áll belenyomni egy tubus MoS2-es hajtóműolaj-adalékot is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5779 Dátum: 2009.01.07 18:00:06 »
Nem szokás diffit szétszedni, ugyanis összerakni nem egy művészet, hanem csodaszámba megy. Gyári tökéletesre állítólag nem is lehet, csak javítani lehet.
Tökéletesen csak a gyári technológiával lehet kihézagolni.
Én azt javasolom, hogy amíg nincsen daráló hangja, használd így, nem igazán lehet vele mit tenni. Vontatni ne vontassál vele, de úgy tudom, hogy horog nincsen is rajta.

Hamár tényleg nincsen más megoldás és donor sincsen hozzá, akkor faforgácsot bele és eladni..... :helpsmilie:
Hézagolni csak a kúpkerekes difiket kell, tudtommal a az elsőkerékhajtású járgányok difije sima homlokfogaskerekes kialakítású. Vagy ezeket is kell, rosszul tudom????

Hátsókerekes kocsiról van szó. Egy 83-as Starlet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5780 Dátum: 2009.01.07 18:02:38 »
Nem szokás diffit szétszedni, ugyanis összerakni nem egy művészet, hanem csodaszámba megy. Gyári tökéletesre állítólag nem is lehet, csak javítani lehet.
Tökéletesen csak a gyári technológiával lehet kihézagolni.
Én azt javasolom, hogy amíg nincsen daráló hangja, használd így, nem igazán lehet vele mit tenni. Vontatni ne vontassál vele, de úgy tudom, hogy horog nincsen is rajta.

Hamár tényleg nincsen más megoldás és donor sincsen hozzá, akkor faforgácsot bele és eladni..... :helpsmilie:
Hézagolni csak a kúpkerekes difiket kell, tudtommal a az elsőkerékhajtású járgányok difije sima homlokfogaskerekes kialakítású. Vagy ezeket is kell, rosszul tudom????

Hátsókerekes kocsiról van szó. Egy 83-as Starlet.
A kicsi Starlet hátsókerekes? Ejha! Ezt nem is gondoltam volna. Akkor való igaz hogy nem olyan egyszerű a difit beállítani. Bár ha lenne hozzá leírás meg megfelelő mérőműszer, meg lehetne csinálni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5781 Dátum: 2009.01.07 19:46:20 »
Hézagolni csak a kúpkerekes difiket kell, tudtommal a az elsőkerékhajtású járgányok difije sima homlokfogaskerekes kialakítású. Vagy ezeket is kell, rosszul tudom????

Jah, már Palaczk megírta, hogy hátsókerekes a kicsike.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

oszy

  • Vendég
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5782 Dátum: 2009.01.08 10:39:39 »
Sziasztok!

BUÉK mindenkinek!

Még most sem jó a fűtésem:( Eddig a csöveket nem néztem meg a műszerfal alatt.


Ezen kívül mindent! Rendszer átmosása, új termosztát, és természetesen fagyálló csere!
Előre is köszi!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5783 Dátum: 2009.01.08 16:09:21 »
Sziasztok!

Karácsony és szilveszter között írtam, hogy öcsém OFF Hondája megadta magát. Többet segítségemre siettetek, annak ellenére, hogy nem Toyotáról van szó. Ezt ezúton is köszönöm.

Úgy néz ki kiderült mi a hiba forrása (sajnos). A szerelő a vezérlő elektronikára tippel! Az mondta még vizsgálgatja, hogy javítható-e.

Amennyiben tényleg ez a vétkes mennyibe fog ez szerintetek fájni?
Tényleg lehet ezeket javítani? Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

 :helpsmilie:

Előre is köszi.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5784 Dátum: 2009.01.08 16:52:31 »
Sziasztok!

Karácsony és szilveszter között írtam, hogy öcsém OFF Hondája megadta magát. Többet segítségemre siettetek, annak ellenére, hogy nem Toyotáról van szó. Ezt ezúton is köszönöm.

Úgy néz ki kiderült mi a hiba forrása (sajnos). A szerelő a vezérlő elektronikára tippel! Az mondta még vizsgálgatja, hogy javítható-e.

Amennyiben tényleg ez a vétkes mennyibe fog ez szerintetek fájni?
Tényleg lehet ezeket javítani? Van valakinek ilyen téren tapasztalata?

 :helpsmilie:

Előre is köszi.

Ha nem baj, akkor csak ebben a topicban válaszok: általában a motorvezérlőt nem tudják javítani, mert ki van öntve, csak az új, illetve a csere segíthet. Bontüban olcsóbb, a gyári nyilván horror.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5785 Dátum: 2009.01.16 21:57:21 »
Ma érdekes dolog történt a Corsával. Már amikor megnéztük, lehetett látni, hogy a műszerfalvilágítás 4 izzója (2 a középkonzolt, 2 az órákat világítja) közül egy-egy kiégett. Na, ma kiderült, hogy mégsem, csak valami latin szellem kísért a kocsiban, mert amikor este elindítottam, a középkonzol 2 izzója nem égett, a másik 2 viszont igen. Szóval valami kontakthiba lehet a háttérben.
Lehet ezt műszerfalbontás nélkül orvosolni?
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5786 Dátum: 2009.01.16 23:09:47 »
Ma érdekes dolog történt a Corsával. Már amikor megnéztük, lehetett látni, hogy a műszerfalvilágítás 4 izzója (2 a középkonzolt, 2 az órákat világítja) közül egy-egy kiégett. Na, ma kiderült, hogy mégsem, csak valami latin szellem kísért a kocsiban, mert amikor este elindítottam, a középkonzol 2 izzója nem égett, a másik 2 viszont igen. Szóval valami kontakthiba lehet a háttérben.
Lehet ezt műszerfalbontás nélkül orvosolni?

-Amíg nem untam az Astrában megfelelő méretű oldalbavágása az egységnek segített, aztán szétszettem, és átalakítottam LED világításúra.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5787 Dátum: 2009.01.16 23:25:47 »
-Amíg nem untam az Astrában megfelelő méretű oldalbavágása az egységnek segített, aztán szétszettem, és átalakítottam LED világításúra.
Akkor marad így, majd rugdosom...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5788 Dátum: 2009.01.17 08:29:11 »
Ma érdekes dolog történt a Corsával. Már amikor megnéztük, lehetett látni, hogy a műszerfalvilágítás 4 izzója (2 a középkonzolt, 2 az órákat világítja) közül egy-egy kiégett. Na, ma kiderült, hogy mégsem, csak valami latin szellem kísért a kocsiban, mert amikor este elindítottam, a középkonzol 2 izzója nem égett, a másik 2 viszont igen. Szóval valami kontakthiba lehet a háttérben.
Lehet ezt műszerfalbontás nélkül orvosolni?

Ezt kvázi az összes 90-es évekbeli Opel csinálja előszeretettel. Astra, Vectra, Corsa, tökmindegy... A középkonzoli izzók előszeretettel ki is égnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #5789 Dátum: 2009.01.17 08:58:35 »
A középkonzoli izzók előszeretettel ki is égnek.
Az lenne a kisebbik rossz, mert akkor biztos a hibajelenség oka, és amikor mind a 4 kiég, akkor kicseréltetem.
music